[B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyny

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
fusss
 

[B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyny

05 lut 2015 01:29

Mam problem w mojej ceedce. Pewnego razu jak jechałem na dość krótkim odcinku zauważyłem że temperatura silnika skoczyła wysoko (chyba coś ok 120 stopni). Po zatrzymaniu auta zerknąłem pod maske i okazało się że w zbiorniku wyrównawczym mam płynu chłodniczego poniżej minimum i brak płynu w chłodnicy. Po dolaniu płynu do chłodnicy i do zbiorniczka wyrównawczego pojechałem do pobliskiego mechanika który kazał jeździć dalej i obserwować stan płynu na zimnym silniku. I widzę, że płynu ubywa w dalszym ciągu.. Stąd teraz moje pytanie: gdzie szukać ewentualnego wycieku? Czy możliwe że płyn "ulatuje" tylko podczas jazdy, bo nie widać śladów płynu na parkingu?
Stan oleju wydaje się być dobry, i raczej go nie przybywa, jedynie pod korkiem wlewu oleju widać taki delikatny osad (mechanik mówił że możliwe to może być od krótkich tras), samochód nie kopci na biało, osiągi też ma w normie... Czy to możliwe że uszczelka pod głowicą padła, czy istnieje jakiś organoleptyczny sposób żeby sprawdzić stan uszczelki? Przejechane 130kkm, ceed pierwszej generacji, rocznik 2009, benzyna 1.6 SW.
Bardzo proszę o pomocne porady! Pozdrawiam

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

05 lut 2015 05:49

Dolać znacznika UV do płynu. Pojezdzic trochę i wrócić na kontrole lampą UV.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

05 lut 2015 07:46

fusss napisał(a):czy istnieje jakiś organoleptyczny sposób żeby sprawdzić stan uszczelki?


Test CO2 w układzie chłodzenia.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6533
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

06 lut 2015 07:33

Na Alledrogo za 30-50 zł możesz nabyć zestawy składający się z rureczki jak do fermentacji wina i płynu reagującego w kontakcie ze spalinami (zmienia kolor). Rurkę wkręcasz jako korek do zbiorniczka wyrównawczego, do środka rurki wlewasz płyn. Odpalasz silnik, płyn nie zmienia koloru - jest OK, zmienia kolor - masz spaliny w układzie chłodzenia czyli walnięta uszczelka.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
iparts
 

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

06 lut 2015 14:44

Na zbiorniczku nie ma żadnego brunatnego osadu? Jeśli tak to uszczelka pod głowicą może wymagać wymiany.

AUTOR WĄTKU
fusss
 

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

09 lut 2015 21:24

pioter napisał(a):Na Alledrogo za 30-50 zł możesz nabyć zestawy składający się z rureczki jak do fermentacji wina i płynu reagującego w kontakcie ze spalinami (zmienia kolor).


A mozna wiedzieć jak tego poszukać, bo znajduje tylko do akwariów...

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

10 lut 2015 14:17

fusss napisał(a):A mozna wiedzieć jak tego poszukać, bo znajduje tylko do akwariów...



http://allegro.pl/motoryzacja?order=m&s ... s0-mt-0113

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

10 lut 2015 22:53

Jak uszczelka pod glowica to będzie czuć zapach spalin ze zbiornika wyrównawczego,tez się kiedy śmiałem. Ale...
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

11 lut 2015 16:33

Tu akurat Cię poniosło. :lol: :lol:

Jest to możliwe, ale w bardzo ekstremalnej sytuacji.

AUTOR WĄTKU
fusss
 

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

16 lut 2015 14:51

Witam ponownie!
Dzisiaj przyszedł mi ten tester - sprawdziłem na średnio rozgrzanym silniku, włożyłem do zbiorniczka wyrównawczego jak i do chłodnicy, trzymałem ten korek ok 5 min (chyba wystarczy?). Płyn nie zmienił koloru - jest niebieski cały czas... Gdzie szukać przyczyny ubytku płynu chłodniczego? Czy może coś zrobiłem nie tak? Może znacie jakiś dobry warsztat w okolicach woj. śląskiego gdzie można oddać autko do diagnozy??

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

16 lut 2015 17:39

fusss - skoro auto masz z 2009 roku to masz jeszcze gwarancję na układ napędowy, dlatego nie rozumiem po co szukasz innego warsztatu niż ASO Kia. No chyba, że przestałeś serwisować swoje auto to wtedy inna bajka.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
fusss
 

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

17 lut 2015 16:12

gisio napisał(a):fusss - skoro auto masz z 2009 roku to masz jeszcze gwarancję na układ napędowy, dlatego nie rozumiem po co szukasz innego warsztatu niż ASO Kia. No chyba, że przestałeś serwisować swoje auto to wtedy inna bajka.


No tak, tylko że samochód jest sprowadzony z Niemiec i podobno nie obowiązuje tutaj ASO Kia.. Samochód był serwisowany w Niemczech do samego końca...

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3746
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

17 lut 2015 16:25

fusss napisał(a):podobno nie obowiązuje tutaj ASO Kia


Kto Ci tak powiedział ?
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

18 lut 2015 07:42

Gwarancja jest raczej na całą Europę, a nie tylko na pierwszy kraj, w którym samochód był kupiony i użytkowany.

AUTOR WĄTKU
fusss
 

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

24 lut 2015 23:57

I ponownie ja i mój problem.. Dziś byłem w ASO w Łaziskach na śląsku i okazało się że gwarancja (wg karty gwarancyjnej) na moją Ceed skończyła się w kwietniu 2014 (wg. serwisanta tak właśnie często zagraniczne KIA mają - albo 3 lata bez limitu km, albo 5 lat i z limitem). Dopytałem się również o podstawowy serwis i sprawdzenie samochodu to cena zwaliła troszkę z nóg - 650 zł za wymiane oleju i filtra oleju, filtra przeciwpyłkowego nie licząc tego, że na zlokalizowanie wycieku płynu dodatkowo płatne, jakaś masakra trochę...
Stąd też tutaj też moje pytanie (przepraszam za offtop):
Czy ktoś zna jakieś serwisy na śląsku którym mógłbym powierzyć moją kijanke? Czy może faktycznie warto "przepłacić" w ASO pomimo tego że gwarancji już nie ma?
D

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

25 lut 2015 08:18

fusss napisał(a):Dopytałem się również o podstawowy serwis i sprawdzenie samochodu

fusss napisał(a):cena zwaliła troszkę z nóg - 650 zł za wymiane oleju i filtra oleju, filtra przeciwpyłkowego



Zdecyduj się: cena dotyczy podstawowego serwisu i sprawdzenia samochodu czy tylko wymiany oleju z filtrem i kabinówki?
Bo w jednym zdaniu sam sobie zaprzeczasz...

fusss napisał(a): zlokalizowanie wycieku płynu dodatkowo płatne, jakaś masakra trochę...


Hmmmm. Czyżbyś uważał, że zakład usługowy, czerpiący zyski z działalności usługowej ma zleconą przez Ciebie usługę wykonać za darmola? Bo co? Bo w nocy była pełnia? ;)

Może Ci się pomyliło ASO z Caritas? Choć to raczej trudne by było...

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

25 lut 2015 11:54

Etrans w Łaziskach to chyba jeden z najtańszych, jeżeli nie najtańszy serwis na Śląsku. Do kompetencji zatrudnionych tam osób też nie można mieć większych zastrzeżeń. Jedyny mankament to lokalizacja. Oczekując na naprawę lub przegląd, kompletnie nie ma co z sobą zrobić.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

25 lut 2015 11:59

awer napisał(a):Oczekując na naprawę lub przegląd, kompletnie nie ma co z sobą zrobić.


Wypożyczeć auto zastępcze i zwiedzać? ;)

AUTOR WĄTKU
fusss
 

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

25 lut 2015 14:33

szczur75 napisał(a):
fusss napisał(a):Dopytałem się również o podstawowy serwis i sprawdzenie samochodu

fusss napisał(a):cena zwaliła troszkę z nóg - 650 zł za wymiane oleju i filtra oleju, filtra przeciwpyłkowego



Zdecyduj się: cena dotyczy podstawowego serwisu i sprawdzenia samochodu czy tylko wymiany oleju z filtrem i kabinówki?
Bo w jednym zdaniu sam sobie zaprzeczasz...

fusss napisał(a): zlokalizowanie wycieku płynu dodatkowo płatne, jakaś masakra trochę...


Hmmmm. Czyżbyś uważał, że zakład usługowy, czerpiący zyski z działalności usługowej ma zleconą przez Ciebie usługę wykonać za darmola? Bo co? Bo w nocy była pełnia? ;)

Może Ci się pomyliło ASO z Caritas? Choć to raczej trudne by było...



Przepraszam, może niezbyt jasno się wyraziłem - cena przeglądu tak jak pisałem: wymiana oleju i filtra oleju, wymiana filtra przeciwpyłkowego plus do tego podstawowe sprawdzenie samochodu (co wchodzi w skład tego sprawdzenia to się nie dowiedziałem).
Rozumiem, że są osoby dla których 650 zł to nie dużo za taki serwis, ale dla mnie to trochę sporo i dlatego pytałem czy może ktoś poleci jakiś dobry warsztat gdzie zrobią to samo, tak samo dobrze (tymbardziej, że gwarancja na samochód już minęła).

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: [B 1.6]ubytek płynu chłodniczego - gdzie szukać przyczyn

25 lut 2015 18:50

fusss – chcesz jak najtaniej to zrób przegląd sam skoro uważasz, że sprawdzenie prawie 60-ciu punktów podczas przeglądu nie jest warte tych pieniędzy. Tylko nie zapominaj jednego – nasze życie jest jak łańcuch pokarmowy, Ty nie dasz zarobić mechanikowi to i mechanik nie kupi towaru/usługi jaką Ty sprzedajesz … i tym oto sposoby kółko finansowe się zamyka.

P.S. No chyba, że sprzedajesz przeciwdeszczowe parasole na Saharze.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl