Pisk, świst po włączeniu klimatyzacji 1,6crdi 115KM

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Adasiek
 

Pisk, świst po włączeniu klimatyzacji 1,6crdi 115KM

31 sie 2012 18:54

Witam.
Od dłuższego czasu w moim aucie pojawił się dziwny pisk (wysokie tony)dochodzący z okolic silnika. Pojawia się zawsze na ciepłym silniku i w momencie kiedy włączam klimatyzację. Gdy klimę wyłączę robi się cicho, pisk ustaje. Serwis nie potrafi sobie z tym poradzić. Ostatnio na gwarancji wymienili nawet turbinę na nową ale problem dalej pozostał. Może macie jakieś sugestie co to może być, może ktoś miał taki przypadek. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Pisk, świst po włączeniu klimatyzacji 1,6crdi 115KM

31 sie 2012 20:34

Tylko jedną. Zmień serwis.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Pisk, świst po włączeniu klimatyzacji 1,6crdi 115KM

31 sie 2012 23:05

co ma turbina do klimatyzacji? Pasek się ślizga, wywalone sprzęgło klimatyzacji lub sprężarka. Ew. wentylator klimatyzacji.

ja bym tutaj szukał na początku
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Adasiek
 

Re: Pisk, świst po włączeniu klimatyzacji 1,6crdi 115KM

01 wrz 2012 06:47

co ma turbina do klimatyzacji?

Mówili że jak odłączali wężyk od turbiny to pisk ustawał. Niestety najbliższy inny serwis mam dopiero 100km .

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Pisk, świst po włączeniu klimatyzacji 1,6crdi 115KM

01 wrz 2012 08:25

Ja pierdziu, to nie słyszą co piszczy? Ja rozumiem że trudno ustalic np. co stuka jak dźwięk dobiega gdzieś z wnętrza silnika - no nie da się zajrzeć. Ale tu nie mogą przyłozyc ucha i ustalić, czy to pasek, sprężarka czy jakieś inne cudo? Podjechałbym te 100 km, podjechał ... :twisted:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: Pisk, świst po włączeniu klimatyzacji 1,6crdi 115KM

25 wrz 2012 19:45

Adasiek napisał(a):Witam.
Od dłuższego czasu w moim aucie pojawił się dziwny pisk (wysokie tony)dochodzący z okolic silnika. Pojawia się zawsze na ciepłym silniku i w momencie kiedy włączam klimatyzację. Gdy klimę wyłączę robi się cicho, pisk ustaje. Serwis nie potrafi sobie z tym poradzić. Ostatnio na gwarancji wymienili nawet turbinę na nową ale problem dalej pozostał. Może macie jakieś sugestie co to może być, może ktoś miał taki przypadek. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

Mam to samo (gwizd)na wolnych obrotach zaraz po uruchomieniu, wymieniona sprężarka klimy, dalej to samo, potem mówili, ze niby alternator się "wzbudza" machnąłem ręką jak powiedzieli, że jest wszystko ok. Potem kiedyś usłyszałem jak jedna kobieta uruchomiła swojego ceeda i spod maski na wolnych obrotach podobnie. TZN. TTTM ;)
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

Avatar użytkownika
marecki75
Weteran
 
Posty: 1062
Dołączył(a): 13 sty 2008 12:05
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Pisk, świst po włączeniu klimatyzacji 1,6crdi 115KM

20 paź 2012 10:50

no właśnie u mienia toże występuje eta aszybka. za 2,5 k będę dziełał obsłużenie to zgłoszę 8)

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 139 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl