Zbiornik wyrównawczy chłodnicy Kia Ceed I

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kaiser85
 

Zbiornik wyrównawczy chłodnicy Kia Ceed I

20 lut 2016 19:19

Dzień dobry,

Mój problem skłonił mnie do założenia konta na forum, ale bez zbędnych wstępów postaram się od razu przejść do rzeczy.

Po jesiennym wypadku (kolizja ze zwierzyną na drodze) przyszło mi do naprawy przodu mojego Cee'da I (2007,HB, 1.6 benzyna). Jednym z ostatnich elementów naprawy okazał się zbiornik wyrównawczy płynu do chłodnicy - i tu zasadniczo dla mnie zaczęły się schody. Zamówiłem przez internet zbiorniczek, teoretycznie pasujący, o numerze seryjnym 25431 1H500, dla pewności pozostawiając numer VIN i wszystkie informacje o pojeździe. Niestety po przyjściu zbiorniczka okazało się, że jego montaż nie jest możliwy w aucie ze względu na przechodzący tam przewód od klimatyzacji.

I tu moje pytanie: czy oznacza to, że do Ceed'a produkowano wówczas 2 (lub więcej) rodzajów zbiorniczków - do samochodu z i bez klimatyzacji? Jak dopasować i gdzie znaleźć numer seryjny pasujący do mojego auta? Dodam, że na allegro można spotkać zbiorniki o numerze seryjnym 254291 H000 - problem w tym, że na zdjęciach wyglądają dokładnie tak samo, jak zbiornik, który już zakupiłem i którego nie mogę zamontować.

Będę wdzięczny za każdą sugestię:-)

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: Zbiornik wyrównawczy chłodnicy Kia Ceed I

20 lut 2016 20:22

kaiser85 napisał(a):Mój problem skłonił mnie do założenia konta na forum, ale bez zbędnych wstępów postaram się od razu przejść do rzeczy.

Będę wdzięczny za każdą sugestię:-)


Witaj ! My również będziemy wdzięczni za " małe co nie co " ale myślę że dedykowana do tych zadań ekipa wszystko Ci wyjaśni 8)
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Zbiornik wyrównawczy chłodnicy Kia Ceed I

20 lut 2016 21:37

kaiser85 napisał(a):Jak dopasować i gdzie znaleźć numer seryjny pasujący do mojego auta?

A o ASO pomyślałeś ?
Dane pojazdu wpisz w profil! :twisted:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
kaiser85
 

Re: Zbiornik wyrównawczy chłodnicy Kia Ceed I

20 lut 2016 22:01

Ok, dane wpisałem, tu szerzej:

vin: U5YFF24228L075917
model: Kia Ceed
rok: 2007
typ: Hatchback
pojemność: 1,6
skrzynia: manualna
moc: 122KM

No i klima na wyposażeniu, która w tym kontekście sprawia problem...

O ASO myślałem, ale tą opcję traktuję jako ostateczność (zapewne większy koszt) :-)

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Zbiornik wyrównawczy chłodnicy Kia Ceed I

20 lut 2016 22:20

Nikt nie każe Ci tam kupować. Podjedź, niech zobaczą, podadzą Ci numer katalogowy i cenę. Będziesz wiedział na czym stoisz.
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Zbiornik wyrównawczy chłodnicy Kia Ceed I

20 lut 2016 22:32

Po wpisaniu nr seryjnego zbiornika który kupileś wyskakuje coś takiego: http://kia.auto.pl/zbiornik-wyrownawczy ... -4435.html Zgodnie ze specyfikacją będzie pasował do benzyny 1,6 tylko, że... C2.
Ja jakiś czas temu łatałem swój zbiorniczek bo w go uszkodziłem w idiotyczny sposób, tak więc demontaż i montaż mam za sobą. Wszystko poszło gładko i rurki nie przeszkadzały. U mnie jest to zbiornik taki jak ten http://kia.auto.pl/zbiornik-wyrownawczy ... -1064.html czyli 254291 H000 i piszą, że Tobie też będzie pasował.
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Zbiornik wyrównawczy chłodnicy Kia Ceed I

20 lut 2016 22:55

gaugan napisał(a):Zgodnie ze specyfikacją będzie pasował do benzyny 1,6 tylko, że... C2.

Gauganie Ty jeden :!! diabloo (chyba nigdy mi się to nie znudzi :ha ) Na stronie kia.auto.pl "Ceed II" oznacza CFL. Zauważ, że u nich już są części do "Ceed III" i "Ceed IV", gdzie C3 dopiero jest na pierwszych deskach kreślarskich w Namyang i Russelsheim B)
Tak czy owak, ten zbiorniczek jest do CFL i rzeczywiście nie pasuje do C1 (trochę dziwne), a do C1 jest właśnie wspomniany 25429-1H000 no i wrocławski cysorz ma już źródło i cenę :good
Notabene witaj Cysorzu na forum - wrocławiaków ostatnio więcej przybywa niż krakusów, chyba zacznę spoty robić we WRO :fiu
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Zbiornik wyrównawczy chłodnicy Kia Ceed I

21 lut 2016 22:39

25429-1H000 będzie pasował.

Niestety, tak się kończą zakupy w necie.

Ile kosztował Cię ten zbiorniczek, który nie pasuje?

AUTOR WĄTKU
kaiser85
 

Re: Zbiornik wyrównawczy chłodnicy Kia Ceed I

22 lut 2016 11:33

Kosztował 92 zł plus przesyłka. Oczywiście te 92 zł da się jeszcze odzyskać, ale przesyłki w dwie strony już nie.

W każdym razie dzięki za pomoc, teraz staram się znaleźć ten odpowiedni - co jest dość trudne, ale mam nadzieję że nie niemożliwe. W ostateczności pozostaje ASO.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 152 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl