wysokie spalanie 1,6 cdri

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ajnsztajnik
 

wysokie spalanie 1,6 cdri

05 sty 2015 21:06

Witajcie ponownie :)

Mam nadzieję, że dobrze wyszukałem dział,jak nie to proszę o przeniesienie.

Mam problem ostatnio. Zimno się porobiło to rozumiem, że spalanie może być ciutkę wyższe niż zawsze.
Problem pojawił się ostatnio kiedy było koło -10 C przez kilka dni. Po tym mroźnym epizodzie spalanie jakoś dziwnie podskoczyło.
Normalnie w trasie Łódź-Wrocław-Łódź po nowej S8 spalanie przy prędkości przepisowej 110-120km/h było na poziomie 4,8-5,2
Teraz przy temperaturze -1 0 +1 spalanie było na tym odcinku 6,6. Nie wiem co się dzieje. Paliwo takie samo jak zawsze na lepszej stacji, bo szkoda silnika zalewać w przypadkowej stacji u Jasia. Jedyny objaw jaki się pojawił jakiś czas temu to lekki dymek zaraz po odpaleniu koloru białego. I tylko na zimnym silniku występują takie objawy, że silnik nierówno pracuje przez kilka sekund. Świece były sprawdzane i wszystko z nimi podobno okej. Podobno okej, bo nie znam się na tym, więc staram się ufać w to co mi powiedzą u mechaniora.

Dodam jeszcze, że przegląd robiony niecałe 10tys temu. Wszystkie filtry, olej, płyny wtedy były wymieniane.

1,6CDRI przed FL

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

05 sty 2015 21:09

ajnsztajnik napisał(a):Jedyny objaw jaki się pojawił jakiś czas temu to lekki dymek zaraz po odpaleniu koloru białego. I tylko na zimnym silniku występują takie objawy, że silnik nierówno pracuje przez kilka sekund. Świece były sprawdzane i wszystko z nimi podobno okej. Podobno okej, bo nie znam się na tym, więc staram się ufać w to co mi powiedzą u mechaniora.


zmień mechaniora na mechanika B)
bo dla mnie świece nie są dobre :fiu
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

05 sty 2015 21:19

ajnsztajnik napisał(a):lekki dymek zaraz po odpaleniu koloru białego. I tylko na zimnym silniku występują takie objawy, że silnik nierówno pracuje przez kilka sekund. Świece były sprawdzane i wszystko z nimi podobno okej.


Się pewnie wykręcać mu ich nie chciało. ;)


ajnsztajnik napisał(a):Teraz przy temperaturze -1 0 +1 spalanie było na tym odcinku 6,6. Nie wiem co się dzieje.


Może jechałeś pod wiatr?

Sprawdź spalanie na dłuższym odcinku, na kilku zbiornikach paliwa z różnych stacji.
Jeśli się utrzyma, to można mówić o zwiększeniu spalania.

AUTOR WĄTKU
ajnsztajnik
 

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

05 sty 2015 21:25

no tak, tyle, że to już drugi zbiornik i 6.6 to ja miałem wcześniej na poziomie prędkości 140-150 z nie przy 110
Jak ostatnio jechaliśmy 140-150 to średnie było koło 9litrów
A te świece żarowe mogą mieć wpływ i na bujanie obrotów po odpaleniu zimnego i na wysokie spalanie ??

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

05 sty 2015 22:19

ajnsztajnik napisał(a):A te świece żarowe mogą mieć wpływ i na bujanie obrotów po odpaleniu zimnego i na wysokie spalanie ??


Na bujanie i na dymek tak, na spalanie nie.


Jakie masz ciśnienie w kołach?

AUTOR WĄTKU
gregor330
 

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

06 sty 2015 04:58

zatankuj na shellu v-power dolej do połowy zatankowanego baku dodatek do disla zaraz zobaczysz różnice i w spalaniu i zapalaniu
Mam crdi już 8 lat w miedzy czasie wynieniłem sprzęgło, 2 razy turbine ,a teraz robiłem remont silnika tylko koszty mnie dobiły i kupiłem używany silnik po prostu tańszy niz te części.Moja Rada co 10.tys wymien olej jak cie stać to nawet częściej ,używaj co jakiś czas dodatku do paliwa do czyszczenia wtryskiwaczy a auto cie nie zawiedzie.ja raz nie wymieniłem oleju i teraz za to płace .padła turbina olej dostał sie do komory spalania i reszte możesz się domyśleć nawet korbowód mi skrzywiło ,tłok był o 2 milim niżej , a panewki masakra.I jeszcze jedna rada jak nie tankujesz na shellu to wybieraj stacje gdzie jest duży ruch tam czesto dowożą paliwo i masz pewność że nie kupisz jakiegoś starego gÓwna

A w sprawach serwisu mogę doradzic jak bedziesz potrzebował wszystko robie sobie sam nawet silnik wymieniłem fakt że 4 dni ale nie płaciłem mechanikowi
a ile przyjemności w garażu z piwkiem:)
świece żarowe jak chcesz sprawdzić muśisz je wyciągnąć i najlepiej podłączyć do akumulatora ,ale trzymaj ją w szczypcach bo cie poparzy po 3 sekundach musi być gorąca i uważaj przy odkręcaniu żeby nie spiep.... gwintu najlepiej kręć raz w jedną raz w drugą strone klucz 10

Nie piszemy posta pod postem, tylko edytujemy. I używamy autokorekty ;) Pozdro, Ryba

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

07 sty 2015 23:47

gregor330 napisał(a):ja raz nie wymieniłem oleju i teraz za to płace .padła turbina olej dostał sie do komory spalania i reszte możesz się domyśleć nawet korbowód mi skrzywiło ,tłok był o 2 milim niżej , a panewki masakra.

Czyżby widowiskowe rozbieganie? B) W jakim aucie?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
ajnsztajnik
 

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

11 sty 2015 18:21

wracając do tematu, który założyłem.
Po wymianie świec - ponoć spalone - objawy telepania autem po odpaleniu i przy gaszeniu ustały.
Co do średniej spalania więcej opowiem jutro, bo wszystko mi pokasowali przy okazji :)

AUTOR WĄTKU
Dorlan
 

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

28 mar 2015 10:37

Cześć
Co do wysokiego spalania, to mowicie, że w 1.6 128KM wynik na poziomie 6.6 stała prędkość 140km/h na autostradzie to normalny wynik? To przy jakich wrunkach ma palic 5.2? Moj stary 1.9tdi 9.KM w zyciu do szesciu sie nie zblizal majac 300kkm bez remontow. Czy to znaczy ze postęp w zasadzie to dzis cofanie sie?
Ps pewnie to nie ten watek ale czy macie takie objawy ze bez wiekszej regularność silnik raz chodzi cichutko jak benzyna a raz klekocze jak zimny kaszlak i to nawet po dlugiej jezdzie? Mam doswiadczenie w uzywaniu i jednych i drugich i nawet w porownaniu ze starym duratourqiem wypada zdrcydowaie gorzej, Co o tym myślicie?

AUTOR WĄTKU
szpula
 

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

28 mar 2015 14:44

6.6 przy 140km/h to u mnie normalka.
5.2 spokojnie do zrobienia jadąc jednostajnie 90-100km/h.

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

29 mar 2015 00:00

Nawet 4.8 udalo mi sie kiedys na calym baku wykrecic. Zero klimy i tylo 90km/h w odcinkach po ok 55km jednorazowo. No i silnik 90KM ;)

AUTOR WĄTKU
NoJz
 

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

24 kwi 2015 09:52

To ja nie wiem jak wy jeździcie, mi w moim 115 konnym nie udało się zejść na trasie 300km poniżej 6L, rekord to 6,2...

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

24 kwi 2015 10:59

NoJz napisał(a):To ja nie wiem jak wy jeździcie, mi w moim 115 konnym nie udało się zejść na trasie 300km poniżej 6L, rekord to 6,2...


Ciężka noga. B)

AUTOR WĄTKU
piter1974
 

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

27 kwi 2015 20:41

Witam, to i ja się podłączę do tego spalania mój ceed zaczął palić przy 100 km/h jakieś 21 literków ( tak pokazuje komp) przy 70 pokazuje 16, dzisiaj czyściłem cały dolot ,egr udało się zejść z 21 na 18 sukces . Panowie co może być przyczyną ,czego sie doszukiwać , wtryskiwacze są ok były sprawdzane, mam jeszcze takie wątpliwości co sterownika przepustnic w kolektorze czy to może mieć jakiś wpływ. A ha bym zapomniał podczas jednostajnej jazdy np 70 km/h czuć jakby auto traciło moc i jest brak reakcji na pedał. Proszę o pomoc jestem za granicą .

AUTOR WĄTKU
Dorlan
 

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

13 maja 2015 18:24

Witam,
właśnie zrobiłem trasę do Brugii i z powrotem i kilka obserwacji z jazdy. Po pierwsze to jednak nie ma co dywagować, paliwo w Polsce a paliwo w Niemczech to dwa rózne zjawiska. Pierwsze tankowanie na byle jak wyglądającej stacji, pistolet z regularnym dieslem i silnik 5 sekund po odpaleniu nie do poznania - glośność, odgłosy, płynność zmiany obrotów, reakcja na pedał przyśpiesznika. Ogólnie reakcja pozytywnie szokująca. Co do spalania, to tak jak wcześniej pisałem jazda po naszych autostradach ze stałą prędkością dawała wyniki 6,4, a tu o dziwo jadąc jakoś tak 160+ spalanie spadło do 6,2 6,1. Co ciekawe, 3000 na liczniku zdaje się byc bardzo dobrym poziomem, bo nawet przyśpieszanie na 6tym biegu wtedy nie bylo żadnym problemem.
Powrót do kraju, pierwsze tankowanie Nitro coś-tam i koniec snu.
pozdrawiam

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

14 maja 2015 07:09

No ale już na przykład we Włoszech leją czasem gorsze badziewie niż u nas. Wracałem raz z Toskanii i po zatankowaniu na jakimś ich Q8 miałem spalanie w trasie ~10L. Za granicą austriacką wlałem znów do pełna i nagle cudownym trafem spalanie spadło do 8L, przy identycznej jeździe i obciążeniu.

Jak to mówią- pszypadek? nie sondzę :)
Obrazek

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

14 maja 2015 07:52

Dorlan napisał(a):paliwo w Polsce a paliwo w Niemczech to dwa rózne zjawiska

Mój kolega twierdzi, że jak naładuje telefon niemieckim prądem to mu bateria dłużej trzyma. :szok :lol:

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

15 maja 2015 11:40

Się śmiejecie ale jak mam trasę do rajchu to 1l mniej wciąga tankując na shellu "to samo" paliwo .....
Też się śmieją z niemieckich proszków do prania- niby to samo.
Mam znajomego serwisanta pralek i mówił mi, że dużo szybciej zachodzą kamieniem grzałki przez polskie proszki.

Co do spalania .....
MEGA duże znaczenie ma stosowanie ECOdrivingu ....
Nauczyłem się dojeżdżać do świateł z najwyższym biegiem, znacznie wcześniej puszczając pedał gazu.
Zmiana biegów przy 2,1-2,2tys obr/min a nie 2,5-3tys (szkoła ECO mówi o zmianie poniżej 2tys ale to katowanie silnika).
Ważna też jest płynność jazdy.

Te rzeczy wcale nie powodują, że jestem zawalidrogą, wręcz przeciwnie.
Wyprzedzając fakt zmiany sygnalizacji na zielone, nie muszę od nowa rozpędzać samochodu z jedynki.

U mnie nic się nie zmieniło: trasa przy 120km/h 5-5,5l/100km a miasto (Poznań) 6,5-7l
Średnio 6l.
C2 1.6CRDi 135KM

Rekord 3,8l na trasie 300km przy prędkości 90km/h

Avatar użytkownika
ReMiXs
Kierownik
 
Posty: 550
Dołączył(a): 15 lut 2015 11:04
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 105KM
2012, Bida version

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

15 maja 2015 11:58

Kozak_Barabasz napisał(a):Nauczyłem się dojeżdżać do świateł z najwyższym biegiem, znacznie wcześniej puszczając pedał gazu.


Jak przy najwyższym? Jak ja widzę z daleka czerwone to zrzucam biegi aż do 2 hamując silnikiem.Robię to źle? (jestem świeżym kierowcą).
I tak jak mówisz, taka jazda jest bardziej płynna - często dojeżdżam do świateł na 2/3 biegu i od razu mogę jechać dalej.

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: wysokie spalanie 1,6 cdri

15 maja 2015 13:44

Kozak_Barabasz napisał(a):Te rzeczy wcale nie powodują, że jestem zawalidrogą, wręcz przeciwnie....


Kozak_Barabasz napisał(a):Rekord 3,8l na trasie 300km przy prędkości 90km/h


mam nadzieje, że to była 2 pasmUUFFka ... :/ w przeciwnym razie trochę współczuję jadącym za Tobą... :o
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 164 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl