DPF - wypalanie

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

kawis
Przedszkolak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 18 cze 2017 19:07
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2014, XL

Re: DPF - wypalanie

21 lip 2018 07:43

Nowy? Jeśli tak to poproszę o namiar na sklep.

mariusz00-82
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 cze 2018 08:26
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Marka i model samochodu: Hyundai i40 1.7

Re: DPF - wypalanie

21 lip 2018 17:04

Używany z nowej rozbitej kia Optima

Ulcia
Przedszkolak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 26 lut 2018 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
2013, Nie wiem

Re: DPF - wypalanie

25 lip 2018 12:20

Moze ktoś polecić sprawdzone miejsce gdzie można zregenerować dpf?

Arex
Dopiero co...
 
Posty: 7
Dołączył(a): 06 cze 2018 09:47
Lokalizacja: Skawona
Grupa: Małopolska

Re: DPF - wypalanie

01 sie 2018 18:56

Czesc, mam podobny problem do kilku z Was ale nie widze konkretnej odpowiedzi (rozumiem ze przypadki sa podobne ale kazdy jest inny). Problemem u mnie jest powiekszajacy sie poziom oleju i wypalajacy dpf co ok 30-50 km. Dodam tylko, że wtryski mam sprawdzone - sa ok, błąd ładowania zdiagnozowany i naprawiony, dpf zregenerowany/wyczyszczony włacznie z komputerowa adaptacja. NIestety dpf cały czas się wypala i nie mam pojecia co dalej robic, ma ktoś jakis pomysl ?

kawis
Przedszkolak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 18 cze 2017 19:07
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2014, XL

Re: DPF - wypalanie

01 sie 2018 21:22

http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?t=4810

Przeczytaj sobie ten wątek, może jakoś Cie naprowadzi...

Arex
Dopiero co...
 
Posty: 7
Dołączył(a): 06 cze 2018 09:47
Lokalizacja: Skawona
Grupa: Małopolska

Re: DPF - wypalanie

02 sie 2018 06:59

kawis napisał(a):http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?t=4810

Przeczytaj sobie ten wątek, może jakoś Cie naprowadzi...


Dzieki, przeczyszcze ten czujnik i sprawdze efekty

Arex
Dopiero co...
 
Posty: 7
Dołączył(a): 06 cze 2018 09:47
Lokalizacja: Skawona
Grupa: Małopolska

Re: DPF - wypalanie

02 sie 2018 20:24

Kupiłem interfejs elm 327 vgate i odpalilem Torque Pro, sciagnalem na pulpit temperature katalizatora egtb1s1 i egtb2s1 ale niestety przy tych pomiarach jest informacja "brak danych". Reszta tj. obroty, predkosc itd działa
Ma ktoś jakies rady jak to skonfigurowac zeby działało ?

Arex
Dopiero co...
 
Posty: 7
Dołączył(a): 06 cze 2018 09:47
Lokalizacja: Skawona
Grupa: Małopolska

Re: DPF - wypalanie

02 sie 2018 20:51

Czujnik cisnienia spalin wyczyscilem i przedmuchałem, niestety po przejechaniu kilku km dpf zaczął się znowu wypalac. Trzeba chyba go wymienic i ewentualnie zabrac się za egr

ZjemCiMebloscianke
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 02 cze 2017 22:48
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 ON 90KM
2013

Re: DPF - wypalanie

07 sie 2018 16:47

Arex napisał(a):Czujnik cisnienia spalin wyczyscilem i przedmuchałem, niestety po przejechaniu kilku km dpf zaczął się znowu wypalac. Trzeba chyba go wymienic i ewentualnie zabrac się za egr


Serwus kokego, gdzie zlokalizowałeś ten czujnik?

eMAGieIKa44
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 05 lip 2018 23:17
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 HB, 2.0 ON 140KM
2008

Re: DPF - wypalanie

19 sie 2018 11:56

Witam

Forumowicze mam pytanie dot. wypalania DPF, niedawno stałem się posiadaczem Ceed'a C1 Hatchback 2.0 CRDI z 2008 r, jest to mój pierwszy samochód z filtrem DPF, wcześniej trochę zaznajomiłem się z tematem co doprowadziło do tego że wczoraj wybrałem się na trasę aby wypalić DPF. Od momentu zakupu auta zrobiłem jakieś 1k km w 90% jazda typowo miejska, już raz zauważyłem że włączył się tryb wypalania czyli przy zapiętym biegu i puszczeniu gazu spalanie na komputerze nie spadało do 0 tylko zawsze pokazywało od 1,5 - 2,5 L/100km, nie miałem jak dokończyć procesu dlatego został on przerwany. Wczoraj na trasie po ok 15 km. włączyło się wypalanie, miałem do pokonania jeszcze ok 60 km zanim dotarłem do autostrady, przez cały ten czas trwało wypalanie, od wjazdu na autostradę starałem się utrzymywać obroty 2500 rpm, a nawet więcej i czasami dawałem w palnik dość ostro aby jeszcze podkręcić silnik, lecz przez ponad 45 km takiej jazdy po autostradzie proces wypalania nie dokończył się, podsumowując zrobiłem ponad 100 km na włączonym procesie wypalania :? Pokonując tą samą trasę w drodze powrotnej wypalanie nie włączyło się. Moje pytanie jest takie dlaczego proces wypalania trwał tak długo i nie zakończył się na drodze tylko dopiero jak zgasiłem auto po dotarciu na miejsce ?

AUTOR WĄTKU
rallyfan
 

Re: DPF - wypalanie

19 sie 2018 12:34

Witam jestem nowym użytkownikiem ceeda. Mam mały problem - samochód ma przejechane 35tys km. i wypalanie filtra przebiega w rózny sposób. Włącza mi się często i czasem gaśnie po 3-5 kilometrach. Wczoraj przegoniłem go po autostradzie wypalał się z 20 kilometrów po czym proces się zakończył i znów włączył się po 5 minutach jazdy na dosłownie 2 minuty. Zjechałem na zwykłą drogę znów się włączyło wypalanie na 2-3 minuty. Samochód nie szarpie nic sie z nim nie dzieje nie odczuwam procesu tego wypalania jednak mnie to martwi.
Przy zakupie miałem nieco większy stan oleju podejrzewam że poprzednia właścicielka nie dbała o DPF ale czy mogła go zapełnić syfem przy tak małych przebiegu ? Bedę przepisywał gwarancję na rynek polski. Czy powinienem poprosić o jakis test DPF - czy jest to płatne. Z tego co wiem na DPF jest 3 lata gwarancji więc zostaje mi jeszcze 8 miesięcy...

AUTOR WĄTKU
panpromek
 

Re: DPF - wypalanie

19 sie 2018 17:27

Dopadło i moje auto. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że wypalanie DPFu zaczęło włączać się po około 100 km. Wcześniej ten proces występował co 350-400 km. Dodam, że 95% przebiegu robię w trasie, po drodze krajowej nr 92, z czterema osobami na pokładzie. Auto lekko nie ma więc problemów z DPFem nie powinno być, teoretycznie. Dodatkowo zauważyłem, że rośnie poziom oleju więc jest "podlewany" nadmiarem paliwa. W ostatni piątek odwiedziłem ASO w tej sprawie. Stwierdzili, że DPF jest zapchany.... Włączyli serwisowe wypalanie czego efektem było zredukowanie ilości sadzy z 17g do 3g. Dzisiaj, po przejechaniu 150 km, znowu zauważyłem początek procesu wyplania... Tak raczej nie powinno być. Będę dalej nękał ASO o właściwą diagnozę. Nie omieszkam wspomnieć o przypadkach z uszkodzonym czujnikiem ciśnienia spalin. Choć i tak zasugerowano mi, że to mój sposób używania auta powoduje takie problemy...

AUTOR WĄTKU
rallyfan
 

Re: DPF - wypalanie

19 sie 2018 20:36

panpromek napisał(a):Dopadło i moje auto. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że wypalanie DPFu zaczęło włączać się po około 100 km. Wcześniej ten proces występował co 350-400 km. Dodam, że 95% przebiegu robię w trasie, po drodze krajowej nr 92, z czterema osobami na pokładzie. Auto lekko nie ma więc problemów z DPFem nie powinno być, teoretycznie. Dodatkowo zauważyłem, że rośnie poziom oleju więc jest "podlewany" nadmiarem paliwa. W ostatni piątek odwiedziłem ASO w tej sprawie. Stwierdzili, że DPF jest zapchany.... Włączyli serwisowe wypalanie czego efektem było zredukowanie ilości sadzy z 17g do 3g. Dzisiaj, po przejechaniu 150 km, znowu zauważyłem początek procesu wyplania... Tak raczej nie powinno być. Będę dalej nękał ASO o właściwą diagnozę. Nie omieszkam wspomnieć o przypadkach z uszkodzonym czujnikiem ciśnienia spalin. Choć i tak zasugerowano mi, że to mój sposób używania auta powoduje takie problemy...



Z ciekawości zapytam jaki masz prebieg u mnie na 35 tys są cyrki - poprzedni właściciel chyba miał gdzieś dbanie o dpf...

AUTOR WĄTKU
panpromek
 

Re: DPF - wypalanie

20 sie 2018 13:08

Aktualny przebieg to 65000 km. Uważam, że to stanowczo za mało jak na początki problemów z DPF. Tym bardziej, że raczej jestem świadomym użytkownikiem diesla z tym filtrem. Wiem kiedy ten proces ma miejsce i staram się zapewnić optymalne warunki do wykonania tej procedury. No ale ASO i tak wie lepiej i sugeruje, że to moje niewłaściwe użytkowanie powoduje problemy.

lary504
Brygadzista
 
Posty: 120
Dołączył(a): 19 sie 2012 13:34
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: DPF - wypalanie

21 sie 2018 09:11

Ja mam teraz 105 tys. Problem z dpf już trwa od ok 90tys. Tak samo dopalanie co 50-100 km. Zużycie paliwa straszne. Serwis twierdzi że zostały do sprawdzenia tylko wtryski, reszta sprawdzona, jeśli one będą ok maja pisać do Kia co z tym fantem zrobić. Dpf był wyciągany i czyszczony, stwierdzili że był praktycznie idealny. Zobaczę jak sprawdza wtryski i co wtedy Kia odpisze, ale chyba skończy się to wywaleniem dpf, egr i chipem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Ceed SW '12 1.6 CRDI L Sirius Silver

AUTOR WĄTKU
panpromek
 

Re: DPF - wypalanie

21 sie 2018 11:01

A ten czujnik ciśnienia spalin Ci wymieniali ?

lary504
Brygadzista
 
Posty: 120
Dołączył(a): 19 sie 2012 13:34
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: DPF - wypalanie

21 sie 2018 11:03

Tak. Egr też

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Ceed SW '12 1.6 CRDI L Sirius Silver

Avatar użytkownika
hevimental
Asystent Kierownika
 
Posty: 271
Dołączył(a): 05 cze 2018 05:58
Lokalizacja: Mosina
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 SW, 1600 ON 150KM
2013, na wypasie

Re: DPF - wypalanie

21 sie 2018 11:19

lary504 napisał(a):Ja mam teraz 105 tys. Problem z dpf już trwa od ok 90tys. Tak samo dopalanie co 50-100 km. Zużycie paliwa straszne. Serwis twierdzi że zostały do sprawdzenia tylko wtryski, reszta sprawdzona, jeśli one będą ok maja pisać do Kia co z tym fantem zrobić. Dpf był wyciągany i czyszczony, stwierdzili że był praktycznie idealny. Zobaczę jak sprawdza wtryski i co wtedy Kia odpisze, ale chyba skończy się to wywaleniem dpf, egr i chipem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Jakie spalanie pokazuje?
Kia Ceed SW 2013 1.6 crdi 150KM/322Nm
egr OFF
dpf OFF

lary504
Brygadzista
 
Posty: 120
Dołączył(a): 19 sie 2012 13:34
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: DPF - wypalanie

21 sie 2018 19:32

Jak z dpf było ok to 6.5 litra teraz 8.1. Licząc że na każdy 1000km spalam 15 litrów ropy więcej to niech mi zieloni wytłumaczą gdzie tu ekologia. Jestem teraz w Chorwacji i cała drogę wypalanie co ok 100km. Ciekawe jest to że jak raz wypali po 130-150 km to następne już po ok70-80. Teraz mam średnią po 1700km 6.4 a dwa lata temu trasa bardzo podobna i było 5.5. Po powrocie sprawdzam wtryski. Jak będą ok to ASO ma pisać do centrali i zobaczymy co odpiszą. Ale znając realne życie to odpowiedzą że nie właściwie użytkowałem samochód. Wtedy wycinam dziadostwo.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Ceed SW '12 1.6 CRDI L Sirius Silver

Avatar użytkownika
konjo8ds
Klubowicz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 17 lis 2017 11:58
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 ON 128KM
2014, M

Re: DPF - wypalanie

21 sie 2018 19:45

lary504 napisał(a):Jak z dpf było ok to 6.5 litra teraz 8.1. Licząc że na każdy 1000km spalam 15 litrów ropy więcej to niech mi zieloni wytłumaczą gdzie tu ekologia. Jestem teraz w Chorwacji i cała drogę wypalanie co ok 100km. Ciekawe jest to że jak raz wypali po 130-150 km to następne już po ok70-80. Teraz mam średnią po 1700km 6.4 a dwa lata temu trasa bardzo podobna i było 5.5. Po powrocie sprawdzam wtryski. Jak będą ok to ASO ma pisać do centrali i zobaczymy co odpiszą. Ale znając realne życie to odpowiedzą że nie właściwie użytkowałem samochód. Wtedy wycinam dziadostwo.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Daj znać. Chyba też mam taki problem. Spalanie przy jeździe 160 to około 8 litrów.
Trasa to 6,5 do 7.
To spore spalanie wg mnie.
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 36 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl