Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

10 mar 2013 21:02

bili1979 napisał(a):Co do pytania o silnik to odpowie mi ktoś czy wystarczy kupić goły słupek bez osprzętu jeżeli się okaże,że mój juz niedługo sie zatrze?


Czasami ręce i nogi opadają ...
Kolego - zatarcie silnika następuje na skutek braku smarowania powierzchni trących o siebie - skoro Twój silnik pracuje normalnie to trzeba po prostu sprawdzić, co jest powodem palącej sie kontrolki ciśnienia a nie CZEKAĆ NA ZATARCIE JEDNOSTKI NAPĘDOWEJ!!! Może jest to tylko głupota, której usunięcie kosztuje niewielkie pieniądze (np. zapchany smok pompy, zawór przelewowy zablokował się w pozycji otwartej, padł czujnik, etc.), a Ty czekasz, aż cała jednostka pierdyknie i będzie na złom. No ale kto bogatemu zabroni silnik wymieniać ... :twisted: :szok
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
bili1979
 

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

14 mar 2013 10:54

mark napisał(a):Co trzeba wymienić w silniku i osprzęcie, to powinien wypowiedzieć się mechanik.
Jeżeli to prawda, że silnik jest zajeżdżony, to i osprzęt również może być w nie najlepszym stanie. Mam na myśli np.: wtryski, turbosprężarkę, sprzęgło,....



Sprzęgło wymieniałem kilka mies temu,wtrysk jeden takze mi sie rozciekł,wymieniono w nim uszczelki,srube mocującą i jest ok,reszte nawet nie sprawdzali bo zapieczone i tylko mechanicznie na moją odpowiedzialność by je mogli wyciągnąć,ale grozi to zniszczeniem wtrysków i głowicy.
Mechanik znalazł w filtrze oleju opiłki metalowe i to sporo,mówi jak sie uda pojeżdze jeszcze moze rok dwa,albo 2 tyg,dokladnie nie powie bo do srodka nie zaglądał,a jak sie zatrze silnik to wystarczy sam goły słupek silnika kupić z wtryskami ewentualnie i turbiną...

Avatar użytkownika
michal55yh
Asystent Kierownika
 
Posty: 324
Dołączył(a): 31 mar 2012 13:46
Lokalizacja: Lubań
Grupa: Dolny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia Sportage

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

14 mar 2013 11:50

Też miałem opiłki metalu w paliwie, ale w MB. Zregenerowałem uszkodzone wtryski, oczyściłem układ paliwowy, filtr paliwa wymieniałem co 5tys km (wymieniana sama wkładka, oryginał to groszowe sprawy były) i do każdego tankowania dolewałem ciutkę mixolu. Po tym zabiegu opiłki już się nie pojawiały, silnik łagodniej pracował i zapomniałem całkowicie, że miałem opiłki.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT GT-Line
Skradziona Kia Stinger 2.0 GT-Line :szok:
EX Kia Optima 1.7CRDI A/T XL MY2015
EX Kia cee'd 1.4CRDI M MY2013
EX Kia Sportage 1.7CRDI M MY2012

mojasportage.pl

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

22 maja 2016 17:58

Odświeżę temat.
Autko bezawaryjnie przejeździło 83k i niestety dzisiaj zaobserwowałem świerszczenie (jak sądzę) spod maski. Świerszcz pojawia się gdy hamuję silnikiem przy ok. 2000 rpm i niżej. Z zaczerpniętych stąd informacji wnioskuę, że to chyba łożysko oporowe. Więcej info dowiem się po diagnozie u mechanika.

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

27 lip 2016 12:48

Też dziś usłyszałem świerszcze spod maski :/
Pewnie pojawiły się wcześniej, ale jakoś dziś jechałem z otwartymi szybami. Przy przyspieszaniu i obrotach powyżej 2000 wyraźnie słychać. Gdy wciskam sprzęgło i zmieniam bieg to nagle cichnie. Jak tylko puszczam sprzęgło znów świerszczy. Zauważyłem też, że przy wciskaniu pedału sprzęgła coś "kwiczy". Miałem podobne "kwiczenie" ze dwa lata temu. Wymieniono łożysko i łapę sprzęgła. Niestety szybko powróciło. Ciekaw jestem czy "świerszcze" i "kwiczenie" są ze sobą powiązane. Sprzęgło się kończy? Przypadek? 4 sierpnia jadę na przegląd i mam nadzieję, że serwis coś poradzi ;)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Kinga70
 

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

27 lip 2016 13:32

Całkiem możliwe, że kończy ci się sprzęgło, ale nie zauważyłeś innych objawów? Np. "ślizgania się"? W sensie zużycia okładzin ciernych tarczy.

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

28 lip 2016 09:36

Nie, żadnych objawów typowych dla końca sprzęgła nie zauważyłem.
Obrazek

Avatar użytkownika
Domino77
Dopiero co...
 
Posty: 7
Dołączył(a): 01 gru 2018 14:21
Lokalizacja: EOP
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2016

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

18 sty 2019 16:21

Witam. Mam problem z ceed 2fl 2016 1.6GDI 135km. Rano na zimnym silniku słychać jakby dzwonienie. Po około minucie, dwóch mija. Tylko rano na zimnym. Później już tego nie ma. Przebieg 53tys.km.
Link do filmiku https://youtu.be/O9wUGLLlhfE

Co to może być?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

AUTOR WĄTKU
Andrzejsp
 

"Świerszcz" w sprzęgle

20 sty 2019 10:28

W ostatnim czasie na wciśniętym sprzęgle coraz częściej i coraz głośniej słyszę jakieś piszczenie. Na tygodniu planuję oddać auto na warsztat aby sprawdzili czy łożysko czy (jak podejrzewam) coś więcej. Mój przebieg to 164 000. Jakie macie przebiegi w tym silniku jeśli chodzi o sprzęgło i jego wymianę (tarcza, docisk itp)?

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: "Świerszcz" w sprzęgle

20 sty 2019 11:59

Andrzejsp napisał(a):W ostatnim czasie na wciśniętym sprzęgle coraz częściej i coraz głośniej słyszę jakieś piszczenie. Na tygodniu planuję oddać auto na warsztat aby sprawdzili czy łożysko czy (jak podejrzewam) coś więcej. Mój przebieg to 164 000. Jakie macie przebiegi w tym silniku jeśli chodzi o sprzęgło i jego wymianę (tarcza, docisk itp)?

Świerszcz z łożyska oporowego/dociskowego znika po muśnięciu sprzęgła więc raczej to nie to. Pewnie jakaś rolka albo łożysko na alternatorze/klimie
Don't Eat Yellow Snow!

AUTOR WĄTKU
Andrzejsp
 

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

20 sty 2019 18:18

Wracając z trasy podjechałem na chwilę na warsztat gdzie znajomy mechanik stwierdził właśnie, że oznaki powinny być odwrotne od opisanych, ale zrobiłem mu demonstrację: wciśnięte sprzęgło i "świerszcz" a przy odpuszczonym sprzęgle następowała cisza... Pokiwał głową i stwierdził że jak będzie się nasilać żebym podjechał. Jak dojechałem 20 km do domu to w garażu już całkiem głośnawo "dawało". Na tygodniu postaram się go odstawić i niech mechanicy kombinują.

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

20 sty 2019 18:21

Kurde ciekawe. Daj znaka co to było jak wykryją.
Don't Eat Yellow Snow!

AUTOR WĄTKU
Andrzejsp
 

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

20 sty 2019 19:24

No problem. Opiszę temat jak się wyjaśni.

AUTOR WĄTKU
Andrzejsp
 

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

23 sty 2019 20:06

Dzisiaj przez cały dzień robili mi na warsztacie sprzęgło. Na postawie oznak dźwiękowych zostało zamówione żeby było jak rozbiorą auto i ...wymienione. Hałasowało łożysko zapewne, tarcza (jak przekazał mechanik) była w nie najgorszym stanie. Już przed robotą Szef warsztatu (mój znajomy) powiedział, że jak już się to rozbiera to wymienia się całość sprzęgła a mam do niego zaufanie bo z tym warsztatem mam takie doświadczenia, że to przeważnie ja się upieram żeby coś wymienić a Oni mnie uspokajają ;-) Z resztą roboty przy wymianie sprzęgła trochę jest i robienie tego połowicznie żeby za parę tysięcy znowu rozbierać (zważywszy, że auto nowe nie jest) byłoby absurdem. Auto odebrałem już wieczorem po pracy, byłem zmęczony i już mi nawet nie przyszło do głowy sprawdzać czy coś jeszcze piszczy po naciśnięciu sprzęgła :-) Nie jestem pierwszym właścicielem tego auta ale sprzęgło chodzi no jak nigdy wcześniej. Jak masełko. Muszę się aż przyzwyczaić, że tak leciutko. Jak puszczam pedał to aż stuka o coś na powrocie bo wraca z taką swobodą (muszę zajrzeć czy nie podkleić jakimś filcem - raczej żart taki :wink: ). Leciutko chodzi naprawdę.

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

24 sty 2019 08:02

Czyli jednak sprzęgło?
U mnie po wymianie identyczna sytuacja - na początku nie czułem pod butem oporu pedała w porównaniu do starego. A na dzień dzisiejszy to wystarczy że pół dnia pojeżdżę innym autem, wracam do siebie i przy wciskaniu sprzęgła noga mi się zapada w podłogę :D
Don't Eat Yellow Snow!

AUTOR WĄTKU
Andrzejsp
 

Re: Dzwonienie i świerszczenie w silniku [tematy zebrane]

27 sty 2019 18:51

Wygląda, że wymiana była potrzebna - "świerszcze" zniknęły :-) Cisza jest. Dzień przed wymianą po przejechaniu 20km na wciśniętym sprzęgle to już całkiem głośny szum był a nie tylko "cykady" :-)

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl