Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sewerek
 

Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

18 sie 2015 07:36

Witam serdecznie,

Nie znalazłem konkretniej odpowiedzi, dlatego postanowiłem założyć nowy wątek.

Od miesiąca jestem posiadaczem Ceed'a z rocznika 2009, po sprowadzeniu auta wymieniłem wszystkie oleje i filtry. Często gdy stoję na światłach czuć wibracje silnika, tak jakby miał za niskie obroty, albo wyeksploatowane poduszki. Mało tego, często odczuwam szarpnięcia oraz dławienie przy wyższych obrotach, a silnik na wolnych obrotach pracuje tak jakby to był disel. Czy uważacie, że wpływ na to może mieć cewka?

Przebieg 97 000

soczek72
Przedszkolak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 wrz 2015 20:06
Lokalizacja: szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2009, optimum+

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

26 wrz 2015 10:02

Powiem ci,że miałem podobnie co do głośności pracy silnika,okazało się,że rozrząd jest do wymiany.Podnieś maskę i przysłuchaj się pracy rozrządu,u mnie na zimno słychać jakby ktoś metalowe kulki przerzucał.Mam pro ceeda 2009 silnik 1,6 16v 126km z przebiegiem 100 000 km.Oddałem do sprawdzenia do serwisu i diagnoza brzmi- rozrząd jest delikatnie przestawiony,mam porobione jakieś wykresy z oscyloskopu które to potwierdzają. Dodam,że auto odpala normalnie i normalnie jeździ bez odczuwalnego spadku mocy.Koszt naprawy w aso szczecin około 1300 pln,oddaję auto 28.09.2015.Wkurzenie jest tym większe,że może miesiąc temu robiłem u nich pompę paliwa,która po prostu się nagle skończyła a podobno się baaaardzo rzadko psują,zresztą tak jak rozrząd na łańcuchu(w serwisie byli po raz kolejny mocno ździwieni)

AUTOR WĄTKU
sewerek
 

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

04 paź 2015 14:25

Dzięki za informację,

Wszystko było u mnie w porządku do wymiany oleju. Po wymianie na Lotosa zaczął właśnie głośniej chodzić. Może to zbieg okoliczności. Jaki jest koszt zdiagnozowania usterki rozrządu w serwisie?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

04 paź 2015 15:14

Z ciekawości: jakiż to lotos zalany?

AUTOR WĄTKU
sewerek
 

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

04 paź 2015 17:09

Lotos Quazar F 5W30 acea a1/b1

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

04 paź 2015 19:48

sewerek napisał(a):Lotos Quazar F 5W30 acea a1/b1


A dlaczego zalany jest olej niezgodny z zaleceniami producenta?
Ten silnik wymaga A3 a nie gównianej A1.

AUTOR WĄTKU
sewerek
 

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

05 paź 2015 13:10

szczur75 napisał(a):
sewerek napisał(a):Lotos Quazar F 5W30 acea a1/b1


A dlaczego zalany jest olej niezgodny z zaleceniami producenta?
Ten silnik wymaga A3 a nie gównianej A1.


Te pytanie skieruje do warsztatu.

Wymienię dzisiaj olej z filtrem zobaczymy czy silnik będzie chodził inaczej.

Jak efekt zostanie, to łańcuszek mógł przeskoczyć?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

05 paź 2015 18:05

Mógł.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
sewerek
 

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

06 paź 2015 13:27

Jestem po wymianie oleju na Castrola Edge 5W30, charakterystyka silnika się nie zmieniła.

Pozostaje chyba sprawdzanie rozrządu w serwisie.

soczek72
Przedszkolak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 wrz 2015 20:06
Lokalizacja: szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2009, optimum+

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

06 paź 2015 17:54

Jestem po wymianie rozrządu i powiem tak; silnik nadal chodzi głośno do momentu nagrzania do właściwej temperatury,kiedy to jest trochę ciszej ale dla mnie praca tego silnika w porównaniu do innych benzyn to porażka.Odnośnie sprawdzenia w serwisie rozrządu to koszt 200 pln(podłączenie pod oscyloskop) W serwisie powiedzieli,że łańcuch był wyciągnięty o 1 cm , w moim przypadku łańcuch nie przeskoczył,tylko nie zgadzały się znaki na pompie i jakimś tam kole.Mam wrażenie,że jak auto kupowałem, to silnik pracował ciszej(może był zalany minerałem,żeby ukryć stuki?) po mojej zmianie na castrol edge 5w40 jest glośniej. Na razie jeżdżę, będę obserwował auto,czy nie bierze oleju i czy stuki się będą nasilać i wtedy zdecyduję co dalej.

AUTOR WĄTKU
sewerek
 

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

07 paź 2015 19:56

soczek72 napisał(a):Jestem po wymianie rozrządu i powiem tak; silnik nadal chodzi głośno do momentu nagrzania do właściwej temperatury,kiedy to jest trochę ciszej ale dla mnie praca tego silnika w porównaniu do innych benzyn to porażka.Odnośnie sprawdzenia w serwisie rozrządu to koszt 200 pln(podłączenie pod oscyloskop) W serwisie powiedzieli,że łańcuch był wyciągnięty o 1 cm , w moim przypadku łańcuch nie przeskoczył,tylko nie zgadzały się znaki na pompie i jakimś tam kole.Mam wrażenie,że jak auto kupowałem, to silnik pracował ciszej(może był zalany minerałem,żeby ukryć stuki?) po mojej zmianie na castrol edge 5w40 jest glośniej. Na razie jeżdżę, będę obserwował auto,czy nie bierze oleju i czy stuki się będą nasilać i wtedy zdecyduję co dalej.


Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Komora silnika nie jest jakoś specjalnie wygłuszona, a przy wyższych prędkościach dłuższa jazda jest męcząca... Trzeba się chyba do tego przyzwyczaić.

Postaram się jak najszybciej zdiagnozować usterkę, mam nadzieję, że to nie przyniesie sporych kosztów. Części do serwisowania tych silników nie są tanie, same cewki są droższe niż w BMW itp..

Odczuwam, że eksploatacja tego samochodu wyniesie tyle samo co auto z segmentu wyższego.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

07 paź 2015 23:49

sewerek napisał(a):Odczuwam, że eksploatacja tego samochodu wyniesie tyle samo co auto z segmentu wyższego.

Bredzisz waćpan.. przez 4 lata, 10 miesięcy i 135k km nie wydałem ani grosza na naprawy swojego auta, jedynie czysta eksploatacja.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

08 paź 2015 07:59

Cóż mogę tylko potwierdzić, że .... przez 8 lat nie wydałem ani grosza na naprawę silnika, były jedynie inne naprawy głównie eksploatacyjne albo wynikające z wad fabrycznych, które zostały usuwane w ramach gwarancji.... Silnik 1.6 DOHC 126 KM to chyba najmniej problematyczny element w tym aucie :)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

08 paź 2015 09:16

sewerek napisał(a):Odczuwam, że eksploatacja tego samochodu wyniesie tyle samo co auto z segmentu wyższego.


Bo "niemiec płakał jak sprzedawał" :lol:

Kupiłeś zajezdnię, to teraz musisz z tym żyć.

AUTOR WĄTKU
sewerek
 

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

08 paź 2015 11:29

szczur75 napisał(a):
sewerek napisał(a):Odczuwam, że eksploatacja tego samochodu wyniesie tyle samo co auto z segmentu wyższego.


Bo "niemiec płakał jak sprzedawał" :lol:

Kupiłeś zajezdnię, to teraz musisz z tym żyć.


Tu nie chodzi czy zajechane czy nie... Nie jestem wielkim sympatykiem tej marki jak Ty :) Dlatego podchodzę do tego obiektywnie, także spokojnie.

Przeglądając forum można napotkać się na przypadki gdzie sprzęgło nie wytrzymuje 50 000.. to nie trzeba ściągać auta zajechanego z niemiec, wystarczy wyjechać z salonu :)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

08 paź 2015 16:28

sewerek napisał(a):Nie jestem wielkim sympatykiem tej marki jak Ty


Oj. Błędny wniosek wysunąłeś. ;) Ale rozumiem, że tak można by pomyśleć.

sewerek napisał(a):Przeglądając forum można napotkać się na przypadki gdzie sprzęgło nie wytrzymuje 50 000..


Oczywiście.
Jednak nie znam ANI JEDNEGO przypadku, kiedy była by to wina sprzęgła (materiału). :idea:
A tak można by zrozumieć Twoje słowa.

soczek72
Przedszkolak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 wrz 2015 20:06
Lokalizacja: szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2009, optimum+

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

08 paź 2015 19:14

W takim razie proszę aby ktoś kto posiada auto z silnikiem 1,6 126 km wstawił plik dźwiękowy z nagraniem odgłosu silnika na biegu jałowym przed jego nagrzaniem.Dokładnie chodzi mi o podniesienie maski auta i zbliżenie komórki w okolice rozrządu,głowicy i nagranie dźwięku silnika,ja postaram się zrobić to samo i wtedy będzie jasność o co mi chodzi.Jeśli to szklanki,to trochę dziwne,bo zawory mi nie klepią ani na zimno,ani na rozgrzanym silniku oczywiście podczas normalnej jazdy tzn ruszanie,wyprzedzanie itp.Panewkę też raczej wykluczam,bo odgłos ten niknie przy pewnych obrotach.myślałem,że to puka rozrząd ale po wymianie jest bardzo podobnie ,więc co? W serwisie praca silnika nie wzbudziła niczyjej uwagi a mnie to po prostu wkurza-pozdrawiam i czekam na nagranie.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

08 paź 2015 19:27

soczek72 napisał(a):odgłos ten niknie przy pewnych obrotach


A możesz sprecyzować te pewne obroty?
Najlepiej jakby Ci się udało określić cyfrą/cyframi.

soczek72
Przedszkolak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 wrz 2015 20:06
Lokalizacja: szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2009, optimum+

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

08 paź 2015 20:07

Postaram się wrzucić nagranie i podać obroty silnika.

AUTOR WĄTKU
sewerek
 

Re: Kia Ceed 1,6 16 V benzyna klekocze

09 paź 2015 12:30


Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl