"Twarda" praca silnika 1.6 crdi 115KM

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
smooder
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 sty 2016 15:40
Grupa: Mazowiecka

"Twarda" praca silnika 1.6 crdi 115KM

16 lut 2016 14:21

Witam,

chciałem Was spytać o prawidłową pracę silnika 1.6 crdi 115km. Wiem, że trudno coś powiedzieć na odległość, ale... Wydaje mi się, że moje auto pracuje bardzo głośno jak na nowszego diesla. Przy uruchamianiu i gaszeniu trochę telepie budą. Przy pracującym silniku czuć w kabinie wibracje i sam odgłos silnika jest głośny (szcególnie na zimnym wtedy pracuje jak stare tdi)

Dodatkowo jeśli mam obroty poniżej 1.500 czuć wyraźne "dudnienie" w kabinie przenoszące się na całą karoserię.

Chciałem spytać czy te silniki tak mają czy coś się już jednak zużyło?? Auto kupiłem niedawno i nie miałem wcześniej styczności z tymi silnikami. Dodam tylko, że dynamika jest w miarę ok.

Pozdrawiam

czaru$90
 

Re: "Twarda" praca silnika 1.6 crdi 115KM

16 lut 2016 15:02

Uzupełnij profil o lokalizację. Z powitalnego postu jak dobrze pamiętam jesteś z Wawy. Jeśli masz ochotę porównać pracę silnika to zapraszam na Bielany. Na odległość z opisanych przez ciebie spostrzeżeń ciężko cokolwiek powiedzieć. Ewentualnie tęgie głowy które teraz pracują podrzucą Ci jakąś diagnozę wieczorem. ;)

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
smooder
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 sty 2016 15:40
Grupa: Mazowiecka

Re: "Twarda" praca silnika 1.6 crdi 115KM

17 lut 2016 13:13

A mam jeszcze pytanko. Co jest odpowiedzialne w silniku crdi za tłumienie drgań? Czy zużyte koło pąsowe może powodować drgania przenoszone na karoserię i głośniejszą pracę silnika?

czaru$90
 

Re: "Twarda" praca silnika 1.6 crdi 115KM

17 lut 2016 14:29

Na podstawie 5 min lektury z pomocą wujka Google moja odpowiedz brzmi TAK. Na twoim miejscu w pierwszej kolejności sprawdziłbym poduszki, za pomocą jakiejś łapki. Koło pąsowe też można łatwo sprawdzić rysując na nim wyraźną linię jak promień pogazować troche a po zgaszeniu silnika sprawdzić czy linia się nie załamała. Podsyłam artykuł http://warsztatowiec.info/kolo-pasowe-z ... skretnych/

Van Gandalf
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 08 lis 2016 08:20
Lokalizacja: Oświęcim
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 116KM
9, comfort+

Re: "Twarda" praca silnika 1.6 crdi 115KM

30 lis 2016 11:21

Witam wszystkich. Kolego tez kupilem ceeda z tym silnikiem i mam takie same objawy. Czy juz wiesz co jest twgo przyczyna?

Van Gandalf
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 08 lis 2016 08:20
Lokalizacja: Oświęcim
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 116KM
9, comfort+

Re: "Twarda" praca silnika 1.6 crdi 115KM

02 cze 2017 13:40

już się nauczyłem jezdzić (wczesniej miałem wolnoobrotową benzyne 2.0 115km 8v :)

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 45 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl