Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

03 lip 2013 20:28

Marek, odpisali coś?

AUTOR WĄTKU
marek_z
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

04 lip 2013 06:54

Tak, ale nie dysponują jeszcze taką aktualizacją. Zwrócili się do KMP z zapytaniem. Mam nadzieję, że do jutra ktoś odpisze (w niedzielę wyjeżdżam na urlop).

Marek

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

09 lip 2013 08:59

Kolega w Belgii póki co jest cały czas zadowolony z ostatniej aktualizacji...

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

09 lip 2013 09:04

pawelo napisał(a):Kolega w Belgii póki co jest cały czas zadowolony z ostatniej aktualizacji...

Urban legend. Nikt żadnej nie widział w Europie poza nim. Swoją drogą pokazałbym Wam coś, ale nie będę nerw Wam psuł. :>

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

09 lip 2013 10:59

motto napisał(a):Urban legend. Nikt żadnej nie widział w Europie poza nim.


No i zepsułeś co niektórym koncepcję :ha

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

09 lip 2013 14:11

Bądźcie ludźmi wiary a cierpliwość zostanie wam wynagrodzona ;-)

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

09 lip 2013 18:32

pawelo napisał(a):Bądźcie ludźmi wiary a cierpliwość zostanie wam wynagrodzona ;-)

Jest akcja serwisowa Hyundai dotycząca wymiany drążka hamulca ręcznego w i30, ale nie ma aktualizacji oprogramowania dla 1,4 CRDI. Byłem też w KIA z ciekawości, oni także nie mają. Z ciekawości zadzwoniłem do KIA w kilku krajach. Oficjalnie nie ma nigdzie problemu z 1,4 CRDI, czyli identycznie jak w Hyundai Polska.
szczur75 napisał(a):No i zepsułeś co niektórym koncepcję :ha

A mówiłem już, że obniżyłem sobie spalanie średnie o prawie litr na 100? :D A no tak miałem nie psuć humorów.

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

09 lip 2013 18:44

A co podłożyłeś klocek pod pedał?? ;)

No tak oficjalnie problemu nie ma.. to już akurat wiemy.

Przecież nie są ani głupi ani ślepi, dajmy im szansę :pałka

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

09 lip 2013 18:54

pawelo napisał(a):A co podłożyłeś klocek pod pedał?? ;)

Olej po frytkach dolewam, więc nominalnie pali mniej ON ;)

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

09 lip 2013 18:56

Box robiony specjalnie "pod Ciebie" czy to jakiś gotowiec do 1.4 crdi??

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

17 lip 2013 08:55

Wiecie co, jak objaw już wystąpi to w górach nie daje się jeździć. Po zmianie biegu nie wiem czy się stoczę w dół czy jakoś załapie i podciągnie się pod górę.

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

17 lip 2013 09:31

Wiemy. Mi właśnie w okolicach Zakopanego się krew przelała.
Ważne, podejmować walkę przed upływem roku od zakupu. Mi rok minął i niestety będę musiał pałować się po sądach, zamiast załatwiać wszystko w ramach rękojmi. Niektórzy nawet sugerują, że celowo zwodzą wszystkich, aby rok minął. Ani KIA ani Hyundai nie mają zielonego pojęcia jak usunąć usterkę. Nagrania speców z centrali Hyundaia z rejestratora schowanego w moim aucie nie pozostawiają złudzeń. Problem jest, ale nie wiedzą co z nim zrobić. Niestety forum hyundaia jest martwe w tym kraju, więc nie mam z kim się zbratać na pozew grupowy, a w Polsce Hyundai i KIA to oddzielni gwaranci...

ps. wyłączyli rejestrator wideo wiszący na szybie, ale nie domyślili się schowałem drugi. Jako, że to dowód do sądu nie będę teraz publikował.

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

23 lip 2013 09:37

Marek, jak jeździło się po górach ?? :ha

AUTOR WĄTKU
marek_z
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

23 lip 2013 14:58

pawelo napisał(a):Marek, jak jeździło się po górach ?? :ha


Podobnie jak Tobie :). Miałem "przyjemność" pokonać zakopiankę w temperaturze ok 25 stopni...nie było łatwo.
W porównaniu do Fabii 1.9TDI jaką miałem poprzednio...jakbym jechał maluchem :).
Droga powrotna była w deszczu i 14 stopniach więc jechało się dobrze.

Tak jak na nizinach wkurza ale można się nauczyć z tym jeździć to przy większych wzniesieniach to po prostu koszmar. Samochód po zmianie biegu po prostu staje!
Trzeba szybko wracać na niższy bieg....

Najciekawsze jest to, że gość z Belgii potwierdza, że ma auto naprawione i podaje nawet namiary na pracownika KIA Belgia z imienia i nazwiska. Wygląda wiarygodnie.
Niestety w pozostałych krajach wciąż wygląda na to, że serwisom nic nie wiadomo jak sobie poradzić z naszą "usterką".

Pozdrawiam Wszystkich (oprócz KIA)
Marek

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

24 lip 2013 17:01

Kolega usunął usterkę u siebie przełamując komputer odnośnie ciśnienia atmosferycznego.
Btw. To nie problem wzniesień tylko wysokości (mniejsza ilość tlenu, każde auto słabnie).

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

24 lip 2013 20:40

Ale to nie chodzi o to, że w górach jest źle a na nizinach lepiej. Tylko o to, że jak objaw wystąpi to przy podjazdach pod wzniesienie po zmianie biegu zanim "załapie" to można zdążyć już się stoczyć w dół.

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

25 lip 2013 00:26

Nie zgodzę się, mam tu u siebie na nizinach stromą górkę, pod którą często jeżdżę i zanim zawirusowałem trafiały się tam lagi. W górach było znacznie gorzej.

AUTOR WĄTKU
pawelo
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

25 lip 2013 09:50

Motto podeślij namiar

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

30 lip 2013 17:42

pawelo napisał(a):Motto podeślij namiar

Mi robił to znajomy, teraz walczy, aby podejść do tematu z dwóch stron (i ciśnienie wtrysku i turbina), ale nie jest zainteresowany produkcją masową. Mówi, że to za dużo pieprzenia jest z tym, a on czasu nie ma.

AUTOR WĄTKU
grzes272727
 

Re: Brak mocy do 2300rpm 1,4 crdi - chwilowy i nie zawsze

08 sie 2013 20:52

coś wiadomo co kia zrobi z tym problemem ? bo mnie dzis znowu spławili w serwisie 10-ty raz chcieli wymieniać filtry więc powiedzialem co o nich mysle banda frajerów...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 139 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl