[C1 i C1FL] Automat

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

29 lip 2009 22:10

teon napisał(a):Jeździłeś chociaż tym autem z tym automatem. Przestarzała konstrukcja pod jakim względem. Chyba tylko ilości biegów. Nie jest to DSG ale klasyczny automat. Biegi zmienia szybko i płynnie jak na klasyczny automat. Na trasie trudno nadążyć osobie autem z manualem bez spinania się.


Oto porównanie dla maniaków :

VW golf 5 manual 6b vs VW golf 5 DSG http://www.youtube.com/watch?v=gmMNRQ1G ... L&index=30 - manual bez szans

a co do tego automatu w ceedzie to nie wiem bo nie jeździłem ale wszystko ma swoje plusy i minusy :)

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

29 lip 2009 22:25

Jak widać z DSG nie ma nic porównania nawet manual.

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

31 lip 2009 16:52

teon napisał(a):Jeździłeś chociaż tym autem z tym automatem? Przestarzała konstrukcja pod jakim względem? Chyba tylko ilości biegów. Nie jest to DSG ale klasyczny automat. Biegi zmienia szybko i płynnie jak na klasyczny automat. Na trasie trudno nadążyć osobie autem z manualem bez spinania się. Wbrew twoim przypuszczeniom turbo diesel naprawdę bardzo dobrze współpracuje z tą skrzynią z racji swojej charakterystyki. Małe pojemności silnika słabo spisują się z automatami, zgadzam się z tą uwagą ale tylko w przypadku benzyny wolnossącej bo ciut bardziej dynamiczna jazda takim autem powoduje redukcje a co za tym idzie zwiększony hałas.



Tym konkretnym nie, ale jezdzilem wieloma automatami 4 biegowymi. Tak naprawde to chyba 3 beigi i nadbieg? W porownaniu do skrzyn biegow chociazby z vw to ta skrzynia jest wyjatkowo przestarzala. Oczywiscie, ze td lepiej wspolpracuje z takim automatem niz wolnossaca benzyna. IMHO powinna miec chcoiazby 5 biegow o dwosprzeglowej to nawet nei wspominam.

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: Automacik

31 lip 2009 17:37

A ja ze swojego jestem bardzo zadowolony good

Dla potomnych zapiszę IMO ciekawe informacje:

Na trasie typu autostrada, na 4 biegu, mam takie osiągi:
3.500obr/min. - 130km/h
3.800rpm - 140km/h - ulubione obroty silniczka, przyzwoite spalanie, stosunkowo cicho w kabinie, jeszcze żwawo przyspiesza
4.000rpm - 150km/h

Czerwone pole zaczyna się od 6.500rpm.
Mowa o benzynie 1,6.
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Automacik

31 lip 2009 20:26

No i co z tego że nadbieg. Takie są konstrukcje klasycznego automatu. Ja tak naprawdę nie odczuwam braku 5 biegu (wiadomo jakby był to zawsze o parę procent spadłoby spalanie). Już istnieje konstrukcja tej samej skrzyni ale z dodanym jeszcze jednym przełożeniem. Przed włożeniem tej skrzyni do cee'da dostała ona dużo istotniejszą aktualizacje. Nowoczesną przekładnie hydrokinetyczną (torque converter) elektronikę, pompę itp. Dzięki temu szybko i płynnie redukuje i ma mniejsze straty mocy oraz spalanie. Pamiętaj że nie można porównywać 4 biegów do 5 biegów w manualu. Aktualnie KIA pracuje nad własną przekładnią DSG. Powinna być dostępna na przełomie 2010/2011 roku. Trzeba dodać że coraz więcej biegów w automatach dodaje się nie ze względu na osiągi ale na ekologie. W manualach też się to praktykuje ale max to 6 biegów gdzie szóstka jest już raczej biegiem wrzucanym w trasie lub na autostradzie i jej głównym zadaniem jest zredukowanie obrotów przy dużych prędkościach. W automatach aby zmniejszyć spalanie idzie się jeszcze dalej bo dzięki temu że człowiek nie zmienia biegów można nawet ich zastosować 8.
Ja przy 120 mam 2300.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Automacik

31 lip 2009 21:04

teon napisał(a):Ja przy 120 mam 2300.

czyli chyba mniej niż ja na V-ce.

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Automacik

31 lip 2009 21:22

Coś mi się pomieszało około 110 km/h mam między 2200 2300 przy 120 km/h między 2400 a 2500

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Automacik

01 sie 2009 19:17

teon napisał(a):Coś mi się pomieszało około 110 km/h mam między 2200 2300 przy 120 km/h między 2400 a 2500

No to musże porównać u siebie.
A tak BTW to ja miałem 4-biegowy automat przy silniku o mocy 170 KMów i auto bez problemów śmigało do 240 km/h i wcale biegów nie brakowało

AUTOR WĄTKU
kevin
 

Re: Automacik

01 lis 2009 20:52

Czesc.Mam pytanie do wlaścicieli ceedów z automatycznymi skrzyniami.Jestem na kupnie ceeda, ale mam dylemat,czy kupić manuala czy automat.Cale życie jezdzilem manualem aż do dnia kiedy moja żona powiedziala że nie wsiądzie do samochodu jak nie kupie automatu.No i kupilem Rovera 216i w automacie,silnik 1.6 bebzyna z 1996 r.Kupilem go ze względu na żone i ze względu na to że nigdy nie jeżdzilem automatem a powiem że robie dziennie od 500 do 600 kilometrów sprinterem i mam dość wajchowania.Jak sie przesiadlem do Rovera to fakt że komfort jest,nie musze wajchować,najbardziej sie odczuwa ten komfort w mieście,ale z drugiej strony jakoś sie dziwnie czuje nie zmieniając biegów.I moje pytanie do wlaścicieli ceedów z automatami-Przekonajcie mnie żebym kupil automat,napiszcie jakie są plusy a jakie minusy,o ile jest większe spalanie od manuala,czy jest to 0.8 czy więcej,czy macie problemy z tymi skrzyniami,czy sie psują.Zaznaczam że chce kupić 1.6 crdi sw,jeszcze nie bralem jazdy próbnej automatem bo jestem za granicą,dopiero w grudniu sie przejade,dotychczas jeżdzilem ceedem manualem i bylem milo zaskoczony, ale ciekawi mnie jak sie sprawuje nowa skrzynia 6-ka w diselku ,bo ja jechalem 5-ką,i czy sprzeglo jest hydrauliczne.Dziękuje za odpowiedzi.Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Automacik

01 lis 2009 21:37

kevin napisał(a): ... Cale życie jezdzilem manualem aż do dnia kiedy moja żona powiedziala że nie wsiądzie do samochodu jak nie kupie automatu ...

Ja też mam niespełnioną miłość do ASB, choć mam manuala. Niestety jak kupowałem ceedka to do CRDi nie było można nabyć ASB. Teraz to jednak jest pewien problem z wyborem (ja też bym go miał) bo manual ma 6 biegów (czyli fajnie) a ASB pozostała starego typu 4 biegi, co w dobie 7 biegowych DSG nie jest trafionym zabiegiem

edit by stj - skróciłem cytowany post

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

Re: Automacik

01 lis 2009 22:15

Powiem ci kolego ze nikt na forum nie bedzie cie do niczego przekonywal, bo od tego masz sprzedawce w salonie i tam za to mu placa. Powiem ci krotko, co do tego auta i tego silnika wraz ze skrzynia: chcesz miec auto dynamiczne i ekonomiczne, wez manuala, jak chcesz miec komfort i mozesz placic nieco wiecej na stacji (plus cena zakupu) to wez automat. Tak samo wiecej w trasie lub wiecej w miescie . Wybor nalezy do ciebie

Te 4 biegi nie sa najgorsze, a komfort na prawde duzy. Na forum juz bylo wszystko napisane o tym automacie wiec poczytaj i podejmij sluszna decyzje .Pzdr

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Automacik

02 lis 2009 09:08

Jak widać w podpisie ja mam 1.6 crdi ale i jeździłem cee'dem 1.6 PB automat. Uważam że połączenie tego automatu z silnikiem 1.6 crdi wypada dużo lepiej. Ja jestem bardzo zadowolony, jeżdżę bardzo dynamicznie około 60-70% trasy reszta miasto spalanie wychodzi wtedy 6.5-6.8L. Automat w tej chwili jest bezawaryjny. Pierwsza ich partia montowana gdzieś do połowy 2008 miała za słaby wałek który pękał (tak było u mnie) teraz już jest wszystko OK a nowa działa jeszcze lepiej niż stara. Automat przełącza biegi płynnie i szybko. Ma cztery biegi... ale obroty przy tych samych prędkościach są bardzo zbliżone do 1.6 crdi z 5 biegową skrzynią. Ten w benzynie 1.6 działał całkiem inaczej i wolniej a większość opinii na tym forum dotyczy tego połączenia (być może dlatego że 2.0 PB oraz 1.6 crdi posiadają automaty w wersji A4CF2 która wytrzymuje 280NM i oprócz tego mają trochę innych bebechów, a 1.6 PB A4CF1 do około 180 NM). Ja polecam pomimo, że nie jest to 7 biegowe DSG.

AUTOR WĄTKU
kevin
 

Re: Automacik

02 lis 2009 23:42

Dzieki teon za treściwą odpowiedz,jeszcze mam dużo czasu do namyslu ale sklaniam sie ku temu żeby kupić wlaśnie automat.

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: Automacik

14 lip 2010 21:32

Ahoj!
teon napisał(a):Jak widać w podpisie ja mam 1.6 crdi ale i jeździłem cee'dem 1.6 PB automat. Uważam że połączenie tego automatu z silnikiem 1.6 crdi wypada dużo lepiej. Ja jestem bardzo zadowolony, jeżdżę bardzo dynamicznie około 60-70% trasy reszta miasto spalanie wychodzi wtedy 6.5-6.8L. Automat w tej chwili jest bezawaryjny. Pierwsza ich partia montowana gdzieś do połowy 2008 miała za słaby wałek który pękał (tak było u mnie)

Zaniepokoiłeś mnie - mój Cyd to właśnie pierwsza połowa 2008.
Na zwracać uwagę z tym wałkiem?

Druga rzecz - mam wrażenie, że ASB nie blokuje kół i zjeżdżam z górki. W poprzednim samochodzie stojąc "pod górkę" nie musiałem trzymać wciśniętego hamulca, bo się nie staczał. Wydawało mi się, że to cecha (prawie) wszystkich automatów. Czy skrzynia w Cydzie należy do tych nielicznych wyjątków?
Borys

Avatar użytkownika
Mario50
Brygadzista
 
Posty: 117
Dołączył(a): 14 paź 2008 17:15
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto

Re: Automacik

14 lip 2010 22:06

Witam.
Pod górkę to trzymam wciśnięty hamulec ale po to, aby się nie toczył pod górkę.
CEE'D 1,6 DOHC OPT, ESP, HB, ASB, KompassBlue

AUTOR WĄTKU
lukasz.zst
 

Re: Automacik

16 sie 2010 12:40

KIa ceed 1.6 125KM Automat
Masa 1188-1298
Spalanie
srednie 8,3 AT
pozamiejskie 5,7 AT
średnie 6,6At
Kia Venga 1.6 125KM Automat
Masa 1180 1280
Spalanie
srednie 9,0 AT
pozamiejskie 5,8 AT
średnie 7,0At
Jak jest to możliwe że venga jest lżejsza i pali więcej

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Automacik

16 sie 2010 12:45

lukasz.zst napisał(a):KIa ceed 1.6 125KM Automat

Jak jest to możliwe że venga jest lżejsza i pali więcej

po pierwsze współczynnik CX po drugie skąd pewność, że przełożenia są identyczne?
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Automacik

16 sie 2010 18:30

"Arejodynamika" :) Przełożenia i wiele tego typu rzeczy.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: Automacik

16 sie 2010 19:17

Ahoj!
lukasz.zst napisał(a):KIa ceed 1.6 125KM Automat
Masa 1188-1298

Kia Venga 1.6 125KM Automat
Masa 1180 1280

Jak jest to możliwe że venga jest lżejsza i pali więcej

Phi - 8-18 kilo róznicy. To jak po dobrej kupie :)
Borys

AUTOR WĄTKU
lukasz.zst
 

Re: Automacik

16 sie 2010 19:23

Jak jest z przeglądami automatu w okresowych przeglądach.
Ile pali np ceed lub vennga jeżdżąc po GOPIE
Jak kupowliscie auto ile dostaliście upustu ja dziś będąc w salonie na model XL venga automat + dodatki koła 17 lakier biały szyberdach, dostałem upust 3500 tys.zł plus opony zimowe bez felg i alarm

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl