[C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
zuber12
 

[C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

12 kwi 2014 21:34

Witam,

Mojej Kijanie stuknął roczek i zaczęła dziwnie pukać przy puszczaniu sprzęgła i zmianie biegu. Puka prawie zawsze - przy ruszaniu, zmianie na wyższy bieg, przy jeździe na prostej i po łuku. Jeżeli puszczam sprzęgło bardzo delikatnie to nie puka. Jeżeli puszczam szybciej to puka. Puknięcie tylko słyszę a nie czuję żadnego szarpnięcia. Do tej pory tego nie było. Kojarzycie takie coś?

Pozdrawiam.
Zuber

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

13 kwi 2014 08:43

Poduszki silnika, skrzyni?

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

13 kwi 2014 11:11

mam tak samo, ale to samo miałem w Ceedzie I...wiec może TTTM :!!

AUTOR WĄTKU
wisnia505
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

13 kwi 2014 11:20

Ja w jedynce mam tak samo jakiś czas temu pukało cicho to w serwisie powiedzieli że ten typ tak ma. A teraz już wali i to nieźle.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

AUTOR WĄTKU
zuber12
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

13 kwi 2014 11:40

Ale przez rok nie pukało, czyli można to naprawić.
Serwisom wygodnie jest powiedzieć TTTM - ręce opadają na obsługę Klienta w Polsce.

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

13 kwi 2014 23:08

Panowie jest cały temat o tym, ja do dzisiaj nie usunąłem tej usterki....

viewtopic.php?f=36&t=3172
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

AUTOR WĄTKU
zuber12
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

14 kwi 2014 08:24

Rozpocząłem nowy temat bo chodziło mi o CEED II, co zresztą napisałem w starym temacie.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

14 kwi 2014 16:38

I słusznie zrobiłeś i na dodatek jest sygnatura w temacie, browar dla Ciebie drinkss
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
michal55yh
Asystent Kierownika
 
Posty: 324
Dołączył(a): 31 mar 2012 13:46
Lokalizacja: Lubań
Grupa: Dolny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia Sportage

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

15 kwi 2014 10:39

W Sportage (1.7CRDI) także mam te pukanie, które jest głośne a i można powiedzieć, że z dnia na dzień sprzęgło gorzej pracuje. Ciężko jest je wyczuć. Były próby naprawienia, bezskuteczne. Brano pod uwagę skrzynię biegów jednak mi się zdaje, że wina leży po stronie wadliwego sprzęgła.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT GT-Line
Skradziona Kia Stinger 2.0 GT-Line :szok:
EX Kia Optima 1.7CRDI A/T XL MY2015
EX Kia cee'd 1.4CRDI M MY2013
EX Kia Sportage 1.7CRDI M MY2012

mojasportage.pl

AUTOR WĄTKU
Garou
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

03 cze 2014 12:58

Podejrzewam Panowie, że z powodu braku dwumasu w tych skrzyniach przy tych silnikach i sporej mocy, padają szybko sprężyny tłumiące drgania na sprzęgle tz. plastiki się wyrabiają w których siedzą sprężyny było już o tym gdzieś pisane no i oczywiście docisk też może być powodem stuków. Więc jeśli stuka, puka, przy wrzucaniu sprzęgła lub puszczaniu, to jeździć aż padnie sprzęgło, albo wymieniać od razu jeśli komuś to przeszkadza ;) Innej rady nie ma, coś musi pochłaniać te przeciążenia i drgania jak nie ma dwumasa!

AUTOR WĄTKU
max_krk
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

03 cze 2014 22:22

Może być w tym sporo racji, to pukanie to właśnie jakiś chwilowy luz, zanim zostanie on skasowany. U mnie pojawiło się po kilku tyś km, takie ciche, zwłaszcza powolnym puszczaniu (załączaniu) sprzęgła. No cóż w serwisie powiedzą pewnie, że nie ma się czym przejmować, panie to nie mercedes etc itp ... :lol: z resztą na sprzegło chyba tylko rok jest gwarancji i to na wady fabryczne...

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

05 cze 2014 16:44

Garou napisał(a):Podejrzewam Panowie, że z powodu braku dwumasu w tych skrzyniach przy tych silnikach i sporej mocy,
padają szybko sprężyny tłumiące drgania na sprzęgle tz. plastiki się wyrabiają w których siedzą sprężyny...

Potwierdzam. Widziałem na własne oczy moje sprzęgło i faktycznie wyrabiają się plastiki i stąd te stuki.
Po założeniu nowego kompletu problem wrócił po kilku tysiącach ale dałem sobie spokój z tymi stukami.
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

AUTOR WĄTKU
jamaan
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

05 lip 2014 20:53

Witam !
U mnie w ceed II 1,6 GDI zaczęło szarpać sprzęgło przy 20 tys km oraz pojawiły sie głośne stuki przy puszczaniu sprzęgła na 1,2 i czasami nawet na 3 biegu. Wcześniej niewielki stuk był słyszany przy puszczaniu sprzęgła tylko na 1 biegu.Szarpania występują nie od razu po puszczaniu pedału sprzęgła tylko gdzieś w połowie skoku i często z szarpnieciem.Fatalne sprzęgło.

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

14 lip 2014 20:16

jak nie minął rok od zakupu to próbuj reklamować i nie daj się spuścić na drzewo B)

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

15 lip 2014 14:24

Raczej powinieneś,tym bardziej że to dopiero rok wiec w ASO powinni dokładnie sprawdzić każdy element. Tutaj w grę moze wchodzić poduszka skrzyni.

AUTOR WĄTKU
jamaan
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

31 lip 2014 10:13

Witam !
Byłem w ASO po powrocie z urlopu podczas którego zrobiłem dodatkowo kilka tysięcy km i szarpania sprzegla były dalej duże szczególnie przy dociążonym samochodzie.Szarpanie to wystepuje podczas ruszania tak jak pisałem wcześniej wraz ze stukami.W serwisie potwierdzono te usterki i mam termin wyznaczony.Beda zdejmować skrzynie i po weryfikacji naprawa na gwarancji. Przebieg 28 tys km.Gwarancja na sprzeglo jest do pierwszego przeglądu (C2).Podobno były przypadki podobne i przyczyna był olej wydostający się ze skrzyni po walku sprzeglowym na tarcze.

AUTOR WĄTKU
jamaan
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

14 sie 2014 08:52

Witam !
Odebrałem samochód z serwisu po naprawie szarpania i stukania sprzęgła zgodnie z opisem powyżej. Usterka się potwierdziła. Olej ze skrzyni po wałku sprzęgłowym dostawał się na tarczę. Usterkę usunięto ( wymiana uszczelniacza, tarczy).Sprzęgło chodzi wyśmienicie, lekko, płynnie bez względu jak ruszam. Takiego sprzęgła nie miałem od nowości jak kupiłem samochód. Minimalny stuk taki głuchy jest ledwo słyszalny tylko na 1 biegu i to trzeba puszczać szybko pedał sprzęgła żeby to ewentualnie usłyszeć. Serwis spisał się znakomicie i co ważne nie mam innych niedogodności związanych z tą naprawą. Wróciła mi przyjemność z jazdy ceedem (C2).Przebieg 29 tys km.

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

24 sie 2014 01:26

Jaaman mógłbyś dać namiary na ASO które to naprawiało?
Mógłbyś także opisać lepiej usterkę która u Ciebie występowała? Tzn. jak i kiedy pukało, ile tego oleju było na tym sprzęgle (pojedyncze kropelki czy może trochę więcej) itp. Potrzebne wszystkie informacje :-)

Twój ceed 2 to benzyna czy CRDI?
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

AUTOR WĄTKU
Garou
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

06 maja 2015 08:32

Dowiedziałem się, że te pukanie przy puszczaniu sprzęgła, to defekt fabryczny tego modelu :/ jest jednak rozwiązanie na to. Jak zaczniecie słyszeć te stuki, jedziecie do serwisu z prośbą o usunięcie tego problemu, jeśli auto jest na gwarancji zrobią wam to za free, jeśli jest już po gwarancji, to będzie was to sporo kosztować bo trzeba zrzucić całą skrzynie biegów na dół, a to kosztuje!, Między łapą sprzęgła, a śrubą z grzybkiem trzeba nałożyć specjalny smar (gęsty) i na jakiś czas przestaje, czynność tą niestety trzeba powtarzać co jakiś czas. Innego rozwiązania nie ma :/
Ostatnio edytowano 08 maja 2015 06:42 przez Garou, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

06 maja 2015 10:23

Hmmm... czyli miałbym podjechać do serwisu i powiedzieć "Panowie puka mi przy puszczaniu sprzęgła, bardzo proszę o posmarowanie elementu odpowiedzialnego za pukanie specjalnym smarem" ? :ha
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl