Błędne wskazania poziomu paliwa

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
smitek
 

Błędne wskazania poziomu paliwa

06 maja 2014 19:26

Witam
Wymianiałem ostatnio filtr paliwa (przy stanie paliwa ok 50% baku) po założeniu nowego filtra i złożeniu wszystkiego do kupy poziom paliwa na wskaźniku podskoczył do ok 75%. Czy jest jakaś metoda wyzerowania wskaźnika paliwa? Tam jest elektronika wskażnik (ala potencjometr) zanużony w cieczy nie jest za cięty ponieważ po przejechaniu kilkuset km poziom paliwa spada.
Ostatnio edytowano 06 maja 2014 20:00 przez smitek, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: Błędne wskazania pozopmu paliwa

06 maja 2014 19:35

Spróbował bym zatankować do pełna i zobaczyć czy mu przejdzie :)
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Błędne wskazania pozopmu paliwa

06 maja 2014 20:05

Wskaźnik czasami wariuje w zależności od położenia auta względem "płaszczyzny" ziemi - zdarzało mi się już "zyskać" paliwo po ruszeniu, bo nie widziałem, że auta stoi nachylone, etc. Poza tym wskazówka działa sterowana przez pływak umieszczony w baku, więc wymiana filtra nie ma prawa w żaden sposób wpłynąć na wskazanie, no chyba że pływak był zanurzony jakimś dziwnym nadciśnieniem, a zdjęcie filtra zrównoważyło wartości i się uniósł, ale to historia równie prawdopodobna jak to, że zielone ludziki na Krymie to nie ruskie sołdaty.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
smitek
 

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

06 maja 2014 20:23

różnicę z 50% do 75% zauważyłem odrazu na tym samym miejscu gdzie był zaparkowany samochód

AUTOR WĄTKU
smitek
 

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

18 maja 2014 09:20

Pomimo przekłamania + ok 25% po zatankowaniu baku do pełna wskaźnik paliwa pokazuje prawie FULL, czyli odczyt prawidłowy. Zobaczymy jak będzie podczas zużycia.

AUTOR WĄTKU
smitek
 

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

08 cze 2014 21:18

od zatamkowania fulla zrobiłem ok 1000 km na kompie pokazuje mi ok 600km do zrobienia na baku a wskaźnik dalej bije do fulla ...

mam LPG i średnio z tego co zauważyłem to bierze ok 0,5 - 1 l Pb na 100 km, czyli ok 5 - 8 l Pb już powinno być spalone

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

10 cze 2014 19:14

U mnie w JD pokazuje zbyt dużo :D Jak zatankuje do pełna to pokazuje jeszcze ok 6mm ponad full. Sygnalizowałem to w serwisie, powiedzieli że przy okazji trzeba będzie się dostać do pompy paliwa, wyciągnąć z baku pływak i spróbować ustawić. Do tego nie zgadza mi się spalanie które wskazuje komp z wyliczeniem po tankowaniu z kalkulatorem w ręku - komputer pokazuje mniej niż w rzeczywistości i to zdarza się,że nawet o rawie litr!

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

10 cze 2014 19:59

pawelo napisał(a):Do tego nie zgadza mi się spalanie które wskazuje komp z wyliczeniem po tankowaniu z kalkulatorem w ręku - komputer pokazuje mniej niż w rzeczywistości i to zdarza się,że nawet o rawie litr!

Nigdy nie będzie Ci się zgadzało, chyba że tankujesz zawsze na tej samej stacji, przy tym samym dystrybutorze i do dokładnie tego samego momentu (pierwszego odbicia), a i to nie jest pewne.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
jazz3
 

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

10 cze 2014 20:15

U mnie zawsze pokazuje mniej niż w rzeczywistości. Tylko bardzo nieregularnie 0,2-1,0. Trudno zatankować po sam korek. W poprzednim autku było łatwiej i tam różnica wynosiła prawie regularnie 0,2l/ 100km.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

10 cze 2014 21:38

jazz3 napisał(a):różnica wynosiła prawie regularnie 0,2l/ 100km.

i tak jest zawsze u mnie ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
smitek
 

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

11 cze 2014 12:25

Chyba będę musiał dostać się do pływaka i sprawdzić czy wszystko u niego ok może się zawiesił ... za dużo paliwa ale to bez sensu

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

11 cze 2014 12:33

smitek napisał(a):dostać się do pływaka i sprawdzić czy wszystko u niego ok może się zawiesił

Albo utopił, bo to jakiś kiepski pływak był B)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

11 cze 2014 21:50

Ryba4 napisał(a):
pawelo napisał(a):Do tego nie zgadza mi się spalanie które wskazuje komp z wyliczeniem po tankowaniu z kalkulatorem w ręku - komputer pokazuje mniej niż w rzeczywistości i to zdarza się,że nawet o rawie litr!

Nigdy nie będzie Ci się zgadzało, chyba że tankujesz zawsze na tej samej stacji, przy tym samym dystrybutorze i do dokładnie tego samego momentu (pierwszego odbicia), a i to nie jest pewne.



Wiesz co, co najmniej ostatnie trzy samochody jakimi jeździłem miały max odchylenie 0,2l. W tym samochodzie mimo tankowania na tej samej stacji i zawsze do pierwszego odbicia wynik nigdy się nie zgadza. A 1 litr to już nie jest raczej w granicach jakiejkolwiek tolerancji.

AUTOR WĄTKU
smitek
 

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

29 cze 2014 17:47

no i sprawa się rypła, pływak okazał się dobrym pływakiem a i nawet chyba za bardzo iż wystawał za wysoko ... rozebrałem wszystko jeszcze raz i okazało się iż podczas montażu filtra, mocowanie ramienia pływaka do potencjometru wskazań komputera zeskoczyło z zapadki co powodowało zmianę ułożenia pływaka, teraz już jest ok

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

13 cze 2017 20:53

Mam podobny problem, a mianowicie po zatankowaniu wskazówka wychyliła się ponad max. Opadała sobie spokojnie wraz z pokonywanymi kilometrami by się następnie zatrzymać na połowie. I tam już została do pokonania 950km. Pojechałem na stację i wlałem 54l :szok: gdzie w instrukcji jest pojemność 53l. Miałem dużo szczęścia że nie musiałem pchać auta. :cool:

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

14 cze 2017 07:54

Jak wlałeś 54L do baku co ma 53, to pogratulować stacji benzynowej....
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

14 cze 2017 11:14

vonski nie pogratulować stacji, tylko pojemności baku, która może być nawet o 10l większa od deklarowanej przez producenta.
W baku jest jeszcze przestrzeń odpowietrzająca. Jak się długo bawi na stacji z pistoletem to spokojnie zmieści się kilka/kilkanaście litrów więcej.

Na stacjach mają nawet specjalne katalogi, które opisują ile w danym modelu może być więcej litrów.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 36 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl