Klimatronik - błąd B2406

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Bloodyindian
 

Klimatronik - błąd B2406

20 maja 2014 11:28

Witam forumowiczów :)

Ostatnio w moim ProCeed, 2008r, 1.6 diesel 90KM, zaczeło bardzo wiać chłodem..nie zależnie czy jest właczona klima czy nawiew.. leci tylko zimne powietrze
Podjechałem do mechanika i na kompie wyszło że mam błąd B2406 - nastawnik klap powietrza mieszanego strona kierowcy.
Wyglada na to że klapki sie zacieły albo uszkodziły...
Czy ktoś miał juz taki oriblem i może coś doradzić ?
Jak do tego sie dobrać.. może jakiś schemat ktoś posiada albo zdjęcia ?

Z góry Dziękuje

Pozdrawiam
Marcin

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Klimatronik - błąd B2406

20 maja 2014 17:04

AKtuator temperatury do sprawdzenia a najpewniej do wymiany.

AUTOR WĄTKU
Bloodyindian
 

Re: Klimatronik - błąd B2406

20 maja 2014 21:14

A gdzie tego szukać jak sie do tego dobrać ? czy jestem w stanie sam to wymienić czy wizyta ASO mnie tylko czeka ? :-/

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Klimatronik - błąd B2406

20 maja 2014 21:29

Z lewej strony w tunelu środkowym. Mniej więcej tam gdzie masz prawą łydkę. ;)

AUTOR WĄTKU
Bloodyindian
 

Re: Klimatronik - błąd B2406

20 maja 2014 21:33

haha... dzięki.. spróbuje jutro zerknąć i poszukać... może masz jakies foty albo "instrukcję" ?? :P
od nie dawna mam Kijanke... jeszcze nie znam wszystkich jej sekretów ;)
Pozdro

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Klimatronik - błąd B2406

20 maja 2014 21:52

Zerknij na tą aukcję, będziesz miał pogląd, czego szukać. :good
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Bloodyindian
 

Re: Klimatronik - błąd B2406

23 maja 2014 09:28

uuu.. chyba nie dam rady sam tego naprawić :( przedewszystkim nie wiem jak do tego sie dobrać :( boję sie że cos połąmie i porysuje (plastiki)... chyba że któryś z PAnów Expertów coś doradzi.. poinstruuje... ;) a czy to nie może być wina np któregoś bezpiecznika ? słyszałem tez że można takie błedy skasować z panelu klimatronika...
Może znacie jakiegoś sprawdzonego mechanika-elektronika od takich rzeczy we Wrocławiu >?

AUTOR WĄTKU
MleczarzKlepacz
 

Re: Klimatronik - błąd B2406

01 lip 2014 11:35

Cześć,

Mam ten sam błąd i te same objawy - wieje tylko chłodem, nie grzeje :( Cee'd 1.6 SW benzyna.
Czy ktoś może dokładnie opisać, jak dostać się do tego siłownika? Jest jakaś dokumentacja w PDF jak zdjąć tunel środkowy? Jakiś link?
Numer części mam: 97159-1H000 97159-2L000, ale może nie trzeba będzie kupować, tylko się coś przycięło... mam taką nadzieję...
A do ASO we Wro to już ze swoim Kiłem nie pojadę, mam przykre doświadczenia.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odp.
Piotrek

AUTOR WĄTKU
Bloodyindian
 

Re: Klimatronik - błąd B2406

01 lip 2014 11:46

Cześć Piotrek,

Ja dalej jeżdze i marzne ;-) szukam jakiegos dobrego elektryka ktory zna sie na KIA... jakbys cos wiedział to daj znać

Pozdrawiam
Marcin

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Klimatronik - błąd B2406

01 lip 2014 17:58

Bloodyindian napisał(a):Cześć Piotrek,

Ja dalej jeżdze i marzne ;-) szukam jakiegos dobrego elektryka ktory zna sie na KIA... jakbys cos wiedział to daj znać

Pozdrawiam
Marcin



A po jakiego grzyba Ci do tego elektryk? :szok

AUTOR WĄTKU
MleczarzKlepacz
 

Re: Klimatronik - błąd B2406

02 lip 2014 08:12

Elektryk to nie bardzo do tego - potrzebujemy instrukcji jak zdjąć tunel środkowy, żeby zlokalizować regulator siłownik regulacji temperatury. Latem nie ma problemu, ale jak się zaczną chłodne dni, to bez grzania w kabinie raczej słabo...

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Klimatronik - błąd B2406

02 lip 2014 09:03

MleczarzKlepacz napisał(a):Cześć,

Cee'd 1.6 SW benzyna.

Piotrek


A resztę informacji to mamy sobie znaleźć pod jakimś linkiem czy może jest gdzieś w PDF :??

Może jakieś przywitanie w odpowiednim dziale uzupełnienie profilu? My tu wróżkami nie jesteśmy....
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
MleczarzKlepacz
 

Re: Klimatronik - błąd B2406

02 lip 2014 09:07

Cześć, cześć :)
Tak, trochę chaotycznie, przepraszam, to z pośpiechu :D Cee'd rocznik 2008, zaraz uzupełnię profil :)

Pozdrawiam wróżki :)

AUTOR WĄTKU
MleczarzKlepacz
 

Re: Klimatronik - błąd B2406

07 lip 2014 08:40

Cześć

Ściągnąłem taką zaślepkę w tunelu środkowym na dole przy pedale gazu i nie widzę za bardzo tego sterownika - czy on jest trochę wyżej, czy też na dole w tunelu środkowym i trzeba go ściągać całego?

Pozdrawiam,
Piotrek

AUTOR WĄTKU
kafar
 

Re: Klimatronik - błąd B2406

14 lip 2014 16:53

Cześć
Ja też mam ten problem w ceed 2008 PB, tylko u mnie nie działa rozdział nadmuchu, tj. dmucha mi tylko na nogi.
Znalazłem taki silniczek na allegro za 200 zł, ale nie umiem go sobie sam wymienić, pomóżcie.

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Klimatronik - błąd B2406

14 lip 2014 19:01

chyba nikt tego jeszcze nie robił :? spróbuj sam. dobrze by było jakbyś zrobił fotorelację bo jak widać nie jest to jednostkowy problem B) w ten sposób pomożesz innym :good

AUTOR WĄTKU
MleczarzKlepacz
 

Re: Klimatronik - błąd B2406

15 lip 2014 11:20

Póki co znalazłem dokumentację systemu AC. Może komuś pomoże: http://www.kia-bg.com/docs/ceed/ED_AIRCON.pdf

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Klimatronik - błąd B2406

15 lip 2014 13:04

Żeby dostać się do siłownika: należy wyjąć schowek, odkręcić dolną osłonę schowka - po zdjęciu osłony siłownik jest po lewej stronie przykręcony trzeba śrubami.

Czas potrzebny sprawnemu mechanikowi na całą operację wraz z poskładaniem wszystkiego to 0,5 roboczogodziny.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
MleczarzKlepacz
 

Re: Klimatronik - błąd B2406

15 lip 2014 13:26

A jak dostać się do aktuatora temperatury? On podobno jest z lewej strony tunelu - czy w jego przypadku też trzeba demontować schowek, który jest z prawej strony?

AUTOR WĄTKU
MleczarzKlepacz
 

Re: Klimatronik - błąd B2406

08 sie 2014 14:24

Udało się! Wymieniłem własnoręcznie. Koszt - 250 zł za oryginalny siłownik. Znajduje się on tam, gdzie pisał gisio, trzeba wyjąć schowek pasażera, odkręcić osłonę schowka i jest po lewej stronie. Wygodnie mieć śrubokręt z nakładką 90 stopni - jedną śrubę ciężko odkręcić zwykłym śrubokrętem. Wymiana elementu jest banalna.

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl