Awaria rozrządu

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Awaria rozrządu

03 sie 2014 17:35

roberto napisał(a):Zwróć tylko uwagę że ewentualne starcie np mnie z KMP to jak walka Dawida z Goliatem.


Ale z jakiego powodu zakładasz starcie?
Jak coś zepsujesz sam, to albo za to zapłacisz, albo zostanie naprawione dla Ciebie bezpłatnie.
Jeśli awaria wyniknie z wady materiałowej, będzie naprawione w ramach gwarancji.


Sytuacja hipotetyczna: wyje przednie prawe łożysko.
Diagnoza: odbita kulka na bieżni, wżery na bieżni. Dodatkowo zgięta felga. Wszystko jednoznacznie wskazuje na sporą dziurę w nawierzchni przy niemałej prędkości.
Przyznajesz się? Czy idziesz w zaparte machając przed sobą KG?

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Awaria rozrządu

04 sie 2014 05:13

chodzi mi o to co np. napisał gisio z interpretacją krótki/długi dystans. Nie zrozumcie mnie źle - nie twierdze, że KMP nie uznaje nic na gwarancji bo tak oczywiście nie jest. Chodzi tylko i wyłącznie o ogólnikowe zapisy i nieliniowe podejście do napraw gwarancyjnych - użytkownik nigdy nie wie, czy dana usterka będzie zrobiona na gwarancji czy nie. Spójrzcie na te nieszczęsne kierownice - dlaczego niektórym wymieniali (ew.obszywali skórą) a innym nie :??
Mam prywatnie Cee'da. Z resztą drugiego już i wybrałem go świadomie po opiniach użytkowników w firmie. Osobiście jeżdżę Soulem i też mam o tym aucie b.dobre zdanie (no może poza problemem z klimą), więc to nie jest tak, że nie lubię tej marki bo tak nie jest.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Awaria rozrządu

04 sie 2014 06:08

roberto napisał(a):chodzi mi o to co np. napisał gisio z interpretacją krótki/długi dystans.


Jakby było napisane, że krótki dystans to 5km, to twierdził byś że 5,1 km to długi dystans. :idea:

O auto należy dbać tak, żeby go nie zepsuć. A nie tylko liczyć na to, że uda się w gwarancjii.

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Awaria rozrządu

04 sie 2014 18:45

szczur75 napisał(a):Jakby było napisane, że krótki dystans to 5km, to twierdził byś że 5,1 km to długi dystans.

ja przy tej odległości akurat nie, więc tutaj się zapędziłeś. Jak pisałem - moje auto robi na codzień akurat ok.5km w jedną stronę i wiem, że to bardzo krótko. Za to jak mogę to go przeganiam ile się da (zazwyczaj w weekendy)

szczur75 napisał(a):O auto należy dbać tak, żeby go nie zepsuć. A nie tylko liczyć na to, że uda się w gwarancjii.

zgadza się :good ale nie o tym rozmawiamy B)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Awaria rozrządu

05 sie 2014 07:31

Żeby potem niektórzy nie żałowali tej dyskusji i jak trwoga to do Boga :evil:
Co do kierownic to ciężko uogólnić, bo moja "oryginalna" kierownica przy przebiegu 100 tys km była jak NOIWUSIEŃKA, tzn nie znalazłbyś ani jednego śladu wytarcia, a skórzana z tempomatem, którą mam teraz, wygląda podobnie, a zdjęta została z rozbitka po PH z 240 tys na blacie, ale to własnie też zależy od sposobu użytkowania auta.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Awaria rozrządu

05 sie 2014 16:42

Ryba4 napisał(a): to własnie też zależy od sposobu użytkowania auta.


No co Ty? A nie od wady materiałowej?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Awaria rozrządu

05 sie 2014 16:56

Ale były też kierownice z wadą. Wiec nie wiem po co ta głupia przepychanka...

Tapatalk
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Awaria rozrządu

06 sie 2014 16:09

Więc widzisz. Skoro posiadasz informację dotyczącą wadliwych kierownic to chyba to jakaś plota, bo gisio nic nie wspomina na ten temat. Sądzę że był by na tyle szczery i napisałby nam coś w tym temacie? Prawda Ruszok?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Awaria rozrządu

06 sie 2014 16:45

A co niektózy, mogli by troche przystopować, bo mogą się obudzić z ręka w nocniku... ucierpią nie tylko oni sami, ale my wszyscy.... wiec apel głównie do gisia , szczura itd... nie przejmować się pieniaczami, zawsze się tacy trafią. Abyście nadal byli pomocni i chetni w jej niesieniu :thanks
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Awaria rozrządu

06 sie 2014 16:48

butter18 napisał(a):pieniaczami, zawsze się tacy trafią



Taka jest cecha for internetowych. Cecha, ale nie wada (fabryczna) ;)
BTW. moderuję jedno z for motoryzacyjnych od wielu lat i ... tam też jest podobnie. :evil:

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Awaria rozrządu

06 sie 2014 23:20

butter18 napisał(a):A co niektózy, mogli by troche przystopować, bo mogą się obudzić z ręka w nocniku... ucierpią nie tylko oni sami, ale my wszyscy.... wiec apel głównie do gisia , szczura itd... nie przejmować się pieniaczami, zawsze się tacy trafią. Abyście nadal byli pomocni i chetni w jej niesieniu


Mógłbyś sprecyzować o co Ci chodzi :?? Bo rozumiem, że do mnie pijesz :?? Jak przeczytasz moje posty w tym wątku od początku to zauważysz, że nie jestem żadnym pieniaczem, tylko stwierdzam pewne fakty, jeżeli masz inne zdanie to napisz coś konkretnie a nie piszesz jakieś farmazony. Czy to, że gisio czy szczur75 czasem pomagają nam oznacza, że mamy jakąś cenzurę i nie można nic powiedzieć nt. zapisów w I.O. do stworzenia których zapewne nie przyczynili się w żaden sposób :?? Ludziska opanujcie się trochę i czytajcie ze zrozumieniem WSZYSTKO ;) Forum jest po to aby dyskutować, ale nie można dać się ponosić emocjom - to nie podrzędna speluna, gdzie możesz dostać w mordę za krzywe spojrzenie :?
Ceed'a kupiłem bardziej świadomie niż większość użytkowników (nie tylko forumowiczów)a forum jest po to żeby się wypowiadać a nie na wszystko przytakiwać - to nie jest partia polityczna, gdzie nie można się prezesowi sprzeciwić.
Mam swoje zdanie m.in. w tym temacie i kropka. A jeżeli komuś się to nie podoba to jego problem, ale nie życzę sobie wycieczek osobistych.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Awaria rozrządu

07 sie 2014 17:57

butter18 – ja nigdy urazy nie chowam więc bez obaw, każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania niemniej trzeba również poznać wersję „drugiej strony”. Najbardziej mnie denerwują komentarze dotyczące poziomu vel profesjonalizmu czyjejś pracy a tym bardziej posiadanej wiedzy … To tak jakby ktoś, kto przeczytał na portalu Onet kilka artykułów o wypieku bułek nagle stał się ekspertem w ich pieczeniu i pouczał piekarza …

Teraz kilka słów odnośnie:

Rozrządu i niby wadliwemu napinaczowi:

Jak wspomniałem takie usterki się zdarzają i nie tylko w Kia ale najważniejsze jest to, żeby mieć podstawową wiedzę jak używać danej posiadanej rzeczy i właśnie po to jest I.O. Jeden eksploatując auto na odcinkach dziennych 5km jest w stanie przejechać autem bez awarii silnika i 200 tys km (choć zajęłoby mu to pewnie jakieś 109 lat) inny uszkodzi silnik w przeciągu 30-50 tys km. Podsumowując – czytać I.O. Szczególnie zwracam uwagę na okres zimowy i problem z uruchomieniem auta często ze względu na słaby akumulator …

Kierownice i ich „samoistne” wycieranie:

Fabryka od pewnej (nie pamiętam teraz jakiej) daty produkcji zmieniła materiał lub producenta kierownic nie podając przyczyny zmiany. Usterki zdarzają się sporadycznie i w różnym zakresie dat produkcji co daje wiele do myślenia nie tylko gwarantowi ale również importerowi. Są auta z przebiegami ponad 100 tys km z kierownicą w stanie idealnym ale są też takie z przebiegiem niższym niż 11 tys i wytartą jakby ktoś ją pumeksem czyścił! Zapytałbym WTF?!

Odpowiem sam na to pytanie ponieważ „przećwiczyłem” ten temat na Sportage KM. W aucie miałem problemy z LPG więc wstawiłem do do ASO Czakram (przy Okęciu- w domyśle omijać z daleka!) , po kilku dniach przyszedłem po odbiór samochodu. Wsiadam a tutaj cała kierownica ujeb.. przepraszam zabrudzona smarem- mówię do doradcy, że nie odbiorę auta w takim stanie. Dwa dni chłopy czyściły i wyczyściły, co z tego kierownica po trzech dniach zaczęła się „kleić/lepić” do rąk, następnie wałkować i złuszczać. Oczywiście nie poczuwali się do odpowiedzialności więc obszyłem kierownicę u tapicera za 350 PLN netto (szkoda mi było czasu na dojazdy i sprzeczki z idio…). Więc miejcie na uwadze jakie preparaty stosujecie do czyszczenia wnętrza pojazdu – w opisie na każdym z preparatów powinno być ostrzeżenie.

Dodam, że myjnia z której korzystam (co prawda dość rzadko) odmówiła mi czyszczenia skór w aucie tłumacząc lakonicznie, że raz wykonali taką usługę jednemu z klientów i zakończyło się to sprawą sądową – domniemam, że przegraną.

To chyba tyle z mojej strony.
Pozdrawiam: gisio
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
mq21
 

Re: Awaria rozrządu

29 sie 2014 12:35

Witam
Potwierdzam awarie rozrządu w Kia Ceed 1,6 Pb po przebiegu 68000 km Łańcuch przeskoczył o 3 oczka. Nadmieniam, że jeżdżę od początku na oleju Castrol edge 5w40, olej wymieniany co roku po przebiegu ok 10000 km. Koszt naprawy poza serwisem z częściami ok 1200 zł.Jestem w trakcie naprawy więc koszt całkowity jest jeszcze nie znany, ponieważ nie wiem ile wyniesie naprawa. Części oryginalne to koszt 760 zł (łańcuch, prowadnice 2x oraz napinacz)

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Awaria rozrządu

29 sie 2014 12:51

Z którego roku jest auto?

Ciekawe, czy poniższa sugestia jest akurat trafna w tym przypadku? (cytat z 1strony wątku)

"Wystarczy, że przez jakiś czas pojeździsz ze zbyt niskim stanem oleju, albo na oleju "zmęczonym" i prawdopodobieństwo przeskoczenia rozrządu wzrasta wielokrotnie"

AUTOR WĄTKU
mq21
 

Re: Awaria rozrządu

03 wrz 2014 10:55

mark napisał(a):Z którego roku jest auto?

Ciekawe, czy poniższa sugestia jest akurat trafna w tym przypadku? (cytat z 1strony wątku)

"Wystarczy, że przez jakiś czas pojeździsz ze zbyt niskim stanem oleju, albo na oleju "zmęczonym" i prawdopodobieństwo przeskoczenia rozrządu wzrasta wielokrotnie"

Kia Ceed 2007 r.

AUTOR WĄTKU
ptr345
 

Re: Awaria rozrządu

04 wrz 2014 21:27

A jednak się zdarza i to w najmniej oczekiwanym momencie... Mi się przytrafiło kilkanaście dni temu podczas wakacji we Włoszech. Auto odmówiło posłuszeństwa 1300 km od domu :(
Spokojna jazda, ok 50-60 km/h. Nagle delikatne "pyknięcie", jakby najechanie na jakiś patyk na drodze. Bez większych hałasów. Auto odholowane do najbliższego warsztatu.
Wstępna diagnoza włoskiego mechanika - "silnik kaputt", zerwany łańcuch i inne uszkodzenia. Szacunkowy koszt naprawy: 1500-2500 euro i ponad tydzień roboty.
Auto odholowane do Polski.
Wstępna diagnoza polskiego mechanika - zerwany jeden z łańcuchów i być może brak innych uszkodzeń.
W trakcie naprawy.
Aktualna sugestia: założyć nowy łańcuch i zweryfikować, czy to wystarczy... Wyjaśni się "na dniach"

Co Wy na to?

Cee'd CRDi 1.6 90 KM, 2008 r.
Niecałe 150 000 km przebiegu. Zbliżała się wymiana oleju - za kilkanaście dni i ok 500 km (licząc co 15 000 km).
Olej Castrol Edge, sprawdzany kilka dni wcześniej - poziom OK.
Auto niestety bez gwarancji...

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Awaria rozrządu

05 wrz 2014 08:26

ptr345 napisał(a):Auto niestety bez gwarancji...

Bo się skończyła (te wcześniejsze roczniki miały jakoś inaczej na silnik niż jest teraz) czy bo nie serwisowany w ASO ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Awaria rozrządu

05 wrz 2014 21:35

Ryba4 napisał(a):
ptr345 napisał(a):Auto niestety bez gwarancji...

Bo się skończyła (te wcześniejsze roczniki miały jakoś inaczej na silnik niż jest teraz) czy bo nie serwisowany w ASO ?


6 lat, niecałe 150kkm...

Gdyby były przeglądy to by była gwarancja.
Dodatkowa na układ napędowy, bo podstawowa wyszła po 5 latach.

Czy rozrząd by się załapał na dodatkową? Nie testowałem.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Awaria rozrządu

05 wrz 2014 21:58

szczur75 napisał(a):... Czy rozrząd by się załapał na dodatkową? Nie testowałem.


A ja testowałem i pewnie by się załapał - no tak ale pozostaje nadal kwestia przeglądów ... Serwisujemy w ASO to i oczekujmy bezpłatnej naprawy, jeśli nie to reklamujmy u pana Henia gdzie wykonywaliśmy przeglądy - życzę powodzenia!
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
ptr345
 

Re: Awaria rozrządu

10 wrz 2014 21:06

Udało się. Auto przywrócone do życia.
Diagnoza o zerwanym jednym z łańcuchów potwierdziła się.

Szczęśliwie po wymianie już jednego łańcucha auto odpaliło.
Ostatecznie mechnik wymienił cały zestaw rozrządu + jedną dźwigienkę (przy cylindrach - o ile dobrze pamiętam), która okazało się, że była pęknieta i hałasowała po odpaleniu silnika.
Innych uszkodzeń na całe szczęście mechanik nie stwierdził - mogło być dużo gorzej...

Od czasu naprawy, przejchane na razie 650 km.

Koszt naprawy (wymiana rozrządu, dźwigienki, oleju, filtra) = 2000 PLN.

Naprawa robiona poza serwisem.

Gwarancji nie ma - auto sprowadzane z zagranicy i brak wizyt serwisowych w ASO.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 177 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl