Olej Castrol - fakty i mity

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gisio
V kolumna
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Olej Castrol - fakty i mity

07 paź 2012 09:43

egregor3000 napisał(a):Przy okazji, mam wyciek przy tej pokrywie z napisem Kia, po jej odkreceniu w srodku nieznaczna ilosc oleju, ale smiem twierdzic ze tedy ucieka...



I właśnie o tym pisałem w moim poście - Castrol nie nadaje się do tego silnika!. Wyrzuca Ci olej na zewnątrz bo silnik stracił kompresję i są przedmuchy do skrzyni korbowej. Naprawa kończy się wymianą pierścieni tłokowych a przy dłuższej eksploatacji z taką usterką nawet wymianą krótkiego silnika!

Natychmiast zgłoś usterkę w ASO lub innym warsztacie!
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Ceed pije olej jak szalony

07 paź 2012 11:28

gisio napisał(a):Castrol nie nadaje się do tego silnika!.


gisio zaglądnij tu: viewtopic.php?f=36&t=1269&p=125481&hilit=jaki+olej#p125481 i przeanalizuj sobie w ilu ASO jest nadal zalewany castrol. Czy wszyscy muszą być tak wnikliwi pozostawiając auto na przeglądzie by dopytywać o markę oleju wlanego do silnika? Olej ma spełniać specyfikację API oraz SAE. W instrukcji obsługi jest napisane że Kia zaleca a nie nakazuje. Być może warto by zmienić formę zapisu? Zwrócę uwagę jeszcze na jedno dostępne oleje grupy Lotos quazar to K5W30 c3, K5W40 c3, KFE 5W30. Pierwsze dwa można lać do benzyny i do diesla. Tak? A czemu przede wszystkim lany jest K5w40? bo cena zakupu jest znacznie niższa niż K5W30 który to jest bardziej energooszczędny i ASO sobie nabija kieszeń.
Może by warto na ten temat podyskutować?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Ceed pije olej jak szalony

07 paź 2012 13:52

Tak się zastanawiam na jakich faktach jest oparta opinia, że olej castrol nie nadaje się do ceeda?
Jak dobrze pamiętam, to serwisy KIA nie tak dawno zalewały do kijanek i może nawet nadal zalewają, olej castrol np.: SLX 5W30.
Nie nadaje się dopiero teraz?

liroyek
 

Re: Ceed pije olej jak szalony

07 paź 2012 15:37

ja ostatnio slyszalem ze wiekszosc tych sprzedawanych w pl to nie pelne syntetyki a hydrcracki czy jakos tak, i ze np w pl pisze na nim pelny syntetyk a w de juz nie.
jak to jest naprawde ? ja teraz zmienilem na millers, podobno pelne syntetyki to dzien dzisisjeszy to robia, millers, amsoil i motul.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gisio
V kolumna
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Ceed pije olej jak szalony

07 paź 2012 17:27

witia dobrze wiesz, że dużo zależy od ludzi. Ludzie w swoim życiu z zasady kierują się chęcią zysku [ całe szczęście ja mam to za sobą – ale kiedyś byłem młody i głupi ;)].

Umowy „olejowe” z serwisami podpisywane są o ile się nie mylę na jakieś 5 lat co za tym idzie nie można ich rozwiązać „od tak sobie”. Za sprzedaż zgodnie z umową serwis dostaje się konkretne profity i bonusy oczywiście ich wielkość uzależniona jest od rodzaju sprzedanego produktu. To trochę tak jak z lekarzami – przepisują leki droższe mimo, że są tańsze i działające z takim samym skutkiem ba nawet posiadające taki sam skład chemiczny w zamian jeżdżą na sowicie zakrapiane imprezy producentów oczywiście tych droższych medykamentów!.

Szkopuł z olejami tkwi w ich karcie technicznej ( często niedostępnej dla zwykłego „zjadacza chleba”). Obecnie duża część olejów jest produkowana pod konkretną markę i rodzaj silników pojazdów!

P.S. 1. mark moja opinia jest oparta na faktach usterek silników w kia cee’d 1,6/1,4 PB eksploatowanych na oleju w/w marki i dlaczego tylko tej marki?

P.S. 2. Uważajcie na stacje benzynowe na których tankujecie paliwo! Ostatnio nawet „chrzczą” benzynę o ON nie wspomnę!
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Ceed pije olej jak szalony

07 paź 2012 20:57

Nie uważam Castrola za super olej, ale lany z beczki w ASO czy innego PEWNEGO źródła jest dostatecznie dobry. A jeśli taki jest to nie ma prawa zrobić takiej krzywdy silnikowi. Olej uszczelki spenetrował... Uhm...

Jak cię lubię, tak cię proszę: nie kłam, nie rzucaj oszczerstw i nie powielaj pewnych (krzywdzących) ogólnodostępnych (idiotycznych wręcz) opinii z innych for (wynikających zazwyczaj z niepewnego źródła pochodzenia oleju). Nie jest to poparte ani jedną analizą. To są fakty wyssane z palca. Mogę się założyć, że odsetek zepsutych silników na tym oleju jest spowodowany tym, że był on powszechnie lany w ASO (więc już miał przewagę) a do tego jest dość popularny. Możemy dyskutować jak podasz dane ile łącznie jest samochodów z tym olejem i ile z nich uległo awarii. Wtedy to są wiarygodne dane. Bo nie wiem czy wiesz, ale najlepszym olejem wg twojej teorii może być Hipol... Do dziś nikt nie zgłosił awarii na tym oleju. To że nikt na nim nie jeździ to nic... Więc skoro multum aut jeździ na Castrolu to LOGICZNYM jest, że odsetek aut z usterką może być większy...
Kolejna rzecz - chcesz mi wcisnąć kit, że KIA wie, że ten olej jest do dupy no ale podpisała umowę i musi Nam go sprzedawać. Jeśli tak jest - a tak się rozumuje Twój tekst to szacunek do klienta widać jest tu podstawą... Chcesz powiedzieć, że z pełną świadomością ten olej jest sprzedawany w ASO (bo jest) i tam już przy zalewaniu zacierają rączki i odliczają dni, kiedy się pojawimy z usterką? Proszę cię...
Pokaż suche dane na temat tego, że CASTROL niszczy silniki KIA z serii GAMMA. I nie zasłaniaj się tajemnicami, pokaż dane. Bo jeśli jesteś przedstawicielem tak wielkiej firmy jak KMP i tak frywolnie rzucasz oszczerstwa bez potwierdzenia (nie na zasadzie wiem bo wiem) to po prostu jesteś śmieszny.
Ja chciałbym widzieć stanowisko firmy CASTROL w tym temacie. Dlaczego go tutaj nie ma?

A skąd wiadomo, że piszesz totalne bzdury? Jeśli to co napisałeś o Castrolu byłoby prawdą, a KIA miała by choć jedną porządną analiza na papierze mówiącą wprost, że CASTROL rozwalił silnik to już dawno byłoby o tym głośno i wyciągnięte by były konsekwencje z tego tytułu.

Jakby to był mój samochód (odpukać) i powiedziałbyś takie coś to chciałbym abyś dał mi to oficjalnie na piśmie. Zapłaciłbym za ekspertyzę tego silnika od A do Z i przyszedłbym z nią do Ciebie... I wtedy żądałbym kasy od Ciebie. Bo pisać bzdety anonimowo każdy potrafi, ale daj mi to na papierze. Będziesz taki odważny firmując to swoim nazwiskiem? NIE - nie będziesz bo wtedy grożą Ci konsekwencje...

I tyle. Wybacz, ale na bzdury trzeba reagować ostro. Nie obrażaj się i nie wycofuj z forum bo Cię, ktoś skrytykował... Ale czasami bierz odpowiedzialność za to co piszesz.

Tak po chwili refleksji:
Cenię sobie Twoją wiedzę i wkład jaki wniosłeś w to forum - Sza Cun. Ale takie przypuszczenia włóżmy miedzy bajki i nie mieszajmy ludziom w głowach... Zdajesz sobie sprawę, że jesteś postrzegany tutaj jako pewnej rangi (większej lub mniejszej) przedstawiciel KMP? Wiesz, że taka wypowiedź może skutkować tym iż ludzi z paniką zaczną wymieniać ten olej w swoich autach z obawą o to, ze tłoki zaraz wyskoczą przez maskę? Masz świadomość tego? Ci ludzie będą musieli zapłacić za te wymiany... Będą robić anty reklamę...
Castrol nie jest najlepszym olejem - fakt. Na to są analizy, są karty itd. Są oleje od niego lepsze (i tańsze i droższe). Ale nie jest to takie ścierwo, że zalanie grozi awarią... No bez przesady - to jest kłamstwo, fałsz i gdyby tutaj był ktoś z Castrola to na prawdę mogłyby być tego przykre konsekwencje.
Także nie siej chłopie paniki wśród ludzi bo to całkowicie nieuzasadnione. Nie jest to żadna prawda i żadne fakty. Nie ma takich danych, mogą być ewentualnie Twoje odczucia i to w głównej mierze zasłyszane...

mark napisał(a):Nie nadaje się dopiero teraz?

O to, to, to... Nagle tak?
Rozumiem, że niebawem runie na Nas wiadomość, że w związku z tym iż KMP podpisało olejówkę na ten przykład z Shellem, to teraz może (KMP w takiej czy innej postaci) Nam powiedzieć prawdę, że oleje Lotos to jeszcze większe ścierwo niż ścierwowaty Castrol...

A z resztą to co napisał Witia najlepiej pokazuje profesjonalne podejście do tematów olejowych w ASO i tu też się nie ma co oszukiwać...

liroyek napisał(a):ja ostatnio slyszalem ze wiekszosc tych sprzedawanych w pl to nie pelne syntetyki a hydrcracki czy jakos tak, i ze np w pl pisze na nim pelny syntetyk a w de juz nie.jak to jest naprawde ? ja teraz zmienilem na millers, podobno pelne syntetyki to dzien dzisisjeszy to robia, millers, amsoil i motul

I TAK i NIE. Większość olejów, ale nie wszystkie. DOBRY HYDROCRACK jest ok i nic Ci w związku z tym nie grozi. Pełne syntetyki robi wiele firm i raz to już dokładnie opisywałem. Trzeba po prostu wiedzieć jak czytać pewne dane. Ale na pewno zalanie dobrego oleju (typu nawet Castrol) z pewnego źródła, z odpowiednimi normami nie grozi awarią silnika.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Ceed pije olej jak szalony

07 paź 2012 22:46

Właśnie, fakty i tylko fakty powinny tu grac najważniejsza rolę. Bo słyszałem, że ........ to nie jest fakt, tylko plotka.
Możliwe natomiast, że wszechobecne podróbki np.: oleju castrola ( i nie tylko, bo cena jest atrakcyjna) zniszczyły silnik. Kupno oleju z pewnego źródła ale droższego być może nie doprowadziłoby do takiej awarii jak opisał gisio.

Gisio przypadki awarii silnika zdarzały się kiedy olej był zalewany z zasobów własnych ASO, tych kupionych na wieloletnią umowę?

Vader
 

Re: Ceed pije olej jak szalony

08 paź 2012 02:33

Fakt jest taki mi castrola silnik pił a shell helix nie pije .To co zaobserwowałem piszę nikogo nie oczerniam tylko dzielę się swoim doświadczeniem. :)

egregor3000
 

Re: Ceed pije olej jak szalony

08 paź 2012 05:13

Vader napisał(a):Fakt jest taki mi castrola silnik pił a shell helix nie pije .To co zaobserwowałem piszę nikogo nie oczerniam tylko dzielę się swoim doświadczeniem. :)


Jaki silnik i jaki dokladnie olej?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Ceed pije olej jak szalony

08 paź 2012 06:11

I skąd ten olej. Jaka lepkość?

Bo nie uwierzę, że na jednym oleju 5W30 zejdzie litr, a na drugim nic. Owszem, mogą być różnice (małe), ale olej silnika nie uszczelni nagle. Chyba, że się wleje klej...
Poza tym jest tu wielu, którzy jeżdżą na Castrolu (ja jeździłem poprzednim autem) i nie powiedzą złego słowa...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Ceed pije olej jak szalony

08 paź 2012 06:46

ja osobiście nie lubię Castrola i doświadczenia mam złe z silnikowymi Castrola z przemysłowymi olejami Castrola nie mam doświadczeń bo nie istnieją w przemyśle za bardzo ( w Polsce na moich terenach)
za to silnikowe mocno ostatnio męczą -umowy trójstronne i widze wszyscy łażą w polarach i kurtkach i piją z kubeczkó Castrolowskich :-) poszli ostroooooooooo z kasą w marketing

ale nie wiem -- o co codzi że nie nadaje się do ceeda??? i to jeszcze tak ostro że silnik ma kopyto wystawić?!!! ale nie interesowałem się --ja nie leje C. do silnika
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Ceed pije olej jak szalony

08 paź 2012 07:35

ruszok, zapewne ciężko będzie w tej chwili udowodnić, że ewidentną przyczyną zapieczeń pierścieni jest Castrol - natomiast z tego, co wiem, to kilka przypadków tych usterek było i wszystkie silniki eksploatowane były na Castrolu. OK, może Castrol padł ofiara popularności w serwisach i jego częstego używania, ale silniki też w niemałym stopniu są zalewane przez ASO Kii Lotosem, Shellem, etc. - więc gdyby choć jeden przypadek był na innym oleju to możnaby myśleć, że to podatność silnika - a tak?
Dlatego sądzę że dobrze, że gisio informuje o problemach z silnikiem na Castrolu - lepiej dmuchać na zimne niż mieć rozbierany silnik. Skoro krąży opinia, że Castrol jest tak często podrabiany, to skąd mam wiedzieć, czy ASO - zupełnie w dobrej wierze - nie leje mi jakiegoś ścierwa, bo padła ofiarą nieuczciwego handlarza? To tak jak z Finlandią czyli niestety najczęściej podrabianą wódką w Polsce - zapewne w naszym sklepie jest oryginał, ale ilu z nas nie kupuje jej, mimo że jest dobra, strając się zminimalizować ryzyko, że padnie hasło "Pijmy szybciej, bo coś się ściemnia"?
I żeby nie było - do tej pory byłem zapalonym użytkownikiem Magnateca, od ładnych kilku lat w kilku moich autach stosowałem wyłącznie jego - i np. Focus I 1,6 benz. przejechał na nim 240 kkm i na ostatnim badaniu diagnostycznym robionym przed jego sprzedażą, pomiary parametrów silnika wskazały, że nie wskazuje on absolutnie żadnych objawów zużycia. Ale skoro jest ryzyko, że nasze silniki Castrola z jakiś powodów nie lubią (ja nie mówię, że tak jest, ale są fakty, które dają do myślenia), zdecydowałem się na zmianę.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Ceed pije olej jak szalony

08 paź 2012 08:29

Jak już pisałem w drugim poście miałem to samo (spalanie ok. 1l oleju na 7-8kkm, silnik po generalce w ASO na gwarancji) i jeździłem właśnie wtedy na Castrolu Professional SLX 5W30 (od nowości taki mi lało ASO). Może faktycznie coś w tym jest...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Ceed pije olej jak szalony

08 paź 2012 10:29

pioter napisał(a):Ale skoro jest ryzyko, że nasze silniki Castrola z jakiś powodów nie lubią (ja nie mówię, że tak jest, ale są fakty, które dają do myślenia), zdecydowałem się na zmianę.

pioter zgoda, Twoje argunenty są ok. Tylko skoro gisio wie, zna problem to czemu w ASO nie ma żadnej oficjalnej informacji na ten temat. Pozwoliłem sobie dzisiaj podzwonić do kilku losowo wybranych ASO i ciąle to samo pytanie : a skąd ma pan takie informacje? nie posiadamy żadnej informacji z centrali. :!! To proszę wyjaśnij mi czy te silniki mają się psuć a informacja jest tak tajna że strach o niej mówić :??

ruszok napisał(a):Tak po chwili refleksji:
Cenię sobie Twoją wiedzę i wkład jaki wniosłeś w to forum - Sza Cun. Ale takie przypuszczenia włóżmy miedzy bajki i nie mieszajmy ludziom w głowach... Zdajesz sobie sprawę, że jesteś postrzegany tutaj jako pewnej rangi (większej lub mniejszej) przedstawiciel KMP? Wiesz, że taka wypowiedź może skutkować tym iż ludzi z paniką zaczną wymieniać ten olej w swoich autach z obawą o to, ze tłoki zaraz wyskoczą przez maskę? Masz świadomość tego? Ci ludzie będą musieli zapłacić za te wymiany... Będą robić anty reklamę...
Castrol nie jest najlepszym olejem - fakt. Na to są analizy, są karty itd. Są oleje od niego lepsze (i tańsze i droższe). Ale nie jest to takie ścierwo, że zalanie grozi awarią... No bez przesady - to jest kłamstwo, fałsz i gdyby tutaj był ktoś z Castrola to na prawdę mogłyby być tego przykre konsekwencje.
Także nie siej chłopie paniki wśród ludzi bo to całkowicie nieuzasadnione. Nie jest to żadna prawda i żadne fakty. Nie ma takich danych, mogą być ewentualnie Twoje odczucia i to w głównej mierze zasłyszane...


Nie chcę cytować Ruszoka w calości choć ma rację, ale czy zaraz nie wywoła to paniki i kilku userów uda się do ASO i powie że na forum jest gisio z KMP i powiedział że castrol zabija silniki gamma. Przecież to nie oto chodzi sam wiesz. Z całym szacunkiem dla gisio :)
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Ceed pije olej jak szalony

08 paź 2012 10:57

To są domysły, a nie argumenty. Może tak być dlatego, że swego czasu najwięcej zalewanych w GAMMAch olejów to właśnie Castrol. Nie uwierzę, że te usterki były TYLKO na Castrolu. Nie masz takich danych więc nie możesz tak twierdzić.
Tak więc dla mnie to jest tylko sianie paniki. Dajcie ekspertyzy to możemy dyskutować. Inaczej włożyć między bajki. A to, że się komuś wyłożyło na Castrolu... Po pierwsze to może być całkowity przypadek, po drugie jest milion innych powodów z których to się mogło stać. Chociażby taki, że w ASO TWIERDZĄ że wlewają Castrol, a jest ścierwo (czyli niepewne źródło). Tak samo może być z Lotosem.
A jest choć jedna ekspertyza, która mówi, że to olej (o prawidłowych parametrach) zniszczył silnik? Bo nie wydaje mi się... Wtedy można by bić do producenta oleju, a jakoś o tym nie słychać. Skoro macie taką pewność, że to Castrol to czemu poszkodowani się do nich nie zgłoszą? Ja miałem przygodę z producentem wycieraczek i po ekspertyzie przyznał się do winy i naprawił szkody na swój koszt... Więc można...

A i co do wie... To ja też mam dość dobry styk z szeroko pojętą mechaniką samochodową i informacje nt. Castrola są jasne. Kupujesz pewny olej z pewnego źródła - nie masz się co martwić. Kupujesz 2 razy taniej niż w sklepie i cieszysz się, że oszczędziłeś / padasz ofiarą oszustwa (witamy w Polsce) - wiedz, że coś się dzieje. Ale nigdy nie dostałem takiej informacji co by oryginalny Castrol niszczył silnik. A uwierz mi, że już wiele ceedów i i30 przeszło przez ten warsztat. Wiele z Castrolem.

PS. Nie jeżdżę na Castrolu już (jak wspominałem kiedyś jeździłem). Zrezygnowałem bo uznałem, że są lepsze oleje. Ale nigdy się nie bałem, że auto wybuchnie... Więc jak ktoś ma go zalanego to niech nie panikuje - spokojnie dojeździ a potem sobie zmieni dla spokoju (jeśli się obawia).
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

egregor3000
 

Re: Ceed pije olej jak szalony

08 paź 2012 11:54

DexterKr napisał(a):Pewnie uszczlka pokrywy zaworow. Koszt nie powinien byc wielki. Sprawdzilbym tez odme zeby sie upewnic, ze to nie przez nia poszla uszczelka.


Przy okazji, to rocket science czy da sie w miare łatwo wymienić?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Ceed pije olej jak szalony

08 paź 2012 14:18

Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Ceed pije olej jak szalony

08 paź 2012 15:57

oczywista bzdura -taki ważny dyrektor i żóna 20 lat jednym autem jeździ - a on musi jeździc autem po 400tys?

pomijająć wszystkie inne parametry oleju --ama lepkość się zmieni po tylu latach i tyle w temacie
albo jak w lagunie dieslu - jak wymieniasz olej co 30 tys - to turbinę co 90 tys ( takie powiedzonko z ASO Reno)
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gisio
V kolumna
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Ceed pije olej jak szalony

08 paź 2012 17:02

Witam ponownie,

Chciałbym wyjaśnić parę kwestii, które wnioskuję, że nie do końca mogłybyć prawidłowo zinterpretowane. Po pierwsze moje posty opieram na swoich spostrzeżeniach i dzielę się nimi w dobrzej wierze, przy czym nie zamierzam tutaj kogokolwiek oczerniać ani zabezpieczać interesów tych czy innych firm a tym bardziej siać paniki (uważam, że piszę z dorosłymi ludźmi).
Nie twierdzę, że Castrol wytwarza złe produkty, choć jak ruszok zauważył na rynku są dostępne inne może nawet lepsze artykuły, ale nie mi to komentować czy też wchodzić w polemikę. Nie jest moim celem, żebyście wszyscy jak jedna rzeka udali się do ASO na wymianę olejów w silnikach a tym bardziej obdzwaniali wszystkich dookoła i próbowali uzyskać potwierdzenie tego, co ktoś napisał na forum, bo nie tędy droga ani cel mojego postu.

Ruszok piszesz o faktach – przypomnę Ci wymianę postów dotyczących usterek sprzęgieł (pamiętasz?). Jak podałem przybliżone statystyki to powstało istne „zawirowanie”. Nawet jakby w tym przypadku je podał nic one by nie zmieniły. Powiem Ci, że to forum jest obecnie jedynym forum, na którym coś komentuję i wymieniam się spostrzeżeniami, może dlatego, że nie mam czasu. Wolę od wylewności komuś pomóc i w takim kontekście był mój komentarz- jako dobra rada.

To czy na rynku można kupić „podróbki” takiego czy innego oleju trudno mi oceniać – mimo to przyjąłem taką informację do wiadomości, bo może mi być pomocna w przyszłości (chociażby będę zwracał na to, co jest umieszczone na opakowaniu kupując dany produkt). A i nie jeżdżę po osobie, która umieściła taki komentarz jak po przysłowiowej „ łysej kobyle”.

Jak widzicie jedna z osób na forum potwierdziła, że miała naprawiany silnik. Obecnie druga ma problemy ze swoim autem – oczywiście może to być tylko zbieg okoliczności i oby takich zbiegów jak najmniej (sobie i Wam tego życzę).

Uważam, że należy zapobiegać chorobie a nie ją później leczyć.

ruszok napisał(a): ... Więc jak ktoś ma go zalanego to niech nie panikuje - spokojnie dojeździ a potem sobie zmieni dla spokoju (jeśli się obawia).


I takie było finalne przesłanie mojego komentarza!

Pozdrawiam:
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Ceed pije olej jak szalony

08 paź 2012 18:19

To rozumiem, że się zgadzamy.

gisio napisał(a):Chciałbym wyjaśnić parę kwestii, które wnioskuję, że nie do końca mogłybyć prawidłowo zinterpretowane. Po pierwsze moje posty opieram na swoich spostrzeżeniach i dzielę się nimi w dobrzej wierze, przy czym nie zamierzam tutaj kogokolwiek oczerniać ani zabezpieczać interesów tych czy innych firm a tym bardziej siać paniki (uważam, że piszę z dorosłymi ludźmi).

I niech tak zostanie. Ale w oczach wielu forumowiczów jesteś szychą w KMP (taką czy inną to nie ważne). Jesteś z KMP i bezpośrednio im sugerujesz, żeby wylewali te oleje. Trzeba też brać to pod uwagę, że tu zadziała psychologia tłumu, który pójdzie za swoim liderem w tej kwestii. Więc dla mnie to było niepotrzebne sianie paniki. Musisz na to uważać.
A z resztą wyobrażasz sobie, że niektórzy pojadą do ASO i będą mówić: "bo jakiś gisio na forum - szycha w KMP, ale nie znam nazwiska - powiedział, że Castrol jest do dupy i trzeba go wymieniać. I nie dyskutujcie."
A oni na to będą patrzeć z politowaniem co te ciołki wymyślają. Utwierdzać się będą, że na tym forum to jacyś łosie chyba są...

Także nie ma co z przypadków odczytywać faktów. Były awarie na innych olejach - od choćby ta w cerato z 1.6 crdi d4d gdzie wiem, że nie był Castrol tylko ... Ale mimo, że wpierw mówili, że to wina oleju to okazało się coś innego. A nazwy podawać nie będę bo wiesz jak to działa.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl