Szarpanie podczas jazdy

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

matson
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lip 2018 16:36
Lokalizacja: gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 2.0 Pb 147KM
2008

Re: Szarpanie podczas jazdy

19 paź 2020 19:48

Hej. dołączę się do tematu obrotów i ogólnie problemu z silnikiem. Otóż sporadycznie przy jeździe kiedy hamuje do np. 20-30km/h na parkingu to silnik potrafi zgasnąć, ceed w automacie 2.0 silnik benzyna. Komputer wykazuje błąd sondy lambda i to wszystko. dodam, że przy całej akcji kontrolka żadna się nie zapala.

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Szarpanie podczas jazdy

22 paź 2020 21:45

Przeczyść przepustnicę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

Miszel
Przedszkolak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 12 cze 2019 15:38
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2010

Re: Szarpanie podczas jazdy

20 lis 2020 12:27

W moim przypadku 1.6CRDi po kolejnych 30 tys nie udało się znaleźć przyczyny. W międzyczasie wymieniona była turbina, przeczyszczony zbiornik i układ paliwowy.
Zauważyłem, że szarpanie czasem na zimny silniku nie występuje a pojawia się po wyłączeniu i kolejnym odpaleniu silnika (takie coś by chyba kierowało na elektronikę). Z resztą ostatnio miałem bardzo dziwny przypadek z radiem - radio grało na dwa przednie głośniki a po BT na wszystkie 4. Po jakimś czasie zaczęło grać normalnie. Cuda.
Kia Ceed 1,6 CRDi 2010 - 351kkm i ciągle do przodu

Lachu99
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lut 2021 16:48
Lokalizacja: Brześce
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 HB, 2.0 ON 140KM
2009, Optimum +

Re: Szarpanie podczas jazdy

25 kwi 2021 09:47

Hej słuchajcie, idąc najtańszą drogą. Wnioskując po tych wszystkich komentarzach wymieniłem czujnik od intercoolera i od 2 dni mam spokój. Zobaczymy czy to przypadek czy rzeczywiście się poprawiło.

Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: Szarpanie podczas jazdy

25 kwi 2021 10:12

No, ja u siebie zrobiłem to samo i... Nie pomogło. Ale problem po jakimś czasie calkowicie ustąpił i przez zimę nie występował. Zobaczymy co będzie jak się ociepli...
I jeszcze coś: kiedy robiłem jazdy testowe i obserwowałem bacznie wykresy z OBD zauważyłem, że wszelkie szarpania ustawały kiedy EGR nie zmieniał położenia tzzn był stale zamknięty. Obstawiam więc że to jest jakiś problem być może softwarowy, występujący przy wyższych temperaturach i być moze wchodzi w grę dynamika pracy EGR tzn jego np przycinanie się. Musiałby się wypowiedzieć ktoś kto ma zatkany EGR - czy szarpanie ustępuje czy nie.

Olej1985
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 cze 2021 04:16
Lokalizacja: Kępno
Grupa: Wielkopolska

Re: Szarpanie podczas jazdy

15 cze 2021 04:21

Witam czy ktoś z was rozwiązał problem szarpania samochodem przy stałej jeździe w wysokiej temperaturze bo terz mam problem z tym od roku!

Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: Szarpanie podczas jazdy

15 cze 2021 08:52

U mnie wymiana MAP sensora nie pomogła. Calą zimę był spokój z tym że autem jeździ syn a ja tylko od przypadku.

Olej1985
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 cze 2021 04:16
Lokalizacja: Kępno
Grupa: Wielkopolska

Re: Szarpanie podczas jazdy

15 cze 2021 14:11

Spróbuję wyczyścić przepływomierz powietrza może to coś pomoże! A czy ktoś z was robił taki zabieg?

Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: Szarpanie podczas jazdy

15 cze 2021 15:56

Tak. Nie pomogło. Ja raczej celowalbym w EGR

WojtekWojtek
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 cze 2021 14:00
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Szarpanie podczas jazdy

28 cze 2021 14:04

Polecam wizytę u dobrego diagnosty a nie wróżenie z fusów na internetowych forach... Miałem identyczny przypadek jak kolega na samym początku. Po wizycie u diagnosty wymieniony został czujnik sprzęgła oraz zaktualizowano soft. Problem szarpania przeszedł do historii.

Pozdrawiam :hi:

Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: Szarpanie podczas jazdy

28 cze 2021 15:22

Gratuluję. W czujnik sprzęgła niespecjalnie wierzę ale w soft - tak.

Robert91
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 cze 2022 19:49
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2013

Re: Szarpanie podczas jazdy

12 cze 2022 19:51

Czy ktoś rozwiązał problem w 100% ? czyściłem przepłykwe i map sensor, nie pomogło, może wymiana coś zmieni? Wyczyszczony EGR, DPF i kolektor ssący nic się nie zmieniło/ Filtr/sitko w baku czyste. Wypalanie co 50km.... lekki szarpanie po odpalaniu na zimnym silniku i w okolicach 1.5-2 tyś obrotów na 2,3,4 biegu na 5 chyba nie

Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: Szarpanie podczas jazdy

13 cze 2022 14:43

U mnie zimą się uspokajało ale autem 99,99% czasu jeździ syn a on nie zwraca uwagi na takie pierdoły :grin:

rupnik
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 cze 2020 12:17
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
2013

Re: Szarpanie podczas jazdy

27 cze 2022 23:55

Witam ponownie,

Wcześniej już pisałem w tym temacie, ale finalnie okazało się, że jednak nie do końca rozwiązałem problem.

Przypomnę - celem usunięcia szarpania zrobiłem:
- mycie zbiornika paliwa
- czyszczenie układu paliwowego
- wymiana sprzęgła
- wymiana egr
- wymiana MAP sensora

Generalnie część z tych działań pomogła na chwilę dłuższą lub krótszą, ale żadne z nich nie rozwiązło problemu.

Finalnie, okazało się że odpowiedzialne były wtryskiwacze.
Zrobiłem ich regenerację i wymieniłem EGR (który dostaje wpierdziel przy lejących wtryskach) i to było to.
Już kilka miesięcy jeżdżę , jest lato i problem zniknął.

Robert91
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 cze 2022 19:49
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2013

Re: Szarpanie podczas jazdy

29 cze 2022 09:02

U mnie okazały sie spalone wszystkie 4 świece, jeszcze upewnie sie po kilku dniach czy na pewno kwestia falowania ustała ale wydaje mi sie, ze tak. Nie wiem czy bedzie miało to wpływ na czestotliwość wypalania

rupnik napisał(a):Witam ponownie,



Finalnie, okazało się że odpowiedzialne były wtryskiwacze.
Zrobiłem ich regenerację i wymieniłem EGR (który dostaje wpierdziel przy lejących wtryskach) i to było to.
Już kilka miesięcy jeżdżę , jest lato i problem zniknął.


ile wyniosło Cie regenerowanie wtrysków ? robocizna i regeneracja ?? też bede ewentualnie w tym kierunku patrzył jeszcze.
i co ile wypala Ci dpf ??

Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: Szarpanie podczas jazdy

31 sie 2022 23:29

Podszedłem do czyszczenia EGR a przy okazji sprawdziłem świece żarowe bo w D4EA jest strasznie trudne dojście . Dwie świece NGK padnięte, dwie dobre. Wymieniłem wszystkie na Meyle. Jedna była zapieczona i wykręcałem ja dwa dni z duszą na ramieniu ale wyszła. EGR był oczywiście zawalony, trochę mulowato chodzil. Po wyczyszczeniu oczywiście lepiej. Niestety w ferworze, gdzieś mi przepadła przekładka między elektromagnes a EGR więc pół dnia pojeździłem bez tej podkładki i , nie wiem czy uwierzycie, silnik działał tragicznie. EGR nawet na biegu jałowym ciągle skakał między 0 a 100. Wieczorkiem finalnie znalazłem ta podkładkę - spadła gdzieś na ramę pomocnicza i szczęśliwie jej nie zgubiłem.
To na co chce zwrócić uwagę - działanie EGR jest mocno związane z fizycznym zakresem ruchu samego grzybka. podkładka ma 1,4mm i wpływa dramatycznie na działanie całego silnika. Warto zerknąć czy gdzieś w ferworze mechanikowi nie zginęła albo czy nie jest "zastępcza" np o innej grubości.
Po zamontowaniu podkładki - cud miód malyna. Choc minimalne poszarpywanie jest nadal. Tu będę się upierał że to jednak kwestia algorytmu sterowania i nie przeskoczymy jej.

Tak działał EGR kiedy nie było przekładki między elektromagnesem a zaworem. W czasie jazdy ciągle cykliczne zmiany - masakra. Po włożeniu podkładki - nie to auto!
Czerwony - wysterowanie EGR, zielony błąd EGR
https://drive.google.com/file/d/13YRQVJ ... p=drivesdk

Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: Szarpanie podczas jazdy

02 paź 2022 20:03

Kilka tygodni po wykonaniu opisanych czynności mogę powiedzieć że szarpanie jest niezauważalne - w mojej ocenie nie ma go.
Wymiana świec poprawia warunki rozruchu i pracy zimnego silnika - trzeba pamiętać, że świece grzeja jeszcze przez jakiś czas po uruchomieniu silnika.
Główną przyczyną, moim zdaniem, jest zła praca EGR. Swojego wyczyściłem gruntownie ale też zwracałem uwagę żeby nie tylko światło zaworu było czyste ale też zeby zawór lekko chodził tzn nie zacinał się i żeby natychmiast powracał po zwolnieniu nacisku palcem. Taki był mój zawór po czyszczeniu i silnik zachowuje się b dobrze. Wtrysków nie ruszałem.
Szarpanie jest zauważalne właśnie jako oscylacje pozycji EGR (zadanej), i jako oscylacje ciśnienia MAP itd i występuje tylko w pewnych warunkach. Oznacza to, że szarpanie jest związane z układem zasilania w powietrze - są tam zauważalne oscylacje. Moim zdaniem, układ regulacji ilości powietrza, w którym udział bierze też EGR, w pewnym zakresie pracy wpada w oscylacje. Taka sytuacja jest częsta w układach regulacji i może wynikać z mnóstwa czynników. Jednym z nich może być niewłaściwa praca (dynamika) zaworu EGR. Usunięcie problemu po tej stronie u mnie pomogło. Ale swiece też naprawiłem - 2 szt były uszkodzone
Jak coś więcej zaobserwuję to dam znac.

Floriano
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 paź 2022 01:22
Lokalizacja: Daleszyce
Grupa: Świętokrzyska

Re: Szarpanie podczas jazdy benzyna

11 paź 2022 01:38

Pitrek napisał(a):Panowie gdzie szukać problemu?
Sonda jest nowa, ASO na podstawie tych wykresów stwierdza katalizator do wymiany.
Auto w przedziale 1600-1800 daje bogatą mieszankę


Witam wszystkich czy ktoś w Was pokonał problem szarpania w silniku benzynowym? zakupiłem auto i właśnie mam ten sam problem co kolega Piotrek zaczynam walkę z szarpaniem

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Szarpanie podczas jazdy benzyna

28 paź 2022 04:57

Floriano napisał(a):
Pitrek napisał(a):Panowie gdzie szukać problemu?
Sonda jest nowa, ASO na podstawie tych wykresów stwierdza katalizator do wymiany.
Auto w przedziale 1600-1800 daje bogatą mieszankę

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Witam wszystkich czy ktoś w Was pokonał problem szarpania w silniku benzynowym? zakupiłem auto i właśnie mam ten sam problem co kolega Piotrek zaczynam walkę z szarpaniem



Sprawdź rozrząd jeżeli jest ok na znakach to kontrola katalizatora- proponuje nie jeździć autem.
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Floriano
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 paź 2022 01:22
Lokalizacja: Daleszyce
Grupa: Świętokrzyska

Re: Szarpanie podczas jazdy

28 paź 2022 15:33

Panowie ja problem rozwiązałem w moim przypadku rozrząd przeskoczył o 1 ząb to było przyczyna szarpania w przedziale 1600-2000

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl