Pocenie się silnika w okolicach rozrządu.

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Pocenie się silnika w okolicach rozrządu.

28 kwi 2013 10:01

Ostatnio zauważyłem, że zaczyna mi się pocić silnik w okolicach rozrządu. Obecny przebieg to ok 75 tyś i wydaje mi się to co najmniej dziwne. ASO oczywiście twierdzi, że takie zapocenie to normalne itp. itd. Dokręcili śruby i tyle.
Czy ktoś z Szanownych forumowiczów zaobserwował podobny problem w swoich silnikach?
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Pocenie się silnika w okolicach rozrządu.

28 kwi 2013 11:27

pocenie silnika to raczej normalny objaw, jesli oczywiscie mowimy o delikatnych malych naciekach przy uszczelkach, u mnie tez tak jest, ale nie widze zeby sie to powiekszalo,tzn problem sie powiekszal,ale ocene zostawie fachowcom-apropo zlotu ;)
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pocenie się silnika w okolicach rozrządu.

28 kwi 2013 11:37

U mnie własnie to pocenie się powiększa. Chodzi mi oczywiście o silnik benzynowy 1,6 DOHC.
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Pocenie się silnika w okolicach rozrządu.

28 kwi 2013 15:32

dirtyweekender napisał(a):U mnie własnie to pocenie się powiększa. Chodzi mi oczywiście o silnik benzynowy 1,6 DOHC.


W moim też miałem przeciek z pod pokrywy rozrządu, silnik inny bo 1,6 CRDI ale usterka jakby podobna. Najpierw był, niewielki wyciek tzw. pocenie. Zauważyłem to gdzieś 1,5 roku temu, zgłosiłem i orzekli, że można jeździć.
Po 6 miesiącach zauważyłem, że wyciek powiększa się wytrzymałem do następnego przeglądu. Zgłosiłem i zakwalifikowano usterkę do naprawy w ramach gwarancji (6 rok eksploatacji), poprzez demontaż pokrywy rozrządu oraz innych elementów silnika i ponowne uszczelnienie.
Wszystko opisałem tutaj:
viewtopic.php?f=35&t=3523&start=60#p132505

AUTOR WĄTKU
dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pocenie się silnika w okolicach rozrządu.

13 cze 2013 14:26

Po ponownym uszczelnieniu problem niestety powrócił. Na dniach jadę na przegląd więc po raz kolejny zgłoszę problem.

Zdjęcia zrobione jakiś 1000km po wizycie w ASO.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Pocenie się silnika w okolicach rozrządu.

13 cze 2013 23:02

To bardzo ciekawe, co jest przyczyną takiego pocenia się z silnika, zaraz po jego uszczelnianiu.
Muszę przyjrzeć się dokładnie, jak jest w moim aucie.

maestro
 

Re: Pocenie się silnika w okolicach rozrządu.

14 cze 2013 08:16

Mam silnik 1.6 DOHC i też w pro i też mi się poci. W zasadzie gdzieś od 30-40 tys. km, może wcześniej. Teraz mam ponad 80 tys. km. Nie wiem czy się efekt pocenia powiększa czy nie. Raz na samym początku zgłosiłem w serwisie, wtedy został umyty i kazano mi obserwować i jak będzie bardziej gdzieś ciekło zgłosić do ASO. Po kilkuset km pojawiło się znowu zawilgocenie, ale nie zauważyłem aby chodź jedna kropla oleju pojawiła się na podłodze w garażu. Tak samo nigdy nie dolewałem oleju pomiędzy wymianami i nie widzę też jego zużycia. Nie widzę u siebie powodów abym miał rozbierać pół silnika i go uszczelniać, korzyści z tego poza dobrym samopoczuciem żadne. Może przecież tak być, że prędzej silnik się skończy niż zacznie naprawdę przeciekać :)

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Pocenie się silnika w okolicach rozrządu.

14 cze 2013 08:30

maestro napisał(a): Może przecież tak być, że prędzej silnik się skończy niż zacznie naprawdę przeciekać :)


Święte słowa to jest maszyna. Widocznie ktoś ma za dużo czasu i ogląda cały silnik w wolnych chwilach i go pucuje. Ja tylko sprawdzam poziom oleju, nie ubywa to się jeździ. Samochód jest od tego by jeździł, a nie by go pucować by się świecił jak psu jajka. To są maszyny :thanks
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

AUTOR WĄTKU
dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pocenie się silnika w okolicach rozrządu.

14 cze 2013 09:51

Odniosę się tylko do post maestro gdyż nie rozumem co wypowiedz zelu ma wspólnego z wątkiem. :D

Czyli nie jestem odosobnionym przypadkiem. Żeby nie było to doskonale rozumiem, ze pocenie to w zasadzie rzecz normalna. Zastanawia mnie tylko fakt, że do przebiegu, nieco ponad 70 tyś silnik był suchy jak wiór i, ze chwile po uszczelnieniu sytuacja się powtarza.
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

Eneduo
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 paź 2022 08:54
Lokalizacja: Polska
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2FL SW, 1400 Pb 100KM
2017, L

Re: Pocenie się silnika w okolicach rozrządu.

28 paź 2022 10:21

dirtyweekender napisał(a):Po ponownym uszczelnieniu problem niestety powrócił. Na dniach jadę na przegląd więc po raz kolejny zgłoszę problem.

Zdjęcia zrobione jakiś 1000km po wizycie w ASO.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Jak u ciebie się skończyło z tym zapoceniem? Mam podobny problem umówiony jestem w aso na weryfikację w przyszłym tyg.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl