[C1 i C1FL] Automat

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
AdrianS
 

Re: Automacik

20 cze 2013 12:15

lukasz.zst napisał(a):Witam
Ja mam Hyundai ix20 1.6 AT
Mam tak samo jak opisujecie, byłem z tym problemem w serwisie to powiedziano mi że tak ma być jak byłem w serwsie specjalizującym sie w automatach to powiedziano że mozna latwo w ten spoób uszkodzic automata


No właśnie o to mi chodzi, że KIA-Hyundai zrobili skrzynię autmatyczną z dużą szansą na psucie właśnie przez to, że nie ma blokady gaszenia w pozycji innej niż P (ew. N) - czytaj: więcej wydatków na serwis i części :(

pzdr.

AUTOR WĄTKU
Pimps
 

Re: Automacik

20 cze 2013 13:55

Nie wiem ile w taki sposób zepsuło się skrzyń, ale od 94 roku jeżdżę tylko automatem. Najpierw w Hyundaiu Sonata, potem w Nissanie Quescie, potem znowu Hyundai i nigdy mi się skrzynia nie zepsuła i nigdy w tych autach nie było blokad. Teraz od 5 miesięcy jeżdzę Ceed'em i też nie ma ale jakoś o tym nie pomyślałem że mi to zepsuje skrzynię. Oczywiście w żadnym z tych aut specjalnie nie wyłączałem auta inaczej niż na P ale kilka razy zdarzyło się i nic się nie starło.

AUTOR WĄTKU
AdrianS
 

Re: Automacik

20 cze 2013 15:16

Wiesz co podejrzewam, że jak zdarza się to sporadycznie, to pewnie nie ma problemu - pytanie w ogóle na ile tak naprawdę jest prawdy w tym, że gaszenie silnika na D powoduje uszkodzenie skrzyni, z drugiej strony, jak zgasisz auto "na biegu" bez sprzęgła, albo spróbujesz odpalić - to skrzynia długo nie pociągnie..., zresztą zasadniczo fizycznie jest to prawie niemożliwe.
Wiem, że w innych autach (m.in. Audi, Toyota, Mini Cooper, Mercedes, BMW), którymi jeździłem wyłączenie silnika jest możliwe tylko w pozycji P.
Chyba tyle w temacie...

pzdr.

AUTOR WĄTKU
Pimps
 

Re: Automacik

20 cze 2013 15:22

AdrianS napisał(a):Wiesz co podejrzewam, że jak zdarza się to sporadycznie, to pewnie nie ma problemu - pytanie w ogóle na ile tak naprawdę jest prawdy w tym, że gaszenie silnika na D powoduje uszkodzenie skrzyni, z drugiej strony, jak zgasisz auto "na biegu" bez sprzęgła, albo spróbujesz odpalić - to skrzynia długo nie pociągnie..., zresztą zasadniczo fizycznie jest to prawie niemożliwe.
Wiem, że w innych autach (m.in. Audi, Toyota, Mini Cooper, Mercedes, BMW), którymi jeździłem wyłączenie silnika jest możliwe tylko w pozycji P.
Chyba tyle w temacie...

pzdr.


Jak widać tymi autami którymi Ty jeździłeś są z wyższej półki i tam może się psuje. Najgorsze jest to że wielu ludzi boi się automatów nic o nich nie wiedzą a tym bardziej nigdy nimi nie jeżdżąc. Jak napisałem już prawie 20 lat jeżdżę tylko automatem i nigdy mi skrzynia nie padła.

AUTOR WĄTKU
AdrianS
 

Re: Automacik

20 cze 2013 15:57

Pimps napisał(a):Jak widać tymi autami którymi Ty jeździłeś są z wyższej półki i tam może się psuje. Najgorsze jest to że wielu ludzi boi się automatów nic o nich nie wiedzą a tym bardziej nigdy nimi nie jeżdżąc. Jak napisałem już prawie 20 lat jeżdżę tylko automatem i nigdy mi skrzynia nie padła.


nie powiedziałem, że w tych autach się psują, tylko, że nie ma takiej opcji - w sensie zgaszenia silnika w innej opcji niż P
od roku mam Cee'd'a po liftingu 1.6 115 z automatem i wszystko gra i mam nadzieję, że nadal tak bedzie, a silnik zawsze gaszę na P - poza sporadycznymi przypadkami gdy zdarzyło mi się zrobić to na D - może z 5 razy w ciągu roku..

Pzdr.

AUTOR WĄTKU
Pimps
 

Re: Automacik

20 cze 2013 20:32

Dokładnie tak AdrianS jak piszesz - Po skończonej jeździe trzeba dawać na P i basta, a jeżeli człowiek zapomni raz czy dwa razy to nie popsuje tym skrzyni. Nie wiem jak jest w ceed'zie bo ja mam opcje start/stop inteligenty kluczyk. Ale w autach które miałem poprzednio po zgaszeniu np. na D nie mogłem wyjąć kluczyka ze stacyjki, musiałem przełączyć na P i wtedy dopiero blokada puszczała.

AUTOR WĄTKU
AdrianS
 

Re: Automacik

21 cze 2013 10:56

No widzisz, a w Ceed'zie możesz wyjąć kluczyk ze stacyjki w każdej pozycji, nawet na N! I to nie jest dobrze :(

AUTOR WĄTKU
Pimps
 

Re: Automacik

21 cze 2013 11:14

AdrianS - ale te kilka razy nie popsuje skrzyni, no chyba że na 10 gaszeń auta będziesz 9 razy zapominał.
A ta blokada i tak nic nie dawała bo to i tak była musztarda po obiedzie, auto zgaszone wymuszało tylko aby przełączyć na P by mieć kluczyk bo i tak byś go potem nie odpalił na innym ustawieniu tylko na P.

AUTOR WĄTKU
lukasz.zst
 

Re: Automacik

22 cze 2013 20:19

ja zauwazyłem że moją skrzynia od czasu do czasu lubi szarpnąc zwłaszcza z biegu z 1 na 2

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Automatyczna skrzynia w 1.6 benzyna - ktoś ma ?

21 lip 2016 17:20

Czy jest ktoś na forum z automatem w 1.6 benzyna w modelu 1 generacji ? Teść przymierza się do kupna tegoż wynalazku, a google jakoś nie posiada zbyt dużo informacji na ten temat.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Automatyczna skrzynia w 1.6 benzyna - ktoś ma ?

21 lip 2016 17:44

A co chciałbyś wiedzieć ?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Automatyczna skrzynia w 1.6 benzyna - ktoś ma ?

21 lip 2016 18:04

użytkowanie, spalanie, jakieś awarie - ogólnie eksploatacja

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Automat

21 lip 2016 19:23

15 tematów o automacie, ale prawie już stary wyjadacz musiał założyć nowy...
Gisio ale on pyta o Pb a Ty ON :wink:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Automat

21 lip 2016 19:35

Ryba4 napisał(a):15 tematów o automacie, ale prawie już stary wyjadacz musiał założyć nowy...
Gisio ale on pyta o Pb a Ty ON :wink:


@Ryba, no to chyba mi siadła szukajka, bo na słowo automat, skrzynia automatyczna nic nie znajdywało

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Automat

21 lip 2016 19:55

Chyba kpisz.... Tematów ze słowem "automat" w tytule było 15 (teraz mniej bo parę posklejałem) a postów to chyba ze 300.. UŻYWAJ WYSZUKIWANIA ZAAWANSOWANEGO - ZJEDŹ NIŻEJ ZOBACZ JAKIE TAM SĄ OPCJE... :drinks:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Automat

21 lip 2016 20:11

Ryba4 napisał(a):Chyba kpisz.... Tematów ze słowem "automat" w tytule było 15 (teraz mniej bo parę posklejałem) a postów to chyba ze 300.. UŻYWAJ WYSZUKIWANIA ZAAWANSOWANEGO - ZJEDŹ NIŻEJ ZOBACZ JAKIE TAM SĄ OPCJE... :drinks:


spoko, interesuje Mnie PB, a przekopać się przez CRDI to jednak orka, podziękował za pomoc...

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: Automat

25 lip 2016 08:01

Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
tabazagt
 

Re: Automat

16 sty 2017 21:24

Mam pytanie, trafił się do kupienia Ceed z 2008 roku 1.6 diesel w automacie po numerze VIN wychodzi, że skrzynia to D85SD
Przebieg jest w okolicach 100tyś.
Zaniepokoiła mnie jedna rzecz, nadmiar oleju w skrzyni ( 4 cm ponad stan ) i kolor oleju szary ( nie pachnie spalenizną ).
Autko się dobrze prowadzi i nie szarpie przy zmianie biegów.
Proszę napiszcie na co zwrócić uwagę ?

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1597
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Automat

16 sty 2017 21:25

Auto przypadkiem nie jest zlote ?:-D
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
tabazagt
 

Re: Automat

16 sty 2017 22:41

8Q Pewter Beige, pochodzi z polskiej dystrybucji

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl