migająca kontrolka silnika zaraz po uruchomieniu

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: migająca kontrolka silnika zaraz po uruchomieniu

29 sty 2019 08:36

Masz te same błędy co MaRcOs oraz gaz, wiec do sprawdzenia luz zaworowy, przy okazji zerknąć na rozrząd jak mocno wyszedł napinacz oraz napięcie łańcucha.

sparx
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lip 2019 19:44
Lokalizacja: SZ ...
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, W trakcie ustalania

Re: migająca kontrolka silnika zaraz po uruchomieniu

21 gru 2019 23:02

Witam, odświeżę temat, dzisiaj nawiedziła mnie migająca ikonka check engine, zapaliła się po przejechaniu 20-30 m, po zgaszeniu i odpaleniu samochodu od razu się nie świeci. Gdy miga samochód trochę nie równo pracuje, jakby nie na wszystkich cylindrach. Do tego wyczuwalne szarpanie przy ruszaniu. W tym roku wymieniałem rozrząd oraz przechodziłem weryfikację luzów zaworowych wg mechaników "były w normie", a teraz na święta taki kwiatek ....
Tyle co udało się ustalić po wstępnej domowej weryfikacji to: 2-ga świeca od rozrządu okopcona, strasznie duża szczelina na wszystkich świecach (1,6-1,8mm), zmniejszona do ok 1mm, silnik troszkę równiej zaczął pracować.
Ciśnienia na cylindrach (licząc od rozrządu):
1. 11,4bar, | 15,4
2. 10 bar, | 14
3. 12 bar, | 15
4. 12 bar, | 15,5
za kreską ciśnienia na cylindrach przy próbie olejowej...
Panowie, ktoś coś doradzi konstruktywnego ? Może jakiegoś sprawdzonego magika od "kijanek" na terenie śląska ??
Pozdrawiam.


Edit 24.12.2019 sprawdzone na kompie wypadanie zapłonu cylinder nr 1, po małych roszadach na cewkach diagnoza: uszkodzona cewka, wymieniona i wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam 'pomocne' forum.

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl