[C1 i C1FL] Wibracje na niskich obrotach w 1,4 benzyna

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

marcin_jaw
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 03 wrz 2015 18:50
Lokalizacja: Wrocław <-> Ostrów Wielkopolski
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.4 Pb 109KM
2009, Optimum+

Re: Wibracje na niskich obrotach w 1,4 benzyna

01 maja 2018 18:32

rymar71 napisał(a):I jak po wymianie KZFR ? Klekotanie ustało ?

Znacznie się wyciszyło. Tak samo wibracje są dużo mniejsze jak dla mnie już na normalnym akceptowalnym poziomie. Ogólnie silnik ciszej i delikatniej pracuje w całym zakresie obrotów. I do tego znikly wibracje przy przyspieszaniu w okolicach 3tys obr. Trochę to kosztowało ale warto było.
U mnie nie było żadnych błędów od kzfr i i zmianę faz wykonywało prawidłowo(sprawdzane cascade hi scan). Co było charakterystyczne to gdy przyłożyło się ucho do obudowy rozrządu tam gdzie jest kzfr to było słychać mocny klekot a w miejscu drugiego koła rozrządu hałas już był przytłumiony.


Trristan napisał(a):a jak silnik nie klekocze, chodzi cichutko, tylko wpada w wibracje to tez jest to koło zmiennych faz rozrządu?, bo wymiana tego kosztuje ok 800 zł

Raczej nie. Kzfr na biegu jałowy jest w ustawione w pozycji podstawowej i jeśli nie klekocze to trzyma położenie( w kole jest pin który blokuje koło w startowej pozycji). Największa aktywność naszego kzfr to zakres 2-3tys obr zależna od obciążenia silnika

Hornet
Przedszkolak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 30 mar 2019 19:12
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 Pb 135KM
2015

Re: Wibracje na niskich obrotach w 1,6 benzyna

20 kwi 2021 21:07

Minęło już trochę czasu, to może komuś udało się rozwiązać problem? Czy wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić i mnie też to czeka?
Ostatnio zaobserwowałem u siebie wibracje na niskich obrotach. Sprawdzałem obroty przez OBD - jak jest 650 to telepie, jak trochę wyżej (po zejściu z obrotów czasami silnik chwilę pracuje powyżej 700)- zdecydowanie lepiej.
Drażni mnie to strasznie.
poprzednio: C1FL SW 1.6/126 KM 2011

Hornet
Przedszkolak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 30 mar 2019 19:12
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 Pb 135KM
2015

Re: Wibracje na niskich obrotach w 1,4 benzyna

17 lut 2022 22:44

Od ostatniego posta wymieniłem w kolejności:
- rozrząd - bez KZFR (ori KIA) + olej + filtr powietrza
- zawieszenie silnika całe (ori) + świece

W rozrządzie skończył się napinacz. Po wymianie nastąpiła poprawa, ale bez szału.
Po wymianie zawieszenia silnika znikł problem drgań na wolnych obrotach, ale zaczął się objawiać problem drgań przy 2500 - 3000 obr/min, a czasami nawet wyżej.
Zastanawiam się nad wymianą KZFR, te drgania są bardzo irytujące. Czy można wymienić samo koło, czy trzeba całość? Ktoś jest w stanie polecić jakiś zamiennik ( jak widać ori ma problemy wrodzone i pewnie swoje kosztuje)?

Chodzi mi jeszcze po głowie płukanka, ale nie wiem czy mi to bokiem nie wyjdzie...
poprzednio: C1FL SW 1.6/126 KM 2011

Przemek77
Brygadzista
 
Posty: 81
Dołączył(a): 18 sty 2019 18:15
Lokalizacja: PL
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb 125KM
2011, M

Re: Wibracje na niskich obrotach w 1,4 benzyna

09 kwi 2022 16:03

Kol. Hornet
U mnie też drgania przy ok 2500 bez obciążenia silnika.
Czy wymieniałeś koła zębate rozrządu?
Wymiana KZFR? Jaki przebieg?
Ostrożnie z płukankami, degradują gumy w uszczelniaczach.
Zawieszenie silnika - te gumy jako części zamienne innej jakości niż "pierwszy montaż". Problem drgań po wymianie poduszek szczególnie dotkliwy np w Scenicach. Tam dodatkowo poduszka olejowa która musi być oryginalna, temat-rzeka na forach...

Hornet
Przedszkolak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 30 mar 2019 19:12
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 Pb 135KM
2015

Re: Wibracje na niskich obrotach w 1,4 benzyna

09 kwi 2022 20:21

Wymieniłem łańcuch, ślizgi i napinacz. Reszta była ponoć ok.
Nad wymianą KZFR zastanawiam się po lekturze forum, samochód ma pewne 104 000 przebiegu...
Zawieszenie silnika mam z ORI, zamawiane z ASO. Mechanik stanowczo odradzał zamienniki.
poprzednio: C1FL SW 1.6/126 KM 2011

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl