[C1 i C1FL] Wyciek oleju

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Awaria! Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem.

26 sie 2015 08:45

szczur75 napisał(a): jest szansa rzygnięcia olejem na sprzęgło. Nie pewnik, szansa


Ja w CRDi szansę wykorzystałem - sprzęgło niestety poszło do wymiany.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Ignacy
 

Re: Awaria! Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem.

26 sie 2015 09:57

szczur75 napisał(a):Jednak nie widziałeś tego w cee'd.

Zdarza się, że się poci. Olej przelatuje przez karter sprzęgła. W tempie ślimaczym. Zbiera pył ze sprzęgła. Na łączeniu skrzyni i silnika pojawia się czarne zapocenie. I co stwierdzisz po zapachu? Północne zbocza? ;) To zapocenie nie ma już zapachu oleju.

I co wtedy? W warsztacie takim jak Twój zero przejęcia, totalna olewka. Jest plama - to znaczy że olej jest. Tak? Reagujemy jak klient zgłosi. Przecież na to nie przyjechał. :lol:

Problem jest taki, że jak już widać zapocenie, to jest szansa rzygnięcia olejem na sprzęgło. Nie pewnik, szansa.


Ignacy napisał(a):Masz jakiś problem z węchem?


Nie wiem. Może. Nie zastanawiałem się. To dla Ciebie takie ważne? B)


szanowny kolego, nie wchodź w temat mojego warsztatu bo guzik wiesz na ten temat. To, że czegoś nie potrafisz to problem Twój i kogoś, kto ewentualnie Cię zatrudnia. Ceed jest takim samym samochodem jak każdy inny i nie ma w tej kwestii odbiegów konstrukcyjnych. Widzisz, po 35 latach z motoryzacją daję sobie radę i moi mechanicy też z takimi prostymi sprawami i nie tylko. Zdarza się i poprawiać po znakomitym ASO :).

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Awaria! Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem.

26 sie 2015 11:05

pioter napisał(a):
szczur75 napisał(a): jest szansa rzygnięcia olejem na sprzęgło. Nie pewnik, szansa


Ja w CRDi szansę wykorzystałem - sprzęgło niestety poszło do wymiany.


w GDI podobnie poszło ... :/
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

szczur75
 

Re: Awaria! Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem.

26 sie 2015 22:56

gbear napisał(a):
pioter napisał(a):
szczur75 napisał(a): jest szansa rzygnięcia olejem na sprzęgło. Nie pewnik, szansa


Ja w CRDi szansę wykorzystałem - sprzęgło niestety poszło do wymiany.


w GDI podobnie poszło ... :/


A właśnie. Jak tam?

szczur75
 

Re: Awaria! Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem.

26 sie 2015 23:05

Ignacy napisał(a):szanowny kolego, nie wchodź w temat mojego warsztatu bo guzik wiesz na ten temat


Twój warsztat, Twoje zmartwienie i problem, nie mój.

Ignacy napisał(a):To, że czegoś nie potrafisz to problem Twój i kogoś, kto ewentualnie Cię zatrudnia.


Masz całkowitą rację. Jeśli Cię to pocieszy. Jeśli. ;)



Powiem Ci tak: na kilkadziesiąt wymienionych uszczelniaczy wałka sprzęgłowego w cee'd trafiły mi się może ze trzy-cztery wymiany uszczelniacza wału tył.
Rozumiem Twoje doświadczenie. Rozumiem, że auto to auto. Ale jeśli reszta aut miała by tak spapraną konstrukcję skrzyni biegów, to rozumiał byś o czym mówię.
I stawiam Ci skrzynkę JD jeśli wyniuchasz zapach ZAPOCENIA na łączeniu silnika i skrzyni biegów w cee'd. Nie mam na myśli przypadku, kiedy auto już znaczy teren. Ale zapocenie pokryte kurzem, takie olejowe błotko.

Ignacy
 

Re: Awaria! Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem.

27 sie 2015 05:55

szczur75 napisał(a):
Ignacy napisał(a):szanowny kolego, nie wchodź w temat mojego warsztatu bo guzik wiesz na ten temat


Twój warsztat, Twoje zmartwienie i problem, nie mój.


więc po co zaczynasz temat próbując zasugerować brak fachowości?

Ignacy napisał(a):To, że czegoś nie potrafisz to problem Twój i kogoś, kto ewentualnie Cię zatrudnia.


Masz całkowitą rację. Jeśli Cię to pocieszy. Jeśli. ;)[/quote]

jest mi to obojętne. Spotykam sporo ludzi, którym różne rzeczy się wydają.



Powiem Ci tak: na kilkadziesiąt wymienionych uszczelniaczy wałka sprzęgłowego w cee'd trafiły mi się może ze trzy-cztery wymiany uszczelniacza wału tył.
Rozumiem Twoje doświadczenie. Rozumiem, że auto to auto. Ale jeśli reszta aut miała by tak spapraną konstrukcję skrzyni biegów, to rozumiał byś o czym mówię.
I stawiam Ci skrzynkę JD jeśli wyniuchasz zapach ZAPOCENIA na łączeniu silnika i skrzyni biegów w cee'd. Nie mam na myśli przypadku, kiedy auto już znaczy teren. Ale zapocenie pokryte kurzem, takie olejowe błotko.[/quote]

Super, ja nie miałem tego przypadku w Ceed, ale to nie znaczy, że nie wiem o czym chodzi, bo chociażby w wielu renault zdarza się to samo. BTW, tak czy inaczej trzeba ściągąć skrzynię i jest to najlepszy sposób weryfikacji bo widać jak na dłoni.

szczur75
 

Re: Awaria! Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem.

27 sie 2015 08:35

B)

Czasami udaje się, po wyciągnięciu zaślepki, dojrzeć powierzchnię silnika pod kołem zamachowym.
Jest wyciek i czysto pod kołem - cieknie skrzynia.

Andrzejsp
 

wyciek oleju

14 kwi 2016 19:38

Prz okazji mycia po zimie podwozia facet na myjni powiedział mi, że na osłonie silnika widać olej. Rzeczywiście była tam kropla oleju. Nie przyglądałem się wiele bo auto było w trakcie mycia. Podjechałem na warsztat, żeby chłopaki odkręcili osłonę i poszukali wycieku. W sumie nie znaleźli nic poza jedna ciekawą rzeczą. Pomiędzy silnikiem a skrzynią jest ustrojstwo -coś jakby mała rynienka a pod nią jakaś gąbka czy coś w tym rodzaju na co spływają ewentualne wycieki. I okazało się, ze ta gąbka (to jest jakiś inny materiał chyba) była już mocno nasączona olejem i wymagała osuszenia. Szef warsztatu powiedział, że nie głupie rozwiązanie bo zbiera zapocenia, które trafiają w jedno miejsce. Powiedziano mi, że drobne zapocenia na skrzyni nie są groźne i nie ma sensu ich ruszać - jak rozumiem standardowe w 8 letnim samochodzie. Ciekawi mnie owo ustrojstwo przewidziane do zbierania ewentualnych wycieków, czy to jest standardowe rozwiązanie w tych samochodach czy też ASO cos wymyśliło (samochód przez 6 lat serwisowany w ASO)?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: wyciek oleju

14 kwi 2016 19:51

To jest odsiąkacz olejowy - koreańska technologia. Wojna w zatoce. Tam to było używane. Ale to na razie jeszcze nie jest odtajnione :fiu
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

grzegorzhel
 

Re: Awaria! Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem.

12 lip 2016 06:37

Witam
Czy przy wycieku oleju ze skrzyni wymieniana jest tarcza sprzęgła czy tylko wymieniany jest uszczelniacz ( 2014 r)

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Awaria! Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem.

12 lip 2016 13:07

grzegorzhel napisał(a):Witam
Czy przy wycieku oleju ze skrzyni wymieniana jest tarcza sprzęgła czy tylko wymieniany jest uszczelniacz ( 2014 r)


Wymienia się wszystko, co nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Jeśli tarcza jest mocno zaolejona, to należy ją wymienić.
Zależnie od przebiegu sprzęgła i stanu jego poszczególnych części warto rozważyć wcześniejszą wymianę kompletnego sprzęgła wraz z łożyskiem oporowym, gdyż największa uciążliwość i koszt robocizny przy wymianie sprzęgła związany jest z wymontowaniem skrzyni biegów.

Cop_Robo
 

Re: Awaria! Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem.

02 lis 2016 03:06

Witam! Panowie mam problem dotyczący tego tematu. Mianowicie zaczęło się od zapocenia łączenia skrzyni biegów. Dałem auto do mechanika na wymianę sprzęgła (piszczące łożysko) i usunięcie wycieku -uszczelniacz tył. Po wymianie i przejechaniu kilkunastu kilometrów auto zostawiło plamę oleju. Auto wróciło do warsztatu, kolejna rozbiórka, nowy uszczelniacz z ASO. Było lepiej ale po kilku dniach znowu plamka oleju na miejscu parkingowym. Mechanik rozkłada ręce. Mi brakuje sił do tego. Co może być nie tak przy stwierdzeniu że wał optycznie jest dobry bez rys. Uszczelniacze z Aso gorsze niż zamiennik? Podobno nie ma wartości granicznej dla głębokości wprasowania uszczelniacza. Wbija się go na równo? Chcę spróbować uszczelniacz innej firmy.
Jako radę do wymiany sprzęgła dodam, że łożysko oporowe z setu valeo zaczęło popiskiwać już po tygodniu i muszę dodać do tej następnej naprawy inne (skf).

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Awaria! Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem.

02 lis 2016 20:46

Cop_Robo napisał(a):(...) Dałem auto do mechanika na wymianę sprzęgła (piszczące łożysko) i usunięcie wycieku -uszczelniacz tył. Po wymianie i przejechaniu kilkunastu kilometrów auto zostawiło plamę oleju. Auto wróciło do warsztatu, kolejna rozbiórka, nowy uszczelniacz z ASO. Było lepiej ale po kilku dniach znowu plamka oleju na miejscu parkingowym. Mechanik rozkłada ręce. Mi brakuje sił do tego. Co może być nie tak przy stwierdzeniu że wał optycznie jest dobry bez rys.(...)

Pewny jesteś, że cieknie z silnika, a nie ze skrzyni biegów? Czy skrzynia była demontowana po ponownym wystąpieniu usterki?

Cop_Robo
 

Re: Awaria! Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem.

03 lis 2016 00:00

stone_face napisał(a):Pewny jesteś, że cieknie z silnika, a nie ze skrzyni biegów? Czy skrzynia była demontowana po ponownym wystąpieniu usterki?

Tak, była raz demontowana do zrobienia sprzęgła, i drugi raz do zrobienia wycieku który nastąpił... a w piątek trzeci demontaż i chciałbym zdobyć jakieś wskazówki. Może coś dopomogę mechanikowi.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Awaria! Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem.

03 lis 2016 00:30

albo krzywo wbite

albo osadzone na sucho i "wagina" się niszczy przy pierwszych uruchomieniach- powinno się uszczelniacz posmarować olejem

albo masz porysowany wał przy demontażu/zużyty od syfu

albo...
masz pecha i słabe wszystkie uszczelniacze.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Awaria! Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem.

03 lis 2016 07:29

Obstawiałbym problem z wałem, skoro widać, że coś tam było robione i po naprawie po chwilce problem wraca.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Cop_Robo
 

Re: Awaria! Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem.

05 lis 2016 16:57

Okazało się że w okolicach uszczelniacza była śruba z podkładką miedzianą która puszczała olej (kanał olejowy?). Być może za pierwszym razem rzeczywiście uszczelniacz też puszczał, ale za drugim razem to już pewnie zbyt pochopnie umyli wyciek zanim zobaczyli że to z tej śruby wycieka... To taka ciekawostka i tyle w moim temacie. Zrobione. Pytanie kto powinien ponieść koszty drugiego i trzeciego razu. Uważam, że powinienem zapłacić za wymianę sprzęgła i uszczelniacza a reszta to niedopatrzenie serwisu.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1361
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Awaria! Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem.

05 lis 2016 18:20

Cop_Robo napisał(a):Okazało się że w okolicach uszczelniacza była śruba z podkładką miedzianą która puszczała olej (kanał olejowy?).


Ciekawa teoria - Twoja? czy mechanika?

Myślę, że będzie kolejna poprawka. Podasz nam pełną nazwę warsztatu z którym tak się męczysz?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

sj78
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 lut 2017 22:14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Comfort+

Wyciek oleju silnik/skrzynia

22 lut 2017 22:29

Cześć,
pomóżcie proszę w rozwiązaniu problemu. Mam wyciek oleju w kijance z 2008r, silnik CRDI 1,6 115KM. Osłona silnika zachlapana od góry, zaolejona od spodu. Kapie powoli ale jednak. Najbardziej to widać jak autko stoi pod drobnym kątem i pada deszcz spływając pod autem. Można wtedy dojrzeć wszystkie kolory tęczy na asfalcie. Auto było u mechanika, stwierdzono wyciek z wałka sprzęgłowego, wymieniono uszczelniacz, który miał około 3 cm rozdarcie w gumie. Wymieniłem od razu sprzęgło, które było całe w oleju i przez to już troszkę nadpalone. Dobrze było przez jakiś czas, ale po dwóch tygodniach znowu zaczęło lecieć. Macie może jakieś pomysły co jest problemem? Z góry dzięki za wszelkie info.
Ostatnio edytowano 25 lut 2017 07:38 przez sj78, łącznie edytowano 1 raz

outlander38
 

Re: Wyciek oleju silnik/skrzynia

23 lut 2017 07:13

Jakieś foty ?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl