Wibracje przy przyspieszaniu/stuki zmiania biegów-1,6CRDI

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Wibracje przy przyspieszaniu/stuki zmiania biegów-1,6CRD

30 lis 2016 21:49

Stawiam na wewnętrzne przeguby . I nie strzelam ale z punktu mechanika samochodowego .

AUTOR WĄTKU
Waszek36
 

Re: Wibracje przy przyspieszaniu/stuki zmiania biegów-1,6CRD

11 kwi 2017 16:56

Witam. Mam podobny problem zakres obrotów ok 1600-2000 na niskich biegach 123 trzęsie aż chodzi lusterko wsteczne. Czy wymiana samego sprzęgła rozwiąże problem czy trzeba wymieniać też koło zamachowe?

zbyslaw5000
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 08 lis 2019 10:52
Lokalizacja: PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008

Re: Wibracje przy przyspieszaniu/stuki zmiania biegów-1,6CRD

08 lis 2019 10:56

Miałem takie wibracje. Zalałem gnojowicą premium i dolałem specyfiku do czyszczenia wtrysków diesla marki STP. Problem ustąpił po 200km :drinkingcheers:

AUTOR WĄTKU
kowal1986
 

Re: Wibracje przy przyspieszaniu/stuki zmiania biegów-1,6CRD

01 wrz 2020 11:26

odświeżam temat... u mnie zadziało się tak po wymianie sprzęgła właśnie, mechanik który wymieniał sprzęgło twierdzi że nie widzi powodów aby mogło być to sprzęgło.
Czytając rożne opinie natknąłem się też wątek odnośnie wadliwego łożyska dociskowego, które się rozlatywało i teraz moje pytanie czy to może być przyczyną i czy nie działo by się coś poważniejszego niż ten hałas?
Bardzo proszę o pomoc gdyż mechanicy już mnie załamują swoją bezradnością w tym temacie :sad:

AUTOR WĄTKU
grzesk1969
 

Re: Wibracje przy przyspieszaniu/stuki zmiania biegów-1,6CRD

16 lis 2020 19:05

Witam wszystkich
Objawy w moim Ceed były następujące: przy przyspieszaniu ok. 2000 obrotów auto dostawało wibracji, że aż się trzęsło lusterko wsteczne. Po lekturze m.in. tego zacnego forum zapadła decyzja o wymianie sprzęgła. Sprzęgło wymienione wraz z dociskiem (łożysko zostało stare ponieważ w sklepie sprzedali mi zestaw - po numerze VIN!!! - ze zwykłym łożyskiem dociskowym a u mnie jest hydrauliczne. Ale mój mechanik podszlifował troszkę "słoneczko" żeby pasowało do mojego łożyska (ponieważ bez szlifowania strasznie piszczało, pewnie ciut inne wymiary łożysk) i wszystko OK. Sprzęgło działa jak należy, wibracje ustąpiły jak ręką odjął;-)) Okazało się, że w sprzęgle są 4 sprężyny, Dwie z nich mają w środku jeszcze po jednej sprężynie nawiniętej przeciwnie do tych zewnętrznych. Dwie pozostałe maja w środku stalowy wałeczek który sobie luźno lata;-)) i robi się z tego grzechotka;-))) Luzy tego wałeczka to ok po 1cm wzdłuż osi sprężyn i ok pól centymetra po ich średnicy. Tak, że u mnie wymiana sprzęgła pomogła.
Pozdrawiam. :hi:

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl