Płyn chłodniczy - czy wymieniac na zimę?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
KrzysiekP
 

Płyn chłodniczy - czy wymieniac na zimę?

05 sty 2016 08:54

Wymieniacie płyn chłodniczy "na zimę" ? jak oponki .... ? :) czy to jakaś bujda na resorach z tą wymianą na okres zimowy

TomaszM
Brygadzista
 
Posty: 102
Dołączył(a): 18 lip 2015 15:08
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
, Optimum+

Re: Płyn chłodniczy

05 sty 2016 11:06

Zgodnie z instrukcją obsługi i harmonogramem przeglądów...
Obrazek

hapol
Kierownik
 
Posty: 433
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Płyn chłodniczy

05 sty 2016 11:19

Na przeglądzie powinni skontrolować temperaturę zamarzania płynu chłodniczego i wymienić go w razie potrzeby.
Dodatkowo zgodnie z harmonogramem jest obowiązkowa wymiana przy określonym przebiegu.

Chyba, że sam wlałeś jakiś tandetny płyn to nigdy nie wiadomo.
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

AUTOR WĄTKU
KrzysiekP
 

Re: Płyn chłodniczy

05 sty 2016 11:48

auto jest z 2015 r., więc nic nie wlewałem, żadnego przeglądu nie miałem :) poza wymianą oleju po 2 tys. km.

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Płyn chłodniczy

05 sty 2016 11:51

Właśnie, jaki płyn chłodniczy stosuje ASO? Kia chyba nie ma w sprzedaży płynów chłodniczych, hamulcowych z ich własnym logiem? Więc który płyn chłodniczy polecacie do ceeda?
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

AUTOR WĄTKU
KrzysiekP
 

Re: Płyn chłodniczy

05 sty 2016 13:19

podobno fabryka leje jakis koncentrat wymieszany w proporcji 1do1 z wodą, działa do -32 stopni

TomaszM
Brygadzista
 
Posty: 102
Dołączył(a): 18 lip 2015 15:08
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
, Optimum+

Re: Płyn chłodniczy

05 sty 2016 14:18

KrzysiekP napisał(a):auto jest z 2015 r., więc nic nie wlewałem, żadnego przeglądu nie miałem :) poza wymianą oleju po 2 tys. km.

Czyli pierwsza wymiana chyba po 5 latach...

kissiel021 napisał(a):Właśnie, jaki płyn chłodniczy stosuje ASO? Kia chyba nie ma w sprzedaży płynów chłodniczych, hamulcowych z ich własnym logiem? Więc który płyn chłodniczy polecacie do ceeda?

W każdym ASO mogą lać co innego... najczęściej mają umowy z Lotosem, ale różnie bywa. Na bazie glikolu etylenowego.
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Płyn chłodniczy

06 sty 2016 08:07

KrzysiekP napisał(a):Wymieniacie płyn chłodniczy "na zimę" ?


Krzysiek, pytania na prima aprilis za niecałe 3 miesiące. Rozumiem, ze na święta spotkałeś się z jakimś mechanikiem, co to "Panie, na Pobiedach się szkoliłem, wszystko naprawię bez tych dzisiejszych komputerów". Wymienić na zimę to można, jak się ma jakimś cudem wodę w układzie chłodzenia. Dzisiejsze płyny są na bazie glikolu i np. takie Borygo ma temperaturę krystalizacji -35 (jest tez wersja do -37). Wymienić wtedy, kiedy trzeba, kontrolować, kiedy coś się dzieje i ubyło, co wiązało się z dolewkami.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Płyn chłodniczy - czy wymieniac na zimę?

07 sty 2016 13:57

Gdzieś ktoś tu kiedyś pisał, że oryginalny płyn jakim zalewają w ASO to produkt Castrola.

AUTOR WĄTKU
KrzysiekP
 

Re: Płyn chłodniczy

08 sty 2016 09:42

Nie na święta tylko po świętach i nie mechanik tylko kolega z pracy :P



pioter napisał(a):
KrzysiekP napisał(a):Wymieniacie płyn chłodniczy "na zimę" ?


Krzysiek, pytania na prima aprilis za niecałe 3 miesiące. Rozumiem, ze na święta spotkałeś się z jakimś mechanikiem, co to "Panie, na Pobiedach się szkoliłem, wszystko naprawię bez tych dzisiejszych komputerów". Wymienić na zimę to można, jak się ma jakimś cudem wodę w układzie chłodzenia. Dzisiejsze płyny są na bazie glikolu i np. takie Borygo ma temperaturę krystalizacji -35 (jest tez wersja do -37). Wymienić wtedy, kiedy trzeba, kontrolować, kiedy coś się dzieje i ubyło, co wiązało się z dolewkami.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl