Dziwny stuk w sprzęgle

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
groz3
 

Dziwny stuk w sprzęgle

13 sie 2012 12:04

Witam mam cedzaka z silniczkiem 1.4 cvvt dohc 90 km przejechane 15 tyś i od niedawna denerwuje mnie dziwny stukot dochodzący z okolicy sprzęgła . gdy wcisnę pedał sprzęgła do oporu i puszcze to w połowie skoku pedała występuje ten stukot .mam pytanie czy tak ma prawidłowo pracować sprzęgło w ceedach ? Jeśli ktoś miał taki objaw i udało mu się uporać proszę o wskazówkę co to może być i czy w ASO zrobili to w ramach gwarancji . daje jeszcze link z dźwiękiem nakręcony w komorze silnika http://www.youtube.com/watch?v=zQZNo24T ... e=youtu.be dźwięk jest słyszalny od 8 sek . Z góry dziękuje wszystkim za pomoc .

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

13 sie 2012 17:13

To absolutnie nie jest normalne. Jedź z tym czym prędzej do ASO. Niech zdiagnozują co to jest i naprawią.
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

AUTOR WĄTKU
groz3
 

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

16 sie 2012 13:33

Zapomialem dodać że ten stuk przenosi się na dźwignię biegów jest odczuwalne drganie

AUTOR WĄTKU
groz3
 

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

22 sie 2012 09:01

Odwiedziłem dzisiaj aso mechanicy stwierdzili że wszystko jest w porządku i że ten typ tak ma . Czy ktoś ma ceed 1.4 90km i ma taki sam objaw

Avatar użytkownika
michal55yh
Asystent Kierownika
 
Posty: 324
Dołączył(a): 31 mar 2012 13:46
Lokalizacja: Lubań
Grupa: Dolny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia Sportage

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

22 sie 2012 20:01

Jeśli ktoś mówi, że ten typ tak ma to znaczy, że kłamią. 90% przypadków to sytuacja, w której ASO nie chce Ci naprawić auta.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT GT-Line
Skradziona Kia Stinger 2.0 GT-Line :szok:
EX Kia Optima 1.7CRDI A/T XL MY2015
EX Kia cee'd 1.4CRDI M MY2013
EX Kia Sportage 1.7CRDI M MY2012

mojasportage.pl

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

22 sie 2012 21:35

Ja w którymś wątku napisałem, że mi zaczęło sprzęgło dość mocno zgrzytać.. 1.09 jestem umówiony u Pateckiego na sprawdzenie.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Dziwny stuk w sprzęgle

22 sie 2012 21:40

Ja u siebie mam delikatnie podobny dźwięk podczas puszczania sprzegła, jednak zdecydowanie cichszy. Natomiast dodatkowo jest u mnie piszczenie. Z początku myślałem że piszczenie to jakaś linka lub coś, jednak na przeglądzie tydzień temu, mechanik zakwalifikował do wymiany coś kulowego tam i jeszcze jeden element. Jestem umówiony we wrześniu na wymianę. Niestety muszę auto zostawić na cały dzień gdyż jest potrzeba wyciągnięcia skrzyni. Jak zostanie to wymienione to dam znać co to dokładnie było.

--W pośpiechu z BlackBerry
Obrazek

AUTOR WĄTKU
groz3
 

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

23 sie 2012 16:33

Mi powiedzieli że w tym modelu skrzyni biegów jest jakiś element (kąkretnie nie powiedzieli jaki ) wykonany z wadliwego materiału ale że to nie ma żadnego wpływu na działanie sprzęgła i nie zagraża bezpieczeństwu i że występuje ten stuk we wszystkich modelach ceed 1.4 90km . Twierdzili że sprawdzali w innych ceedach oraz że dzwonili do pomocy technicznej i dostali odpowiedź że ten typ tak ma .i puki co producent nie ogłasza akcji naprawczej i najprawdopodobnie nie ogłosi bo to nie zagraża bezpieczeństwu .

AUTOR WĄTKU
groz3
 

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

23 sie 2012 16:36

Ryba4 jak dowiesz się co to za Przyczyna daj znać
Ostatnio edytowano 23 sie 2012 19:03 przez groz3, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

23 sie 2012 18:52

groz3 napisał(a):co to za pszczyna daj znać


Myślę że to będzie to: http://goo.gl/maps/Yu1BX
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
groz3
 

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

23 sie 2012 19:05

Oj tam oj tam każdy może się pomylić gdy pisze na telefonie :-)

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

10 paź 2012 10:36

ples napisał(a):[...] Natomiast dodatkowo jest u mnie piszczenie. Z początku myślałem że piszczenie to jakaś linka lub coś, jednak na przeglądzie tydzień temu, mechanik zakwalifikował do wymiany coś kulowego tam i jeszcze jeden element. Jestem umówiony we wrześniu na wymianę. Niestety muszę auto zostawić na cały dzień gdyż jest potrzeba wyciągnięcia skrzyni. Jak zostanie to wymienione to dam znać co to dokładnie było.

Ples mamy październik... Co tam mechaniory zdziałali z tym piszczeniem?
Mnie od niedawna także zaczęło coś piszczeć, też jakby linka i chciałbym wiedzieć co zrobiono.

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

10 paź 2012 10:39

@Piotr, cholera nie miałem czasu aby tam podjechać, nie mówiąc już o samym umówieniu... Jutro mój wspólnik jedzie na urlop, tak więc sprawa niestety odłożona do końca miesiąca. Na pewno dam znać ;)

EDIT:
Wczoraj oddałem samochód do naprawy pisku przy wciskaniu/zwalnianiu sprzęgła. Powiedziano mi, że wymienią łapę oraz sworzeń. Czy coś jeszcze? Tego nie wiem. Napiszę po odbiorze samochodu dziś.
Obrazek

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

24 paź 2012 21:07

No i po naprawie. Wymieniono łapę sprzęgła, łożysko oporowe i sprężynę (jakąś). Po naprawie mogę powiedzieć, że sprzęgło chodzi bardzo gładko. Żadnych pisków czy też innych dziwnych dźwięków już nie uświadczam. Wszystko wymienione w ramach gwarancji, choć co do łożyska były wątpliwości, które rozwiała karta gwarancyjna.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
groz3
 

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

28 paź 2012 16:54

I to sie nazywa podejście do klienta a nie tak jak mi powiedziano że te samochody z tym silnikiem tak mają

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

08 lis 2012 00:32

ples napisał(a):No i po naprawie. Wymieniono łapę sprzęgła, łożysko oporowe i sprężynę (jakąś). Po naprawie mogę powiedzieć, że sprzęgło chodzi bardzo gładko. Żadnych pisków czy też innych dziwnych dźwięków już nie uświadczam. Wszystko wymienione w ramach gwarancji, choć co do łożyska były wątpliwości, które rozwiała karta gwarancyjna.


Właśnie!! Kolego mi miła Pani z ASO, która wysłała zapytanie do KMP zakomunikowała że góra zakwalifikowała moje sprzęgło do wymiany gwarancyjnej (a mam 73 tys km), ale tylko tarczę i docisk, a za łożysko będę musiał zapłacić!! Jak się wykłóciłeś? ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

08 lis 2012 10:06

Ryba4 napisał(a):Właśnie!! Kolego mi miła Pani z ASO, która wysłała zapytanie do KMP zakomunikowała że góra zakwalifikowała moje sprzęgło do wymiany gwarancyjnej (a mam 73 tys km), ale tylko tarczę i docisk, a za łożysko będę musiał zapłacić!!


Jak to mówiła, to nie śmiała się sama z siebie?

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

08 lis 2012 10:45

Ryba4 napisał(a):[...] ale tylko tarczę i docisk, a za łożysko będę musiał zapłacić!! Jak się wykłóciłeś? ;)

Nic się nie kłóciłem. Pan z ASO zajrzał do książki gwarancyjnej, uśmiechnął się i powiedział, że mam "fajną książkę" i że łożysko jest na koszt KIA. Domyślam się, że w późniejszych kartach gwarancyjnych jest wykluczenie lub jakieś ograniczenie na te łożysko (limit km lub przebieg lub czas).
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

08 lis 2012 14:18

mark napisał(a):Jak to mówiła, to nie śmiała się sama z siebie?


a czemu?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Dziwny stuk w sprzęgle

08 lis 2012 20:28

Dlatego, że to nielogiczne.
ASO zakwalifikowało do wymiany: docisk, tarczę i łożysko. Tylko, że na gwarancji wymienimy tylko docisk i tarczę a łożysko oporowe to na koszt klienta.
Przecież te części, powinny być wymieniane tylko w komplecie.
Chyba, że jakieś są ograniczenia w gwarancji akurat na łożysko oporowe. Ale to by było nie fer, przy takiej usterce.

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 138 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl