[C1 i C1FL] Automat

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Automacik

17 sie 2010 10:24

Borys napisał(a):Ahoj!
Phi - 8-18 kilo róznicy. To jak po dobrej kupie :)

o to to :D

AUTOR WĄTKU
lukasz.zst
 

Re: Automacik

07 wrz 2010 13:53

Witam
Jestem coraz bardziej zainteresowany kupnem automatu 1.6 benzyna kia Venga XL
Interesuje mnie jak sie spisuje na trasie 4biegowy automat przy prędkościach 120-160 a nawet 200
Czy jest głośno w kabinie
Jak jest z spalaniem w mieście
Czy koszt serwisowania ( przeglądy okresowe) jest taki sam jak z skrzynia manualną)
Czy jest ktoś kto ma ceeda lub venge w automacie ze śląska .Chciałbym się przejechać po stronie pasażera, główny importer twierdzi że nie posiadają aut demo z automatyczną skrzynia biegów .
Obecnie użytkuje 2 letnią ibize Sport z 1.9 180KM , na razie jestem wyleczony z seata

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: Automacik

07 wrz 2010 18:07

Ahoj!
Wypowiem się na podstawie Cyda.
1 - częstotliwość i koszt przeglądów taki sam;
2 - czy głośność może być związana ze skrzynią? Nie wiem ... Ja pow. 140km/h nie jeżdżę, hałasu szczególnego nie zauważam.
3 - niestety, nie jestem ze Śląska; Nie będziesz może jakoś niebawem w Warszawie?
4 - mi pali ok. 10 litrów na 100;
Borys

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Automacik

17 wrz 2010 13:29

To jest wyjatkowo prostu automat. Nie oczekuj super osiagow czy rewelacyjnego zuzcyia paliwa. Przy 1.6 i spokojnej jezdzie da rade. Venga i 200 km/h w automacie?

ASO raczej bedzie mialo blade pojecie jesli chodzi o naprawe.

Doloz i kup np Polo z automatem, lub venge z manualem.

AUTOR WĄTKU
lukasz.zst
 

Re: Automacik

18 wrz 2010 00:12

Myślałem o Skoda Fabi combi Comfort 1.2 TSI 105KM z DSG , Skoda Octavia Mint 1.2DSG te dwa auta są do 60 tyś.zl lub Skoda Yeti 1.2 TSI DSG Ambiente 63 tys.zł .

A jakie masz zużycie paliwa ,jakie osiągnołes

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: Automacik

18 wrz 2010 18:26

Skrzynia DSG nie jest automatem.Jest to skrzynia manualna o dość skomplikowanej konstrukcji(2 sprzęgła, 2 wałki sprzęgłowe- jeden w drugim itd.).Całość jest sterowana elektromechanicznie zwalniając kierowcę z konieczności operowania sprzęgłem i dźwignią zmiany biegów.W mocniejszych wersjach dwumasowe koło zamachowe wytrzymuje ok 60-70 tys.km.Koszt w ASO nawet 3000 zł.Konieczna jest także okresowa wymiana oleju wymagająca podobno specjalnych procedur (znowu kłania się ASO).Oczywiście tego typu skrzynie w najbliższym czasie będą wypierały klasyczne automaty Podobnie jak małe silniki z doładowaniem np.TSI będą wypierały te o większej pojemności.Oprócz grupy VW takie silniki już stosują m.in.Renault,Peugeot-Citroen wspólnie z MINI,Fiat-Alfa niedługo 1.6 T będą montowały BMW i Mercedes.W przeciwieństwie do turbodiesli uturbione benzynowce ostro traktowane, mimo nowoczesnej techniki ,potrafią sporo spalić.Znajomy z umiarkowanie ciężką nogą w swojej Octavii 1.4 TSI zużywa w mieście 1o-11 litrów.Tyle samo ile Mazda 6 z dwulitrowym wolnossącym silnikiem i klasycznym automatem (także dość ostro traktowana).

AUTOR WĄTKU
pepers
 

Re: Automacik

02 lut 2011 20:41

hej wlasnie kupilem 1,6crdi z at i powiem szczerze że jestem zadowolony :)

AUTOR WĄTKU
kozlp
 

Re: Automacik

03 lut 2011 20:43

kolejny zadowolony zautomatyzowany użytkownik :ha pozdrawiam :good

AUTOR WĄTKU
pepers
 

Re: Automacik

16 lut 2011 10:29

spalanie miasto 9l ... :szok cos nie tak?

AUTOR WĄTKU
lukasz.zst
 

Re: Automacik

05 lut 2012 21:41

Witam kupiłem automat Hyundai ix20 1.6 i jestem bardzo zadowolony ,płynnie zmienia biegi .Dlatego polecam

AUTOR WĄTKU
lukasz.zst
 

Re: Automacik

05 lut 2012 21:45

Średnio w mieście 9,3L teraz było od -10 do -20 to wyszło - 11L
Na trasie nie mam bo nie użytkuje .Oczywiście spalanie z pod stacji bo komputer pokazuje błędy od 1-2L.
Jak bym miało by byc z komputera Średnio w mieście8,3L
Ja dziś miałem -28C rano o 3,35 jak odpalałem to trochę dłużnej kręcił , wyświetlacz miedzy zegarami chodził z opóźnieniem do puki w środku sie nie podniosła temperatura, płyn do spryskiwaczy zamarzł było do -22 z Orlenu, z racji że mam automat to jak wrzucił na drugi bieg było lekkie szepniecie - zimny olej, po 8km było w aucie 20C.
http://hyundaiklub.pl/viewtopic.php?t=356 fotki automatu tutaj

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Automacik

05 lut 2012 22:35

lukasz.zst napisał(a):http://hyundaiklub.pl/viewtopic.php?t=356 fotki automatu tutaj

podaj jeszcze hasło i login to dopiero wejdziemy na forum ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
lukasz.zst
 

Re: Automacik

05 lut 2012 22:49

http://www.autogaleria.pl/forum/nasze-f ... mfort.html
Tu jest bez hasała
A tak na marginesie może warto sie zalogować do klubu hyundai

AUTOR WĄTKU
lukasz.zst
 

Re: Automacik

20 lut 2012 19:46

Witam

Mam inne pytanie. Czy w państwa KIA automat można wyciągnąć kluczyk w pozycji D po zgaszeniu auta .Bo ummie sie da .Dilerzy sa za szokowani bo jest to nie zgodne z przepisami UE . Bo można łatwo zniszczyć skrzynie biegów .

Avatar użytkownika
Mario50
Brygadzista
 
Posty: 117
Dołączył(a): 14 paź 2008 17:15
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto

Re: Automacik

21 lut 2012 11:41

Kluczyk można wyciągnąć po zgaszeniu auta w poz. D. Sens miałoby niemożliwość zgaszenia silnika w takiej sytuacji - najpierw na P, a potem kluczyk w lewo. Zabezpieczenie jest inne. W pozycji D silnika nie zapalisz. Trzeba po włączeniu zapłonu przesunąć wajchę na P lub N. Wyłączanie silnika w poz. D jest co najmniej niewskazane dla trwałości skrzyni, ale z czasem przesuwanie na P przed zgaszeniem wejdzie w krew.
CEE'D 1,6 DOHC OPT, ESP, HB, ASB, KompassBlue

AUTOR WĄTKU
AdrianS
 

Re: Automacik

11 paź 2012 14:09

No niestety ja też się zdziwiłem, że auto można zgasić w każdym ustawieniu, a do tej pory jeździłem wieloma autami z automatem (m.in. Mercedes E W210, Audi Q7, Mini Cooper S, Mercedes Vito 115 CDI, BMW 545i, SAAB 9000, Mercedes 500SL, Toyota Avensis 2.2) więc jakieś tam rozeznanie w temacie mam i w każdym zgaszenie silnika było możliwe tylko i wyłącznie w pozycji "P"... sprzedawca w ASO nie był zaskoczony, bo już wcześniej sprzedawał Ceed'y z automatem i stwierdził, że "tak mają"... jest to dziwne... polecam jednak ZAWSZE gasić auto na P

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Automacik

16 paź 2012 17:45

Co prawda temat deczko odkopany, ale Adrian i Mario mają rację, powinno się gasić na P, bo nigdy nie wiesz kiedy i czym Czarni Odważni Komandosi Strzegący Naszego Bezpieczeństwa zlawetują Ci bolid i co się potem stanie ze skrzynią ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Automacik

16 paź 2012 20:23

Ale zawsze jest możliwość zgaszenia na D, choć to nie jest dobrze dla skrzyni. Zapalisz na P lub N ale zgasić się da na wszytskich - kwestia bezpieczeństwa użytkowania (np. zacięcie gazu, tempomatu)

AUTOR WĄTKU
AdrianS
 

Re: Automacik

17 paź 2012 08:21

no ale właśnie o to mi się rozchodzi, stacyjka powinna mieć blokadę "sprzężoną" ze skrzynią i jeżeli drążek nie jest w pozycji "P" nie powinno być możliwości przekręcenia kluczyka ergo zgaszenia silnika...

AUTOR WĄTKU
lukasz.zst
 

Re: Automacik

17 paź 2012 09:09

Witam
Ja mam Hyundai ix20 1.6 AT
Mam tak samo jak opisujecie, byłem z tym problemem w serwisie to powiedziano mi że tak ma być jak byłem w serwsie specjalizującym sie w automatach to powiedziano że mozna latwo w ten spoób uszkodzic automata

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl