Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Poznań
 

Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

05 gru 2011 14:33

Słuchajcie... Ogólnie przeryłem forum i widzę, że odnośnie dzwonienia w silniku mamy następujące możliwości:

- jest to związane z zaworami (http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=38&t=5310 oraz http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=36&t=4681 oraz http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=36&t=4430

- jest to związane z awarią np. łożysko oporowe sprzęgła (bardzo częsta usterka w cee'dach) - http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=38&t=2096

JEST WIELE TEMATÓW W RÓŻNYCH MIEJSCACH. ZACZNIJMY SPRAWĘ "DZWONIENIA" CZY "ŚWIERSZCZENIA" W SILNIKU OMAWIAĆ W JEDNYM MIEJSCU.

Nie muszę nadmieniać, że mam ten sam problem. Myślałem, że zawory ale byłem w serwisie i jechałem z mechanikiem... Mówił coś o szklankach i że to dzwonienie to kwestia paliwa (tłumaczenie identyczne jak u jednego z kolegów w jednym z ww. postów). Zmianiałem paliwo na różne renomowane filmy i problem cały czas obecny.

Więc może to rzeczywiście problem związany ze skrzynią biegów i łożyskiem oporowym sprzęgła ???

Tutaj piszę to co kiedyś pisałem odnośnie mojego problemu:

"Słyszę coś w rodzaju dzwonienia czy metalicznego obijania się jakby melalu o metalowy cylinder w silniku. Mam to w sumie od początku ale teraz jakby się nasila. Szczególnie głośno jest w przedziale 50 - 70 km/h ale teraz jest taka zależność. Kiedy utrzymuje się prędkość czy 50 czy 70 km/h to jest "dzwonienie"... kiedy puści się pedał gazu to ustaje... kiedy da się maksa gazu to też ustaje albo się znacznie ścisza...
Mówiłem o tym w ASO przy okazji przeglądu po 10 000 km... Przejechali się (oczywiście bezemnie) i powiedzieli, że oni nic nie słyszą a jeśli coś jest to mam przyjechać jak będzie się nasilać...

Czy ktoś ma (miał) podobny zdiagnozowany przez serwis przypadek???

Jakiś czas temu przejechali się ze mną i usłyszeli dzwonienie. Odpowiedzi co to jest nie uszłyszałem... Coś gadał że zawory nie bo są na szklankach... WTF ???


przez artur_niz » Pn lip 12, 2010 22:34

Witam,
Zauważyłem u siebie ( dotyczy 1.4 benzyna 109 koników) stukanie zaworów. Co ciekawe zawory stukają tylko w określonej sytuacji:
Spokojna ustabilizowana jazda (bez przyspieszania lub zwalniania) na 3, 4 lub 5 biegu w zakresie obrotów 2100-2200. Tylko w tej sytuacji. Szczególnie wyraźnie słuchać je przy dodatkowym obciążeniu silnika jakim jest włączona klimatyzacja.
Byłem na bardzo wstępnym rozpoznaniu w ASO i umówiony jestem na konkretne zbadanie problemu, ale chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was też takie zjawisko kiedyś zaobserwował?


Pn gru 05, 2011 14:34
Proszę aby ktoś pośledził wszystkie wypowiedzi i określił przyczynę i lokalizaćję dzwonienia czy świerszczenia i czy te odgłosy zawsze będziemy słyszeć z silnika... ???

PYTANIE RACZEJ DO KOLEGÓW MECHANIKÓW LUB OSÓB, KTÓRYM MECHANICY ROZWIĄZALI PODOBNY PROBLEM !!!

ruszok:
Rozumiem frustracje, ale już 2 raz poprawiam tytuł. Regulamin pkt. 2 f) - proszę się do tego stosować. Wszystko ma być czytelne, a nie.
Ostatnio edytowano 06 gru 2011 08:48 przez Poznań, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: >>>Dzwonienie i świerszczenie w silniku [temat zbiorczy]

05 gru 2011 20:52

Tak na początek to jaki silnik, rok produkcji?

AUTOR WĄTKU
Poznań
 

Re: >>>Dzwonienie i świerszczenie w silniku [temat zbiorczy]

05 gru 2011 20:57

Silnik benzyna 1.4 rok 2009 po lifcie (ProCeed) friendss

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [temat zbiorczy]

06 gru 2011 01:38

Opis usterki/wady jest trochę chaotyczny ale spróbujmy. Jeżeli hałasują zawory to byłoby to słyszalne od odpalania silnika i dźwięk narastałby w miarę dodawania obrotów. Czyli im wyższe obroty tym dźwięk luźnych zaworów jest głośniejszy. Natomiast jakby to miało być padające sprzęgło to, lekkie naciśniecie pedału sprzęgła powinno na chwilę spowodować ustanie piszczenia łożyska oporowego.
Moim zdaniem, do wykrycia co i gdzie świerszczy najlepsza będzie prosta czynność, osłuchanie stetoskopem.
Ostatnio edytowano 06 gru 2011 09:49 przez mark, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Poznań
 

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [temat zbiorczy]

06 gru 2011 08:47

Słuchaj, mój opis odpowiada opisowi kolegi:

przez artur_niz » Pn lip 12, 2010 22:34

Witam,
Zauważyłem u siebie ( dotyczy 1.4 benzyna 109 koników) stukanie zaworów. Co ciekawe zawory stukają tylko w określonej sytuacji:
Spokojna ustabilizowana jazda (bez przyspieszania lub zwalniania) na 3, 4 lub 5 biegu w zakresie obrotów 2100-2200. Tylko w tej sytuacji. Szczególnie wyraźnie słuchać je przy dodatkowym obciążeniu silnika jakim jest włączona klimatyzacja.
Byłem na bardzo wstępnym rozpoznaniu w ASO i umówiony jestem na konkretne zbadanie problemu, ale chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was też takie zjawisko kiedyś zaobserwował?


Myślę, że ten Kolega mając ten sam silnik ma dokładnie tę samą dolegliwość co ja... Problemem jest, że dzwonienie nie pojawia się na postoju nawet w czasie gazowania. Jest to jakieś drganie pojawiające się w silniku jakby w metalowym cylindrze w czasie jazdy tak jak to wyżej opisał nasz Kolega.

Czy jest pod naszymi kijankami jakaś metalowa osłona, która może wpadać w drgania ???

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [temat zbiorczy]

06 gru 2011 09:59

To jest takie szukanie przyczyn na oślep. Nie wiem czy odpowiedź lub radę na to, znajdziesz w internecie. Zmień serwis, weź mechanika na jazdę próbną ale sam prowadź auto. Jeździj z nim aż w końcu usłyszy to stukanie lub dzwonienie.

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

06 gru 2011 16:16

U mnie świerszczy ba pewno coś w sprzęgle. Jak wcisnę sprzęgło to cisza. Podobnie jak docisnę palcem łapę wystająca ze skrzyni to też cisza.

AUTOR WĄTKU
Poznań
 

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

08 gru 2011 17:26

Dobra. Dzisiaj byłem w ASO Lee...
Nie mam na głowę, potwierdzili dzwonienie w silniku (zresztą po raz drugi) tylko tym razem przyznali, że ludzie się zgłaszają.
Podobno mają maila od Kia, że to dzwonienie w okolicach 2 tys. obrotów to normalna rzecz, i że nie mają przyjmować na to reklamacji i naprawiać tego.

Oględziny auta wykonywał Pan Marcin (pozdrawiam). Na jeździe ze mną po raz drugi potwierdził dzwonienie. Jednak w opisie pooględzinowym pomimo mojej prośby nie zostało zawarte nawet słowo na temat dzwonienia, ponieważ bali się, że jak tak napiszą to ja zaraz przyjadę z powtrotem i będę ich dręczył usuwaniem "usterki" a to jest przecież normalna praca silnika...
Przyjęcie i odbiór auta miałem przez Pana Artura. Za nic w świecie nie chcieli napisać, że słyszą dzwonienie. Za to uzyskałem ksero zlecenia gdzie jest zawarty mój opis usterki. Jednak komentarz mechanika na koniec jest "Podczas jazdy z klientem auto zachowywało się prawidłowo praca silnika i skrzyni prawidłowa..." W związku z tym moje zdanie nie zostało uwzględnione i raczej w razie problemów w przyszłości z zaworami na nic mi się zda ten kawałek papieru.

Samochód zabrali o godz. 8:30, czekałem do godz. 13:30. Zapytałem się co tak długo po czym po 5 min zawołali mnie do auta.
Pan Marcin porozmawiał ze mną mówiąc, że patrzył i na skrzynię i silnik, słuchał, dociskał łapę sprzęgła, zero luzów. Rzeczowe i konkretne podejście do sprawy.
Wkurza mnie to, iż pomimo tego, że słyszą dzwoniene nie chcą tego nigdzie napisać... Ale przecież patrzenie nie zabrało 5 godzin!

Jestem zadowolony z tego, że mnie nie skasowali za "popatrzenie" i jazdę z mechanikiem (coś czasu musieli dla mnie poświęcić).

AUTOR WĄTKU
Radar
 

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [temat zbiorczy]

25 sie 2012 21:27

Witam Serdecznie

W ostatnim czasie z pod maski zaczął dochodzić dziwny i dość drażliwy dźwięk nazwijmi go potocznie "świerszczem"
Co ciekawe dzwięk ustaje w momencie wciśnięcia pedału sprzęgła.
Silnik to 1.6 Benzyna

W piątek jade do serwisu ale bardzo mnie ciekawi co to...
Miał ktoś podobny problem?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

26 sie 2012 09:55

Radar napisał(a):Co ciekawe dzwięk ustaje w momencie wciśnięcia pedału sprzęgła.


Łożysko oporowe sprzegła.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Radar
 

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

26 sie 2012 19:00

Czyli to jest jeden z pierwszych sygnałów do wymiany sprzęgła?

Avatar użytkownika
pewuel
Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 03 maja 2009 12:45
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Wielkopolska

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

26 sie 2012 20:03

Niestety ale tak. Też mam podobny problem i z otrzymanych informacji wygląda to tak, że łożysko oporowe będzie wymienione na gwarancji, natomiast przy okazji warto wymienić również pozostałe elementy sprzęgła aby za jakiś czas nie skończyło się poważniejszą awarią, gdyż sprzęgło wystarcza średnio na 80-120tys. Oczywiście za sprzęgło (materiał) trzeba już zapłacić. Pytanie brzmi czy warto? :?
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Radar
 

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

29 sie 2012 19:05

Koszty wymiany sprzęgła w serwisie są kosmiczne, ale chyba sam sobie strzelilem w kolano z tym sprzeglem holujac mondeo...

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

19 wrz 2012 07:38

eeeeeeeeeeeeee

mam wymienione sprzegło przy 45 tys - teraz mam 105 tys i znów piszczy - pan mi zwrócił na to uwagę w ASO w stacji diagnostycznej-jeźdze i olewam GŁOŚNIEJ RADIO !!!
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

19 wrz 2012 20:48

I takie podejście mi się podoba clapping
Jak odpadnie to będzie wiadomo co się zepsuło :ha
Ja od pewnego czasu słyszę dziwne dźwięki, jakby bardzo głośne świerszcze mi się zalęgły pod maską, jak jadę na wstecznym ze skręconą kierownicą w zasadzie przy każdej prędkości. Na razie nic nie robię czekam do przeglądu w lutym. ;(
Może ktoś z was miał już u siebie coś takiego :??
Autko SW 1,6 benzyna.
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

AUTOR WĄTKU
bili1979
 

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

10 mar 2013 14:46

Witam,ja również mam takie dziwne dzwięczenie w silniku,do tego świeciła kontrolka z oleju,mimo iż olej byl w silniku,mechanik stwierdzil,ze mam sprzedac auto,bo wkrotce silnik mi sie zatrze na amen,mam pytanie jakby tak sie stalo to trzeba kompletny silnik kupic czy wystarczy sam słupek?...

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

10 mar 2013 15:27

bili1979 napisał(a):Witam,ja również mam takie dziwne dzwięczenie w silniku,do tego świeciła kontrolka z oleju,mimo iż olej byl w silniku,mechanik stwierdzil,ze mam sprzedac auto,bo wkrotce silnik mi sie zatrze na amen,mam pytanie jakby tak sie stalo to trzeba kompletny silnik kupic czy wystarczy sam słupek?...


Możesz dokładnie opisać te "dziwne dzwięczenie w silniku"?
Piszesz, że mechanik sugerował sprzedaż auta- jak to uzasadnił?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

10 mar 2013 15:48

bili1979 napisał(a):do tego świeciła kontrolka z oleju,mimo iż olej byl w silniku


A co, już masz auto po gwarancji??? Musiałbys mieć kijankę przedpremierową, bo nawet jeszcze pierwsze egzemplarze nie wyskoczyły z gwarancji na silnik (siedem lat). Więc jesli olej jest, a świeci się kontrolka i słychać dziwny dźwięk, to wal do ASO a nie myśl o sprzedawaniu.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
bili1979
 

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

10 mar 2013 16:28

Jest 7 lat gwarancji na silnik albo 150tys przebiegu,a ja to auto 2 lata temu kupilem z przebiegiem 170tys bez ksiazki serwisowej,nie znam sie na mechanice aut jestem dekarzem i budowlancem i w tym jestem dobry,ale co do aut...:(

Po samochod do mechanika jade jutro,odbiore,poslucham co mi ma do powiedzenia,skonsultuję to z innym swoim mechanikiem i opowiem wam o tym juz wtedy ze szczegółami,ps po zakupie auta po kilku dniach sie dowiedzialem ze koles co mi je sprzedal pracowal dla firmy,ktora wypozyczala auta a kupil ją od nich na fakture proforma,jak w aso sprawdzilem to gadali,zebym sie pozbyl tego samochodu,bo bylo bite z kazdej strony...

Co do pytania o silnik to odpowie mi ktoś czy wystarczy kupić goły słupek bez osprzętu jeżeli się okaże,że mój juz niedługo sie zatrze?


Edytowałem Twoje 3 posty !
Zasady forum są wyraźne - nie piszemy posta pod postem. EDYTUJEMY !
- George

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

10 mar 2013 20:57

Co trzeba wymienić w silniku i osprzęcie, to powinien wypowiedzieć się mechanik.
Jeżeli to prawda, że silnik jest zajeżdżony, to i osprzęt również może być w nie najlepszym stanie. Mam na myśli np.: wtryski, turbosprężarkę, sprzęgło,....

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 29 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl