Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
marcin_wantek
 

Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

23 sty 2015 17:32

Witam. Jezeli piszę w złym miejscu to proszę mi wybaczyć, ale jestem nowym użytkownikiem.
Mam problem ze swoim ceed. Słychać jakby jakies trzeszczenie, zacierające się łożysko na wolnych obrotach, jak dodaje gazu to słychać to z większą częstotliwością. ASO rozkłada ręce. Myślałem, że to wina osprzętu. Wymieniłem juz cały osprzęt: rolki + napinacz oryginały z ASO, łożysko sprężarki klimy, pompe wody, sprzęgiełko alternatora, łozysko w alternatorze ciche. Dzisiaj po raz kolejny byłem w ASO zdjeli mi pasek alternatora, dzwięk jest ten sam :( Nie wiem juz do kogo i gdzie mam jechac, zaczeli cos mowić o rozrządzie, łańcuchu itd, ale z tego co sie orientuje to łańcuch grzechocze. Nie chcą się za to brać bo nie wiedzą co jest, ten dzwięk słychać od strony osprzętu, po zdjęciu paska jest tak samo, nie wymieniałem jeszcze koła pasowego, ale nie ma bicia, ani luzów. Te owe trzeszczenie bardziej słychać na ciepłym silniku. Ogólnie auto jest sprawne nie ma żadnych błędów, przebieg 250 tys - oryginał :) Nie chce pakować się w kolejne koszty... Może ktos miał podobny przypadek? Szukałem na forum ale nic nie znalazłem. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

marko367
Klubowicz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 24 cze 2014 03:49
Lokalizacja: pomorskie
Grupa: Trójmiasto

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

23 sty 2015 19:36

Witam. Może łożysko oporowe na sprzęgle .Wciśnij sprzęgło i nasłuchuj czy ucichnie dźwięk, ale mogę się mylić.
kia ceed 1.6 crdi 115km. 2007r

AUTOR WĄTKU
marcin_wantek
 

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

21 lut 2015 20:02

Witam. Sprzęgło mam nowe, ale mam dobre wieści. Problem mam nadzieje rozwiązany, opisze co się stało, może to komuś pomoże na przyszłość. Podejrzenie padło na rozrząd, kupiłem więc cały nowy rozrząd bez kół zębatych, mechanik powiedział, że jak rozbierze wszystko to zdecydujemy czy wymieniać koła, na szczęście udało się zostawić stare koła zębate. Hałas (metaliczny dźwięk) powodował łańcuch rozrządu oraz uszkodzony napinacz rozrządu. Nie napinał wystarczająco łańcucha, oraz puszczał olej, drugi napinacz był sprawny tylko przebieg spowodował, że napinacz był już mocno wysunięty, wymieniłem cały komplet 2 łańcuchy, 2 napinacze i 4 ślizgi. Niesprawny napinacz spowodował też to, że rozrząd przeskoczył mi o ząbek. Wszystko ustawione, wymienione, mam nadzieje że teraz będzie spokój. Auto posiadam od nowości, przebieg 250 tys i łańcuch do wymiany. Założyłem rozrząd firmy FAI podobno made in England, mam nadzieje, że chociaż 150 tys wytrzyma...Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
ruciak76
 

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

21 lut 2015 21:04

A jeśli można wiedzieć, ile Cię kosztowały materiały i robocizna tego rozrządu?

AUTOR WĄTKU
marcin_wantek
 

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

22 lut 2015 20:23

Rozrząd FAI kupiłem za 550 zł po dużym rabacie, na allegro kosztuje około 600 zł, robocizna u znajomego mechanika 300 zł, chociaż powiedział mi że 500 minimum powinien wziąć. :) Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
ruciak76
 

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

22 lut 2015 22:55

No to miłe zaskoczenie biorąc pod uwagę nawet ten górny przedział cenowy, myślałem że będą to większe koszty z racji że to łańcuch.

AUTOR WĄTKU
marcin_wantek
 

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

25 lut 2015 21:26

W serwisie powiedzieli mi 2000 zł (robocizna + części) po dużym rabacie, zapomniałem, że kupowałem też uszczelniacz wału 20 zł, no i uszczelka pokrywy zaworów 60 zł. Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
zielinciech
 

Metaliczny dźwięk z silnika

08 mar 2016 17:54

Witam!

Od kilku dni zauważyłem, że po odpaleniu samochodu po dłuższym postoju (na zimnym silniku) gdzieś z okolic przodu samochodu wydobywa się metaliczny dźwięk, tak jakby dwie metalowe części tarły o siebie. Na biegu jałowym go nie słychać. Później po kilkudziesięciu sekundach cichnie. Macie jakieś pomysły co to może być?

pzdr

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

08 mar 2016 18:19

Jak wyżej, w pierwszej kolejności obstawiałbym rozrząd - poluzowany łańcuch czasem tak "brzęczy".
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
zielinciech
 

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

08 mar 2016 19:06

Jedynym rozwiązaniem jest wymiana całego rozrządu?
Miałem nadzieję że łańcuszek jest bezobsługowy :?

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

08 mar 2016 19:40

zielinciech - nie zapominaj, że kupiłeś auto sprowadzone przez poprzedniego właściciela (zmierz dokładnie grubość lakieru na całym aucie). Ciekaw jestem wpisów w K.G. szczególnie tych o przeglądach o ile w ogóle ją dostałeś ...?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
zielinciech
 

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

08 mar 2016 20:45

A skąd wiesz, że sprowadzona ? :)
Książkę dostałem ze wszystkimi wpisami. O ile nie jest podrobiona, wszystko wygląda ok.

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

08 mar 2016 20:47

zielinciech napisał(a):A skąd wiesz, że sprowadzona ? :)

Gisio wie wszystko! ;-)

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

08 mar 2016 21:20

zielinciech napisał(a): A skąd wiesz, że sprowadzona ? :)


Bo wiem, podać Ci numer VIN proszę bardzo: U5YFF23429L040057

zielinciech napisał(a): Książkę dostałem ze wszystkimi wpisami. O ile nie jest podrobiona, wszystko wygląda ok.


Załącz na forum lub prześlij na PW zdjęcia K.G. ze wszystkimi wpisami.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
zielinciech
 

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

08 mar 2016 22:39

gisio napisał(a):Załącz na forum lub prześlij na PW zdjęcia K.G. ze wszystkimi wpisami.

Poszły zdjęcia na PW.

pzdr

AUTOR WĄTKU
zielinciech
 

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

09 mar 2016 23:30

Ok, w takm razie po weryfikacji, papiery zdają się być OK (dzięki Gisio).
Teraz pozostaje główny problem wątku.
Dziwne jest to, że trzeszczenie ustaje po czasie ok. 1-3 minutach. Tak jakby łańcuszek musiał się ułożyć w odpowiedniej pozycji.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

10 mar 2016 05:33

Odpalasz silnik na biegu czy jak mam rozumieć ten opis? Bo po odpaleniu słychać, a na biegu jałowym nie?
Jest różnica jak wciskasz sprzęgło?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
zielinciech
 

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

10 mar 2016 08:19

Najprościej rzecz ujmując: jak jadę to słychać. Jak się zatrzymam to nie słychać.
Wydaje mi się, że wciśnięcie sprzęgła nic nie zmienia, ale tego nie jestem pewny, muszę sprawdzić.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

10 mar 2016 09:39

Jesteś pewien że odgłos jest z silnika ?
Ja bym szybko sprawdził koła (łożyska ?)

Wysłane z kokpitu CRDi z Note 3
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
zielinciech
 

Re: Coś trzeszczy w silniku w ceed 1.6 crdi 115ps

10 mar 2016 09:45

No właśnie, tylko jak to sprawdzić samemu. Jakby było coś słychać podczas postoju, to bym mógł poszukać dokładnego miejsca skąd wydobywa się trzeszczenie, w tej sytuacji jest z tym problem. Chyba bez wizyty u mechanika i podniesienia samochodu się nie obędzie.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 146 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl