dziwny zapach po regeneracji turbiny

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
razor7
 

dziwny zapach po regeneracji turbiny

23 maja 2015 19:29

Rozpocząłem nowy wątek ponieważ nie znalazłem podobnego przypadku.
W innym wątku pisałem że moje auto jest juz 11 dni na regenerowaniu turbiny. W końcu mi je oddali , turbinkę slychac juz zdecydowanie mniej chociaz wydaje mi sie że na nowej było jeszcze ciszej. Ale jak narazie trzyma kompresje i jest Lepiej niż było.
Mam natomiast nowy problem , w kabinie czuc wyraznie zapach ropy jak ze starego diesla , nigdy wczesniej takiego zapachu nie bylo i tak sie zastanawiam czy to efekt jakiejsc nieszczelnosci czy co gorsze np wymontowania katalizatora ???


Wracam do swojego starego prawie rocznego postu, robię to ku przestrodze żeby nigdy nikomu nie ufać !
Niestety moje najczarniejsze przypuszczenia się sprawdziły , smród który wydobywal się z rury wydechowej był smrodem pustej puszki po katalizatorze a właściwie smrodem spalin które nigdy nie natrafiły na swojej drodze na katalizator :|
Okazało się ze ktoś wpadł na genialny pomysł ze na pewno się nie zorientuje ze nie mam katalizatora i go po prostu wyciął zostawiajac pusta puszkę . Niestety moje pierwsze przypuszczenia się potwierdziły , jedyna rzeczą która spowodowała ze trwało to tak długo były 2 wizyty w ASO i zapewnienia ze to nie możliwe żeby ktoś wydłubał mi katalizator bo na pewno miałbym błędy w komputerze, okazuje się ze nic bardziej mylnego , komputer jak widać nie bada spalin za katalizatorem. Suma Summarum nowy katalizator uniwersalny 600 zł z montażem, a gościom którzy mnie okradli już szykuje pismo od ich postawy zależy czy będę zgłaszał sprawę na policję, wiem ze będzie cieżko to udowodnić ale nie odpuszczę dla dobra potomnych.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl