1,6 odpalanie na zimnym silniku

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
smitek
 

1,6 odpalanie na zimnym silniku

27 lis 2013 20:32

Witam
To będzie pierwsza zima z moim cee'd, ostatnio zauważyłem iż jak auto wystygnie do temp otoczenie czyli ok 0 c. jak odpalam silnik to za pierwszym razem nie zaskakuje, jak zaskoczy to pokuleje i zgaśnie mimo lekkiego pompowania. Drugie podejście to krótki zapłon i hula aż miło.

Po ruszeniu na pierwszym odcinku ok 100 m czasem przy dodaniu gazu czuć lekkie przymulenie z 1x lub 2x, później leci równo.
Co może być przyczyną? Mam założone LPG ale to wszystko dzieje się na PB.

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: 1,6 odpalanie na zimnym silniku

27 lis 2013 20:37

chociażby stare świece, może wtryski i kilka innych rzeczy. podpinałeś auto pod kompa? jeżeli nie to od tego zacznij - przy takich objawach jakieś błędy powinny się pojawić B)

AUTOR WĄTKU
smitek
 

Re: 1,6 odpalanie na zimnym silniku

30 lis 2013 09:37

Wyczyściłem świece ale nie pomogło, tak czy inaczej nowe będę miał w poniedziałek i je wymienię. Silnik sprawdzałem ELM327, wg niego jest czysty ale jeszcze umówię się do warsztatu na jakiś lepszy komp.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: 1,6 odpalanie na zimnym silniku

30 lis 2013 09:42

Od ilu km to auto jeździ na LPG?

AUTOR WĄTKU
smitek
 

Re: 1,6 odpalanie na zimnym silniku

30 lis 2013 09:47

od 3kkm

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: 1,6 odpalanie na zimnym silniku

30 lis 2013 10:37

a jaką instalację masz założoną?

AUTOR WĄTKU
smitek
 

Re: 1,6 odpalanie na zimnym silniku

30 lis 2013 11:00

AG Centrum Zenit Pro, to jest moja druga instalacja w tym samym zakładzie, poprzednio w Megane przejechałem 50kkm bez jakichkolwiek problemów, i któraś z koleii moich znajomych. Warsztat montujący instalację nie był przypadkowy i jestem z niego zadowolony ... ale wiadomo to ...

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: 1,6 odpalanie na zimnym silniku

30 lis 2013 11:15

Ok, ale pytanie czy ww. zakład dobrze zna cee'da, jego silniki i know how jak to zrobić w tym aucie dobrze :?
kiedyś miałem Toyotę Carinę E 1.6 99km i też w niej założyłem gaz w warsztacie gdzie mój kolega wcześniej zakładał instalacje w dwóch swoich autach i wszystko zawsze było w porządku. no i okazało się że w mojej toyocie nie jest w porządku i to bardzo - auto do 2 tys jeździło żabką i paliło 12-13 litrów lpg/100km (benzyny 7.1-7.5) :szok i co się okazało? toyota miała silnik na ubogą mieszankę ( w kolektorze dolotowym były takie jakby dysze/blaszki który przy małym obciążeniu silnika się uchylały i silnik spalał mniej paliwa, rozwiązanie znane osobom które zajmują się toyotami) o czym informowałem przed umówieniem się na montaż i mądrala z warsztatu twierdził że nie ma żadnego problemu, że on zna ten silnik i wszystko wysteruje tak że nie będzie czuć różnicy pb/lpg. pomimo tego magik sp......ł montaż i nie był sam w stanie dojść w którym miejscu a jak się okazało dwie z czterech dysz wtryskiwaczy gazowych zamontował w kanał od ubogiego spalania przez co nie było możliwości żeby taką instalację dobrze wyregulować

oby w Twoim przypadku tak nie było ale sam wiesz jak jest z gazownikami...
wg mnie to niestety gaziarz coś spaprał skoro masz instalkę od niedawna i teraz zaczęły się jakieś problemy :evil:

AUTOR WĄTKU
smitek
 

Re: 1,6 odpalanie na zimnym silniku

30 lis 2013 11:32

auto też mam od niedawna, a dokładnie od września, na samym PB zrobiłem ok 1kkm tak właśnie dla sprawdzenia silnika prezed LPG, wszystko było ok ale i temperatura była dużo wyższa, gazownik założył jakąś tam lepszą wersję instalacji LPG która współpracuje i koryguje dane z OBD2.

Szarpanie występuje tylko na PB ale dziś spróbuję go jeszcze odpalić na LPG.



Próbowałem odpalić na LPG ... bez zmian.

AUTOR WĄTKU
smitek
 

Re: 1,6 odpalanie na zimnym silniku

01 gru 2013 18:06

Nie wiem o co za bardzo biega ale tak czy inaczej się cieszę ... objawy jakie opisywałem w pierwszym poście zbiegły się ze świeceniem rezerwy (ten fakt pominołem gdyż uważałem że nie jest to istotne no ale jak życie potrafi być przewrotne i zaskakujące) wczoraj zatankowałem 1/2 zbiornika, nocka minęła, temp spadła do 3 C, rano odpalam i gitara gra wszystko ok ... mam nadzieję że tak już zostanie.

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: 1,6 odpalanie na zimnym silniku

01 gru 2013 20:49

nie zapominaj że pompa paliwa w zbiorniku pracuje cały czas - również podczas pracy na LPG. jeżeli będziesz jeździł ze zbyt małą (minimalną) ilością benzyny to ją zatrzesz albo uszkodzisz na tyle że będzie to powodowało dziwne zachowania auta

AUTOR WĄTKU
smitek
 

Re: 1,6 odpalanie na zimnym silniku

01 gru 2013 22:06

wiem wiem ale do zera to nie cisnę (doświadczenie z LPG już mam) co do objawów to komp pokazywał jeszcze ok 70 km ...

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: 1,6 odpalanie na zimnym silniku

01 gru 2013 22:28

Nie chodzi o to, że pompa zassie powietrze. Chodzi o to, że pompa jest smarowana i chłodzona paliwem. Zdarza się jej zatarcie mimo paliwa w zbiorniku. Wystarczy, że przegrzeje się. Ja u siebie staram się utrzymywać minimum 1/4 zbiornika a i tak już jedną pompę mam na koncie.

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: 1,6 odpalanie na zimnym silniku

02 gru 2013 06:30

smitek napisał(a):wiem wiem ale do zera to nie cisnę (doświadczenie z LPG już mam) co do objawów to komp pokazywał jeszcze ok 70 km ...


mi ostatnio też pokazywał w Soulu 56km i żona mi dowoziła paliwo, a że trwało to prawie 3 godziny to akumulatora zabrakło i musiałem zostawić miłemu panu a Assistance 150pln :twisted:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: 1,6 odpalanie na zimnym silniku

15 gru 2013 12:18

Stare paliwo w zbiorniku juz gdzieś pisalem przerabialem to w ceed tankowalem benzynę do pelna zawsze jeżdżąc na lpg -i 3-4 miesiące paliwo w zbiorniku i odpalanie zimnegoceeda na dwa razy i silnik nierówno pracowal itd pomagali do tankowanie świeżej benzyny i jak reka odjąć przetestowalem kilka razy i na 100% to to ps jeżdżenie na rezerwie przy lpg to glupta bo albo zabraknie w trasie albo pompa padnie i syf sie zbiera i woda skrapla w pustym zbiorniku paliwa zwlaszcza ze ceed ma metalowy
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
jahman88
 

Re: 1,6 odpalanie na zimnym silniku

17 sie 2015 17:35

Witam

Mam problem z Ceed 1,6 benz - gaz 90 kW 2008r. Codziennie pokonuje do pracy 110km rano jak odpalam to nie załapuje za pierwszym razem, za drugim załapie i chodzi. A teraz jak miałem urlop i mało jeździłem i na krótkich odcinkach to czasami i za piątym razem odpalił i jak odpalił to musiałem czekać aż się zagrzeje i na gaz przełączy bo na benzynie się dusił, teraz jak wróciłem do pracy i przegoniłem ją na benzynie to tak jak zawsze za pierwszym przy odpalaniu coś załapuje a za drugim ok. Podejrzewam pompę paliwa lub jakiś zawór zwrotny. Może orientuje się ktoś co to może być i jakie ciśnienie ma mieć pompa paliwa.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 147 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl