Błąd P0016

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AmericanPaleAle
Dopiero co...
 
Posty: 8
Dołączył(a): 09 gru 2021 19:40
Lokalizacja: Zamość
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb/LPG 109KM
7, S

Re: Błąd P0016

13 gru 2021 16:27

Cześć Panowie,

Odgrzeję ten temat. Też borykam się z tym błędem, planuje na początek wymienić czujnika wałka bo mam zapasowy, ale podejrzewam, że to i tak będzie kwestia rozrządu. Pytanie moje brzmi natomiast czy łańcuch rozrządu powinien być całkowicie luźny gdy silniki nie pracuje (napina się po wzroście ciśnienia oleju)? Czy może powinien być napięty również w stanie spoczynku?
Czy jest teoretycznie możliwość, że błąd też wiąże się z brakiem należytej regulacji luzów zaworowych?

Trochę jestem zaintrygowany tym faktem, gdyż okolo 60 tys temu miałem incydent z przeskoczeniem łańcucha. Szczęśliwie silnik po unieruchomieniu nie odniósł szkód, za to wymieniony został komplet rozrządu z wariatorem (u jednego podobno szanowanego mechanika w Krakowie). Jak to jest, że po takim przebiegu od ostatniej naprawy znowu dzieją się takie jaja? Gość wsadził drogie części, i ja rozumiem wymianę rozrządu po 150 tys, ale kurcze po 60?
Dodam, że na obecnym silniku po generalnym remoncie przehulałem około 160 tys, w totalu jednostka ma jakieś +/-250 pewnie bo kupiłem go jako używany. W tej chwili zużycie oleju to około 1 litr na 10 tys. Dodam, że obecna wymiana (jeśli to to) będzie moją trzecią w tym silniku (1 przy remoncie, 2 -ga 60 tys temu),

Bartekxxxgda
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 cze 2018 19:20
Lokalizacja: GDAŃSK
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1FL SW, 1396 Pb 90KM
2010

Re: Błąd P0016

07 mar 2022 20:57

AmericanPaleAle napisał(a):Cześć Panowie,

Odgrzeję ten temat. Też borykam się z tym błędem, planuje na początek wymienić czujnika wałka bo mam zapasowy, ale podejrzewam, że to i tak będzie kwestia rozrządu. Pytanie moje brzmi natomiast czy łańcuch rozrządu powinien być całkowicie luźny gdy silniki nie pracuje (napina się po wzroście ciśnienia oleju)? Czy może powinien być napięty również w stanie spoczynku?
Czy jest teoretycznie możliwość, że błąd też wiąże się z brakiem należytej regulacji luzów zaworowych?

Trochę jestem zaintrygowany tym faktem, gdyż okolo 60 tys temu miałem incydent z przeskoczeniem łańcucha. Szczęśliwie silnik po unieruchomieniu nie odniósł szkód, za to wymieniony został komplet rozrządu z wariatorem (u jednego podobno szanowanego mechanika w Krakowie). Jak to jest, że po takim przebiegu od ostatniej naprawy znowu dzieją się takie jaja? Gość wsadził drogie części, i ja rozumiem wymianę rozrządu po 150 tys, ale kurcze po 60?
Dodam, że na obecnym silniku po generalnym remoncie przehulałem około 160 tys, w totalu jednostka ma jakieś +/-250 pewnie bo kupiłem go jako używany. W tej chwili zużycie oleju to około 1 litr na 10 tys. Dodam, że obecna wymiana (jeśli to to) będzie moją trzecią w tym silniku (1 przy remoncie, 2 -ga 60 tys temu),

Cześć,umnie był ten sam problem a ,ze zaczynam od rzeczy najprostrzych to zdjąłem rure z przepustnicy i dokladnie umylem zmywaczem do tego przeznaczonym ;) zalozylem rure spowrotem i odpaliłem samochod, przygazowalem pare razy i zgasilem ;) proces ten powtorzylem dwa razy ;) Problem znikną.
Pozdrawiam

byd1
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 08 kwi 2023 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska
Model cee'd:
C1 Brak, 1,4 Pb 90KM
2011

Błąd P0016

08 kwi 2023 14:49

Witam, mam problem z kodem P0016 w Kia Ceed 1.4 cvvt benzyna z 2011r. Po wymianie kompletnego rozrządu nadal pojawia się błąd P0016. Zauważyłem że jeszcze do końca nie pracuje równo nie ma takiego przyspieszenia jak przed wymian, czyli wciskając pedał gazu ma chwilę zawieszenia i reaguje po chwili. Zdemontowałem pokrywę zaworową i sprawdziłem jak jest ustawiony rozrząd i zauważyłem że na kole zmiennych faz obrotów nie ma kreski poziomej do ustawiania. Moje pytani ; czy można ustawić rozrząd na podstawie kropek wybitych na kołach zębatych. Na kole zmiennych faz obrotów nie ma tej kreski jak na starym. Oczywiście mechanik twierdzi że rozrząd jest dobrze ustawiony.

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 43 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl