bulgotanie w kabinie

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: bulgotanie w kabinie

15 kwi 2016 20:49

Temperatura nigdy nie przekroczyła na wskaźniku 100 stopni. Czasem widziałem lekki, ledwo widoczny dymek spod maski (jakby parowanie), ale myślałem, że to normalne, szczególnie, że zaraz załączał się wentylator :?

Przy okazji podbijam pytanie o odpowietrzenie :fiu
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: bulgotanie w kabinie

16 kwi 2016 12:03

masz chyba zbiorniczek ciśnieniowy w przeciwieństwie do C II... tak więc powinien się sam odpowietrzyć.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

mireda71
 

Re: bulgotanie w kabinie

18 kwi 2016 15:11

gaugan napisał(a):Temperatura nigdy nie przekroczyła na wskaźniku 100 stopni. Czasem widziałem lekki, ledwo widoczny dymek spod maski (jakby parowanie), ale myślałem, że to normalne, szczególnie, że zaraz załączał się wentylator :?

Przy okazji podbijam pytanie o odpowietrzenie :fiu

Tak jak butter18 napisał odpowietrza się sam,po wymianie płynu należy uruchomić silnik i poczekać aż osiągnie temperaturę pracy,wyłączyć,odczekać aż ostygnie i ewentualnie dolać płynu (informacja od pana z ASO)

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: bulgotanie w kabinie

20 kwi 2016 06:19

Dzięki Panowie.
A bulgotanie/przelewanie tymczasem powróciło, płyn dalej ucieka :/
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: bulgotanie w kabinie

20 kwi 2016 09:20

znajdź gdzie ucieka... jak w silnik to powinieneś mieć ślad np na bagnecie, jeśli poza silnik to już łatwiej... termostat dobry ? w innych autach to różnie można trafić, z tego co kojarzę to termostat powinien być zamknięty do czasu osiągnięcia temp roboczej, wiec możesz pomacać węże czy nie robią się ciepłe za szybko/wolno... korek masz dobry ?
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: bulgotanie w kabinie

20 kwi 2016 13:15

Butter, pisałem na poprzedniej stronie o tym wszystkim. Był robiony test, termostat wymieniony parę dni temu, w oleju nic nie ma...
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

mireda71
 

Re: bulgotanie w kabinie

20 kwi 2016 21:32

Koledze też ubywało płynu chłodniczego,a żadnego wycieku nie było widać i okazało się,że gumowy wąż był pogryziony przez kunę prawdopodobnie,ale te uszkodzenia były tak małe,że płyn wyciekał tylko przy załączonym silniku gdy rosło ciśnienie w układzie.

Messer
 

Re: bulgotanie w kabinie

21 kwi 2016 21:07

Miałem to samo ostatnio - skończyło się wymianą uszczelki pod głowicą. U mnie uszczelka puszczała na pierwszym cylindrze - świeca ruda, cewka poszła na tydzień przed wymianą. Po zdjęciu głowicy zawory na pierwszym cylindrze czarne, na reszcie blado różowe... Od czasu wymiany uszczelki mam spokój.
Sprawdź sobie jeszcze chłodzenie reduktora - obejmy węzy - nie widać wycieku, gdyż cieknie tylko podczas jazdy. Opcjonalnie zrobić można próbę podciśnieniową - wpiąć się w układ chłodzenia i wpompować tam 1,5bara powietrza - od razu widać na wężach czy gdzieś cieknie.
Druga sprawa to pompa wody - jak zdejmiesz koło od pompy wody, to nad samym wałem od pompy jest otwór inspekcyjny - jak poniżej niego ( i z niego ) wychodzi ślad zacieku - silnik wywala płyn pompą ( podczas jazdy jak jest odpowiednio wysokie ciśnienie ). Nie koniecznie oznacza to wymianę pompy - może być uszczelka pod głowicą.

Chodzi Ci silnik normalnie, nie odczuwasz drgań, check się nie zapala? Jak ci będzie spalać płyn ( tak jak mi ) to prędzej czy później któraś cewka pójdzie i będziesz miał błąd 300 i 301 ( okresowe wypadanie zapłonu i brak zapłonu na wybranym cylindrze ).

Pozdrawiam
Messer

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: bulgotanie w kabinie

22 kwi 2016 11:57

Cześć Messer

Rozumiem, że test przedmuchu spalin do układu chłodzenia to zbyt mało, aby wykluczyć głowicę? U mnie uszczelka wymieniana była kilka m-cy temu przez co tym bardziej nie chce mi się wierzyć w ten scenariusz :/
Z wężami sprawdzę mocowania, ale panowie patrzyli i nic nie znaleźli, wyciągali też pompę wody.

Silnik chodzi tak jak zawsze, bez checków.
Może warto wykręcić i sprawdzić świece?

Ostatnio bulgotanie, a właściwie bardziej trafnym określeniem byłoby tu przelewanie , pojawia się też sporadycznie już nie tylko przy włączaniu silnika (choć i przy tym nie zawsze), ale też przy ruszaniu np. spod świateł. Ewidentnie gdzieś w konsoli środkowej, może nagrzewnica?
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: bulgotanie w kabinie

22 kwi 2016 14:29

gaugan napisał(a):przelewanie , pojawia się też sporadycznie już nie tylko przy włączaniu silnika (choć i przy tym nie zawsze), ale też przy ruszaniu np. spod świateł.

We fiacie uno dokładnie takie były objawu po prostu zapowietrzonego układu, no ale to chyba lekko nie te lata B)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Messer
 

Re: bulgotanie w kabinie

22 kwi 2016 18:55

Może być zapowietrzony - wystarczy, że wciągnęło mu cały płyn ze zbiorniczka i jeździł tak przez jakiś czas. To samo odpowietrzanie w kijankach wg mnie i mojego mechanika nie jest idealne. Koniec końców ściągaliśmy górny waż od chłodnicy aby w pełni odpowietrzyć układ przy jego ponownym zalewaniu.

Gaugan - no niestety, testy nic nie wykazywały ( obecność spalin, test na pompie wodnej oraz na wywalanie płynu przez odpowietrznik zbiorniczka ). Koniec końców, męska decyzja o ściąganiu głowicy - nie żałuje, bo teraz mam spokój.
Wiesz, jest jeszcze jedna opcja - znacznie gorsza od uszczelki... Jeżeli będzie Ci spalać płyn którymś cylindrem ( będzie to widać po świecy ) a będziesz pewien że nie jest to uszczelka, to może być to pęknięty kanał chłodzący w głowicy lub co gorsza w bloku. Tego niestety nie zobaczysz po zdjęciu głowicy. Wiem, że we Wrocławiu jest firma która sprawdza pod dużym ciśnieniem szczelność głowicy. Mam jednak nadzieję, że to nie to.

Wykręć świece i porównaj je ze sobą - jak któraś będzie miała inny kolor nalotu/osadu niż biały to będziesz wiedział, że to ten cylinder jest coś nie ten teges.

Pozdrawiam
Messer

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: bulgotanie w kabinie

08 maja 2016 15:21

Tyle czasu minęło, a ja nie mam opcji odstawienia samochodu do mechanika. Codziennie na 5 rano do roboty pod miasto skutecznie mnie powstrzymuje diabloo
Ostatnimi czasy zauważyłem jeszcze jeden dziwny objaw, przypadłość. Otóż jak samochód ostygnie i postoi parę godzin, a nawet dzień to przy okręcaniu korka chłodnicy zawsze słychać syk powietrza (raczej normalne, w końcu układ ciśnieniowy) oraz wylatuję dużo płynu (raczej mniej normalne), zupełnie tak jakby odkręcić na ciepłym silniku.
Messer, też tak miałeś?

Może winny jest korek w chłodnicy? Spróbuję wymienić.
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: bulgotanie w kabinie

12 maja 2016 09:35

korek chłodnicy czy zbiorniczka wyrównawczego?
bodaj w oplu? ten korek miał wade i sie własnie zapychało odpowietrzenie - nawprawa polegał na wymianie korka
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: bulgotanie w kabinie

12 maja 2016 20:51

Sensor - korek chłodnicy. Jak go odkręcę po nocy to zawsze pod dużym ciśnieniem wywala mi trochę płynu. Gdy to robię w ogóle nie ma bulgotania przy odpalaniu, poziom płynu w zbiorniku wyrównawczym też jakby się uspokoił.
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: bulgotanie w kabinie

14 maja 2016 19:16

Hydrozagadki ciąg dalszy.
Dzisiaj, po ponad 24 godzinnym postoju sprzątałem autko i przy okazji zajrzałem pod maskę. Poziom płynu obniżony około 1,5-2 cm (zrobiłem sobie znacznik, jest w połowie pomiędzy min, a max), natomiast węże układu chłodzenia tzn. wąż jeden, ten górny, napęczniały. Może nie aż tak bardzo jak podczas pracy, ale na tyle, że nie da się ścisnąć za bardzo. Delikatnie odkręciłem korek chłodnicy, syk, wywaliło troszkę płynu i jednocześnie przelało się trochę do zbiorniczka wyrównawczego, tak, że poziom wyrównał się do normalnego (tzn. do poziomu do którego zalany był kilka dni temu).
Czy węże na zimnym silniku powinny być pod ciśnieniem?
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

TomaszM
Brygadzista
 
Posty: 102
Dołączył(a): 18 lip 2015 15:08
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
, Optimum+

Re: bulgotanie w kabinie

15 maja 2016 06:50

wymień korek od zbiorniczka wyrównawczego
Obrazek

Ignacy
 

Re: bulgotanie w kabinie

15 maja 2016 08:16

gaugan napisał(a):Hydrozagadki ciąg dalszy.
Dzisiaj, po ponad 24 godzinnym postoju sprzątałem autko i przy okazji zajrzałem pod maskę. Poziom płynu obniżony około 1,5-2 cm (zrobiłem sobie znacznik, jest w połowie pomiędzy min, a max), natomiast węże układu chłodzenia tzn. wąż jeden, ten górny, napęczniały. Może nie aż tak bardzo jak podczas pracy, ale na tyle, że nie da się ścisnąć za bardzo. Delikatnie odkręciłem korek chłodnicy, syk, wywaliło troszkę płynu i jednocześnie przelało się trochę do zbiorniczka wyrównawczego, tak, że poziom wyrównał się do normalnego (tzn. do poziomu do którego zalany był kilka dni temu).
Czy węże na zimnym silniku powinny być pod ciśnieniem?


cirka 1 bar ciśnienia to jednak jest w tym układzie więc syczeć ma prawo

mireda71
 

Re: bulgotanie w kabinie

15 maja 2016 08:53

gaugan napisał(a):Hydrozagadki ciąg dalszy.
Dzisiaj, po ponad 24 godzinnym postoju sprzątałem autko i przy okazji zajrzałem pod maskę. Poziom płynu obniżony około 1,5-2 cm (zrobiłem sobie znacznik, jest w połowie pomiędzy min, a max), natomiast węże układu chłodzenia tzn. wąż jeden, ten górny, napęczniały. Może nie aż tak bardzo jak podczas pracy, ale na tyle, że nie da się ścisnąć za bardzo. Delikatnie odkręciłem korek chłodnicy, syk, wywaliło troszkę płynu i jednocześnie przelało się trochę do zbiorniczka wyrównawczego, tak, że poziom wyrównał się do normalnego (tzn. do poziomu do którego zalany był kilka dni temu).
Czy węże na zimnym silniku powinny być pod ciśnieniem?

Przyjechałem wczoraj o 22 z pracy i dziś o 9 wąż jest miękki a w zbiorniczku wyrównawczym nie było ciśnienia.

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: bulgotanie w kabinie

15 maja 2016 17:18

@Mireda, dzięki za obserwację.

@TomaszM, o takim korku mówisz? http://allegro.pl/korek-zbiorniczka-wyr ... ule_id=201 taki właśnie mam w naczyniu wyrównawczym, tylko on wygląda jak zwykła zaślepka, raczej nie jest ciśnieniowy :?
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: bulgotanie w kabinie

15 maja 2016 17:35

Za ciśnienie odpowiada drugi korek. Ten go nie trzyma. Jeśli już w to celujemy.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl