dziwny smrodek po odpaleniu auta

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Andrzejsp
 

dziwny smrodek po odpaleniu auta

01 sty 2015 13:07

Moją kijanką dojeżdżam prawie codziennie (pn-pt) do pracy 20km (i z powrotem ta sama trasa). Wczoraj akurat stała bezczynnie. Dziś rano wyjechałem z garażu, stojąc już za bramą poczułem smrodek jakby się jakieś tworzywo paliło albo coś innego. Jak ruszyłem z brygadą pasażerów to z czasem coraz mniej było czuć w środku ten zapaszek. Wyłączyłem Klimę bo myślałem, że może coś tam ostatnio przymarzło (2 dni temu jak odstawiałem auto do garażu było -13 stopni) . Jechałem jakieś 5km. Potem samochód stał ponad godzinę na parkingu. Jak go uruchomiłem znowu poczułem zapach, spaliny albo cos podobnego. W trakcie jazdy ustawało. Po przyjeździe do garażu mój Ojciec stwierdził, że jakby z przodu coś było czuć trochę. Na włączonym silniku w garażu podniosłem maskę, nic bardzo nie czułem i nic niepojącego nie zauważyłem. Jutro może podjadę po pracy na warsztat. Jak będą mieli chwilę niech zajrzą pod osłonę silnika.
Wcześniej nie miałem tego.Wydech się gdzieś rozszczelnia czy jakieś inne dziwactwo?

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: dziwny smrodek po odpaleniu auta

01 sty 2015 14:39

Spalone sprzeglo?
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
Andrzejsp
 

Re: dziwny smrodek po odpaleniu auta

01 sty 2015 16:45

Sprzęgło? Nie sadzę, nie stało się nic co by mogło dawać choć odrobinkę takich przypuszczeń. Tuż po uruchomieniu auta to czuć było. A 2 dni temu jak jeździłem zupełnie nic nie dawało żadnych oznak.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: dziwny smrodek po odpaleniu auta

01 sty 2015 23:14

a nic nie wlewałeś dolewałeś do silnika??
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Andrzejsp
 

Re: dziwny smrodek po odpaleniu auta

02 sty 2015 17:10

2 tygodnie temu setkę oleju :-) Czyli mówiąc krotko nic. Dziś jak ruszyłem spod pracy za jakiś czas to troszkę poczułem. Potem znowu jak po postoju ruszyłem trochę mnie ten smrodek trącił, chyba jak włączyłem klimę i wywiewało go z nawiewów intensywnie. Chwilka dosłownie. Jak stanąłem w domu otworzyć bramę na podwórko to po wyjściu z auta jakbym czuł dziwny zapaszek z przodu auta, potem w garażu już nie. Po otworzeniu maski w garażu też raczej bez zapachu żadnego. Zaczynam mieć podejrzenie, żeby jakieś łożysko, np. na alternatorze nie zaczynało się sypać. W lanosie tak kiedyś miałem, ale tam nie śmierdziało w środku auta chyba. No i tamto zaczęło być głośne :-) W głowę zachodzę, dziwna sprawa. Z doświadczenia wiem, ze jak coś dziwnego się dzieje nagle w jakimś aucie to za jakiś czas nieraz coś pada.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: dziwny smrodek po odpaleniu auta

02 sty 2015 17:42

Podjedź gdzieś na oględziny/osłuchanie/obwąchanie.
Może być pierdoła, a może coś poważnego się zaczynać (np. płyn chłodniczy).
Może olej wykapywać na wydech...

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: dziwny smrodek po odpaleniu auta

02 sty 2015 21:33

Z opisu wynika jakby po jeździe coś Ci "kapnęło" na silnik/układ wydechowy i zastygło ....a później na rozgrzanym już silniku się wypalało ....podpisuję się pod wypowiedzią szczur'a - jedź na oględziny B)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Andrzejsp
 

Re: dziwny smrodek po odpaleniu auta

04 sty 2015 12:17

Wczoraj i dziś prawie nic nie czułem, więc pewnie "to coś" się dopala. Sprawdziłem stan oleju i płynu chodzącego. Raczej nie ubyło nic. Jak na złośc w "moim' warsztacie tłok bo widziałem, że zjechali na Święta ludzie z zagranicy i chyba także dlatego mają tłum. Ja też mam napięty grafik w pracy na najbliższe trzy tygodnie, że masakra... Zobaczy się.

AUTOR WĄTKU
gregor330
 

Re: dziwny smrodek po odpaleniu auta

15 sty 2015 00:46

zmien stacje np shell v-power jest lepszy

AUTOR WĄTKU
gregor330
 

Re: dziwny smrodek po odpaleniu auta

15 sty 2015 00:49

ja kiedys miałem szczura w silniku upieczonego i znalazłem go dopiero po tygodniu to był dopiero smrodzik ale w aucie było ok
mam filtr weglowy

AUTOR WĄTKU
Andrzejsp
 

Re: dziwny smrodek po odpaleniu auta

15 sty 2015 19:33

Oględziny w warsztacie wykazały tylko jedną rzecz. Opaska przy jednym z przegubów się zsunęła i zsunęła się guma z przegubu.Mogło się zdarzyć, że chlapnęło smarem na wydech i śmierdziało. Pożyjemy zobaczymy, mam nadzieje, że smrodku już nie będzie.

Kazeek
Dopiero co...
 
Posty: 8
Dołączył(a): 02 sty 2017 15:08
Lokalizacja: Polska
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 90KM
2010

Re: dziwny smrodek po odpaleniu auta

28 maja 2018 18:04

Cześć. Poradził sobie ktoś z tym smrodem? W zimie był spokój a teraz po wymianie filtra pyłkowego zaczyna znowu śmierdzieć.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 57 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl