Problemy ceed

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
anndi1
 

Problemy ceed

26 lip 2015 10:38

Witam wszystkich

Piszę tutaj ponieważ skończyły mi sie już pomysły co zrobić z moim kia ceed ( Kia ceed 2009 1,4 SW + gaz montowany fabrycznie we Włoszech )

Podstawowy problem to ubytek oleju. Co ok 1200 km musze dolewać litr. Sprawdzałem czy nie wycieka - wszystko suche, sprawdzałem czy nie dymi na niebiesko - nie, nie mam pojęcia gdzie olej może jeszcze uciekać. Co najlepsze panowie z serwisu BDG Tarnów też nie wiedzieli (zaczeli cos wspominać o wysyłanu oleju do badania ). dodam że ostatnio zalany olej to castrol edge magnatec 15W40.
Następny problem to zapalanie często nie wiem dlaczego zapala dopiero za drugim kręceniem.
A trzeci problem to brak mocy - czasami poprostu zupełnie brak mu przyspieszenia, zachowuje się jak już ktoś napisał n tym forum jakby miał 20 koni mniej ( poprostu go muli)

Może ktoś napisze mi jakąś dobrą radę lub podeśle jakiś dobry adres warsztatu w małopolsce ( najlepiej okolice Brzeska) .

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Problemy ceed

26 lip 2015 10:55

primo: warto podać przebieg, ma to jakieś znaczenie
secundo: jak długo (czas, kkm) jeździsz tym autem?



anndi1 napisał(a):ostatnio zalany olej to castrol edge magnatec 15W40.


A dlaczego nie jeździsz na smalcu? Też tłuste...

Zabiłeś silnik i zdziwiony. Test kompresji co pokazał?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Problemy ceed

26 lip 2015 10:59

anndi1 napisał(a):Witam wszystkich

Piszę tutaj ponieważ skończyły mi sie już pomysły co zrobić z moim kia ceed ( Kia ceed 2009 1,4 SW + gaz montowany fabrycznie we Włoszech )

Podstawowy problem to ubytek oleju. Co ok 1200 km musze dolewać litr. Sprawdzałem czy nie wycieka - wszystko suche, sprawdzałem czy nie dymi na niebiesko - nie, nie mam pojęcia gdzie olej może jeszcze uciekać. Co najlepsze panowie z serwisu BDG Tarnów też nie wiedzieli (zaczeli cos wspominać o wysyłanu oleju do badania ). dodam że ostatnio zalany olej to castrol edge magnatec 15W40.
Następny problem to zapalanie często nie wiem dlaczego zapala dopiero za drugim kręceniem.
A trzeci problem to brak mocy - czasami poprostu zupełnie brak mu przyspieszenia, zachowuje się jak już ktoś napisał n tym forum jakby miał 20 koni mniej ( poprostu go muli)

Może ktoś napisze mi jakąś dobrą radę lub podeśle jakiś dobry adres warsztatu w małopolsce ( najlepiej okolice Brzeska) .

15 w 40?!?! Zaglądałeś do instrukcji obsługi?! ?! Kto Ci taki olej doradził?!?
Moment, podaj VIN i coś pokminie.

Wysłane z mojego Note 4 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Problemy ceed

26 lip 2015 11:35

Ryba4 napisał(a):15 w 40?!?! Zaglądałeś do instrukcji obsługi?! ?! Kto Ci taki olej doradził?!?



"Panie, toż on ma 100kkm nakulane. Tylko mineralny. I tylko Ścierwol."

AUTOR WĄTKU
Artemenes
 

Re: Problemy ceed

26 lip 2015 14:15

anndi1 napisał(a):Witam wszystkich

Piszę tutaj ponieważ skończyły mi się już pomysły ......


Jak tylko pojawia się problem, to zaraz " kijanki " odnajdują nasze forum.
Szkoda, że tylko wtedy się aktywują ... a może swoimi radami czasem innych by wspomogli.
Każdy ma jakieś przemyślenia, jakąś wiedzę.
No i przydałoby się żeby taki przypadkowy " kijankowicz " najpierw odwiedził STRONĘ PRZYWITAŃ ... no chyba że nie zamierza tu z nami gościć na dłużej.

A w tym opisanym przypadku z samochodem to chyba rzeczywiście powodem brania oleju jest znaczny przebieg i do tego silnik zagazowany.

AUTOR WĄTKU
anndi1
 

Re: Problemy ceed

27 lip 2015 13:27

Witam

No przepraszam czeski błąd nie 15W40 a 5W40 przebieg 129 000, VIN U5YFF52129L108643.

Co do zarejestrowania się na forum nie ukrywam że szukam pomocy, ale w miarę możliwości i jak będę miał coś mądrego do napisania to z pewnością napiszę .Dodam że kupiłem ten samochód 9 miesięcy temu. Szukałem w miarę niedrogiego kombi. Auto sprowadzone z Włoch .

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Problemy ceed

27 lip 2015 14:14

anndi1 napisał(a): czeski błąd nie 15W40 a 5W40

No to trochę zmienia postać rzeczy :/ W takim razie rzeczywiście to dziwne, na pewno upatrywałbym problemów w gazie, bo te auta naprawdę się do niego nie nadają.
Tak jak Szczur pisał - kompresję sprawdzałeś ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
anndi1
 

Re: Problemy ceed

28 lip 2015 07:58

Ostatnio w serwisie sprawdzali. Wyszła dobrze.
Ponadto wykasowali cały szereg błędów w komputerze, błąd poduszki powietrznej, ustawienia wału i parę innych .

Może to wina tego oleju, czytałem że castrol często jest podrabiany, to prawda ?
Może ktoś poleciłby porządnego mechanika w mojej okolicy .

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Problemy ceed

28 lip 2015 08:54

anndi1 napisał(a):czytałem że castrol często jest podrabiany, to prawda ?

Niestety tak :/
anndi1 napisał(a):wykasowali cały szereg błędów w komputerze, błąd poduszki powietrznej, ustawienia wału i parę innych .

Hmm one też znikąd się nie wzięły, a wiesz, że wykasowanie błędu z pamięci sterownika nie załatwia sprawy, bo przydałoby się znaleźć ich genezę.
A tak w ogóle to chyba toczmy dwa równoległe wątki dot. tego samego problemu w takich samych autach czy mi się wydaje ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
anndi1
 

Re: Problemy ceed

28 lip 2015 18:04

Tak akurat pojawił się ktoś z podobnym problemem co mój. jestem ciekaw kosztów naprawy :) może podpowie u kogo można taką naprawę bezpiecznie wykonać

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 159 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl