Dodatki do paliwa

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
KaReS
Kierownik zmiany
 
Posty: 143
Dołączył(a): 07 maja 2009 09:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1,6 Pb 204KM
2020, MAX

Dodatki do paliwa

27 lis 2013 10:25

Witam,
Czy ktoś z Was stosował/stosuje w swoich autach dodatki do paliwa mające na celu utrzymanie w czystości silnika (cokolwiek to znaczy)?
Szczególnie interesują mnie opinie o dodatkach do ON, na przykład: http://sklep-oleje.pl/pl/p/Millers-Oils ... -500ml/176
Warto to stosować?

Pozdrawiam.
Było: C+ 1,6 CRDi '07
Jest: Proceed GT '20 White Deluxe

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Dodatki do paliwa

27 lis 2013 16:53

Eeeee.... taaaa.... i jeszcze magnetyzery :pick_priv
Lej dobre paliwo i dobry olej będzie dobrze.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

krzysztof1969
 

Re: Dodatki do paliwa

27 lis 2013 17:57

Ja lałem coś takiego http://www.okazje.info.pl/okazja/motory ... 00-ml.html, w zeszłą zimę nie miałem problemów z odpaleniem nawet po dłuższym postoju na mrozie.W tym roku też mam zamiar kupić. :ok

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Dodatki do paliwa

27 lis 2013 18:19

Ja nic nie lałem i też nie miałem problemów z odpaleniem po dłuższym postoju, więc po co wydawać kasę? No chyba, że śmigasz całą zimę na zmagazynowanym w beczce ON w wersji letniej.

szczur75
 

Re: Dodatki do paliwa

27 lis 2013 22:08

KaReS napisał(a):Witam,
Czy ktoś z Was stosował/stosuje w swoich autach dodatki do paliwa mające na celu utrzymanie w czystości silnika (cokolwiek to znaczy)?
Szczególnie interesują mnie opinie o dodatkach do ON, na przykład: http://sklep-oleje.pl/pl/p/Millers-Oils ... -500ml/176
Warto to stosować?

Pozdrawiam.


Ten dodatek sprawdzałem w kilku dieslach. W Kia akurat nie. Zazwyczaj zauważalny był spadek spalania, cichsza praca, mniej dymienia. W Volvo V50 2.0D udało się tym środkiem uciszyć klepiący wtryskiwacz. Oczywiście można tylko lać paliwo i czekać... Można też zapobiegać i (w tym konkretnym przypadku) mieć dodatkowe pozytywne skutki/odczucia.

roberto
 

Re: Dodatki do paliwa

28 lis 2013 05:20

a ja poprzedniej zimy miałem problem nie tyle z odpaleniem co z wytrąceniem parafiny w filtrze paliwa - co prawda w służbowej kijance ale była taka akcja. auto tankowane na BP lub Statoil

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
KaReS
Kierownik zmiany
 
Posty: 143
Dołączył(a): 07 maja 2009 09:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1,6 Pb 204KM
2020, MAX

Re: Dodatki do paliwa

28 lis 2013 10:14

szczur75, a czy tego typu środki faktycznie przyczyniają się do oczyszczenia wtrysków? Głównie z tego powodu zainteresowałem się tematem takich środków. Wzrost mocy, spadek spalania, czystość układu paliwowego jest dla mnie pobocznym tematem użycia takich środków. Głównie interesuje mnie czy można dać wiarę (cyt): "Zwiększona ilość detergentów szybciej czyści silnik i wydłuża żywotność wtryskiwaczy"?
Było: C+ 1,6 CRDi '07
Jest: Proceed GT '20 White Deluxe

szczur75
 

Re: Dodatki do paliwa

28 lis 2013 10:32

Moje doświadczenie mówi że tak.
Jednak skupiłem sie tylko na środkach Millersa i tym mogę rozmawiać.
Pracowałem jeszcze na środkach Protec i Tunap, ale te sa tylko do użytku warsztatowego i naczej się je stosuje.

W Dieslu bardzo zauważalne.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
KaReS
Kierownik zmiany
 
Posty: 143
Dołączył(a): 07 maja 2009 09:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1,6 Pb 204KM
2020, MAX

Re: Dodatki do paliwa

28 lis 2013 10:39

Dziękuję za informację.
Czy coś konkretnego do mojego auta mógłbyś polecić, czy to z linka mojego pierwszego postu w tym temacie jest odpowiednie i wystarczające?

Edit.
Jak w praktyce to stosować? Raz co kilka tankowań czy kilka tankowań pod rząd co jakiś czas?
Było: C+ 1,6 CRDi '07
Jest: Proceed GT '20 White Deluxe

szczur75
 

Re: Dodatki do paliwa

28 lis 2013 13:22

To co w linku jest do każdego tankowania. Butelka ma dozownik i instrukcję (1ml/1l paliwa).
Warto przed tym użyć mocniejszego ecomax diesel w opakowaniu 250 ml. Jest to na jeden zbiornik.

edit: Do tego tankuj diesla zwykłego, na stacjach o dużej rotacji.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
KaReS
Kierownik zmiany
 
Posty: 143
Dołączył(a): 07 maja 2009 09:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1,6 Pb 204KM
2020, MAX

Re: Dodatki do paliwa

07 maja 2014 10:54

Poszedłem za Twoją radą. Wlałem tego ecomax'a One Shoot Boost. Różnica jaką subiektywnie odczułem polega na mniejszej zwłoce, na reakcję pedału gazu oraz w sytuacji pokonywania wzniesienia nie było potrzeby redukowania biegu (wcześniej na tych samych wzniesieniach musiałem redukować przy takiej samej prędkości u podstawy wzniesienia). Przejechałem dopiero 150km, więc o różnicy w zużyciu paliwa się nie wypowiem. Natomiast kolega zalał tym środkiem Skodę Oktavia i twierdzi, że silnik ciszej pracuje.
W następnym etapie zaleję tym drugim środkiem. Zobaczymy.
Było: C+ 1,6 CRDi '07
Jest: Proceed GT '20 White Deluxe

andRyou
 

Re: Dodatki do paliwa

18 sie 2015 15:00

I jak? (zapytam odgrzewając kotleta :ha ) Bo dyskutując w sklepie o oleju zeszliśmy też ze sprzedawcą na temat dodatków i polecał takie oto kanadyjskie cudo: http://kleenflo.pl/wielofunkcyjny-dodat ... 4%99dowego Sporo dobrego piszą o tym np. na forum Toyoty. Kupiłem butelkę i zamierzam przetestować...

rafsty
 

Re: Dodatki do paliwa

26 wrz 2015 21:00

A mnie znajomy szef sporej stacji obsługi powiedział że to wszystko to taki "kit na wodę - fotomontaż" :lol:
I stwierdził że jak nie mam na co kasy wydawać to brać i lać. Jeśli to co pisze na buteleczkach byłoby prawdą to połowa samochodów stałaby na warsztatach. Środek wypłukałby wszystkie nagary i silniki poszłyby się tiiiiii.... mybomb
P.S.
Oczywiście jako niedowiarek zainwestowałem trzy razy w "złoty środek" i stwierdziłem że faktycznie szkoda kasy ball

szczur75
 

Re: Dodatki do paliwa

27 wrz 2015 18:18

rafsty napisał(a):Środek wypłukałby wszystkie nagary i silniki poszłyby się tiiiiii.... mybomb


Wow. Rozumiem, że wszyscy którzy od lat używają przeróżnych środków mają już silniki po remoncie?

rafsty napisał(a):jako niedowiarek zainwestowałem trzy razy w "złoty środek" i stwierdziłem że faktycznie szkoda kasy ball


Może to był zły wybór. Może nie tu wlany. :ha

rafsty napisał(a):A mnie znajomy szef sporej stacji obsługi powiedział że to wszystko to taki "kit na wodę - fotomontaż" :lol:


A mnie znajomy powiedział coś wręcz odwrotnego. I kto ma rację? :lol:

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Dodatki do paliwa

27 wrz 2015 21:01

Te czyściwa do oleju to tak naprawdę nafta ze sklepu za 5 zł w butelce już za 25zł... jak wiemy nafta ma właściwości czyszczące (polecam zmyć ślady smoły na karoserii- po przesmarowaniu po kilku minutach na wszystko spłynie za 5 zł a nie za 30zł środki do smoły) wiec na pewno coś daje :) ale jak ktoś leje porządny olej to za dużo nie ma się co odłożyć... chyba ze jeździ sie na ON/.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

rafsty
 

Re: Dodatki do paliwa

27 wrz 2015 21:34

szczur75 napisał(a):
rafsty napisał(a):Środek wypłukałby wszystkie nagary i silniki poszłyby się tiiiiii.... mybomb


Wow. Rozumiem, że wszyscy którzy od lat używają przeróżnych środków mają już silniki po remoncie?


Kolego Twoje rozumowanie a co za tym idzie brak umiejętności czytania ze zrozumieniem powoduje że piszesz bez sensu wyrywając słowa z kontekstu wypowiedzi. Napisałem wyraźnie że jakby te środki faktycznie działały tak jak się je reklamuje to pewnie sporo silników byłoby już dawno po remontach :he A to że te środki nic nie dają, powoduje że można je lać do woli i niczego się nie obawiać :lol: Ale rozumiem że to wyższa filozofia już jest :szok

szczur75 napisał(a):
rafsty napisał(a):jako niedowiarek zainwestowałem trzy razy w "złoty środek" i stwierdziłem że faktycznie szkoda kasy ball


Może to był zły wybór. Może nie tu wlany. :ha


No niestety muszę ponownie rozczarować kolegę ale posiadam dar czytania ze zrozumieniem ball a co za tym idzie potrafię przeczytać etykietę produktu :ha
A co do wyborów to kolega najlepiej potrafi napisać głupoty nie mające nic wspólnego z rzeczywistością :ok

szczur75 napisał(a):
rafsty napisał(a):A mnie znajomy szef sporej stacji obsługi powiedział że to wszystko to taki "kit na wodę - fotomontaż" :lol:


A mnie znajomy powiedział coś wręcz odwrotnego. I kto ma rację? :lol:


Więc niech się kolega pochwali tą wiedza, tylko nie na zasadzie że "coś napiszę ale nie wiem w sumie dlaczego to napisałem".
Wyraziłem opinię którą usłyszałem i poparłem ją uzasadnieniem. Więc proszę aby znowu ten temat kolegi nie przerósł... clapping

szczur75
 

Re: Dodatki do paliwa

27 wrz 2015 22:32

Przepraszam, masz rację, opinia Twojego znajomego i Twój test 3 opakowań oraz pomiar dupohamownią jest na tyle miarodajny, że zwracam Ci honor.
Masz rację.

Nasze pomiary na hamowni są o dooopę rozbić przy tym...;)

rafsty
 

Re: Dodatki do paliwa

28 wrz 2015 14:40

No cóż hamowania w stodole najwidoczniej nie spełnia wymogów ISO 2015 :ha

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Dodatki do paliwa

28 wrz 2015 21:31

rafsty napisał(a):No cóż hamowania w stodole najwidoczniej nie spełnia wymogów ISO 2015 :ha

A jest taka norma ? :fiu
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

szczur75
 

Re: Dodatki do paliwa

28 wrz 2015 22:18

Ryba4 napisał(a):A jest taka norma ?


Takiej jeszcze nie ma.

Ale jest pseudologia fantastica

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl