[C1 i C1FL] Automat

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kamileek8
 

[C1 i C1FL] Automat

26 lis 2007 21:26

Jeździł ktoś już cee'dem w automacie? Jak wrażenia?
Zawsze mi się marzył w sumie ale do crdi nie można było sobie dokupić ... :(

AUTOR WĄTKU
danek
 

26 lis 2007 22:31

Wrażenia jak najbardziej pozytywne 8-) . Naturalne jest, że odbija się na spadku dynamiki, ale przy dieselku 1,6 z wyższym momentem obrotowym, może być całkiem przyjemnie. Spalanie około 0,8 litra więcej od manualu i to zarówno w mieście i w trasie przy benzynie, diesel znowu wypadnie duuużo lepiej. Od stycznia będzie możliwa opcja 1,6 crdi w automacie, ciekawa przopozycja, tylko z kolei cena wtedy mocno idzie do góry :? .
Pozdro

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

09 gru 2007 16:44

Dane jakie widziałem w katalogu Kia załamują bo 1.6 CRDi z automatem wygląda, że pali jak smok. DOkładniej skok zużycia paliwa jest naprawdę bolesny. Sami przyjrzyjcie się tym danym... :cry:

AUTOR WĄTKU
kamileek8
 

Automat chcę!!

05 sty 2008 18:16

Widziałem na stronie kii że będzie można dokupić sobie skrzynię automatyczną do CRDi. Jak ja kupowałem samochód nie można było, teraz boleję bo zawsze chciałem mieć auto z automatem.

Myślicie że będę mógł sobie takie cudo sprawić? Pewnie to będzie krocie kosztować... jak myślicie?

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

05 sty 2008 18:29

Nie wiem gdzie to przeczytales ale w niemczech np nie da rady a tam maja duzo lepsze wyposazania niz my

Wiec do nowego chyba nie dokupisz

Ale jak zrozumialem ty chcesz do juz kupionego zrobic automat? O to bedzie sporo kosztowac bo to nie tylko kwestia skrzyni. Pedaly czujniki przy pedalach itd. Wg mnie nieoplacalne!

AUTOR WĄTKU
Boski
 

05 sty 2008 20:44

Moim zdaniem równiez a dodatkowo słyszałem ze akurat ten 4 stopniowy automat jest do Bani. Mała dynamika większe duzo spalanie

AUTOR WĄTKU
pabos
 

05 sty 2008 21:17

po pierwsze- można mieć hyundaia i30 diesel z automatem, więc wszystko jest możliwe.
po drugie kolego Boski- źle słyszałeś, a na pewno nie słyszałeś tego na tym forum- poczytaj sobie nie tylko moje opinie na temat automata w ceedzie- może Ci to pomoże wyrobić sobie lepszą opinię o tej skrzyni :)

AUTOR WĄTKU
Boski
 

05 sty 2008 21:37

hmm z tego co obiło mi się tutaj o uszy to pali sporo więcej a mniejsza dynamika przy tej skrzyni jest oczywistością Niestety nie jest to dsg lub inna dwusprzęgłowa

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

05 sty 2008 22:10

Boski napisał(a):hmm z tego co obiło mi się tutaj o uszy to pali sporo więcej a mniejsza dunamika przy tej skrzyni jest oczywistościa Niestety nie jest to dsg lub inna dwusprzegłowa


Wszystko sie zgadza wiec nie ma czego zalowac!!!

Ale do 1.6 benzynki pasuje i bardzo milo sie jezdzi choc bardziej jak autobusem niz jak rajdowka!
W koncu to tylko 4 biegi

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

05 sty 2008 23:53

Z tego co ja pamiętam to do CRDI automat miał być dostępny od 2008 roku. Dokładniej nic nie pamiętam, ale gdzieś to wyczytałem i chyba w cennikach Kiateż tak podają...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

06 sty 2008 09:13

Ja tam w życiu automata. Dla mnie jazda to frajda i nie wyobrażam sobie zmniejszenia tej frajdy o czynność miąchania lewarem (to ja decyduję o biegu a nie ktoś za mnie!). Uwstecznienie automatem pozostawiam szczupłym hamburgożercom za Wielkiej Wody.
PS. Dobra, przyznaję się - czasem mam automat - jak coś trzymam w prawym ręku podczas jazdy (kubkotermos z kawą) to do żony lecą komendy "trójka", "pięć", "no szybciej z tą dwójką" ... :mrgreen:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

06 sty 2008 09:30

surtoip napisał(a):Ale do 1.6 benzynki pasuje i bardzo milo się jeździ choć bardziej jak autobusem niż jak rajdówka !
W końcu to tylko 4 biegi


Otóż to - 4 biegowa skrzynia to niestety porażka - jeździłem ostatnio Outbackiem z 2.5l bokserem i 4-biegowym automatem (w US) i ta skrzynia zabijała ten samochód, z przyjemnością z powrotem do swojego Cee'da wsiadłem... Skrzynia do Cee'da to pewnie to co wkładają do amerykańskich wersji Cerato (tam się nazywa Spectra) - zwróćcie uwagę że inne firmy do europejskich samochodów jak już montują automat to są to nowoczesne 5 czy 6 biegowe skrzynie, często jeszcze ze sterowaniem na kierownicy...

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

06 sty 2008 09:49

KZ napisał(a):
surtoip napisał(a):Ale do 1.6 benzynki pasuje i bardzo milo sie jezdzi choc bardziej jak autobusem niz jak rajdowka!
W koncu to tylko 4 biegi


Otó¿ to - 4 biegowa skrzynia to niestety pora¿ka - jeŸdzi³em ostatnio Outbackiem z 2.5l bokserem i 4-biegowym automatem (w US) i ta skrzynia zabija³a ten samochód, z przyjemnoœci¹ spowrotem do swojego Cee'da wsiad³em... Skrzynia do Cee'da to pewnie to co wk³adaj¹ do amerykaùskich wersji Cerato (tam siê nazywa Spectra) - zwróÌcie uwagê ¿e inne firmy do europejskich samochodów jak ju¿ montuj¹ automat to s¹ to nowoczesne 5 czy 6 biegowe skrzynie, czêsto jeszcze ze sterowaniem na kierownicy...


Kwestia tylko do jakiej klasy samochodu. Otoz do forda focusa z1.6 i 2.0 daja 4 biegowa, do Hyundai Getz 4 biegowa, do I30 4 biegowa, nawet do nowego Lancera daja 4 biegowy automat!!!
A do takiego np Mitsubishi Colt z silnikiem 1.3 daja 6 biegowa

Jak widac wszystko zalezy od podejscia producenta. Ale tendencja jest taka ze dobre skrzynie automatyczne montuja w drogich samochodach a cee'd takim nie jest



A to ciekawe jednak jest automat do CRDi:

http://www.nowe.mojeauto.pl/index_2.php ... ozie=kombi

AUTOR WĄTKU
stagol
 

automat spalanie

31 sty 2008 22:37

Od tygodnia jeżdżę automatem 1,6benzyna. Dla mnie rewelacja. Żadnych szrpnięć ,dynamika wystarczająca-11,5 do setki. spalanie obecnie tylko w mieście w godzinach szczytu ok10,0 -pokazuje komputer. myslę że jest to ok 1lwięcej niż manual-za wygodę to dobra cena.Poza tym to nieprawda że samochód kieruje tobą a nie odwrotnie. Manipulując odpowiedno pedalem gazu możesz swobodnie decydować jaki bieg włączasz.
Poza tym miejsca dużo, zawieszenie ok.Jestem na razie bardzo zadowolony jedynie jak z awaryjnością - to się okaże.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

01 lut 2008 06:57

Mnie osobiście - a automatami trochę jeździłem - załamuje reakcja takich (przestarzałych jakby nie patrzeć) 4-biegowych skrzyń jak się mocno wdepnie gaz przy wyprzedzaniu - skrzynia musi zrzucić na 2 bieg, silnik dostaje jakies 5k RPM obrotow a ja bialej goraczki od halasu.... Porazka....

AUTOR WĄTKU
stagol
 

automacik

01 lut 2008 23:45

Dziwi mnie że w nowym lancerze ktory dopiero teraz wchodzi na rynek też jest 4 biegowy automat. A z drugiej strony w colcie będącym na naszym rynku automat ma 6 biegów i w dodatku jest teź sekwencja.
A co to hałasu to nie jest źle. Wszystko zaleźy od preferencji jedni lubią trochę poszaleć a inni spokojnie i wygodnie dojechać do celu.
W USA 98 % samochodów to automaty.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

Re: automacik

02 lut 2008 09:12

stagol napisał(a):A co to hałasu to nie jest źle. Wszystko zaleźy od preferencji jedni lubią trochę poszaleć a inni spokojnie i wygodnie dojechać do celu.
W USA 98 % samochodów to automaty.


Wygoda automatu jest niezaprzeczalna, ale akurat ostatnio w US robiłem trasę drogami stanowymi gdzie parę razy musiałem wyprzedzać (co się w sumie tam rzadko zdaża) Outbackiem z 4-biegowy automatem i było to dość traumatyczne przeżycie ;-)

AUTOR WĄTKU
stagol
 

z trasy

02 lut 2008 21:55

Własnie zrobiłem 430 km z Warszawy do Ustrzyk Dolnych. Spalanie wyniosło na kompie 6,4 l. Z tym że jechałem w nocy, padał deszcz i było dużo ciężarówek. Tak więc nie mogłem wyprzedzać - bałem się. W czasie podjazdu pod górę sam wybieram 3 bieg lub 2 i jedzie tak jak chcę. Wczoraj w tvn turbo opisywali alfę 147 z automatem. Podobno szrpie i trzeba czekać aby się włączył bieg. Z tego widać że kia ma lepszą skrzynię od alfy bo naprawdę nic nie szarpie. Spalanie jak dla mnie mojego cee,d a rewelacja. Zaznaczm że 430 km zrobiłem w 6,5 godz.

AUTOR WĄTKU
jac45
 

19 kwi 2008 21:32

Kilka wrażeń z jazdy automatem z 1.6 CRDI.
Jazda jest rewelacyjna. To co pisze KZ to bzdury. Trzeba najpirw jechać tym automatem a potem pisać recenzje !!!.
Na razie to nowy samochód więc jazda raczej spokojna. I tak:
- ruszanie płynne spokojne.
- jazda i przełączanie biegów bez szarpnięc ( praktycznie słychać tylko
zmianę obrotów , jak gra radio to nie wiadomo jaki jest bieg ).
- dodanie gazu powoduje lekkie przysieszenie i po około 2 sek.gwałtowny
odjazd. Czysta przyjemność.
- przy prędkości 100 km/h silnik trzyma około 2000 obr/min.
Dodanie gazu przy tej szybkości powoduje gwałtowne przyspieszenie
( wciska w fotel ).
Gneralnie jak się wciśnie pedał gazu do połowy to po przejechaniu spokojnym około 10 m następuje gwałtowne przysieszenie i z takim przyspieszeniem rozpędza się jednostajnie do szybkości 120 km/h ( dalej nie próbowałem).
Praktycznie wyprzedzanie nie nastręcza żadnych problemów.
Można powiedzieć, że jazda 1.6 CRDI z automatem to czysta przyjemność.

AUTOR WĄTKU
kostel
 

Re: automacik

20 kwi 2008 07:08

KZ napisał(a):
stagol napisał(a):A co to hałasu to nie jest źle. Wszystko zaleźy od preferencji jedni lubią trochę poszaleć a inni spokojnie i wygodnie dojechać do celu.
W USA 98 % samochodów to automaty.


Wygoda automatu jest niezaprzeczalna, ale akurat ostatnio w US robiłem trasę drogami stanowymi gdzie parę razy musiałem wyprzedzać (co się w sumie tam rzadko zdaża) Outbackiem z 4-biegowy automatem i było to dość traumatyczne przeżycie ;-)



traumatyczne przeżycie to ja miałem jak wróciłem z usa do polandii i nagle odniosłem wrażenie że znalazłem sie na torze wyścigowym gdzie każdy chce wyprzedzić każdego w nawet najbardziej niebezpiecznym miejscu: patrz wzniesienie, zakręt , sekwencja zakrętów

co do automata KZ to wszystko zależy jak zestrojona jest skrzynia biegów w ceedach działa to rewelacyjnie zarówno 1,6 dohc jak i 1,6 crdi , ty zapewne przeżyłeś traumę bo zakładam, wypożyczyłeś sobie jakąś padaczkę :))) trzeba było wziąść corvette

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl