Awaria rozrządu

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Awaria rozrządu

19 wrz 2014 20:24

No to i przebieg pewnie inny niż 150 kkmów, raczej 250-300 kkmów, a to już inaczej świadczy o trwałości rozrządu

AUTOR WĄTKU
Azuks
 

Re: Awaria rozrządu

04 lis 2014 20:15

Panowie, czy ten napinacz hydrauliczny o którym piszecie to jest ten po lewej stronie na przedstawionym zdjęciu? Oznaczony cyframi 5,6,7 .
http://obrazki.elektroda.pl/9893874300_1412471157.jpg

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Awaria rozrządu

04 lis 2014 20:17

Azuks napisał(a):Panowie, czy ten napinacz hydrauliczny o którym piszecie to jest ten po lewej stronie na przedstawionym zdjęciu? Oznaczony cyframi 5,6,7 .
http://obrazki.elektroda.pl/9893874300_1412471157.jpg


5 - napinacz
6 - trzpień napinacza
7 - zabezpieczenie

AUTOR WĄTKU
Azuks
 

Re: Awaria rozrządu

04 lis 2014 20:59

Co w tym napinaczu może się uszkodzić, w moim 1,4 109 KM wymienili wszystko z wyjątkiem napinacza, czy może tak pracować silnik?
http://www.youtube.com/watch?v=Wfhyn41_94w

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Awaria rozrządu

04 lis 2014 22:10

Może przestać odpowiednio napinać.


A filmik to w prawie każdym swoim poście umieszczasz.
Nikt Ci nie zdiagnozuje silnika via internet.

Uszkodzony napinacz raczej nie będzie powodował hałasu w głowicy.
Tam może hałasować koło CVVT ewentualnie.


W ilu różnych serwisach byłeś?

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Awaria rozrządu

04 lis 2014 22:19

Azuks napisał(a):Co w tym napinaczu może się uszkodzić, w moim 1,4 109 KM wymienili wszystko z wyjątkiem napinacza, czy może tak pracować silnik?
http://www.youtube.com/watch?v=Wfhyn41_94w


To może przejdziemy do konkretów – podaj na forum numer VIN swojego auta wtedy pogadamy co było wymienione na gwarancji producenta?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
Azuks
 

Re: Awaria rozrządu

04 lis 2014 23:26

szczur75 napisał(a):Może przestać odpowiednio napinać.


A filmik to w prawie każdym swoim poście umieszczasz.
Nikt Ci nie zdiagnozuje silnika via internet.




W ilu różnych serwisach byłeś?

Wiem, że nikt mi nie zdiagnozuje, ale może ktoś miał podobne grzechotanie i bedzie trafiony zatopiony, dlatego umieszczam te filmy, ale z tego co widzę, to oprócz Ciebie Szczur 75, mało kto te tematy czuta.
szczur75 napisał(a):W ilu różnych serwisach byłeś?

Byłem w 2 serwisach, ale tam na początku mówią, że zawory są hydrauliczne , a później jak rozbierali silnik to mówili co innego, dlatego chcę podjechać do swojego mechanika u którego naprawiam od lat inne samochody, ale ponieważ to nowe auto, chcę zasięgnąć języka.
gisio napisał(a):
To może przejdziemy do konkretów – podaj na forum numer VIN swojego auta wtedy pogadamy co było wymienione na gwarancji producenta?

Co było wymieniane to ja wiem bo auto mam od nowości czyli od 2010r. w serwisie byłem już z tą usterką 15 razy. Oprócz bloku, wału i tłoków ze sworzniami było wymienione wszystko, niektóre rzeczy po 2 razy, W końcu stwierdzono, że ten typ tak ma i kazali jeździć. Przedłużyli gwarancję o 2 lata . Jednak to grzechotanie mnie rozbraja i muszę coś z tym zrobić ale nie w ASO.

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Awaria rozrządu

05 lis 2014 07:15

Azkus proponuję Ci posłuchać Gisia i podaj mu VIN, niech sprawdzi, on wie co mówi. Może podpowie Ci coś konkretnego albo zaproponuje jakiś serwis, który rozwiąże twoje problemy. A ten serwis, który twierdził, że zawory są hydraulicznie regulowane to omijaj :ha
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Awaria rozrządu

05 lis 2014 12:22

Azuks- jeśli masz gwarancję na auto to unikaj zaprzyjaźnionych mechaników, oczywiście piszę o ewentualnej ingerencji w silnik lub cokolwiek a zasięgnąć języka zawsze możesz.

Dziwię się też podejściu serwisu do tematu – najpierw stwierdzili, że usterka jest zaczęli coś wymieniać a teraz uznali, że tak ma być. Przypuszczam, że serwis podczas audytu gwarancyjnego został obciążony kosztami nieskutecznych napraw i nie chce podejmować się kolejnych napraw co za tym brać na siebie ryzyka finansowego.

Odsłuchałem nagranie i powiem Ci, że tak nie powinno być. Jeśli serwisy sobie nie radzą w diagnozie powinny poprosić importera o pomoc tak się dzieje chociażby w Kia.

Trudno mi wyrokować co może być przyczyną tylko na podstawie samego nagrania ale skłaniam się ku stwierdzeniu szczur75 mając oczywiście na uwadze to …

Azuks napisał(a): ... Oprócz bloku, wału i tłoków ze sworzniami było wymienione wszystko ...


… jakoś wychodzi mi, że „krótki” silnik jest do wymiany ale to musi potwierdzić serwis po uprzedniej kompleksowej i szczegółowej diagnozie a nie jak mam obecnie wrażenie zrobione wszystko po łepkach na zasadzie wymiany sprawnych części.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
Azuks
 

Re: Awaria rozrządu

05 lis 2014 21:21

gisio napisał(a):Azuks- jeśli masz gwarancję na auto to unikaj zaprzyjaźnionych mechaników, oczywiście piszę o ewentualnej ingerencji w silnik lub cokolwiek a zasięgnąć języka zawsze możesz.


gisio- nie mam innego wyjścia, gdyż kupiłem nowy samochód by pojeździć 10-15 lat , serwis nic już nie zrobi, chyba że ten silnik pęknie na pół. Ten kolega ma doświadczenie i przynajmniej posprawdza ustawienia zaworów i rozrządu czy coś nie jest źle ustawione, co prawda jeszcze tego silnika nie robił, ale sprawdzenie luzów zaworów i ustawienia rozrządu to nie jest dla mechanika jakaś kosmiczna filozofia. Jedyne co mnie interesuje, to czy do kasowania ewentualnych luzów są dostępne jakieś płytki, czy muszę kupować szklanki na wymiar?
Czy może wiecie jaki powinien być luz ustawiony , gdzieś wyczytałem, że przy tym silniku ssący 0,17- 0,23, wydechowy 0,23- 0,27, Czy to jest prawda, bo kolega we wszystkich autach ustawia 0,2 ssący i 0,35 wydech. Jeśli ktoś wie , ale na 100% to proszę o odpowiedź.
Nr VIN mojego auta TMADB81CAAJ029640

AUTOR WĄTKU
Roman5
 

Re: Awaria rozrządu

05 lis 2014 21:51

Jak jest kumaty w silnikach to niech sprawdzi po zdjeciu pokrywy zaworow napinacz lancucha.Trafily sie ostatnio 3 szt na gwarancji 1.4 benz z wyciagnietym lancuchem.Zawory niech zobaczy i ustawi tak jak wyczytales.Jak sie nie zna na lancuchach to lepiej zabierz to auto od niego.Do kasowania luzow sa szklanki.Grubosc szklanki jest napisana od wewnatrz i musi zdjac walki rozrzadu a zatem caly lancuch do zdjecia i walki rozrzadu tez.Wszystko do ponownego ustawienia.Sa znaki.Piszesz ze ustawienie rozrzadu do mechanika to nie filozofia :he Dal bym mu Subaru 2.0 Bokser lub Mercedesa V8 i zobaczyl co potrafi.To te stare silniki nie mysle o nowych :good Powodzenia.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Awaria rozrządu

05 lis 2014 22:03

Azuks - skoro auto masz na gwarancji nie ma podstaw do tego żebyś płacił za cokolwiek. Jak Twój znajomy „dłubnie” przy silniku nikt Ci gwarancji nie uzna, dlatego wstrzymaj się chwilę postaram się ustalić co i jak. Odezwę się w przeciągu kilku dni – silnik na pewno Ci nie pęknie ;)

A w tym aucie do regulacji luzu służą szklanki jak wspominałem wcześniej.

A tak wyglądają luzy dla tego silnika w Kia:
Valve clearance (Engine coolant temperature : 20°C)
Intake : 0.17 ~ 0.23mm
Exhaust : 0.22 ~ 0.28mm
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
Azuks
 

Re: Awaria rozrządu

05 lis 2014 22:35

gisio napisał(a):Azuks - skoro auto masz na gwarancji nie ma podstaw do tego żebyś płacił za cokolwiek. Jak Twój znajomy „dłubnie” przy silniku nikt Ci gwarancji nie uzna, dlatego wstrzymaj się chwilę postaram się ustalić co i jak. Odezwę się w przeciągu kilku dni – silnik na pewno Ci nie pęknie ;)

A w tym aucie do regulacji luzu służą szklanki jak wspominałem wcześniej.

Jeśli masz możliwość sprawdzenia, to pewnie ,że poczekam.

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

Re: Awaria rozrządu

31 sie 2015 19:41

Drodzy Forumowicze. Śledząc powyższe posty postanowiłem opisać swój aktualny problem.
Nie dalej jak w zeszły piątek wybrałem się w podkarpackie do rodzinki (ok 300km).
Cała trasa przebiegła bez żadnych niepokojących odgłosów stuków szmerów etc. cud miód.
Na placu zgasiłem silnik.
W niedziele przed południem przychodzę do auta chcę odpalić a tu ZONK :o rozrusznik kręci ale nie może silnik zagadać do dałem gazu a tu nagłe łomotanie jak z kołatek góralskich. Laweta warsztat i okazuje się że padł napinacz. Rozochocony łańcuch przeskoczył o KILKANAŚCIE ząbków...Aktualnie czekam na nowy napinacz i zastanawiam się czy 1.4 benzyna jest silnikiem kolizyjnym ( czy zawory pocałowały tłoki w same denka) czy bezkolizyjnym. Macie może jakieś doświadczenie w temacie tego silnika??

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Awaria rozrządu

01 wrz 2015 00:18

Łukasz napisał(a):Laweta warsztat

Łukasz napisał(a):zastanawiam się czy 1.4 benzyna jest silnikiem kolizyjnym ( czy zawory pocałowały tłoki w same denka) czy bezkolizyjnym.


To w końcu warsztat czy piekarnia? Czy po prostu zapomniałeś zapytać o ten szczegół mechanika i dlatego tu zadajesz pytanie?

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

Re: Awaria rozrządu

01 wrz 2015 06:25

Zapomniałem zapytać mechanika.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Awaria rozrządu

01 wrz 2015 08:39

Kolizyjny.

Ale i tak obstawiam niski poziom oleju silnikowego u Ciebie.
Po trasie a przed feralnym odpaleniem, jaki był poziom?

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

Re: Awaria rozrządu

01 wrz 2015 17:08

Po samej trasie nie sprawdzałem ale 350km wcześniej sprawdzałem i stan był O.K. Cała nadzieja jeszcze w tym że stało się to podczas odpalania i sinik nie zdążył nabrać większej prędkości obrotowej i tym samym nie poczynić zniszczeń...

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Awaria rozrządu

02 wrz 2015 06:34

Łukasz napisał(a): Cała nadzieja jeszcze w tym że stało się to podczas odpalania i sinik nie zdążył nabrać większej prędkości obrotowej i tym samym nie poczynić zniszczeń...

Skoro silnik jest kolizyjny to wystarczy jeden obrót i już masz demolkę.

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

Re: Awaria rozrządu

02 wrz 2015 19:43

szymex i tak też się stało. Na 2 i 4 cylindrze nie ma kompresji :( :( jutro powinienem wiedzieć jak wielka jest demolka... Całym winowajcą "imprezy" okazał się naciągnięty łańcuch.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl