[C1 i C1FL] Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

mapet_wroc
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 09 mar 2014 22:53
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
14, M

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

04 wrz 2014 21:22

plokij a wymieniłeś łapę sprzęgła czy dałeś starą? Łapa bywa częstą przyczyną problemów ze sprzęgłem.

AUTOR WĄTKU
Garou
 

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

01 lut 2015 20:21

mapet_wroc napisał(a):plokij a wymieniłeś łapę sprzęgła czy dałeś starą? Łapa bywa częstą przyczyną problemów ze sprzęgłem.



Cześć Mapet, co dokładnie masz na myśli z tą, łapą i po czym poznać, że może ona sprawiać problemy i klasyfikuje się do wymiany? Jakieś rozwiniecie tematu, bo właśnie szykuje się do zmiany sprzęgła i przyda się ta wiedza, czy łapę zmieniać muszę czy nie?

mapet_wroc
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 09 mar 2014 22:53
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
14, M

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

02 lut 2015 22:14

Garou napisał(a):
mapet_wroc napisał(a):plokij a wymieniłeś łapę sprzęgła czy dałeś starą? Łapa bywa częstą przyczyną problemów ze sprzęgłem.



Cześć Mapet, co dokładnie masz na myśli z tą, łapą i po czym poznać, że może ona sprawiać problemy i klasyfikuje się do wymiany? Jakieś rozwiniecie tematu, bo właśnie szykuje się do zmiany sprzęgła i przyda się ta wiedza, czy łapę zmieniać muszę czy nie?



Słuchaj podobno te łapy miały wadę i sie mogły odksztalcać. Nie jest to droga część dostepna w Serwisie Kia. Fabrycznie mialem czarna, a kupiona we Wrobud juz byla metaliczna ze smarem. Mechanik mi zalecił więc zakupiłem nową i zainstalował.

AUTOR WĄTKU
tabalma
 

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

02 lut 2015 23:05

Witam
ja brałem pod uwagę wymianę łapy sprzęgła lecz jej nie wymieniłem ponieważ nie nosiła znaczących śladów zużycia, skrzywienia itp. Była w kolorze metalizowanym nie malowana to może dlatego jakaś poprawiona. Sprzęgło do tej pory działa jak należy 18tyś km po wymianie i wszystko ok.

AUTOR WĄTKU
ryli1
 

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

03 lut 2015 08:18

Mam pytanie, czy to to prawda że do tej wersji ceeda są trzy różne sprzęgła i dopiero po rozebraniu można sprawdzić jakie trzeba kupić? Tak mi powiedział mechanik.

AUTOR WĄTKU
Garou
 

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

03 lut 2015 12:04

ryli1 napisał(a):Mam pytanie, czy to to prawda że do tej wersji ceeda są trzy różne sprzęgła i dopiero po rozebraniu można sprawdzić jakie trzeba kupić? Tak mi powiedział mechanik.


Eee pierwsze słyszę, jest jedno, tylko od dwóch rożnych producentów - markowe.

AUTOR WĄTKU
ryli1
 

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

03 lut 2015 12:55

Garou napisał(a):Eee pierwsze słyszę, jest jedno, tylko od dwóch rożnych producentów - markowe.

No tak powiedział mi doradca w ASO i to samo potwierdził mechanik, u którego ew. bym wymieniał.

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

03 lut 2015 13:05

Fajnie, czyli idziesz do sklepu w ASO i chcesz kupić do swojego samochodu sprzęgło. A oni - przepraszamy, musimy najpierw rozebrać pół Pana samochodu żeby zobaczyć jakie tam siedzi sprzęgło i dopiero Panu sprzedamy.
Dobre. :lol:

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

03 lut 2015 13:44

ryli1 napisał(a):
Garou napisał(a):Eee pierwsze słyszę, jest jedno, tylko od dwóch rożnych producentów - markowe.

No tak powiedział mi doradca w ASO i to samo potwierdził mechanik, u którego ew. bym wymieniał.


Panowie Doradca i mechanik, nie mają pojęcia co fabryka zamontowała w 2008 r oraz jakie elementy sprzęgła powinny być zamontowane :??
Do wyboru są dwa sprzęgła firmowane przez Sasch oraz Valeo. Obydwa pasują i nadają się do ceeda 1,6 benzyna i diesel. Od początku produkcji w 2006 r do liftingu oraz z tego co wiem to również po lifcie.
Moja rada uciekaj stamtąd, bo mogą zamontować w twoim aucie części z ciągnika rolniczego :ha

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

03 lut 2015 14:18

mark napisał(a):Moja rada uciekaj stamtąd, bo mogą zamontować w twoim aucie części z ciągnika rolniczego :ha


Tego z egzekucji komorniczej :ha

AUTOR WĄTKU
Garou
 

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

03 lut 2015 15:40

mapet_wroc napisał(a):
Garou napisał(a):
mapet_wroc napisał(a):plokij a wymieniłeś łapę sprzęgła czy dałeś starą? Łapa bywa częstą przyczyną problemów ze sprzęgłem.



Cześć Mapet, co dokładnie masz na myśli z tą, łapą i po czym poznać, że może ona sprawiać problemy i klasyfikuje się do wymiany? Jakieś rozwiniecie tematu, bo właśnie szykuje się do zmiany sprzęgła i przyda się ta wiedza, czy łapę zmieniać muszę czy nie?



Słuchaj podobno te łapy miały wadę i sie mogły odksztalcać. Nie jest to droga część dostepna w Serwisie Kia. Fabrycznie mialem czarna, a kupiona we Wrobud juz byla metaliczna ze smarem. Mechanik mi zalecił więc zakupiłem nową i zainstalował.



Ok dzięki za info, teraz już wszystko jasne, zwrócę na to uwagę mechanikowi przy wymianie sprzęgła, żeby przyjrzał się też i tej łapie.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

03 lut 2015 18:43

Garou napisał(a): teraz już wszystko jasne, zwrócę na to uwagę mechanikowi przy wymianie sprzęgła, żeby przyjrzał się też i tej łapie.


Przyjrzeć się można ale niezależnie od wyglądu wymieniłbym.
Po wyglądzie, trochę trudno ustalić jej zużycie. A jak jej nie wymienisz od razu, to potem będzie trzeba wszystko ponownie rozbierać. W efekcie początkowo zaoszczędzisz kilkadziesiąt PLN a potem wydasz kilkaset.

AUTOR WĄTKU
Garou
 

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

09 lut 2015 20:23

Panowie czy ktoś z was wie ile kosztuje wymiana sprzęgła w ASO w Polsce do Kijanki, bo mnie zagranicą chcą skasować za to 1800zł i wydaje mi się, że mają troszkę wybujały cennik tutaj i się zastanawiam ile w Polsce w ASO sobie za to życzą, tym bardziej że samo sprzęgło widzę na allegro już za +/- 400zł można kupić Valeo?
Za info będę wdzięczny.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1602
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

09 lut 2015 20:40

Moge sie mylic, ale cos mi sie obilo o uszy, ze 1100zl za calosc.
Będzie: Kia Sportage HEV GT Line 2024
Jest: Kia Optima 1.7 Gt Line 2018
Było: Kia Proceed 2020
Było: Kia Stinger 2019
Było: Kia Sportage 2017
Było: Kia Cee'd JD 2014
Było: Kia ProCee'd 2010
Było: Kia Sportage 2014

AUTOR WĄTKU
Garou
 

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

10 lut 2015 08:21

Geegles napisał(a):Moge sie mylic, ale cos mi sie obilo o uszy, ze 1100zl za calosc.


Tak jak myślałem, czyli chcieli mnie orżnąć, pozostaje mi więc poczekać i dokonać wymiany jak będę w Polsce. Dzięki

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1602
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

10 lut 2015 08:50

Poczekaj aż na forum zajrzy jakiś specjalista od cen, aby się upewnić ;-)
Będzie: Kia Sportage HEV GT Line 2024
Jest: Kia Optima 1.7 Gt Line 2018
Było: Kia Proceed 2020
Było: Kia Stinger 2019
Było: Kia Sportage 2017
Było: Kia Cee'd JD 2014
Było: Kia ProCee'd 2010
Było: Kia Sportage 2014

AUTOR WĄTKU
ryli1
 

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

10 lut 2015 11:19

Geegles napisał(a):Moge sie mylic, ale cos mi sie obilo o uszy, ze 1100zl za calosc.

Pytałem kilka tygodni temu w serwisie - 740 PLN (robocizna).

AUTOR WĄTKU
Garou
 

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

06 maja 2015 08:42

Witam wszystkich, jestem po wymianie sprzęgła, VALEO, niestety SACHE nie mieli w tym czasie na stanie w hurtowni, SACHE ma mocniejsze sprężyny podobno, auto teraz jeździ lepiej, tz. nie przenosi tak wibracji z silnika na resztę auta i płynniej rusza. W starym z tego co mi pokazał mechanik, wyrabiają się sprężyny i plastiki na które są nasadzone sprężyny, przez co wzrastają wibracje oraz szarpanie przy puszczaniu sprzęgła oraz mogą towarzyszyć temu metaliczne dźwięki, trzaski.
Oprócz tego wymieniłem również łapę sprzęgła według zaleceń kolegów z forum, faktycznie stara była lekko zdarta w miejscach, gdzie pracuje ten element, brak odpowiedniego smarowania.
Jednak nadal mam jeden problem, który nie daje mi spokoju. Mianowicie nadal ciężko wchodzą biegi, zaznaczę że wymieniłem kompletne sprzęgło.
Czy za ciężkie wrzucanie biegów odpowiada jeszcze jakiś element? Czy da się to jakoś naprawić i czy jest to drogi zabieg? Ktoś może coś wie o tym?
Słyszałem o czymś takim jak wodziki zmiany biegów, ale czy to jest wymienialne? Czy to może być przyczyną mojego problemu z ciężkim wrzucaniem biegów?

AUTOR WĄTKU
Garou
 

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

07 maja 2015 17:34

Jak ktoś by kiedyś potrzebował schematu całego układu sprzęgłowego skrzyni biegów do Ceed I po FL 1.6 CRDi z ASO z numerami poszczególnych części to pisać, mogę podesłać mailem oraz wskazać, które elementy odpowiadają za słynne stukanie przy zmianie biegów i które należy dodatkowo wymienić przy zmianie sprzęgła tz. (łapa + sróba z grzybkiem) żeby przestało stukać, są to tanie elementy ale dostępne tylko w ASO.

hapol
Kierownik
 
Posty: 433
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Jakie sprzęgło polecacie do Kia Ceed 1.6 CRDi 115KM

07 maja 2015 19:01

to ja poproszę o takie info.
Co przy wymianie całego sprzęgła na nowe, należało by również wymienić? I jaki jest nr tych części?
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl