1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mariuszym
 

1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

02 lip 2015 10:34

Witam

Od jakiegoś miesiąca zauważyłem, że przy ruszaniu i potem jeździe np. w korku bez gazu lub z pedałem minimalnie wciśniętym (tak do 10%) samochód delikatnie szarpie.
Udałem się dziś z tym do ASO, bo samochód ma niecały rok, ale tam wydaje mi się, że zostałem zbyty - powiedziano mi, że tak po prostu jest i zalecano mi jazdę w korkach na sprzęgle do połowy wciśniętym. Co ciekawe w poprzednim samochodzie (Astra G) nie miałem takich problemów i w korku mogłem się toczyć na jedynce bez gazu bez szarpania. Wydaje mi się, że jeszcze 2 miesiące temu i w Ceed'zie ten problem nie występował.
W związku z tym mam pytanie, czy rzeczywiście jest tak jak powiedzieli mi w ASO czy jednak gnębić ich żeby zrobili poważniejszą diagnostykę niż tylko przejechanie 100m i stwierdzenie, że ten typ tak ma ?

Z góry dzięki za rady :)

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Re: 1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

02 lip 2015 11:14

nie wiem do końca czy to jest to co mówisz ale też mi się tak zdarza, ale zaliczyłem to na razie do gatunku TTTM

AUTOR WĄTKU
mariuszym
 

Re: 1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

02 lip 2015 11:21

To wygląda trochę jakby silnik się dławił na jeździe bez gazu. W Astrze podobnie zachowywał się ale gdy jechał na LPG, ale na PB już było ok.

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: 1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

02 lip 2015 11:43

Musisz bardzo delikatnie puszczać sprzęgło jak chcesz ruszyć bez gazu, dlatego szarpie albo zgaśnie ci w ostateczności. :fiu
Ja musiałem się długo przyzwyczajać (nawyk z poprzedniego auta) zanim opanowałem ruszanie. Wkurzające jak ci auto stanie, jak chcesz opuścić skrzyżowanie. :lol:
Obrazek

AUTOR WĄTKU
mariuszym
 

Re: 1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

02 lip 2015 11:53

Ale ja nie piszę o ruszaniu. Mówię raczej o wleczeniu się w korku bez zatrzymywania :)
Z samym ruszaniem też nie mogę na razie się przyzwyczaić, ale tu wystarczy dodać więcej gazu. Natomiast jak jadę w wolno poruszającym się korku to puszczam gaz i ewentualnie delikatnie go tylko wciskam i wtedy czuć największe szarpanie (przy minimalnie wciśniętym gazie), bo przecież nie będę go gazował i wciskał jednocześnie sprzęgło, chociaż tak mi zalecili dziś w ASO :szok Rozumiem, że dla nich to dobre rozwiązania bo za 50 tys. km pojawię się na wymianie sprzęgła :)

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: 1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

02 lip 2015 12:34

masz GDI, wiec "troche" inny silnik, ale u siebie na 1.4 moge bez problemowo jeździ bez pedałów, 1,2,... 3 nie próbowałem.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: 1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

02 lip 2015 12:42

mariuszym napisał(a):Ale ja nie piszę o ruszaniu. Mówię raczej o wleczeniu się w korku bez zatrzymywania :)...

A co ja napisałem :pałka
marceed napisał(a):Musisz bardzo delikatnie puszczać sprzęgło jak chcesz ruszyć bez gazu, dlatego szarpie albo zgaśnie ci w ostateczności. :fiu ..

Nie dodajesz gazu i się wleczesz w korku :lol:
Jak dodasz za dużo/za szybko to wtedu jest szarpanie? Z resztę sam sobie odpowiedziałeś :lol:
mariuszym napisał(a):... Natomiast jak jadę w wolno poruszającym się korku to puszczam gaz i ewentualnie delikatnie go tylko wciskam i wtedy czuć największe szarpanie (przy minimalnie wciśniętym gazie),......)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
mariuszym
 

Re: 1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

02 lip 2015 13:02

Nie. Jak się wlokę bez gazu jest szarpanie - czyli mówię tu już o samej jeździe, nogi swobodnie nie wciskają wtedy żadnego pedała :)
Jak tylko musnę pedał gazu (tak do 10%) to szarpanie się pogłębia. Ciężko wcisnąć gwałtownie gaz w 10% :P
Przy 20% w górę szarpanie ustępuje.

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: 1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

03 lip 2015 12:35

Przy ruszaniu jest duża różnica czy silnik jest ciepły czy zimny. Na zimnym pracuje trochę powyżej 1000 obrotów na minutę i gaz do ruszania nie jest potrzebny. Jak się nagrzeje przy zatrzymaniu obroty spadają do 600 i trzeba dodać gazu albo mieć śrubę mikrometryczną w stopie żeby nie zgasł przy ruszaniu.
Powinni dodać opcję powrotu w okolicę 1k obrotów po naciśnięciu sprzęgła gdy samochód stoi. Ułatwiło by to życie w korkach.
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

AUTOR WĄTKU
mariuszym
 

Re: 1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

03 lip 2015 12:42

Coś w tym jest, też mi się wydawało, że przy rozgrzanym silniku bardziej czuć szarpanie.

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: 1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

04 lip 2015 14:34

argo napisał(a):... albo mieć śrubę mikrometryczną w stopie żeby nie zgasł przy ruszaniu...

Jak jadę w korku tak właśnie ruszam. Po zwolnieniu sprzęgła auto toczy się, obroty silnika w granicach ok 900.
mariuszym napisał(a):Nie. Jak się wlokę bez gazu jest szarpanie - czyli mówię tu już o samej jeździe, nogi swobodnie nie wciskają wtedy żadnego pedała :)
Jak tylko musnę pedał gazu (tak do 10%) to szarpanie się pogłębia. Ciężko wcisnąć gwałtownie gaz w 10% :P
Przy 20% w górę szarpanie ustępuje.

U mnie nic nie szarpie 8)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
mariuszym
 

Re: 1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

05 lip 2015 21:59

Miałem okazję w weekend jechać godzinę w korku (Marki....) i szarpanie występuje podczas odpuszczania gazu. Czyli jak delikatnie go dodam a potem puszczę pedał to tak się zachowuje. Będzie trzeba się chyba przyzwyczaić , pewnie TTTM :)

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: 1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

06 lip 2015 07:47

Masz ciężką nogę :ha :ha :ha
Obrazek

AUTOR WĄTKU
mariuszym
 

Re: 1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

06 lip 2015 07:49

Z 10 kilo :) A tak na poważnie to jak pisałem wcześniej - max. 10% wcisnięcia gazu, potem puszczam i zaczyna się szarpanie. Kolega w Fordzie C-Maxie ma tak samo, więc taki chyba urok wozidełek :)

adamr20
Przedszkolak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 16 cze 2019 10:48
Lokalizacja: Kluczbork
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2013

Re: 1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

18 maja 2022 15:45

Witam was. Czy ktoś was był w Kia Ceed 1.6 GDI z 2013 roku wgrywać te oprogramowanie ?? Pomogło coś?? Dzwoniłem do Serwisu dzisiaj i powiedzieli że mogę przyjechać umówić się na wizytę. Podłącza się do komputera koszt 300zł i zobaczą czy trzeba wgrać nowe oprogramowanie :-D. Hmm ok ale czy trzeba czy nie, nie są w stanie to powiedzieć ale za kompa mam zapłacić bo soft jest darmowy.

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: 1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

19 maja 2022 15:23

O jakim sofcie piszesz? Akcji przywoławczej nie bylo. Natomiast jak byłem w grudniu na przeglądzie to nawet nowej wersji map nie było.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: 1.6 GDI - szarpanie przy ruszaniu i niskich obrotach

19 maja 2022 21:40

Ja mam 1.5 T-GDI a wcześniej jeździłem 1.6 CRDI 136KM i powiem, że też nie potrafię się przestawić :-) w szczególności dwójka mnie irytuje bo zdycha :-) w CRDI to wybijałem ją bez gazu i szedł prawie od postoju. Tutaj muszę już mieć sporą prędkość i obroty. Czasami też przy ruszaniu z 1 czy przyspieszaniu w korku zdarza mi się robić lekkiego kangura :-)

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl