DPF - wypalanie

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Adriano1312
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 lip 2019 05:51
Lokalizacja: Bolesławiec
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2007, Comfort

Re: DPF - wypalanie

09 wrz 2019 15:47

Jak wlaczyliscie temp tego dpf w sensie zainstalowałem oba dodatki do torque i co bym nie wybierał w tych pluginach to nie pokazuje mi na zielono żadnego okna związanego z temp cata czy też dpf

Kawu
Asystent Kierownika
 
Posty: 273
Dołączył(a): 24 sie 2019 10:18
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: DPF - wypalanie

09 wrz 2019 16:03

Ja nie instalowałem dodatków bo przecież temp DPF jest zbędna. Przecież po wskazaniu spalania widzisz, że DPF jest w trybie dopalania.
Kia Cee'd 1.6 Crdi: Obrazek

Adriano1312
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 lip 2019 05:51
Lokalizacja: Bolesławiec
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2007, Comfort

Re: DPF - wypalanie

09 wrz 2019 16:13

To mi chyba Niemiec coś poprzerabial czytaj usunął bo jeżdżę dwa miesiące i nie odcxulem objawów wypalania. Dlatego chciałem podpiąć się do tego czujnika catB1S2 i obserwować temp. Według przedmówcy wcześniej wypalanie jest w dużo wyższej temp więc wtedy bym cierpliwie czekał co i jak

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: DPF - wypalanie

09 wrz 2019 16:19

Wypalania DPFa "Nie czuć" tylko widać na chwilowym spalaniu po puszczeniu pedału gazu. Jeśli spada do zera to nie wypala.

Adriano1312
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 lip 2019 05:51
Lokalizacja: Bolesławiec
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2007, Comfort

Re: DPF - wypalanie

09 wrz 2019 17:15

Oki ale nadal prosił bym o wskazówkę jak włączyć ten czujnik catB1S2. Jeśli nikt przede mną nie modyfikowal dpf w sensie nie wyrwał bebechow i wyłączył programowo tego wariata to nie mogę wyłapać tego momentu. Może włącza się akurat na trasach i nie widze/czuje tego. Co do spalania chwilowego itp nie miałem ani razu sytuacji opisanych wyżej więc chętnie poobserwowal bym temp czujnika zamontowanego z boku w dpf

AUTOR WĄTKU
fafa69
 

Re: DPF - wypalanie

17 wrz 2019 16:41

Witam wszystkich. Ostatnio mój see"d zaciągnął ropę do oleju no i wymiana. Zainstalował APK-ę jak opisał GregoryB, ale niestety ma "brak danych" z DPF. Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję

Kawu
Asystent Kierownika
 
Posty: 273
Dołączył(a): 24 sie 2019 10:18
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: DPF - wypalanie

18 wrz 2019 07:04

fafa69 sprecyzuj czego nie masz dokładnie.
Kia Cee'd 1.6 Crdi: Obrazek

Adriano1312
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 lip 2019 05:51
Lokalizacja: Bolesławiec
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2007, Comfort

Re: DPF - wypalanie

18 wrz 2019 07:23

Fafa 69 też szukam jak włączyć w torque podgląd na czujnik temp catB1S2 w sensie żeby pokazywał bo jest nieaktywny. Zakupiłem nawet dodatki do tego programu dla Kia i d***. Innym w tym poście pokazuje temp ok 600 stopni w momencie wypalania a normalna praca jest około 300.Dzieki temu fajnie można kontrolować początek i koniec procesu wypalania.

AUTOR WĄTKU
fafa69
 

Re: DPF - wypalanie

18 wrz 2019 09:44

też kupiłem dodatek, ale niestety dalej brak danych, może być problem czytnika VAG ?

Adriano1312
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 lip 2019 05:51
Lokalizacja: Bolesławiec
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2007, Comfort

Re: DPF - wypalanie

18 wrz 2019 09:46

Kurde na dwóch testowane i oba wychodziło by że uszkodzone bądź niekompatybilne plus Twój. Raczej wątpię. Może jakies aktualizacje były tych pakietów platnych ew tam jest dużo ustawień i coś źle robimy. Mówię o tym dodatku dla Kia do programu torque

AUTOR WĄTKU
fafa69
 

Re: DPF - wypalanie

18 wrz 2019 09:56

Ja też, mam torque w wersji pro, opłacone, dwa dodatki Advanced EX for KIA (płatny) i Advanced LT for KIA, w tych dodatkach mam ustawione Cee'd 1.4/1.6 CRDI (ED TCI-D), dodałem wskaźnik DPF temperature oraz EGR i na obu mam brak danych

Adriano1312
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 lip 2019 05:51
Lokalizacja: Bolesławiec
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2007, Comfort

Re: DPF - wypalanie

18 wrz 2019 09:57

Ja dokładnie to samo

AUTOR WĄTKU
fafa69
 

Re: DPF - wypalanie

18 wrz 2019 10:21

to czekamy na pomoc kolegów, bo mam lekką złość na takie działanie samochodu, który nie pokazuje kiedy wypala DPF. Przejechałem ostatnio 550 km i nalało ropy do oleju, jakaś porażka, że przy normalnej jeździe po autostradzie dzieją się takie jaja

Adriano1312
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 lip 2019 05:51
Lokalizacja: Bolesławiec
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2007, Comfort

Re: DPF - wypalanie

18 wrz 2019 10:33

Przyznaję że mega by nam to pomogło. Dla mnie nie działa ta metoda na patrzenie w spalanie bo nie mam lekkiej nogi i ciężko mi to wyłapać kiedy więcej a kiedy mniej pali. Tak samo ani razu nie widziałem chwilowego spalania wyższego niż to co ma być typu 0.0

Kawu
Asystent Kierownika
 
Posty: 273
Dołączył(a): 24 sie 2019 10:18
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: DPF - wypalanie

18 wrz 2019 19:24

fafa69 napisał(a):bo mam lekką złość na takie działanie samochodu, który nie pokazuje kiedy wypala DPF

Przecież pokazuje na wskazaniu spalania chwilowego.

fafa69 napisał(a):Przejechałem ostatnio 550 km i nalało ropy do oleju, jakaś porażka, że przy normalnej jeździe po autostradzie dzieją się takie jaja

To raczej niemożliwe żeby podczas jazdy nalewalo ci ropy do oleju.
Co innego jeżeli cały czas gasisz auto podczas procedury wypalania DPF to z tego co piszą użytkownicy to wtedy to jest już możliwe.
Kia Cee'd 1.6 Crdi: Obrazek

Kawu
Asystent Kierownika
 
Posty: 273
Dołączył(a): 24 sie 2019 10:18
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: DPF - wypalanie

18 wrz 2019 19:27

Adriano1312 napisał(a):Dla mnie nie działa ta metoda na patrzenie w spalanie bo nie mam lekkiej nogi i ciężko mi to wyłapać kiedy więcej a kiedy mniej pali. Tak samo ani razu nie widziałem chwilowego spalania wyższego niż to co ma być typu 0.0

Bywam często w Złotoryi , w niedzielę będę w Lubinie...
Mieszkasz niedaleko więc jak kiedyś chcesz to możemy się spotkać i ci wytłumaczę albo pokaze.
Kia Cee'd 1.6 Crdi: Obrazek

AUTOR WĄTKU
fafa69
 

Re: DPF - wypalanie

19 wrz 2019 06:18

Kawu napisał(a):
Adriano1312 napisał(a):Dla mnie nie działa ta metoda na patrzenie w spalanie bo nie mam lekkiej nogi i ciężko mi to wyłapać kiedy więcej a kiedy mniej pali. Tak samo ani razu nie widziałem chwilowego spalania wyższego niż to co ma być typu 0.0

Bywam często w Złotoryi , w niedzielę będę w Lubinie...
Mieszkasz niedaleko więc jak kiedyś chcesz to możemy się spotkać i ci wytłumaczę albo pokaze.

Kolego, jak możesz, nagraj film daj na You Tuba albo podjadę i pokażesz, jak prawidłowo wypalić DPF

AUTOR WĄTKU
fafa69
 

Re: DPF - wypalanie

19 wrz 2019 06:21

Kawu napisał(a):
fafa69 napisał(a):bo mam lekką złość na takie działanie samochodu, który nie pokazuje kiedy wypala DPF

Przecież pokazuje na wskazaniu spalania chwilowego.
Ten pasek chwilowego spalania jest :(

fafa69 napisał(a):Przejechałem ostatnio 550 km i nalało ropy do oleju, jakaś porażka, że przy normalnej jeździe po autostradzie dzieją się takie jaja

To raczej niemożliwe żeby podczas jazdy nalewalo ci ropy do oleju.
Co innego jeżeli cały czas gasisz auto podczas procedury wypalania DPF to z tego co piszą użytkownicy to wtedy to jest już możliwe.

kiedy mam stwierdzić, że jest procedura wypalania ?

Kawu
Asystent Kierownika
 
Posty: 273
Dołączył(a): 24 sie 2019 10:18
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: DPF - wypalanie

19 wrz 2019 06:49

fafa69 napisał(a):kiedy mam stwierdzić, że jest procedura wypalania ?


czytałeś poprzednie wpisy innych :?:
Np. kilka postów wyżej:
Yankee napisał(a):Wypalania DPFa "Nie czuć" tylko widać na chwilowym spalaniu po puszczeniu pedału gazu. Jeśli spada do zera to nie wypala.


Dodam, że sprawdzasz podczas jazdy na "zapiętym" biegu, tzw. hamowanie tylko silnikiem.

fafa69 napisał(a):Kolego, jak możesz, nagraj film daj na You Tuba albo podjadę i pokażesz, jak prawidłowo wypalić DPF


Jak zacznie się wypalanie (u mnie jest charakterystyczne szarpnięcie przy równej jeździe) to najlepiej procedura wypalania musi sama się dokończyć.
U mnie trwa to z reguły około 20-25 km. Jazda na obrotach w okolicach 1700-2100.
Sam walczę jeszcze e zbyt częstym wypalaniem - choć nie chcę krakać ale po ostatnim czyszczeniu chyba jest już jakaś poprawa.
Po czyszczeniu dpfa prze króćce podciśnienia => po chyba jakimś czasie podczas jazdy włączyło się wypalenie dpf => cykl zakończony => Kolejne wypalenie było po ~55 km => Kolejne wypalenie było po ~63 km => i teraz czekam kiedy następne … ale póki co czasookres się wydłuża.
Jak nie będzie znaczącej poprawy to chyba pozostanie rozbiórka wydechu i oględziny = czyszczenie dpfa po demontażu.
Kia Cee'd 1.6 Crdi: Obrazek

AUTOR WĄTKU
fafa69
 

Re: DPF - wypalanie

19 wrz 2019 08:46

Kawu napisał(a):
fafa69 napisał(a):kiedy mam stwierdzić, że jest procedura wypalania ?


czytałeś poprzednie wpisy innych :?:
Np. kilka postów wyżej:
Yankee napisał(a):Wypalania DPFa "Nie czuć" tylko widać na chwilowym spalaniu po puszczeniu pedału gazu. Jeśli spada do zera to nie wypala.

Czytałem, a kiedy można stwierdzić, że zakończył wypalanie
Dodam, że sprawdzasz podczas jazdy na "zapiętym" biegu, tzw. hamowanie tylko silnikiem.
Jak nie spada do zera to znaczy, że wypala ?
fafa69 napisał(a):Kolego, jak możesz, nagraj film daj na You Tuba albo podjadę i pokażesz, jak prawidłowo wypalić DPF


Jak zacznie się wypalanie (u mnie jest charakterystyczne szarpnięcie przy równej jeździe) to najlepiej procedura wypalania musi sama się dokończyć.
U mnie trwa to z reguły około 20-25 km. Jazda na obrotach w okolicach 1700-2100.
a jak będę jechał na 6 biegu i nie osiągnę wymaganych obrotów, co wtedy ?
Sam walczę jeszcze e zbyt częstym wypalaniem - choć nie chcę krakać ale po ostatnim czyszczeniu chyba jest już jakaś poprawa.
Po czyszczeniu dpfa prze króćce podciśnienia => po chyba jakimś czasie podczas jazdy włączyło się wypalenie dpf => cykl zakończony => Kolejne wypalenie było po ~55 km => Kolejne wypalenie było po ~63 km => i teraz czekam kiedy następne … ale póki co czasookres się wydłuża.
Jak nie będzie znaczącej poprawy to chyba pozostanie rozbiórka wydechu i oględziny = czyszczenie dpfa po demontażu.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 50 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl