Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kozlp
 

Re: Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

14 lut 2020 08:13

I jak Panowie ktoś już wymieniał olej w skrzyni bo stoję przed tym dylematem. Na przeglądach w ASO pytałem już o to nie raz i zawsze odpowiadali, że nie trzeba, że przebieg za niski. W sumie na przeglądach od ok 60k km (nie jeżdżę dużo po trasach to i rocznie mi max 12k km wychodzi). Ostatnio na przeglądzie przy ok 99k km na pytanie jak z olejem w skrzyni znowu odpowiedź, że przebieg za niski i może przy 120k km przebiegu by to robili. Więc już nie wiem sam co robić. A pytanie z innej beczki czy orientujecie się czy ASO posiadają maszyny do dynamicznej wymiany czy wymiana odbywa się w sposób statyczny.

gringo13
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 03 lip 2017 06:40
Lokalizacja: Zamrzenica
Grupa: Kujawska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb/LPG 126KM
2010

Re: Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

28 lut 2020 19:57

gisio napisał(a):Dopuszczane oleje to: Diamond ATF SP-III lub SK ATF SP-III. Nie stosuj żadnych zamienników bo zniszczysz skrzynię.


Dlaczego tylko te 2 firmy? Inne oleje o tych samych parametrach i klasie mogą spowodować zniszczenie ASB? ATF SP-IV? Pytam, bo pora wymiany oleju w automacie w moim wozie właśnie nadejszła :)
Tylko spokój może nas uratować.

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl