Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

22 kwi 2014 16:19

Hyundai oficjalnie nic nie naprawił, kolega z Ceedem też nie ma naprawione. Ponoć do Vengi wyszła aktualizacja do ECU, ale chyba nie działa jak powinna, bo nie rozszerzają na pozostałe modele. Te silniki mają jeszcze jeden problem. Łuszczy się pompa paliwa. Dobija to wtryskiwacze i koszt naprawy to już w tysiące idzie. Mi padło przy 80'000km, koledze jednemu przy 92000 też w i30 a drugiemu już przy 65000 w Ceed. Ja ponoć mam już nową poprawioną już pompę. Myślę, że liczą, iż większość nie doturla się do nich z tą usterką w czasie gwarancji i dlatego nie ogłaszają akcji serwisowej. Jeśli założyli mi taki sam bubel jak miałem od nowości, to w tym roku jeszcze pewnie drugi raz trafi do nich auto na to samo (najpóźniej w 2015) :)

Aby było jasne, mowa o pompach Delphi. W silnikach 1.6 jest inna pompa i z nią nie ma ponoć problemu.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

23 kwi 2014 16:00

oki
no to nieciekawie i jak sobie radzisz z takim zamulonym autem na polskich drogach???? leki na nadciśnienie łykasz???
musze kiedyś przy okazji w salonie się przejechac tym 1.4D lepiej idzie niż toyotowe 1.4D? ( jeśli jeździłeś)
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

23 kwi 2014 16:47

Mam boxa na 110KM i bardzo wyprostowany moment i problemu nie mam. :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

23 kwi 2014 17:08

no już kiedyś miałem pisać/pisałem ze ja to bym pojechał na hamownie boxa i masz co chcesz łącznie z charakterystyką pracy czy nisko mocno czy więcej koni --płacisz mówisz i chłopaki udłubią
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

23 kwi 2014 19:32

W dalszym ciągu jest do d**y

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

24 kwi 2014 09:10

to słabo
pawelo a jak wsiąde w demo w salonie to poczuję to??????????????????/// czy po prostu bedzie słaby silnik i tyle
czy jest tak ze podczas jazdy raz jedzie lepiej raz gorzej???
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

24 kwi 2014 09:17

Zależy od szczęścia. Te auta przez większość czasu jeżdżą ok, czasami im odbija. Warunki aby odbiło (moim zdaniem) temperatura otoczenia powyżej 18 stopni i duża wilgotność powietrza. Staraj się dynamicznie ruszyć kręcąc go do 2700-2800 i szybko zmieniaj biegi, jeśli będziesz miał szczęście z 3 na 4 i z 4 na 5 poczujesz. W ten sposób doświadczył tego mechanik z ASO w Kaliszu i przyznał, że jest problem, ale po tym jak tydzień walczyli z autem stwierdzili jednak, że jest wszystko ok :(
metoda druga, jazda w w/w warunkach ze stałą prędkością tak, aby obroty były na ~2 tys. obr. i mocne wciśnięcie pedału gazu (im większy bieg tym lag większy). Ale jeśli jadąc tak najpierw odpuścisz pedał gazu, a potem wciśniesz problem nie wystąpi.

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

24 kwi 2014 16:49

Sensor wsiadasz w demo, byle w zakresie temp.powietrza 15-28 i napewno poczujesz

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

22 maja 2014 16:39

Motto, jaki miałeś objaw przy usterce z pompą?

AUTOR WĄTKU
grzes272727
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

07 cze 2014 08:59

mam juz dość 2 lata walcze wgrywają coś i mówia będzie ok i dalej d***... jedziesz za ciągnikiem rolniczym 0,5 godz bo nie dasz rady wyprzedzić ... przy jakim kolwiek wyprzedzaniu modlitwa na ustach... a w serwisie robią z ciebie idiotę ze tylko pan skomle i narzeka... sprzedaje to gówno i kupuje skode nigdy wiecej kia!!!

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

07 cze 2014 09:21

grzes272727 napisał(a):a w serwisie robią z ciebie idiotę ze tylko pan skomle i narzeka


a może wcześniej zmień serwis :??
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

07 cze 2014 13:46

Wszystkie serwisy udają, że nie widzą problemu. Trzeba czkać na aktualizacje i tyle, tylko szkoda, że to to trwa ponad rok!!

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

01 lip 2014 03:56

Przy usterce pompy (i wtryskiwaczy) auto mi stanęło i silnik już nie odpalił. Na lawecie do ASO. BTW. W ASO gdzie był mój mieli do dziś takich przypadków już 7 razem z moim. W serwisie KIA gdzie znam ludzi nieoficjalnie przyznają się do 4.

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

10 paź 2014 20:34

Chłopaki - jechać do serwisu! Jest poprawka softu, może nie jest idealnie ale już tak się nie dławi, za to odebrało mu trochę werwy, do tego częściej dopala dpf. Ma jeszcze chwilę zwłoki . Można teraz jechać zgodnie z podpowiedziami zmiany biegów na wyświetlaczu - wcześniej nie było możliwe stosować się do tego.
Jest lepiej ale w dalszym ciągu jest jeszcze co poprawić. Teraz daje się jeździć :D

Mam nadzieję, że nie będę musiał edytować tego wpisu po dłuższych testach ;-)
No chyba, że będę mógł dopisać, że po kolejnej poprawce auto znowu zrobi się żywsze i znikną zwłoki zupełnie :ha


Ciekawe czy KMP poczuje się jakoś odpowiedzialnie i zrekompensuje 1,5 roczną męczarnię ?????? Chociaż gratisowy przegląd.

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

10 paź 2014 21:43

Nie prawda, jeździłem Vengą po upgrade, nadal jest problem, choć faktycznie nieco mniejszy.

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

10 paź 2014 21:58

W Ceed JD jest poprawa, kolega Marek w Vendze też ma poprawę. Może jeździłeś po innej aktualizacji.
Z moją był problem z wgraniem ale Cardroom sobie wspólnie z KMP poradził.

Teraz trwają obserwacje. Najgorzej jest teraz w okolicach 22st C ale nie tak źle jak było w całym zakresie 15-28st C.

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

11 paź 2014 11:20

Ehhh te wasze złudzenia, na hamownie wjedź przed upgrade i po, zmiana jest minimalna i problem nadal występuje. Ten problem widać na wykresach z hamowni i raczej należy bazować na tym co można zmierzyć a nie na wyobrażeniach.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

13 paź 2014 16:40

echeeeee IRONICZNIE z tych temperatur
jedziesz dziś do pracy autem!!?????? ---nie dziś ponad 22stopnie --pojade metrem :lol:

trzymam kciuki dalej
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Odp: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zaws

13 paź 2014 17:44

Dobre :D Póki co może być, kierunek poprawki obrany już dobry, wystarczy dopracować przez następne 1,5 roku i będzie git

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

30 paź 2014 19:48

KIA Motors Polska niestety nie poczuwa się w jakikolwiek sposób do próby zrekompensowania niedogodności i ryzyka poruszania się wadliwym samochodem (którym można się zabić przy próbie wyprzedzania czy innym manewrze podczas którego zaskakuje nas nagle brak reakcji na pedał gazu! ). Nie zamierza też zrekompensować strat czasu na wizyty w serwisie a co za tym idzie poniesionych kosztów w związku z tym, że samochód na siebie nie zarabiał (auto firmowe). Nie wspomnę już o stratach związanych z ogromnymi przepałami ON w okresach kiedy usterka się ujawniała (trzeba wtedy wysoko kręcić żeby auto jakkolwiek się turlało).

KMP nie ma najwidoczniej również działu odpowiedzialnego za kontakt z klientem, na odpowiedzi na zadawane pytania trzeba się upominać samemu (no chyba, że jednak problem jest przez KMP zauważony i przed każdą odpowiedzią trwają gorączkowe konsultacje co tu klientowi za kit tym razem wcisnąć).

Obraz nędzy i rozpaczy !!

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl