[C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

06 maja 2015 11:40

Ryba4 napisał(a):bardzo proszę o posmarowanie elementu odpowiedzialnego za pukanie specjalnym smarem" ? :ha

tzw. antypukaczem :lol:

AUTOR WĄTKU
miniek80
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

24 lip 2015 15:16

Witam, ja niedawno miałem ten sam problem. Samochód był jeszcze na gwarancji, więc go odstawiłem do serwisu i powiedziałem, że nie odbiorę dopóki nie usuną stukania. Okazało się, że do wymiany była skrzynia biegów. Skrzynia wymieniona, stuki zniknęły. Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
szaraczek
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

29 sie 2015 10:34

Jaki jest okres gwarancji na skrzynię i sprzęgło. W mojej kijance zauważyłem pierwsze objawy takiego zachowania a mam przejechane 20 000 km. Auto kupiłem w marcu br.

Proszę o informację.

Jak auto jest wyłączone i naciskam sprzegło i puszczam słysze takie plaśniecią, a jak jest włączone na luzie to słysze takie stuki. Podczas ruszania zdarza się szarpanie nawet na 2,3 biegu.

Moje kia to

1.4 DOHC ver M 2014 r

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

29 sie 2015 12:09

W książce masz wszystko napisane. Z głowy mówiąc bodaj do pierwszego przeglądu.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
miniek80
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

31 sie 2015 14:52

Z tego co mi mówili w serwisie na sprzęgło jest 2 lata (ale tylko na wybrane elementy) a na skrzynię 7, tak jak na silnik.

AUTOR WĄTKU
Garou
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

10 wrz 2015 19:46

szaraczek napisał(a):Jaki jest okres gwarancji na skrzynię i sprzęgło. W mojej kijance zauważyłem pierwsze objawy takiego zachowania a mam przejechane 20 000 km. Auto kupiłem w marcu br.

Proszę o informację.

Jak auto jest wyłączone i naciskam sprzegło i puszczam słysze takie plaśniecią, a jak jest włączone na luzie to słysze takie stuki. Podczas ruszania zdarza się szarpanie nawet na 2,3 biegu.

Moje kia to

1.4 DOHC ver M 2014 r


Jak Ci szarpie drogi kolego autem podczas ruszania, to sprzęgło do wymiany, sprężyny tłumiące tz. tłumiki na sprzęgle poszły i nie tłumią drgań jakie powstają przy ruszaniu lub łożysko sprzęgła poszło. Jedno z dwóch. Kia gwarancje na sprzęgło ma krótką, więc licz się z tym, że będziesz musiał sam je kupić.

AUTOR WĄTKU
koster
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

28 lis 2015 14:20

Witam,Panowie podepnę się pod temat,KIA CEED II SW 1,6GDI,przebieg 20 tys. 2013 rok,auto po drugim serwisie we wrześniu.Zauważyłem to wczoraj ,przy redukcji z czwartego na trzeci lub trzeciego na drugi bieg przy wolniejszym puszczaniu sprzęgła słychać buczenie,buczy jak pompka od spryskiwaczy.Jak puści się sprzęgło szybciej tego nie słychać.Miał może ktoś podobny przypadek?Poza tym nic nie szarpie przy zmianie biegów,wszystkie wchodzą miodzio. Do serwisu już jestem umówiony na 3 grudnia,ale zawsze warto coś podpytać na forum.
Jak myślicie ewentualną naprawę obejmie gwarancja,bo dwa lata od zakupu minęło we wrześniu?
Mam nadzieję że od czegoś jest to 7 lat gwarancji.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

28 lis 2015 14:55

koster napisał(a): przy wolniejszym puszczaniu sprzęgła słychać buczenie,


Podczas tarcia zachodzi zmiana energii, z kinetycznej w cieplną. Mogą temu towarzyszyć efekty dźwiękowe.
A jeśli słyszysz to j/w, to oznacza że tak traktujesz sprzęt. Jazda na półsprzęgle przyczynia się do jego przyspieszonego zużycia.


koster napisał(a):Jak myślicie ewentualną naprawę obejmie gwarancja


A co jest konkretnie do naprawy/wymiany??

AUTOR WĄTKU
koster
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

28 lis 2015 16:07

Kolego o jakiej jeździe na polsprzegle mówisz,nic takiego nie ma miejsca,ewidentnie słychać takie buczenie przy zmianie na tych dwóch biegach.
A co może być do naprawy to się okaże po wizycie w serwisie.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

28 lis 2015 16:47

koster napisał(a):Kolego o jakiej jeździe na polsprzegle mówisz,nic takiego nie ma miejsca


o takiej co sam pisałeś:

koster napisał(a):przy wolniejszym puszczaniu sprzęgła słychać buczenie



Jeśli przy zmianie biegu zwalniasz pedał sprzęgła powoli, to smażysz tarczę sprzęgłową.
Na kursie na prawo jazdy tak Cię uczyli? W IO wyczytałeś, że tak należy robić?

Ale w sumie.... kto bogatemu zabroni? B) B)

AUTOR WĄTKU
koster
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

28 lis 2015 17:10

Z tym puszczaniem sprzęgła to każdy ma inne odczucia,ja to tak poprostu ujołem,na polsprzegle nie jeżdżę,może jestem za bardzo przewrazliwiony na punkcie tego samochodu.
Może to tylko blachostka ale wole to sprawdzić.
Kto bogatemu zabroni,dobrze to ujołeś ale w moim przypadku nie trafiłeś. :ok

AUTOR WĄTKU
Rossi78
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

28 lis 2015 19:15

koster napisał(a):Jak myślicie ewentualną naprawę obejmie gwarancja,bo dwa lata od zakupu minęło we wrześniu?
Mam nadzieję że od czegoś jest to 7 lat gwarancji.

Gwarancja na sprzęgło jest do pierwszego przeglądu. Przerabiałem z innym modelem KIA, szkoda słów...

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

28 lis 2015 20:12

koster napisał(a):na polsprzegle nie jeżdżę,



koster napisał(a):każdy ma inne odczucia



:lol:



Gdybyś nie półsprzęglił, to dźwięk by się nie zmieniał.

AUTOR WĄTKU
koster
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

29 lis 2015 07:25

Kolego szczur75 dlaczego na siłę chcesz mi udowodnić że jeżdżę nieprawidłowo?
Nie jechałeś zemną to nie wymyślaj jakiejś swojej teorii jak ja to prowadzę auto jeżdżąc na polsprzegle bo bzdury wypisujesz.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

29 lis 2015 12:28

Masz rację. Ja się mylę. Ty jeździsz prawidłowo. B)

lukzak2298
Klubowicz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 04 cze 2014 12:48
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2014, L

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

03 paź 2016 08:18

Trochę odświeżę temat, nie chce zakładać nowego, bo usterka podobna:
przy ruszaniu słychać czasem (nie zawsze) takie jęknięcie / buczenie trochę rzeczywiście jak pompka do spryskiwaczy. Zauważyłem to przy ruszaniu pod większym obciążeniem (np wzniesienie) na wstecznym i jedynce oraz jak próbuję ruszyć testowo z dwójki. Nie zawsze się to dzieje. W serwisie powiedzieli że docisk i żeby jeździć aż padnie sprzęgło bo wymiana 2kPLN. Chcę ten problem rozwiązać w trybie pilnym. Podczas kiedy to słychać czuję delikatną wibrację na pedale sprzęgła.

Jakieś podpowiedzi?

Muszę tą awarię usunąć w trybie pilnym, ale nie mam zaufania do żadnego z serwisów (Katowice, Bytom).

Mate2011
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 wrz 2016 15:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 136KM
2014, M

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

27 lut 2017 12:46

Ku@#$% Ma@!
Czytam, że wielu z was ma podobne usterki. Ale jak pojechałem z tym do serwisu to jeszcze przez telefon usłyszałem, że to coś bardzo dziwnego i wyjątkowego... a już na miejscu zostało mi zasugerowane, że pukało bo... "wczoraj padał deszcz" ? :) Moja kijanka miała wymienione sprzęgło na gwarancji przy 28 tys km bo puściły uszczelniacze... Panowie w aso nie dokręcili korka oleju w skrzyni i tak sobie kapało... inny serwis uzupełnił i stwierdził "o.. panie tam może w ogóle oleju nie być i będzie chodzić"... a... czyli producent przepłaca wlewając olej do skrzyni? Teraz zaczyna co jakiś czas pukać przy odpuszczaniu sprzęgła i hamowaniu silnikiem...
Chyba założę temat z najlepszymi cytatami z ASO... będzie o czym pisać i kabaret niezły... pozdrawiam wszystkich.

b0gdan
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 17 sie 2016 19:52
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2015

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

27 lut 2017 14:42

Witam Mateo
jakiś czas temu też miałem podobne pukanie, w momencie zmiany biegu,lub odpuszczeniu i dodaniu gazu,myślalem że coś nie halo z przegubem,auto było wcześniej u mechanika,wymiana piasty z łożyskiem,
co ciekawe koło było w sumie dokręcone do półosi,ale po przyłożeniu klucza jeszcze deczko dociągnąłem,byc może nakrętka była słabo zaklepana i troszeczkę się zluzowała,dociągnięcie pomogło,pukanie znikneło, może na początek tutaj zajrzeć? niby połaczenie jest na wieloklinie i kto wie jakiego luzu tam nie ma ale jednak puknąć potrafi i denerwuje
pozdrawiam :hi:

elQtas
Przedszkolak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 lut 2017 19:20
Lokalizacja: Jukej
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2012, L (3)

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

07 mar 2017 11:46

W moim aucie zastanawia mnie fakt, że sprzęgło bardzo nisko bierze. Właściwie to milimetry od podłogi. Nie haczy przy zmianie biegu, nie szarpie ale każdy kto wsiądzie do auta się dziwuje. Z góglowania wychodzi mi zapowietrzone sprzęgło tudzież roztegowany docisk. Będę wymieniał hamulce to poproszę Sz. P. mechaniora, żeby odpowietrzył sprzęgło. Ale! Czy jest coś jeszcze co mógłbym sprawdzić zanim zajmę się rozpinaniem skrzyni?

P.S. W cichą zimową noc, apdejtując systmem audio zauważyłem innego coś jeszcze. Otóż lekki szum który ustaje po wciśnięciu w podłogę pedału sprzęgła. Czy u Was też tak jest?


Jeszcze dodam jedno pytanie. Jakiego producenta sprzęgła siedzą w naszych autach? Klocki na tył przyszły mi oryginale TRW ... Jeśli "oryginalne" drogie to co brać? SACHS czy VALEO?

AUTOR WĄTKU
redring
 

Re: [C2] Pukanie przy puszczaniu sprzęgła

02 kwi 2017 12:58

Pompka sprzęgła pyka,pracuje na tym samym płynie co hamulce jeśli jest stary lub układ jest zapowietrzony po wymianie klocków i niedbałym odpowietrzeniu przez mechanika pompka padnie.Problem z wrzucaniem biegów 1,2 haczenie skrzyni.W pompce jest gumowy tłoczek,działa na zasadzie strzykawki w płynie miałem opiłki z tego tłoczka pedał wpadł w podłogę po dwóch miesiącach takiego pykania i koniec.Mechanik wymieniał łożysko oporowe po wymianie było to samo potem przyszedł czas na skrzynie ale zorientowałem się co jest nie tak a mechanikiem nie jestem.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl