Problem z odpaleniem

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
tmht
 

Problem z odpaleniem

31 paź 2013 17:43

Witam.

Nie znalazłem tematu, który wyczerpywałby mój przypadek, więc zakładam nowy. Wątek dotyczy Kia C'eed 1.4 benzyna z 2008 roku.

Rzecz polega na tym, że w trakcie odpalania silnika (zwłaszcza zimnego) chyba rozrusznik nie ma siły ruszyć silnikiem, żeby iskra mogła odpalić paliwo. Jest wyraźny dźwięk "szurania" ale nie czuje się tych delikatnych drgań obracanego silnika. Tak się dzieje przy kilku próbach, aż w końcu jednak udaje się zakręcić i odpalić auto.

Mieliście podobne problemy? Jakieś wskazówki/rozwiązania?

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Problem z odpaleniem

01 lis 2013 17:46

Zbyt dziwny ten opis. Ubierz to jakoś inaczej.
Nie kręci silnikiem? Może bendiks szwankuje. Poszukaj na youtube i oceń czy to to samo szuranie.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
krzysztof1969
 

Re: Problem z odpaleniem

01 lis 2013 18:26

Jeśli już to najpierw bym wywalił rozrusznik i dokładnie go obejrzał, może nazbierało się trochę syfu,może być że wirnik zaczepia podczas kręcenia o stojan, [zużycie łożysk wirnika i ocieranie o korpus.] powodem takiego zajścia jest zbyt częste używanie rozruchu, przy okazji można pokusić się o wymianę szczotek o ile te są bardzo zużyte.

AUTOR WĄTKU
tmht
 

Re: Problem z odpaleniem

03 lis 2013 12:35

spróbowałem banalnej rzeczy, która przewijała się przez inne wątki - zmieniłem kluczyk na zapasowy (kwestia immobilizera). silnik odpala na dotyk iiam

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Problem z odpaleniem

04 lis 2013 20:13

Heh :) To po tym opisie ciężko się domyśleć. A tu immo.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
tmht
 

Re: Problem z odpaleniem

03 lut 2014 18:21

problem powrocil ze zdwojona sila.

czy po przekreceniu kluczyka w stacyjce do stopnia gotowosci do odpalenia, zolta kontrolka immo powinna gasnac?

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Problem z odpaleniem

03 lut 2014 19:09

U mnie nie gaśnie do momentu zapłonu. Zauważyłem jednak, że po włożeniu kluczyka przestaje migać ta dioda na desce, pod wycieraczką kierowcy.
Obrazek

argail
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 07 sie 2015 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto

Re: Problem z odpaleniem

10 sie 2015 06:57

Posiadam Kia Ceed 2006r. 1,6 CRDi. Przebieg 210 000 km. Po przekręceniu kluczyka zapalają się kontrolki, ale nie ma żadnego efektu w postaci kręcenia. Czasami po którymś razie (przekręceniu kluczykiem) zaskoczy i odpala od razu. Kontrolka immo się zapala i gaśnie, więc wstępnie wykluczyli w serwisie problem z anteną immo. W warsztacie Kia (Gdańsk, Kartuska) nie mogli znaleźć przyczyny - dwie godziny, rozkręcone kable i nic. Podobno wyczyścili masę (czy coś takiego) i miało pomóc, ale problem nadal jest. Akumulator kupiłem w styczniu tego roku (może za słaby? 60 amperów). To samo dzieje się na obu kluczykach, zmieniłem też w nich baterie. Byłem w serwisie rozruszników, ale jak posłuchali jak odpala to powiedzieli, że rozrusznik jest w porządku. Może ktoś ma jakiś pomysł co dalej robić?

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Problem z odpaleniem

10 sie 2015 20:40

zacząłbym od sprawdzenia czy przychodzi sterowanie + na rozrusznik. Jeśli tek, to wina leży w rozruszniku. Ale po opisie stawiałbym na przekaźnik rozrusznika albo kostkę stacyjki.

AUTOR WĄTKU
Michal
 

Problem z odpaleniem na zimnym silniku.

03 lis 2016 21:13

Witam

Posiadam Cee'da z 2009 przed liftem z silnikiem 1.4 PB +LPG. Miałem problem z odpaleniem, zapalał za 2-4 razem. Ostatnio przyszły niższe temperatury i podczas porannego odpalania siadł akumulator. Po kilkukrotnych próbach odpalenia na PB spróbowałem na LPG jednak bezskutecznie. Następnie podładowałem akumulator i po kilku godzinach chciałem odpalić na samym LPG. Jednak auto przestało odpalać czy to PB czy LPG. W garażu przekręciłem raz kluczykiem i 3 świece były całe mokre. Zdemontowałem listwę wtryskową, podłączyłem wtryskiwacze na krótko i wyszło na to że z 3 się leje jak z kranu a jeden w ogóle nie działa. 4 wtryski do wymiany? Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Po podłączeniu wtrysków do wiązki i wtryski dają paliwo 2 razy. Raz jak tłok jest w górze i raz gdy jest na dole. Co może być tego przyczyną? Czujnik położenia wału? Jakiś moduł? Proszę o jakieś sugestie :drinks:

pozdrawiam

PS: 2-3 tygodnie byłem u mechanika i podpiąłem auto pod kompa i zero błędów ;))

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Problem z odpaleniem na zimnym silniku.

03 lis 2016 22:46

Sprawdziłeś wszystkie świece, czy dają iskrę podczas kręcenia rozrusznikiem?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Problem z odpaleniem

04 lis 2016 07:43

Skoro trzy wtryski leją, a jeden w ogóle nie podaje paliwa, to masz diagnozę.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Michal
 

Re: Problem z odpaleniem

04 lis 2016 08:06

stone_face napisał(a):Sprawdziłeś wszystkie świece, czy dają iskrę podczas kręcenia rozrusznikiem?

Dają iskrę. Jednak też są do wymiany.
pioter napisał(a):Skoro trzy wtryski leją, a jeden w ogóle nie podaje paliwa, to masz diagnozę.

Wiem. Bardziej się dziwie dlaczego wtrysk tryska paliwem jak tłok jest na dole :? Chyba nie powinno tak być?

AUTOR WĄTKU
Michal
 

Re: Problem z odpaleniem

04 lis 2016 20:31

Czesc
Dzisiaj wszystko złożyłem do kupy. Wtryski już fajnie podają paliwo ale teraz nie mam iskry na świecach. :/ Czasami pojawia się na 2 lub 3 świecy. Nigdy nie pojawia się w trakcie kręcenia na dwóch świecach. Rozrusznik kręci i iskara jest tylko na świecy drugiej. Przestaje kręcić, chce zapalić ponownie i iskra pojawia się tylko na świecy 3. Bardzo proszę o pomoc bo już sam nie wiem co jest nie tak... :sad:

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Problem z odpaleniem

04 lis 2016 23:10

Trzeba sprawdzić czy nie ma przerwy w instalacji czujników położenia wałka rozrządu i wału korbowego oraz poprawność działania samych czujników. Oczywiście sprawdzić należy również przewody i cewki zapłonowe,

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Problem z odpaleniem

05 lis 2016 13:12

Nie pamiętam jak wyglądały cewki w cee'dzie .... Jak każda jest osobno- zamień je miejscami i zobacz co się będzie działo.

AUTOR WĄTKU
Michal
 

Re: Problem z odpaleniem

05 lis 2016 19:03

Hej
Problem został wyeliminowany. Teraz mam iskrę, wtryski działają, samochód dalej nie chce zapalić. :( Ma warunki do tego a nie może. Zachowuje się tak jakby dostawał za późno paliwo. Istnieje jakiś sposób aby wyregulować czas wtrysku czy tylko komputer? Wydaje mi się też, że rozrząd przestawił się o jeden ząbek...

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Problem z odpaleniem

06 lis 2016 22:14

Michal napisał(a): Istnieje jakiś sposób aby wyregulować czas wtrysku czy tylko komputer? Wydaje mi się też, że rozrząd przestawił się o jeden ząbek...


Czasu wtrysku się nie reguluje zasadniczo. Skąd przypuszczenie, że rozrząd się przestawił? Był zdejmowany, czy taki duży przebieg, że się zużył. Jeśli masz powody podejrzewać taką usterkę, no to trzeba to sprawdzić.
Na początek sprawdź, czy dobrze podłączyłeś kable zapłonowe (w odpowiedniej kolejności). Podłącz również jakikolwiek skaner i sprawdź czy nie ma błędów zarówno bieżących jak i "historycznych".

AUTOR WĄTKU
Michal
 

Re: Problem z odpaleniem

07 lis 2016 08:52

Cześć
Był juz podłączony do kompa jakieś 3 tygodnie temu i nic nie wykrył. Dzisiaj prawdopodobnie znów będzie podłączony do kompa. Sprawdziłem rozrząd i jest przestawiony... Tylko czy przy przestawionym by nie palił?

edit

Cześć i czołem koledzy
Co do mojego zapytania. Tak, przy przestawionym rozrządzie może nie palić. ;) To jest jednak z jego bolączek, druga to zbyt niskie ciśnienie na tłokach. Głowica już zdjęta. Kilka elementów trzeba wymienić i złożyć od nowa. ;)

edytuj posty a nie pisz jeden pod drugim
G121

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Problem z odpaleniem

17 lis 2016 19:11

Michal napisał(a):Posiadam Cee'da z 2009 przed liftem z silnikiem 1.4 PB +LPG.

ale nie posiadasz tego wpisu w profilu - możesz go uzupełnic??
nie bedziemy za każdym razem szukać jakie auto posiadasz :cool:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl