DPF - wypalanie

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 825
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: DPF - wypalanie

28 lut 2024 19:05

A skąd mam wytrzasnąć te PIDy na carscanerze? Niewiele mam ich i sporo nie działa a auto chyba dobrane najbardziej pasujące.
https://drive.google.com/file/d/1BjJOLw ... p=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/1BgFEy6 ... p=drivesdk
Ostatnio edytowano 29 lut 2024 21:30 przez Yankee, łącznie edytowano 1 raz

Piejar
Kierownik
 
Posty: 407
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: DPF - wypalanie

29 lut 2024 14:01

Niestety - obrazki są nieczytelne i nie sposób coś doradzić.
Wybór PID ów to pewien problem bo darmowe aplikacje często wyświetlają PIDy bez wartości lub z wartościami niewiarygodnymi. Taka uroda darmowych programów.
Ja w Proceed D4EA korzystam z profilu Kia Venga diesel i o dziwo czyta mi +/-poprawnie dane dotyczące DPF.
Ale już w Renault Megane czytam przez profil pod silnik 1,33 tyle że niby w Renault Arkanie. Z tym, że wartości wyglądają na wiarygodne więc biorę je za dobrą monetę.

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 825
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: DPF - wypalanie

29 lut 2024 16:23

Ja mam aplikację o ile mnie pamiec nie myli płatną (pro) :-) tak samotorque ale chyba profile są jakieś do doopy i niewiele jest.

Piejar
Kierownik
 
Posty: 407
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: DPF - wypalanie

29 lut 2024 17:28

W Car Scanner pro pod marką Kia mam 28 profili połączeń z frazą GDI. Coś z pewnością dopasujesz .
Torque też mam pro ale wg mnie torque jest mniej wygodne i chyba po prostu stare.

roofman
Przedszkolak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 06 lut 2022 16:31
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL HB, 1.6 ON 90KM
2011

Re: DPF - wypalanie

16 mar 2024 12:51

Z wątku wynika, że część osób oddawała DPF do "prania".
Oddałem również swój, bo mimo wypalania przepływ zakłócony (czasami błąd czujnika różnicy ciśnień przy powyżej 3,5tyś obrotów). Sądzę że po prostu już za dużo popiołów się tam zebrało.
W samochodzie nastąpiła zmiana cyfry przebiegu z przodu na 3 więc stwierdziłem że zrobię mu czyszczenie.
Zdziwienie nastąpiło przy kontakcie z zakładem wykonującym usługi "prania" filtra. Otóż według pracowników tego zakładu filtr w KIA z tego rocznika teoretycznie z Euro5 jest znacząco "gęstszy" niż filtry DPF w innych markach pojazdów z normą Euro5. Skonstruowany wręcz tak jak pod normy Euro6. Może stąd problemy z częstym wypalaniem DPF - brak osprzętu pod wyższe normy a konstrukcja filtra DPF prawie pod normę wyższą?

Mieliście jakieś podobne informacje przy usłudze "prania" filtra DPF?
Niestety nie znam pełnej historii swojego pojazdy, nie wiem czy cokolwiek wcześniej było z filtrem DPF robione.

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 124 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl