[C1 i C1FL] Automat

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

20 kwi 2008 09:08

<span>kostel</span> napisał(a):skrzynia biegów w ceedach działa to rewelacyjnie zarówno 1,6 dohc jak i 1,6 crdi

Popieram good
i potwierdzam.
Ponadto wiele można zaingerować samemu. Kwestia wyczucia. Polecam też śmiałe używanie przełożenia D-3 (lewo-prawo). Można wtedy pojeździć niemal sportowo, zwłaszcza, że te silniczki lubią wyższe obroty(benz.). W mieście - przy prędkościach do 60,70km/h - fajnie się poruszać przy położeniu 3. A na trasie - np.90km/h - wystarczy przesunąć z D na 3 i nawet nie wiemy, że już po wyprzedzaniu. :D
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
KZ
 

Re: automacik

20 kwi 2008 14:10

kostel napisał(a):co do automata KZ to wszystko zależy jak zestrojona jest skrzynia biegów w ceedach działa to rewelacyjnie zarówno 1,6 dohc jak i 1,6 crdi , ty zapewne przeżyłeś traumę bo zakładam, wypożyczyłeś sobie jakąś padaczkę :))) trzeba było wziąść corvette


No pisalem przeciez co to za padaczka byla - Subaru Outback...
Teraz mam Sonate i V6 daje rade, ale z R4 (2.4l pojemnosci chyba, mialem go w zeszlym tygodniu) to marnie jezdzil... To Kia Optima w sumie jakby nie patrzec...
Takze wspolczuje gleboko uzytkownikom automatow, szczegolnie tym co pisza ze KZ pisze bzdury :)
KZ automatami przejechal pewnie niewiele mniej niz wszyscy uzytkownicy automatow na tym forum razem wzieci :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

21 kwi 2008 10:31

No ja miałem okazję przejechac parę metrów automatem Jacka - w stosunku do Swifta którym kiedyś zrobiłem kilkadziesiąt km to faktycznie przepaść - płynnie, nie szarpało, kultura. Ale jak dla mnie po pierwsze - powinno być co najmniej 5 przełożeń, a po drugie - jadę, delikatnie hamuję, wciskam gaz i ... czekam .... czekam .... czekam .... cze.. jest, przyspieszam! Dlatego ja zdecydowanie nadal zostaję przy manualu, choć żona też zrobiła rundkę i była zachwycona .... :twisted: :oops: :? Jak mi bedzie barabanić przy zakupie następnego o automacie to chyba przyjadę do Jacka i pomszczę ten moment kiedy dał jej kluczyki ... :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

21 kwi 2008 10:58

Pioter musisz zonie kupić drugie autko - z automatem. Oczywiście na "pomstę" zapraszam - coś wydumamy :D

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

05 maja 2008 23:09

Ja rozważania o automacie do cedziaka skończyłem na tym, że to stara skrzynia 4 biegowa. WSTYD.
SIlnik 1.6 to nowa i nowczesna konstrukcja, aż się prosi o nowoczesny tip tronic do tego, podobnie 2.0 crdi czy nawet beznyna 2.0.
Bez przesady panowie do automatu trzeba dobrej i nowoczesnej skrzyni i dużej pojemności autka z miłym momentem to wtedy naprawdę jest tak jak powinno być. Chyba, że mówimy o aucie dla żony po mieście :) .
Cudów nie ma, a automat 4 biegowy na 4 biegu koło 160 km to mało zabawny jest :) .

AUTOR WĄTKU
jac45
 

07 maja 2008 20:54

Kolego spróbój jechać CRDI z automatem a potem dopiero pisz na ten temat. Przejechałem tym automatem ponad 2000 km i dopiero go poznaję.
Skrzynia jest dośc inteligentna. Przy delikatnym dodawaniu gazu skrzynia przełącza kolejne biegi przy ok. 2000 obr/min. Przy głębszym przyciśnięciu gazu przełącza przy ok. 3000 obr/min. Przy gwałtownym dodaniu gazu przełącza przy ok. 4000 obr/min.
Przy ruszaniu spod świateł i mocnym przyciśnięciu gazu wszystkie samochody pozostają w tyle więc nie wiem gdzie ten wstyd.
Ten samochód z tą skrzynią naprawdę daje dużo frajdy.
Generalnie jednak trzeba założyć, że te samochody służą do jazdy a nie do wyścigów. Do wyścigów radzę kupić sportowy samochód.
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy automatów !!!.

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

poparcie

07 maja 2008 21:27

Jack45, podpisuję się pod każdym Twoim zdaniem. good Mimo, że mam w benzynie.
Gdybym chciał często jeździć powyżej 160, to szukałbym samochodu z segmentu D.
Cee'd w automacie to super rozwiązanie dla tych, co się już wyszaleli i teraz delektują się jazdą samochodem.
Pozdrawiam wszystkich "automatycznych" 8)
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
steganos
 

07 maja 2008 22:58

Ta dyskusja przypomina trochę dyskusje o wyższości jednych świąt nad drugimi. Jeśli ktoś wybrał automat to OK bo tak chciał. Porównywanie stylu jazdy w USA i Polsce to nieporozumienie. Tam automat jest w pełni i uzasadniony. W Polsce jak ktoś napisał to tor wyscigowy i dla własnego bezpieczeństwa nie mozna sobie poczekać np. 1-2 sek. na reakcje auta podczes wyprzedzania 2-3 TIRów jadących jeden za drugim. Dlatego w naszych realiach uważam "manual" za bezpieczniejszy. Podczas mej jazdy testowej Aurisem z automatem próba hamowania z 70 do 30 i natychmiastowe dodanie gazu wypadła fatalnie bo auto poczekało sobie z reakcją jakieś 1,5 sek. To dobrze znana przypadłość quasi-automatów typu "tronic". Jeśli obok TIRy a z przeciwka też coś sie szybko zbliża to wymarzona sytuacja dla miłosników adrenaliny. Dobry, szybki automat to skrzynia typu DSG z dwoma sprzegłami ale to dodatkowo jakies 7-10 tys. Nie przeczę, że automat to wygoda i na pewno przy umiejętnej jeżdzie się sprawdzi ale ....ja jeżdżę głównie w Polsce i dlatego mam manual. Ani nie krytykuje ani nie przekonuję, wyraziłem tylko swoje zdanie.
Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
teon
 

08 maja 2008 07:21

Widzę że wypowiadają się sami znawcy automatów. Przy wypowiedziach krytycznych proszę opisać ile razy i jakimi autami z tego typu skrzyniami jeździliscie. Toyota auris się nie liczy ponieważ tam jest skrzynia zautomatyzowana. Te skrzynie są specyficzne i działają szybciej w momencie gdy odpuszcza się gaz w trakcie zmiany na kolejny bieg. U mnie w rodzinie mieliśmy i mamy: Mercedes E300 automat (od 91-95) następnie Ford Windstar (95-00) Chrysler 300M (00-) Peugeot 307 SW 2.0 (03-) Nissan Murano (04-). Dodatkowo mialem okazje jeździc autami Oldsmobil Aurora 4.0, Mitsubishi Lancer 1.8 AT, Acura TL 3.2, Infiniti G35, Mercedes 400cdi, ostatnio Carensem 2.0 crdi AT i moze jeszcze innymi ktorych teraz juz nie pamietam. Oczywiscie jezdzilem tez autami z manualem. Dobry automat nawet 4 biegowy spokojnie sobie daje rade z autem. Szybkosc zmiany biegow nie zalezy od ich ilosci. Pewnie autmat w ceedzie faktycznie troche dlugo sie zastanawia a fakt ten jest potegowany tym ze od pomyslenia o przyspieszeniu a dotknieciem pedalu gazu mija jakas sekunda.
W przypadku manualnej skrzyni ciagle cos robimy. Musimy wysprzeglic, zmienic bieg, wcisnac gaz. A to tez trwa, pewnie dluzej niz automat to zrobi. Dodatkowo raczej nikt nie wyprzedza tirow jadac na 5 czy 6 biegu nie majac pewnosci ze jest pusto tylko redukuje przed wyprzedzaniem a w przypadku AT nie wciska gazu do oporu jak jest w polowie TIRa. Automat ma jesczcze ta zalete ze zredukuje o dwa biegi. np na 5000 obrotow dociagnie do 6500 i nastepny bieg aby wycisnac ile sie da z auta. Z manualem raczej jest to trudno wykonalne i raczej nikt tego nie robi. Naprawde tyle lat jezdze automatami i zawsze widze ze w trakcie wyprzedzania auta z manualem zostaja w tyle z powodu czynnika ludzkiego. Najlepiej na zlocie trzeba zrobic test czyli ceed AT vs ceed MT. Jedziemy obok siebie na 4 biegu z predkoscia 65 i na znak przyspieszamy do 100 kierowca AT wciska gaz a manuala robi redukcje i wciska gaz. Albo na 3 biegu przy 35+40 tu bardzo prawdopodobne ze automat zrzuci na 1 bieg a kierowca MT zrobi redukcje na 2. A i automat uczy sie zachowan tego ktory nim jezdzi. Ciekawe jak skrzynia dziala w aucie osoby ktora lubi i czesto wyciska z auta ile sie da.

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

13 maja 2008 08:09

A ja mam, podoba mi się i nie żałuję :)

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

15 maja 2008 19:20

no wlasnie, a ja nie mam i sam nie wiem czy bym chcial miec, bo kosztuje :P jakby byl w jednej cenie bym sie nie zastanawial...

AUTOR WĄTKU
jac45
 

23 maja 2008 12:05

Ja mam automat + 1,6 CRDI. Kultura pracy silnika jest bardzo wysoka . Praktycznie silnik jest słyszalny do prędkości 30-40 km/godz. Potem tylko szum opon ( "cisza " ). Po rzejechaniu prawie 3000 km mogę stwierdzić jedno - nigdy więcej nie kupię samochodu z manualną skrzynią. Jazda po mieście, w korkach oraz poza miastem tą skrzynią to zupełnie inna bajka.
Przyspieszanie oraz wyprzedzanie z tym silnikiem to przyjemność.
Oczywiście jazda automatem jest trochę inna niz zwykłą skrzynią. Tu działa sprzęgło hydrokinetyczne co powoduje, że brak jest szarpnięć a przyspieszanie jest prawie jednostajne od zera do max.
Automat być może nie nadaje się do ostrej dynamicznej jazdy, ale czy ced to auto sportowe ?.
Pozdrawiam wszystkich automatowców !

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

23 maja 2008 12:37

ja kiedyś sobie kupie automacika napewno ale raczej to by musiała być klasa wyższa niż C

kilka razy próbowałem jeździc automatem i masakra -ale kiedyś się naucze i jak to mówią "kupisz z automatem i potem każde następne będzie juz z automatem"

puki co jak nie musze to nie jade automatem bo potem macham rękami i nogami cały czas i najgorzej w mieście -trzymanie nogi na hamulcu aby nie jechał jakoś nie moge zapamiętać :mrgreen:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

23 maja 2008 15:35

<span>jac45</span> napisał(a):Jazda po mieście, w korkach oraz poza miastem tą skrzynią to zupełnie inna bajka.
Przyspieszanie oraz wyprzedzanie z tym silnikiem to przyjemność.

Lepiej bym tego nie ujął. Już Cię lubię Jac45 :D
Pozdrawiam automatycznych 8)
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
dariusek
 

Kia Ceed Automat 1.6 benzyna - wrażenia z jazdy

28 maja 2008 02:10

Za cztery tygodnie będę szczęśliwym posiadaczem KIA CEED 1.6 benzyna SR AUTOMATIC Nie wiem do której wersji wyposażenia w Polsce można ją przyrównać.
Jak odbiorę to napiszę więcej,aha może ktoś mi powie gdzie mogę znaleźć wrażenia z jazdy ww typem KIA CEED.Dzięki.
Pozdrawiam. :D

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

28 maja 2008 06:29

Kolego SR odnosi się do wyposażenia a nie do silnika, dlatego tez poszukaj na forum wrażenia z jazdy ceedem z automatem i będziesz miał odpowiedz na pytanie swoje!

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

29 maja 2008 08:17

jac45 napisał(a):Ja mam automat + 1,6 CRDI. Kultura pracy silnika jest bardzo wysoka . Praktycznie silnik jest sÂłyszalny do prĂŞdkoÂści 30-40 km/godz. Potem tylko szum opon ( "cisza " ). Po rzejechaniu prawie 3000 km mogĂŞ stwierdziĂŚ jedno - nigdy wiĂŞcej nie kupiĂŞ samochodu z manualnÂą skrzyniÂą. Jazda po mieÂście, w korkach oraz poza miastem tÂą skrzyniÂą to zupeÂłnie inna bajka.
Przyspieszanie oraz wyprzedzanie z tym silnikiem to przyjemnoœÌ.
Oczywiœcie jazda automatem jest trochê inna niz zwyk³¹ skrzyni¹. Tu dzia³a sprzêg³o hydrokinetyczne co powoduje, ¿e brak jest szarpniêÌ a przyspieszanie jest prawie jednostajne od zera do max.
Automat byĂŚ moÂże nie nadaje siĂŞ do ostrej dynamicznej jazdy, ale czy ced to auto sportowe ?.
Pozdrawiam wszystkich automatowcĂłw !


Nic dodać - nic ująć.
Właśnie dlatego dziś odbieram mojego cee'da 2.0 benzyna z automatyczną skrzynią biegów ;-)

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

29 maja 2008 08:33

<span>Paweł W.</span> napisał(a):Właśnie dlatego dziś odbieram mojego cee'da 2.0 benzyna z automatyczną skrzynią biegów

No to czekają Cię dzisiaj niepowtarzalne wrażenia. Zwłaszcza jeżeli to będzie Twój pierwszy automat. Pełne "wyczucie" skrzyni zajmie Ci 2-3 tygodnie. Szczególnie - jak szybko wyrwać do przodu. Ale przy tej mocy i w okresie docierania, musisz zerkać na obrotomierz.
Więc NIE SZALEJ clapping
Pozdrawiam "automatycznych" drinkss
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

29 maja 2008 08:35

CEEDEEROM napisał(a):
<span>PaweÂł W.</span> napisał(a):WÂłaÂśnie dlatego dziÂś odbieram mojego cee'da 2.0 benzyna z automatycznÂą skrzyniÂą biegĂłw

No to czekajÂą CiĂŞ dzisiaj niepowtarzalne wraÂżenia. ZwÂłaszcza jeÂżeli to bĂŞdzie TwĂłj pierwszy automat. PeÂłne "wyczucie" skrzyni zajmie Ci 2-3 tygodnie. SzczegĂłlnie - jak szybko wyrwaĂŚ do przodu. Ale przy tej mocy i w okresie docierania, musisz zerkaĂŚ na obrotomierz.
WiĂŞc NIE SZALEJ clapping
Pozdrawiam "automatycznych" drinkss


THX - fakt, to będzie mój pierwszy automat w życiu. Jeżdżę już 22 lata i 99% po mieście, dlatego gdy postanowiłem zmienić auto wybór mógł być tylko jeden - automat, a że jeżdżę na relatywnie krótkich trasach - tylko benzyna.
Obrazek
Ecodriving rules!

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

03 cze 2008 11:12

Paweł W. gratuluję trafnego wyboru i życzę przyjemności z jazdy.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl