[C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
zuber12
 

[C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

07 cze 2013 21:19

Witajcie,

Mam miesięczną KIA Ceed II i mam wrażenie, że skrzynia biegów coś szwankuje. Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny. Czasem trzeba kilka razy wrzucić inny bieg aby pomogło. Zmiana z jedynki na dwójkę też wymaga siły, tak jakby trzeba "urwać" jedynkę i dopiero wrzucić dwójkę. Przy pozostałych biegach tego problemu nie ma.
Co to może być? Czy może tak jak z Ceed I generacji - ten typ tak ma.

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Odp: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

07 cze 2013 21:23

U siebie zauważyłem podobną przypadłość.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

tomasz77
Klubowicz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 13 maja 2013 12:15
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

07 cze 2013 23:04

Hm, trudno coś powiedzieć jeśli się samemu tych biegów nie przerzuca. Ja u siebie nie mam wątpliwości o prawidłowości działania skrzyni biegów ale gdybym miał to bym na pewno w pierwszej kolejności podskoczył do jakiegoś salonu (kilku) i sprawdził na kilku autach - łącznie z jazdą testową. Jak dalej będziesz miał wątpliwość do jedź do aso i niech sprawdzą.
Pozdrawiam
Tomasz
KIA Cee'd SW 1.6 GDI 2013 (M + Komfort + Czujniki tył)
poprzednie auta:
Fiat 126p
Fiat Seicento 900
Mazda 323F 2.0 DITD
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

08 cze 2013 06:41

W C1 też była podobna przypadłość, często pomagała na to regulacja wodzików.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

08 cze 2013 07:42

Powinna pomóc regulacja tak jak sugeruje Piotrek - u mnie chodzi leciutko.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

08 cze 2013 07:44

u mnie tak samo, w ix35 tez - ten typ tak ma. A co wiecej są to biegi skrajne i zawsze bedą troszke gorzej wchodzić,co nie znaczy ze ma byc to wiekszy problem - wtedy do ASO
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
zuber12
 

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

08 cze 2013 13:07

Czyli najgorszy typ przypadłości - "ten typ tak ma".
Ogólnie moja skrzynia jest taka "grzechocząca".
Moja poprzednia Skoda miała idealną skrzynię, która po 7 latach była o niebo lepsza niż w nowym Ceed. Jakbym przed Ceed miał jakiś szrot to pewnie teraz bym się zachwycał ;-)

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

08 cze 2013 20:58

zuber12 napisał(a):Czyli najgorszy typ przypadłości - "ten typ tak ma".
Ogólnie moja skrzynia jest taka "grzechocząca".
Moja poprzednia Skoda miała idealną skrzynię, która po 7 latach była o niebo lepsza niż w nowym Ceed. Jakbym przed Ceed miał jakiś szrot to pewnie teraz bym się zachwycał ;-)

No niestety, przed ceedami miałem skodę, bałem się właśnie o skrzynię.
Zakupiłem ceeda i rewelka - nic nie ustępował łatwością przełączania biegów skodzie.
Teraz jest już 3 ceed i nadal rewelka - w ceedzie 2 nie ma najmniejszych problemów z przełączaniem biegów.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Avatar użytkownika
pewuel
Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 03 maja 2009 12:45
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Wielkopolska

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

09 cze 2013 13:48

Z moich obserwacji wygląda to tak, że problem włączania biegów występuje w wielu egzemplarzach ale nie we wszystkich. W moim cee`d występuje to raz na kilka, kilkanaście włączeń, szczególnie biegu wstecznego. Problem był zgłaszany w serwisie i w zasadzie po naprawie działało to prawidłowo przez kilkanaście dni i problem powracał. Kwestia pewnie regulacji a nie przesmarowania. W zasadzie się już do tego przyzwyczaiłem a jeśli pojawia się opór przy włączaniu biegu to puszczam i ponownie wciskam sprzęgło i to w zasadzie w większości utrudnień pomaga. To pewnie taka przypadłość podobnie jak pojawiający się stuk przy włączaniu jedynki podczas wolnego toczenia się samochodu, który również nie występuje każdorazowo. :good
Obrazek

Avatar użytkownika
michal55yh
Asystent Kierownika
 
Posty: 324
Dołączył(a): 31 mar 2012 13:46
Lokalizacja: Lubań
Grupa: Dolny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia Sportage

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

10 cze 2013 06:51

Ja tak miałem w Sportage. Po wymianie oleju na troszkę objawy ustały ale teraz znów się pojawiły. Dodatkowo mam problemy z płynną zmianą biegów (szczególnie bieg drugi i trzeci) a towarzyszy temu stukot. No i na biegu jałowym często słychać chrobotanie ze skrzyni które ustaje po wciśnięciu sprzęgła.
Byłem w ASO, stukot usłyszeli (coś wspominali nieśmiało że tak ma być i z biegiem kilometrów będzie się powiększać - przebieg 15 tys km) ale chrobotania nie. Raz się pojawiło w czasie jazdy próbnej ale zlali sprawę. Później się nie pojawiało...
W tej chwili czekam na decyzję KMP
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT GT-Line
Skradziona Kia Stinger 2.0 GT-Line :szok:
EX Kia Optima 1.7CRDI A/T XL MY2015
EX Kia cee'd 1.4CRDI M MY2013
EX Kia Sportage 1.7CRDI M MY2012

mojasportage.pl

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

10 cze 2013 16:08

ja to mam maks jeśli chodzi o jedynkę i wsteczny, czasem to się zastanawiam kiedy drążek urwnę :) ale czasem wchodzi zupełnie lekko, narazie to ignoruję, przyzwyczaiłam się, jak nie chce wejść, to wrzucam luz, puszczam sprzęgło, naciskam jeszcze raz i zazwyczaj jakoś wchodzi. Pozostaje to chyba pokochać :)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

10 cze 2013 16:57

Jak widać z podpisu miałem C1, a teraz mam C2. W C1 rzeczywiście od początku były problemy z I i II biegiem i mimo kilku interwencji ASO, łącznie z wymianą linek zasadniczo dalej nie było najlepiej. W C2 natomiast biegi wchodzą u mnie po prostu cudnie - miękko ale i precyzyjnie. Nie ma porównania do C1, Aurisa którego też mamy w domu

AUTOR WĄTKU
LordFury
 

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

15 cze 2013 00:59

Chyba ten typ tak ma, też u siebie niekiedy zauważam średnią płynność przy wrzucaniu wstecznego lub jedynki - po prostu trzeba trochę siły użyć, a nie cackać się. Skok z 1 na 2 też mógłby być nieco bardziej sprawny. Przy innych biegach już gładko. Generalnie kwestia do przyzwyczajenia się.

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

15 cze 2013 08:11

Wszystko zależy od tego z jakiego auta się człowiek przesiadł na kijankę. Ja wcześniej jeździłem Lanosem a jeszcze wcześniej Punto, w którym zacierające się linki zmiany biegów były normą (nie wiem może tylko w moim ale ze trzy razy je musiałem smarować) a po przesiadce z Lanosa zbyt wielkiej różnicy nie ma. Czsem zdarzy się że jedynka zachaczy a przejście z jedynki na dwójkę czuć jakby samemu się ręcznie tryby w skrzyni przekładało ale mnie to nie przeszkadza. :ha
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

AUTOR WĄTKU
_Krych_
 

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

08 sie 2013 20:59

Witam
A ja mam takie pytanie czy w naszych ceedach ja mam rocznik 2007 występuje coś takiego jak synchronizator???
Czytałem że z czasem się on wyrabia i jest problem z płynnym wrzuceniem wstecznego i 1 biegu.
drinkss

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

08 sie 2013 21:32

Jest. Każdego biegu prócz tego do zadku (R).
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
max_krk
 

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

08 lis 2013 12:34

Hej! to i ja się wypowiem o swoich przypadłościach - praktycznie od pierwszych km mam problem z haczącą dwójką, zwłaszcza gdy ruszam (np. ze świateł) - sprzędło, jedynka, ok 2500 -3000 i zmiana na dwójkę i co jakiś czas (może raz na trzy zmiany) coś zahaczy, czasem zgrzytnie (zwłaszcza przy obrotach 3000 i wyżej), usterka nasila się bardziej przy szybkim wrzucaniu. Wyczuwalny jest też opór na lewarku, większy niż na innych biegach. Wydaje mi się, że problem występuje coraz częściej - teraz mam 8 tys przejechane. W ASO byłem przy 2 tys, przesmarowali tylko cięgna, ale bez odczuwalnej poprawy. Powiedzieli żeby jeździć, ale chyba niedługo znów do nich pojadę, może z synchro coś nie tak?

Poza tym lewarek od początku był głośny - tj. po wbiciu biegu jest stuk w kabinie (drążek obija się o coś tam), na drugim końcu tj przy skrzyni jest ciężarek, który ma poprawiać "wchodzenie" biegów to chyba przez to... A może cięgna są źle wyregulowane? Czy u Was też lewar jest słyszalny?

Mam porównanie bo wcześniej miałem kilkunastoletnią hondę - biegi chodziły miodzio, a miała 240 tys...

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

08 lis 2013 12:59

To samo u mnie. ;(
Dwójka haczy ale nie zawsze. Ogólnie biegi bardzo ładnie wchodzą, wręcz "wpadają" nie trzeba wielkiej siły używać. TTTM :??
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Miłosz
 

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

26 lis 2013 14:12

Ja mam trochę inny problem. 1 i 2 nie zauważyłem problemów natomiast przy redukowaniu z 4 na 5 mam problem z "nietrafianiem w dziurkę;)". Takie pytanie wysłałem do salonu w którym kupiłem, ale może potwierdzicie, że u Was problem nie występuje:

"Odczuwam pewien dyskomfort podczas redukowania biegu z 5 na 4, wygląda to mniej więcej tak, że gdy ściągam lewarek w dół napotykam na opór i muszę szukać tej 4. Przeważnie wygląda to tak że jak redukuje z 5 na 4 to lewarek wraca na pozycję środkową i pod nią powinna być ta 4 więc zmiana powinna być bez problemowa, tutaj jednak często "szukam" tej 4, reszta zmian jest ok. Dałoby się to jakoś podregulować, czy to przypadłość tych skrzyni?"

AUTOR WĄTKU
szpula
 

Re: [C2] Ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny

26 lis 2013 15:04

U mnie z 5 na 4 to najłagodniejsza, najprzyjemniejsza i najszybsza dla lewarka (no i dla mnie ;) )redukcja.

Z kolei 1 i 2 (a czasami też wsteczny) sprawiają problemy i trochę chroboczą.
Kilka dni temu jeździłem 9-letnią Fabią - tam biegi wchodzą jak marzenie :)

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl