Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
synek1
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

08 sie 2013 22:02

Ja jakieś trzy tygodnie temu dowiedziałem się że Kia Polska wie o problemie i przekazała sprawę do fabryki. Teraz czekają na odpowiedź. A tymczasem reszta Europy już zna rozwiązanie od jakiegoś czasu: http://www.kiaownersclub.co.uk/forum/pr ... age78.html

AUTOR WĄTKU
grzes272727
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

09 sie 2013 19:43

nareszcie wyszło na moje ,sam tych usterek w mojej vendze lepiej bym nie opisał niż WY. ten silnik 1.4 CRDI to jakś poraszka tylko wskakuje temperatura 15 stopni i do góry samochód sie toczy nie jedzie! problemy miałem z wyprzedzeniem skuterka . w serwisie wmawiali mi ze wymyślam, ze do mocy sie przyzwyczaiłem itd... a prawda jest jedna wypuścili BUBEL i nie chcą sie przyznać >>>> :pałka :pałka

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

10 sie 2013 20:11

walcz z nimi oficjalnie - pisz pisma i czekaj na odpowiedzi, postrasz Rzecznikiem Praw Konsumenta - czasem pomaga B)

AUTOR WĄTKU
marek_z
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

12 sie 2013 10:51

Z ostatnich informacji użytkownika ze Szkocji (Martin) wynika, że poprawka, która nas interesuje jest w ostatniej fazie testów i powinna być dostępna jeszcze przed końcem sierpnia.
Jak będzie naprawdę? Nikt tego nie wie...
Fakt jest taki, że w Belgii i Francji poprawka jest z jakiegoś powodu dostępna, nie dla wszystkich, ale wyłącznie dla tych egzemplarzy, które zgłaszają nasz problem.
Pisałem już dwukrotnie do mojego serwisu w Toruniu...niestety nic im jeszcze nie wiadomo ale obiecali zapytać centralę KMP. Najgorsze, że to tyle trwa, a problem jest najbardziej widoczny teraz - latem. Jak poprawka przyjdzie jesienią to przetestujemy ją dopiero w kwietniu następnego roku... (może o to im chodzi).

Marek

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

15 sie 2013 19:25

marek_z napisał(a): Jak poprawka przyjdzie jesienią to przetestujemy ją dopiero w kwietniu następnego roku... (może o to im chodzi).

Marek



No i o to właśnie chodzi - będą nas mieli na pół roku z głowy...
bo auta są zaprojektowane na sezon zimowo-jesienny :lol: - tylko szkoda, że nikt nas o tym nie poinformował przed dokonaniem zakupu.
A na lato i wiosnę trzeba kupić drugą wersję, która będzie się kaszaniła odwrotnie.

.... pech chciał, że trafiłem na wersję przeznaczoną na Alaskę :ha

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

17 sie 2013 23:10

Miałem okazję się przejechać huidajem i30 1.4crdi, zachowuje się praktycznie identycznie tylko, że jest do tego wg mnie gorzej wyciszony.

AUTOR WĄTKU
synek1
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

25 sie 2013 20:02

Na forum Vengi pojawił się wpis użytkownika lroz. Z racji tego, że nie każdy tam wchodzi postanowiłem przekleić:

Moja Venga spędziła w ASO prawie dwa tygodnie - wgrany nowy soft (podobno rozwiązujący problem) + testy.
Na razie jest dobrze (chociaż jest wrażenie ogólnie mniejszej dynamiki, ale może być to spowodowane moim przyzwyczajeniem do auta zastępczego, które miało 135KM mocy).
Poza softem, wymieniono mi przednią szybę - zgłaszałem zmatowienia w rogach, jakby się zaczęła rozwarstwiać i wyczyszczono hamulce tylne (zgłaszałem sporadyczne piski z tyłu) - za to ostatnie próbowali ze mnie ściągnąć chyba 170 zł, ale uniknąłem tego argumentując, że umówiłem się na ustalanie jakichkolwiek kosztów telefonicznie ze mną, a nikt do mnie nie telefonował w tej sprawie).


Dodam, że użytkownik lroz był w serwisie w Nadarzynie.

Ja w przyszłym tygodniu zaczynam męczyć swój serwis :)

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
marek_z
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

26 sie 2013 07:22

Ja dopiero co w piątek byłem w serwisie w Toruniu na przeglądzie gwarancyjnym i nie znaleziono żadnej nowej aktualizacji :(.
Czyżby nie wszystkie serwisy miały do niej dostęp?

Marek

EDIT:
Napisałem dziś do Nadarzyna i odpowiedzieli mi, że nie ma w chwili obecnej dostępnej żadnej aktualizacji do tego silnika...

AUTOR WĄTKU
synek1
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

10 wrz 2013 07:38

Z forum Vengi:

Od czasu przeprogramowania komputera przejechałem już grubo ponad 1000 km i mogę śmiało powiedzieć: jest dobrze. Temperatura otoczenia nie wpływa na zachowanie silnika, jest dynamicznie, z kopem. Na razie brak zastrzeżeń. Oby tak dalej :-)


http://mojavenga.pl/viewtopic.php?p=18730#18730

AUTOR WĄTKU
marek_z
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

10 wrz 2013 08:33

Witam,

drogi Panie, w tej chwili nie posiadamy aktualizacji do tego silnika jeśli
chodzi tu oczywiście o KIA Vengę.
Nie jest również dostępna jako kampania serwisowa.
Jeśli KMP udostępni taką kampanię to będzie ona wykonana podczas wizyty
Pańskiego auta w serwisie.

Z poważaniem,

Łukasz Barczak Serwis / Doradca serwisowy

AS MOTORS CLASSIC SP. Z O.O.
al. Katowicka 70, 05-830 Nadarzyn, NIP 526-282-60-40
T +48 22 739 54 02 F +48 22 739 54 61
M +48 669 665 537 E kia.serwis@asmotors.pl


Czy ktoś jeszcze może potwierdzić instalację poprawki?

Marek

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

13 wrz 2013 00:43

Ilu tu jest Was z problemem? Poproszę o listę. TVN Turbo Kamera Was interesuje? W sensie występ.

AUTOR WĄTKU
marek_z
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

13 wrz 2013 06:34

Ja dziś jadę do ASO w celu sczytania ROM ID, który (jak to ujął doradca serwisowy) zostanie przesłany do KMP i na jego bazie zostanie przygotowana dedykowana aktualizacja mapy silnika.
KMP wie o problemie i wiedzą jak mu zaradzić. Potwierdzam to co napisali w wątku MojaVenga. Droga prowadzi jednak przez centralę KMP. ASO same nic nie robią...odpowiadają tylko, że żadnej poprawki nie ma, bo faktycznie oficjalnie wydanej i dostępnej dla wszystkich: nie ma.
Będę Was informował o postępach...

Marek

AUTOR WĄTKU
marek_z
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

16 wrz 2013 07:07

Wyszła oficjalna poprawka:

"Subject Aktualizacja ECM YN U2 1.4 - odgłosy pracy silnika
TSB Type Field Fix
Published 2013-09-13
Opis
Ten biuletyn zawiera informacje dotyczące aktualizacji oprogramowania modułu
sterującego silnika ECM dla niektórych pojazdów typu U2-1.4L Diesel Venga
(YN). Aktualizacja dotyczy poprawy pracy silnika podczas przyspieszania przy
temperaturze ponad 18℃."

Marek

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

16 wrz 2013 11:27

Pryma Aprilis to w Kwietniu :) Zadzwoniłem z ciekawości do dwóch ASO w KIA, nic im o tym nie wiadomo.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

16 wrz 2013 11:46

Jest poprawka softu do Vengi 1.4 crdi. I tylko do tego modelu.

AUTOR WĄTKU
synek1
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

16 wrz 2013 12:47

motto napisał(a):Pryma Aprilis to w Kwietniu :) Zadzwoniłem z ciekawości do dwóch ASO w KIA, nic im o tym nie wiadomo.


Niestety rozmowa w serwisach wygląda tak, że jak się grzecznie zapytasz o poprawkę to otrzymasz odpowiedź jaką otrzymałeś.
Dopiero jak dasz im do zrozumienia, że jesteś w kontakcie z osobami, którym ten problem wyeliminowano i nie dasz się zbyć to zaczyna się normalna rozmowa. Panowie nagle potwierdzają, że faktycznie były naprawy. Z tego co zauważyłem to wiele serwisów nie ma ochoty o tym mówić, bo do niedawna wiązało się to z wzięciem samochodu (jak ktoś się wykłócił - wydaniu samochodu zastępczego), wymontowaniem sterownika i wysłaniem go do Kii w celu wgrania poprawki. Aktualnie ta poprawka (chyba w piątek) została udostępniona serwisom. Te, których to dotyczyło już wiedzą o tym. Ze mną skontaktowali się sami.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
marek_z
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

16 wrz 2013 13:26

Sensownym byłoby, gdyby poprawka pojawiła się również dla Ceed i Hyundai z tym samym silnikiem. Myślę, że to tylko kwestia czasu (mam nadzieję krótkiego).

Marek

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

16 wrz 2013 13:52

synek1 napisał(a):
motto napisał(a):Pryma Aprilis to w Kwietniu :) Zadzwoniłem z ciekawości do dwóch ASO w KIA, nic im o tym nie wiadomo.


Niestety rozmowa w serwisach wygląda tak, że jak się grzecznie zapytasz o poprawkę to otrzymasz odpowiedź jaką otrzymałeś.
Dopiero jak dasz im do zrozumienia, że jesteś w kontakcie z osobami, którym ten problem wyeliminowano i nie dasz się zbyć to zaczyna się normalna rozmowa. Panowie nagle potwierdzają, że faktycznie były naprawy. Z tego co zauważyłem to wiele serwisów nie ma ochoty o tym mówić, bo do niedawna wiązało się to z wzięciem samochodu (jak ktoś się wykłócił - wydaniu samochodu zastępczego), wymontowaniem sterownika i wysłaniem go do Kii w celu wgrania poprawki. Aktualnie ta poprawka (chyba w piątek) została udostępniona serwisom. Te, których to dotyczyło już wiedzą o tym. Ze mną skontaktowali się sami.

Pozdrawiam


Motto ma i30 1.4 crdi i do jego auta nie ma poprawki.
Poprawka jest tylko do Vengi.

Zapewne ten fakt jest przyczyną takiej a nie innej odpowiedzi ASO. Żadne awanturowanie się czy te inne naciski nie zmienią tego faktu.

AUTOR WĄTKU
SzalonyKefir
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

02 paź 2013 13:36

Witam,
kia ceed 1,6 dizel.
Mam podobny problem ale mam nadzieję że uda się go rozwiązać. W serwisie w Rydzynie wymieniali filtry, czyścili układ paliwowi, bak. Po miesiącu i 800zł stwierdzili że jak pojeżdżę to może samo przejdzie. Zdegustowany tym wszystkim i wiedzą mechaników którzy nie widząc błędów na kompie nie wiedzieli co robić, zadzwoniłem do serwisu w Łowiczu z nadzieją że powinno im bardziej zależeć, bo tam kupujemy auta.
Po godzinie byli załamani gdyż wszystko wyglądało ok bo mój ceed postanowił nie ujawniać usterki. Panowie jednak dłubali dalej i po około 3 godz stwierdzili ze praca zaworu recyrkulacji spalin jest trochę nie typowa. Wgrali nowe oprogramowanie silnika - problem pozostał, ale silnik lepiej chodzi i ma więcej kucy :)
Po rozebraniu okazało się że zawór może nie pracować płynnie ( może się zacinać). W czwartek jadę na wymianę. Cała wizyta kosztowała mnie 0zł - w ramach gwarancji. Zobaczymy czy pomoże.
Polecam ten serwis, gdyż jest to jedyne aso w jakim byłem gdzie nie próbowano ze mnie zrobić debila (kia, toyota).
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

22 kwi 2014 16:16

i jak sie temat rozwija?? ucichło to znaczy ze chyba temat rozwiązany
motto???????? już masz oki??//
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl