Prawie 150kkm i pada turbina

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

07 cze 2016 20:07

na czym polega to uszkodzenie wirnika?

AUTOR WĄTKU
razor7
 

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

08 cze 2016 17:44

wygląda podobnie jak uszkodzenie wirnika od strony zimnej kiedy dostanie się ciało obce, a w tym przypadku jakby ciało obce uderzyło w wirnik od strony gorącej

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

08 cze 2016 18:31

razor7 - nie jeździsz przypadkiem na "dopalaczach" [mapa, box i takie sprawy]?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

13 cze 2016 07:15

Moze trzeba zrobić procedurę jak w 1.6 PSA? Typu odkręcić miskę olejowa smoka wyczyścić i jeszcze 10 innych tematów?
Szwagier w pezo zmienił turbinę i nie posłuchał mnie ze trzeba wyczyścić miskę itd
Po 3 miesiącach znow turbo padlo

Jest procedura cała co trzeba sprawdzić w tym 1.6 PSA aby znow nie padła , cała strona a4 popatrz moze cos podpatrzysz
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

13 cze 2016 08:37

razor7:
1. Na jakich stacjach tankujesz samochód ?
2. Czy masz jakieś BOXy, chipy ?
3. Jeździsz głównie po mieście czy trasy ?
4. Co ile wymieniasz olej i jaki lejesz ?
5. W jakim przedziale obrotów zmieniasz biegi ?
6. Czy po dłuższej przejażdżce, od razu gasisz samochód ?

AUTOR WĄTKU
razor7
 

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

02 sie 2016 09:12

przepraszam że tak długo nie odpowiadałem ale chciałem zamknąć ten temat jakimś pozytywnym zakończeniem, niestety problem na bieżącą chwilę mnie przerósł i co gorsze przerósł tez ASO :(
regeneracja juz kolejna turbo i wymiana zaworu podciśnieniowego turbiny miały zakończyć temat niestety tak się nie stało, co gorsze auto któregoś dnia przeszło w tryb awaryjny tzn obr max 2800 i pustka pod prawą nogą, na szczęście po ponownym uruchomieniu problem chwilowo zniknął, podejrzewałem zatkane sitko i z tym podejrzeniem wróciłem do ASO, panowie sprawdzili że sitko ok, gdybali jeździli i wymyślili że problemem może być rozsypany katalizator który zapchał końcowy tłumik ponieważ auto raz jeździ ok a za chwilę spadek mocy by za moment znowu wszystko wróciło do normy.
Na szczęście postawili sobie chyba za punkt honoru ostateczne rozwiązanie moich problem z autem i zaproponowali żebym je u nich zostawił a oni podmienią tłumik od innego ceeda celem potwierdzenia swojej teorii.
Tak się zastanawiam czy ktoś może miał podobny przypadek ???

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Prawie 150kkm i pada turbina

02 sie 2016 11:35

Kolego, rzeczywiście masz przeboje ze swoim wozem ....
Bardzo rzadko, ale czasami usterka jest tam, gdzie nikt by się jej nie spodziewał ....
Wymienisz pół samochodu i będzie d***. Komputer w ASO nie pokaże wszystkiego.

Najgorsze u Ciebie jest jeszcze to, że usterka występuje nieregularnie.
Nawet jak podmienią ten katalizator i zrobią z 50-100km, usterka może nie wystąpić.
Problem z katalizatorem powinien zostać wyłapany przez komputer, który wyrzuci błąd sondy lambda.

W najgorszym przypadku masz walnięty komputer, który z niewiadomych powodów- waruje.
Ta rzecz jest najtrudniejsza do diagnozy i wymiany (nie kupisz używanego bo trzeba wyczyścić stary przed przełożeniem).

W którymś tam poprzednim samochodzie miałem problem z przerywającym wtryskiem (samochód z LPG).
Objechałem największych specjalistów od gazu BRC- wymieniłem prawie cały osprzęt w samochodzie.
Okazał się walnięty sterownik ....

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl