Wymiana rozrządu 2.0crdi

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
evolution
 

Re: Wymiana rozrządu 2.0crdi

04 lis 2011 21:56

kuules napisał(a):Witam, ponieważ zbliża mi się termin wymiany rozrządu chciałem spytać co wybrać oryginał czy zamiennik. Różnica w cenie ok 600zł. Zamiennik ok 1000zł, oryginał ok 1600zł z wymianą ceny z zaprzyjaźnionego ASO. Wiem że można kupić taniej ale potrzebuje na wszystko FV a mało który niezależny warsztat wystawi mi FV. Pytanie czy warto inwestować w oryginał czy można zrobić na zamiennikach. Ktoś miał jakieś doświadczenia w tej kwestii, chodzi konkretnie o ten silnik a nie ogólnie.

Jeśli nadal szukasz niezaleznego warsztatu to proponuje wymiane kpl rozrzadu na dobrych markowych czesciach (contitech skf) wraz z oryginalna pompa wody oraz paskiem wielorowkowym i plynem chlodzacym w cenie:
1390 pln czesci plus robota - cena brutto z faktura
w razie potrzeby dzwon 608738768
p.s. lepszej oferty nigdzie nie znajdziesz :D

AUTOR WĄTKU
tommy
 

Re: Wymiana rozrządu 2.0crdi

09 gru 2011 10:06

Wczoraj musiałem udać się do warsztatu z ceed'em 2.0crdi (nie swoim, mamy :P) na wymianę rozrządu, mechanik zaproponował mi jakiś dziwny zestaw, spisałem sobie nawet numery - zestaw rozrządu. co to jest to Japan Parts? oni coś pakują? zgodzić się, czy nalegać na jakieś conti albo skf?

AUTOR WĄTKU
gldfish
 

Re: Wymiana rozrządu 2.0crdi

27 kwi 2012 11:24

Witam, podłącze się do tematu/pytania. Podobnie jak autor wątku kupiłem ceeda serwisowanego od początku w ASO. Teraz ma 128tys i jeszcze 2lata/22kkm gwarancji (rocznik 2007). Pasek rozrządu nie był wymieniany. W ASO powiedzieli że wymiana przy 160tys. Wiem, że to dużo jak na pasek, więc zastanawiam się nad wcześniejszą wymianą. Problem w tym, że w ASO powiedzieli ca. 2200zł. Wolałbym to zrobić na swoich częściach i jeśli da się to nie w ASO. Tylko problemem jest gwarancja, bo pewnie ją strace przy takiej robocie. Najchętniej poczekałbym tak do 140-150tys i wtedy wymienił rozrząd już nie w ASO. Pytanie jak bardzo jest to bezpieczne. Z drugiej strony jeśli producent mówi że wymiana przy 160 a auto ma gwarancje to czy przy, odpukać, zerwaniu paska i dewastacji silnika będzie to naprawione na gwarancji??

A propos warsztatów innych niż ASO. Czy ktoś zna na śląsku (okolice Gliwic) jakiś nieautoryzowany warsztat naprawiający Kie? Czytałem że ASO w Zabrzu (najbliżej mnie) nie jest za dobre, choć to pewnie subiektywne odczucia...

AUTOR WĄTKU
zymol
 

Re: Wymiana rozrządu 2.0crdi

28 sty 2015 21:18

Witam,

Przyklejam się to starego tematu - czy może mi ktoś w Krakowie polecić warsztat żeby wymienić rozrząd (Ceed SW 2007 2.0 Pb) ?
W ASO nie chcę poprostu przepłacać...

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Wymiana rozrządu 2.0crdi

28 sty 2015 21:21

zymol napisał(a):W ASO nie chcę poprostu przepłacać...

zymol napisał(a):Lokalizacja: Kraków


Tia....

A ile to w ASO chcą za wymianę rozrządu u Ciebie?

tom937
Brygadzista
 
Posty: 85
Dołączył(a): 01 maja 2016 07:48
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 2,0 ON 140KM
2007, OPT+

Re: Wymiana rozrządu 2.0crdi

15 maja 2016 01:33

2 tygodnie temu zakupilem ceeda z przebiegiem 200400.
Autko mialo wymieniony rozrzad przy 120000. Zakupilem juz czesci- koszt 1160 zł w tym: pompa wody,pasek osprzetu+rolka i napinacz, pasek rozrzadu, rolka i napinacz, uszczelka do pompy i zamowilem jeszcze filtr oleju. Czesci orginalne kia. Mechanik wola 250- 300 zl.
KIA CEED 2.0 CRDI 2007 HATCHBACK-optimum +

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 133 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl