Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

12 lip 2015 20:38

Czy możesz przyporządkować jakieś zdarzenie po którym sie to zaczęło dziać? Rozumiem, że tankowałeś już benzynę i problem dalej występuje na nowym paliwie?

Darek041176
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 28 cze 2015 14:03
Lokalizacja: Prywatna Kevelaer
Grupa: Wielkopolska

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

12 lip 2015 22:02

Niestety kupiłem auto z tym problemem wiec nie okresle kiedy zaczeło tak sie dziac

Wyczytałem na forum ze po czyszczeniu przepustnicy trzeba przejechac kilkuset kilometrów na nowym paliwie i to może pomoc wiec tak zrobiłem niestety nic sie nie zmieniło

AUTOR WĄTKU
boro267
 

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

03 sie 2015 13:26

Witam wszystkich jestem gościnie na forum ponieważ posiadam Hyundai i30 i tez nie mogę uporać się problemem poszarpywania ale możne od początku.
Hyundai i30 2009r. 1,6 122km G4FC + LPG BRC Se 24 gaz od nowości przebieg niby 123tys. odkąd go mam usterki są niestety !!!
Co do błędów to jest jeden P2096 (korekcja dawki paliwa za katalizatorem powoduje zbyt ubogą mieszankę )błąd występuje tylko na Lpg sprawa jest jasna coś z instalacją jestem już umówiony w Czakramie mam nadzieje ze se jakoś poradzą.
Za to drugi problem to poszarpywania przy ujęciu i dodaniu gazu nie jestem wstanie dokładnie zdiagnozować w jakich warunkach jazdy to się dzieje ale nie jest to ciągle ale niestety jest to bardzo uciążliwe przy jeździe po po mieście .
Co już sprawdziłem : świece,cewki,filtry,obie sondy, przemyta przepustnica sprawdzone i wyczyszczone czujniki tps,map sensor
Podejrzenia : coś z sprzęgłem albo poduszki pod silnikiem albo skrzynia biegów

AUTOR WĄTKU
zusia
 

Re: Ceed 1,4 + LPG szarpie - filtr paliwa ?

10 wrz 2015 08:23

Witajcie. mam ceeda 1,4 benzyna z LPG i podobne objawy ale tylko kiedy odpalam zimny silnik na benzynie. Generalnie od początku.... aktualnie na liczniku 142 tysiace z czego połowa na gazie. Jakieś 3 tygodnie temu wracajac znad morza po przejechaniu ok 700 km silnik zaczął tracić moc i krztusić sie. jechałem wtedy na benzynie. Od tego czasu , od czasu do czasu mam problem z utrzymaniem na wolnych obrotach zimnego silnika po zapaleniu. Moment rozruchu jest również róźny czasami zapali od razu a czasami muszę pokecić rozrusznikiem 2-3 sekundy. Tak czy inaczej mój gazownik zbadał cisnienie na celindrach i wszedzie mam 12,5 atmosfery wiec jest ok. Stwierdził ostatecznie , że to wina zapchanego układu paliwowego. dał mi środek do czyszczeniw wtrysków, kazał zatankować werwy i przepalić autu. powiem , że od razu pomogło auto paliło świetnie. Niestety przedwczoraj problem wrócił. Zastanawiam sie czy wina nie lezy po stronie ewentualnie zatkanych filtrów paliwa Teraz moje pytanie - nie jestem mistrzem motoryzacji dlatego nie śmiejcie sie ze mnie....w końcu ile filtrów paliwa ma kia ceed 1.4 benzynowa. Wksiazce obsługi jest mowa tylko o filtrze do diesla. Kiedy sprawdzałem temat w sklepie internetowym to pojawił mi się filtr paliwa biały w plastkowej obudowie o nieregularnych kształtach oraz inny filtr w kształcie cylindrycznym. Gdzie one sie znajdują ? ten biały chyba przy pompie paliwa a gdzie ten drugi...liczę na wskazówki...Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

10 wrz 2015 18:14

Kup od razu pompę paliwa...

AUTOR WĄTKU
zusia
 

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

11 wrz 2015 07:27

dzięki za reakcję. Po rozgrzaniu auto w czasie jazdy na wyzszych obrotach funkcjonuje dobrze ( wydaje mi się , teraz to juz nie jestem niczego pewien ). Czy w takim przypadku nadal podtrzymujesz swoje zdanie ? Pozdrawiam

Update: Pt wrz 11, 2015 07:37
jeszcze jedno....mam kupić pompę paliwa czy zespół zasilajacy ? W jedny ze sklepów internetowych znalazłem i to i to przeznaczone do mojego samochodu. Co mam kupić ? moze jakiś link do obrazka.... jak chlopu w sądzie.... Gdzie ten filtr paliwa się zanjduje w moim samochodzie ? kia ceed 1.4 16 v HB rocznik 2007 benzyna

asdfuc
Brygadzista
 
Posty: 80
Dołączył(a): 04 wrz 2015 19:55
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

15 wrz 2015 21:13

Widzę, że nie jestem sam :( Słabo odpala na Pb, na gazie bez problemu. Jak już sie rozgrzeje, pali na benzynie ok. Diagnostyka ok, mapa też idealna... Frustrujące. W sobotę rano wpada do mnie diagnosta, żeby zdiagnozować kompem zimny silnik w realnej sytuacji, kiedy to właśnie ma problem z odpalaniem. Będę informował.
Obrazek

aprillo
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 wrz 2015 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

15 wrz 2015 22:40

Witam, podbijam do tematu bo mam podobny przypadek. Kijanka jak ze stopki bez lpg,
objawy:
- szarpanie przy ruszaniu
- robi żabki/kangurki itp. przy poruszaniu się na niskich biegach np. w korku (bez związku z marką :))
- ciężko się rusza z postoju.
- szarpnięcia występują także przy zmianie biegów.

Co było zrobione:
- czyszczona przepustnica i silnik krokowy (od momentu zakupu przepustnica się zacinała, podkręciłem śrubę regulującą motylek)
- wymienione świece
- brak błędów raportowanych przez komputer

Dodatkowe informacje:
- odpala zawsze bez problemu
- na zimnym czy ciepłym silniku są takie same objawy
- zdarzają się dni gdy nie wysypują szarpnięcia, jedzie płynnie oraz da się wyczuć, że ma większą moc. Ja wiąże to z temperaturą otoczenia lub ciśnieniem atmosferycznym gdy jest ok 20st.C na zewnątrz lepiej jeździ.
- szarpnięcie nie występuje przy zmianie biegu na wyższy w okolicy 3tyś obrotów.
- przy szybkim wciśnięciu pedału gazu słychać przez chwilę syk powietrza, silnik lekko się dławi i dopiero wchodzi na obroty (nie wiem czy to normalne zachowanie czy nieszczelność w układzie dolotowym).

Nie zauważyłem innych objawów. Niestety nie mogę jasno określić czy samochód już kupiłem z taką usterką czy wystąpiła później.
Będę wdzięczny za sugestie.

asdfuc
Brygadzista
 
Posty: 80
Dołączył(a): 04 wrz 2015 19:55
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

20 wrz 2015 18:20

asdfuc napisał(a):Widzę, że nie jestem sam :( Słabo odpala na Pb, na gazie bez problemu. Jak już sie rozgrzeje, pali na benzynie ok. Diagnostyka ok, mapa też idealna... Frustrujące. W sobotę rano wpada do mnie diagnosta, żeby zdiagnozować kompem zimny silnik w realnej sytuacji, kiedy to właśnie ma problem z odpalaniem. Będę informował.


Problem zaczął pojawiać się przy 1/3 baku i mniej. Dla testu odłączyłem gaz i dalej było to samo. Dolałem sporo świeżej benzy i uszlachetniacza na tą objętość - pali prawie od ręki. Spróbuję wypalić tą starą benzynę do prawie zera i mam nadzieję, że obejdzie się bez czyszczenia zbiornika. Bodajże Szczur wspominał wcześniej w tym wątku tą przypadłość, znajomi też mieli identycznie. Spalenie 5l benzy w miesiącu + nie tankowanie więcej to konieczność - wacha musi być świeża... Aha, silnik przestał falować i żadnego żabkowania.
Obrazek

asdfuc
Brygadzista
 
Posty: 80
Dołączył(a): 04 wrz 2015 19:55
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

28 wrz 2015 16:39

Update: Nie jest idealnie. Sporo kopałem na necie i sprawdziłem układ paliwowy następująco - włączenie zapłonu pięciokrotnie, pompka mocniej dobija ciśnienie i wtedy start - zimny pali wtedy zawsze od ręki! Wycieków nie widać, możliwe że zawór wrotny w pompie siadł i/lub układ zapowietrza się. Teraz po takim podpompowaniu silnik ma moc od razu po odpaleniu i nie wariuje przez pierwsze minuty - można od razu jechać :!! Przejrzę przewody raz jeszcze i ewentualnie wstawię zawór wrotny, zastanawiam się tylko, gdzie będzie łatwiej i skuteczniej - bliżej listwy czy filtra paliwa...? :/
Obrazek

AUTOR WĄTKU
invert
 

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

01 paź 2015 08:18

a zawór ERG - ktoś z wasz czyścił? ja tak miałem w innym aucie takie same objawy i wyczyszczenie tego zaworu pomogło

AUTOR WĄTKU
boro267
 

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

25 paź 2015 19:47

Nie wiem jak w ceed ale w i30 benzyna Egr-a nie ma a co do filtra paliwa to znajduje się przy pompie paliwowej w baku należy zdemontować kanapę puzniej dekiel pod którym jest dostęp do pompy należy ją odkręcić i wyciągnąć ze zbiornika,jest przy tym trochę roboty ale mi się udało w garażowych warunkach ten filtr wymienic, a bym zapomniał filtr był plastikowy koloru białego i kosztował około 80zl

asdfuc
Brygadzista
 
Posty: 80
Dołączył(a): 04 wrz 2015 19:55
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

01 lis 2015 21:00

Update: po zmianie pompy pali od ręki nawet po nocy. Polecam przed włożeniem pompy upewnić się, że pompa poprawnie została uszczelniona przez oring na złączu z filtrem paliwa. Z kolei po zmianie świec (23kkm przebiegu, NGK dla tego silnika) na takie same, silnik chodzi równo, nie faluje, na niskich obrotach nie ma szarpania i mocnego falowania, ma normalną moc. Świece wyglądały ok, możliwe że po wyczyszczeniu z minimalnej ilości osadu byłoby to samo jak na nowych, ale sprawdzę to pewnie dopiero kiedy zacznie szarpać mi na tych nowych.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
lanou
 

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

04 lis 2015 18:41

Dołączę do tematu z problemem świecącej się kontrolki check engine, błąd odczytany na komputerze u mechanika to "Korekcja dawki paliwa zbyt uboga". Mechanik skasował błąd, po przejechaniu ok. 400 kilometrów znowu się zaświecił. Dodam, że samochód po raz pierwszy miał zatankowaną benzynę 98, wcześniej (w firmie od której go odkupiłem, w praktyce auto mamy w rodzinie od nowości) była lana tylko 95 na Orlenie. Auto minimalnie przymula w dolnym zakresie obrotów, muszę chwilę dłużej przytrzymać sprzęgło żeby nie szarpnął, tak to brak innych objawów poza cholerną kontrolką.
Bazując na obecnym temacie, podejrzewam kolejno filtr paliwa i pompę paliwa, zmianę benzyny na tą o wyższym indeksie oktanowym, w dalszej kolejności przepływomierz, dziurawy układ dolotowy i sondy lambda. Czy ktoś mógłby ocenić te podejrzenia, czy są uzasadnione?
Dodam jeszcze, co jest dla mnie zaskakujące biorąc pod uwagę przebieg (99 tys.) oraz eksploatację (delikatna przez kobietę w średnim wieku), z tyłu silnika widać zapocenie w okolicach rozrządu, ale rozlane trochę poza niego w orientacji poziomej, co jednoznacznie wskazuje na rozszczelnioną do zewnątrz uszczelkę pod głowicą. Nie łączę tego z błędem zbyt ubogiej mieszanki paliwa.

Darek041176
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 28 cze 2015 14:03
Lokalizacja: Prywatna Kevelaer
Grupa: Wielkopolska

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

27 lis 2015 12:49

Mam nadzieje ze to finał mojego problemu
Autko w pewnym momencie przestało palic mechanik stwiezdził ze przeskoczył łancuch o 4 zeby .
Prawdopodobnie łancuch był już bardzo rozciagniety podczas poprzednich kontroli tylko nikt nie sprawdził tego dokładnie
Polecam wszystkim sprawdzenie w jakim stanie maja łancuch - na ile wysunoł sie napinacz , jesli max wymieniac bez zastanowienia

Po wymianie w moim ceed koniec szarpania , problemów z ruszaniem itd

AUTOR WĄTKU
Clarion80
 

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

17 gru 2015 20:36

Witam was, przewitam was ze jestem nowym użytkownikiem klubu :), od dawna mam samochód kia Proceed, silnik 1.6 16v, rocznik 2008. A mam sporo przebiegu 221 tys km. Jest problem, moj samochód w czasie jazdy jak lekko dodaje szarpie a potem normalne albo tak samo jak puszczę gaz tez szarpie a potem normalne zwalnia, w serwisie sprawdzali tez nie ma bledow. Nie dawno wymienił świece, czyszczona przepustnica, poduszki silnika wymienione i nic ńie poprawił :-/, czytałem wyższej co pisał inna osoba ze może być luźny łańcuch rozrządu i stad szarpania? Proszę napisz jakie dokładnie objawy luźnego łańcucha rozrządu wysuńiety napinacza? Właśnie tez cieżko rusza z miejsca, trzeba sporo gazu zeby ruszyć a wcześniej tak nie było. Pozdrawiam was

asdfuc
Brygadzista
 
Posty: 80
Dołączył(a): 04 wrz 2015 19:55
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

17 gru 2015 20:58

Ja stawiam na pompę. Koszt nieduży przy tym, co już zainwestowałeś w poszukiwaniu źródła problemu.
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

18 gru 2015 04:00

O mój Jeżu Anaszpanie :szok :!! Clarion mam nadzieję, że nie jesteś Polakiem (wtedy wybaczone), ale jeżeli jesteś, to Twoja nauczycielka polskiego powinna się smażyć w piekle... :/
3x przeczytałem zanim z grubsza zrozumiałem, o co Ci chodzi, ale to była niesamowita katorga i nawet piwo nie pomogło... :pałka
A wracając do tematu to ja też bym się porządnie przyjrzał rozrządowi.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Clarion80
 

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

20 gru 2015 10:13

Witam, ja jestem po polsku , tylko jestem osoba niesłyszący od urodzenia :), pan napisał ze stawia pompę paliwa ale auto dobrze pali na dotyk nawet na zimnym silńiku, gdyby była uszkodzona pompa paliwa to komputer bym wykrył :-/.
W czasie jazdy Tylko problem jak dodaje lub puszczeńiu padalu gazu lekkie szarpiecie a po drugiej cieżko rusza z postoju, trzeba więcej gazu dać zeby ruszyć. Jeszcze buczenie jak mocno dodaje przy 3 tys obrotów :-/.

Układ zapłonowy napewno nie bo wymieniłem nowe świece i cewki.
Może pompa paliwa ale nie pokazuje błędy?
Może zatkany katalizator bo tez nie pokazuje błędy?
Może rozrząd ? :)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Ceed 1,6B 126cv + LPG szarpie

20 gru 2015 10:39

Clarion80 napisał(a): gdyby była uszkodzona pompa paliwa to komputer bym wykrył :-/.


Komputer diagnostyczny tego nie wykryje.


Clarion80 napisał(a):Może zatkany katalizator bo tez nie pokazuje błędy?


Jeśli zużycie oleju jest spore, to mógł się przytkać kat. Do pewnego stopnia zasyfienia kata komputer będzie milczał.

Clarion80 napisał(a):Może rozrząd ?


Może rozrząd. ALe via monitor nikt Ci tego nie sprawdzi.




A może po prostu tłumik drgań w tarczy sprzęgła się zmęczył? A może tarcza jest założona niewłaściwa lub tania?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl